• کشورها
  • شهرها
  • هتل ها
  • رستوران ها
  • مراکز دیدنی
  • مراکز خرید
  • سرگرمی ها
  • بازدیدهای اخیر
  • سراسر جهان


با 10 مورد از زیباترین قلعه های آلمان آشنا شوید

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۹/۲/۲۴   تعداد بازدید : 1539   گروه مطلب : ترین ها


با 10 مورد از زیباترین قلعه های آلمان آشنا شوید

آلمان پر است از قلعه های زیبا در اشکال، اندازه ها و کارکردهای مختلف، از کاخ های فانتزی رمانتیک گرفته تا قلعه های نظامی با ابهت و خانه های اربابی زیبا. به 10 مورد از زیباترین و جذاب ترین این سازه های دیدنی نگاهی بیندازید. 

1. قلعه نوشوانشتاین (Neuschwanstein Castle)
شاه لودویگ دوم باواریا با استفاده از اموال شخصی خود، دستور ساخت این قلعه فوق العاده عاشقانه را به عنوان یک مکان شخصی آرام برای خود داد. این قلعه به عنوان یک نمونه ایده آل از دنیای قرون وسطایی طراحی شده و به آهنگساز ریچارد واگنر اختصاص داده شده است. اما این قلعه فقط چند هفته پس از مرگ لودویگ در سال 1886 افتتاح شد و اکنون یکی از پر بازدیدترین قلعه های جهان است. این قلعه چیزی شبیه به یک افسانه است و همچنان اذهان عمومی و گردشگران را از گوشه و کنار دنیا به خود جلب می کند.

آدرس: Neuschwansteinstraße 20, 87645, Schwangau, Germany

1. قلعه نوشوانشتاین (Neuschwanstein Castle)


2. قلعه وارتبورگ (Wartburg Castle)
قلعه وارتبورگ مشرف به جنگل سرسبز تورینگن و شهر آیزناخ (Eisenach) است و قدمت آن به دوران قرون وسطی باز می گردد. این قلعه احتمالا محل یکی از مهمترین وقایع تاریخ اروپا بوده است. اینجا بود که مارتین لوتر اصلاح طلب پروتستان، در پی طرد شدن از طرف پاپ لئو ایکس (Leo X)، توسط فردریک حکیم به قلعه پناهنده شد و بین سال های 1521 تا 1522 عهد جدید را از یونانی باستان به آلمانی ترجمه کرد. در سده های بعد، این قلعه مورد سوء استفاده و تخریب قرار گرفت، اما در قرن نوزدهم در میان شوق دوره رمانتیک ترمیم شد و اکنون یک جاذبه مهم گردشگری است.

آدرس: Auf der Wartburg 1, 99817, Eisenach, Germany

2. قلعه وارتبورگ (Wartburg Castle)


3. قلعه گلوکسبورگ (Glücksburg Castle)
قلعه گلوکسبورگ که برای دوک شلسویگ هولشتاین سوندربرگ ( Schleswig-Holstein-Sonderburg) و بر روی دریاچه مصنوعی بین سال های 1583 تا 1587 ساخته شد، بعدا به عنوان محل زندگی چندین پادشاه دانمارکی مورد استفاده قرار گرفت و امروز حیاط وسیع قلعه محل برگزاری چندین جشنواره و رویدادهای بی نظیر است. تورهای راهنمای داخلی روزانه برای این قلعه برگزار می شوند و می توانند برای چند ساعت ادامه یابند. اگر این برای شما جذابیتی ندارد، منظره زیبا و محیط آرام دریاچه در اطراف قلعه به اندازه کافی باور نکردنی است.

آدرس: 24960, Glücksburg, Germany

3. قلعه گلوکسبورگ (Glücksburg Castle)


4. قلعه شورین (Schwerin Castle)
این قلعه در یک جزیره در دریاچه اصلی شهر شورین قرار دارد و در سال 1857 ساخت آن به پایان رسید. ولی قرن ها پیش از این، این مکان محل زندگی بسیاری از دوک ها و اشراف زادگان بوده است. همچنین گفته می شود که این قلعه خانه یک روح مهربان به نام پیترمنشن (Petermännchen) است که قد آن تنها چند فوت است و به همه گوشه و کناره های این قلعه بزرگ سرک می کشد، در حالی که مراقب است تا مطمئن شود همه چیز بر سر جای خود است. 

آدرس: Lennéstraße 1, 19053, Schwerin, Germany

4. قلعه شورین (Schwerin Castle)


5. قلعه هوهنزولرن (Hohenzollern Castle)
قلعه هوهنزولرن قبل از منحل شدن سلطنت در پی شکست آلمان در جنگ جهانی اول، محل سکونت خانواده امپراتوری آلمان بود. این قلعه عاشقانه به عنوان مرکز قدرت اجدادی آنها عمل کرده و حاوی آثار بیشماری در رابطه با حکومت آنها می باشد، از جمله تاج قیصر ویلهلم دوم. چندین عضو خانواده سلطنتی در گورستان قلعه دفن شده اند. اگرچه این قلعه همچنان یک ملک خصوصی است، اما هنوز کاملا برای بازدید عموم باز است.

آدرس: 72379Burg, Hohenzollern, Germany

5. قلعه هوهنزولرن (Hohenzollern Castle)


 قلعه ها و کاخ های بی نظیر در سراسر جهان6. قلعه ورنیگروده (Wernigerode Castle)
این قلعه به سبک رومانیایی در کوه های هارز (Harz) و در شمال آلمان واقع شده است. در ابتدا به عنوان یک خانه کوهستانی شکار برای حاکمان و اشراف محلی در قرن دوازدهم مورد استفاده قرار گرفت. سرانجام بعدها در قرون وسطی به قلعه تبدیل شد و در قرن نوزدهم نیز به شکل معماری رمانتیک کنونی خود دست یافت. این قلعه اکنون کاملا برای بازدید عموم آزاد است و دو تور متفاوت با راهنما در دسترس است که هر دو بخش متفاوت قلعه را به بازدید کنندگان معرفی می کنند. 

آدرس: Am Schloß 1, 38855, Wernigerode, Germany

6. قلعه ورنیگروده (Wernigerode Castle)


7. کاخ زویینگر (Zwinger) 
شهر شرقی آلمان، درسدن، میزبان این کاخ عجیب و غریب و چشمگیر است که هم اکنون دارای سه موزه عالی بوده و موضوعات مختلفی از جمله، گالری عکس قدیمی مسترز، مجموعه درسدن پرسلین (Dresden Porcelain) و گنجینه سلطنتی ابزارهای ریاضیاتی و فیزیکی را شامل می شود. زویینگر در قرن هجدهم توسط استاد سازنده متیوس دنیل پاپلمن (Matthäus Daniel Pöppelmann) طراحی و پس از جنگ جهانی دوم توسط مقامات نظامی اتحاد جماهیر شوروی ترمیم شد.

آدرس: Sophienstraße, 01067, Dresden, Germany

7. کاخ زویینگر (Zwinger)


8. کاخ شارلوتنبرگ (Charlottenburg Palace)
کاخ شارلوتنبرگ بزرگترین و یکی از جاذبه های مهم توریستی شهر برلین است که دارای باغ هایی بسیار زیبا می باشد و به سبک عجیب و غریبی طراحی شده اند. بازدید از این قلعه برای عموم رایگان است. در حالی که بیشتر کارهای اصلی کاخ و باغ ها در قرن نوزدهم انجام شده بود، بمباران متفقین در جنگ جهانی دوم نیاز به اقدامات جدی برای بازسازی را از دهه 1950 به بعد بیشتر کرد. رویدادهای فرهنگی، جشنواره ها و جشن های منظمی در داخل این کاخ برگزار می شود که آن را به یک جاذبه گردشگری واقعی تبدیل کرده است. 

آدرس: 10-22 Spandauer Damm, Bezirk Charlottenburg-Wilmersdorf Berlin, Berlin, 14059, Germany

8. کاخ شارلوتنبرگ (Charlottenburg Palace)


9. قلعه ناردکیرخن (Schloss Nordkirchen)
این قلعه خود را ورسای آلمان معرفی می کند. قلعه ناردکیرخن توسط یک کانال وسیع احاطه شده است که شباهت زیادی به خندق دارد، اگرچه در زمان ساخت این قلعه در قرن هجدهم، خندق ها عمدتا عملکرد استراتژیک داشتند، ولی اکنون صرفا کاربرد نمایشی دارند. فضای داخلی این قلعه دارای رستورانی است که بهترین غذاهای محلی را در فضایی سرو می کند که تاکید فراوانی بر انگیزه زندگی روزمره در چنین شرایطی دارد.

آدرس: Schloßstraße 1, 59394, Nordkirchen, Germany

9. قلعه ناردکیرخن (Schloss Nordkirchen)


10. قلعه هایدلبرگ (Heidelberg Castle)
این کاخ با ابهت برای اولین بار در قرن سیزدهم ساخته شد و در اواخر قرن هفدهم، پیش از آنکه قربانی آتش سوزی عظیم سال 1764 در اثر یک رعد و برق بزرگ و ناگهانی شود، به شدت توسط فرانسوی ها در خلال جنگ اتحاد بزرگ آسیب دید. دوره رمانتیک قرن نوزدهم باعث علاقمندی دوباره به ویرانه های آن شد و امروزه این قلعه سالانه حدود یک میلیون بازدید کننده را به خود جلب می کند. تورهای گروهی متنوعی برای کسانی که مایل به کاوش در محوطه های تاریخی داخل قلعه هستند، در دسترس است.

آدرس: Schlosshof 1, 69117, Heidelberg, Germany

10. قلعه هایدلبرگ (Heidelberg Castle)


منبع: theculturetrip

نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.
محبوبترین مراکز دیدنی
ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

با 25 برند برتر هتل در جهان آشنا شوید

بهترین برندهای هتل در جهان دارای چندین ویژگی هستند، اما اصلی ترین آنها خدمات عالی و به طور خاص، توانایی درک نیازها و خواسته های میهمانان، و سپس انجام بی عیب و نقص آن ها برای ایجاد یک اقامت فراموش نشدنی است. و در حالی که مسافران لوکس همچنان به دنبال تجربه های مبتنی بر مقصد هستند، خوانندگان مجله T+L برندهایی را در اولویت قرار می دهند که ویژگی های آن ها، محیط، معماری و تزئینات را با حس عمیق مکان پیوند می دهند.

متن کامل مقاله

با 7 مورد از عجایب سنت هلنا آشنا شوید

جزیره آتشفشانی سنت هلنا، در وسط اقیانوس اطلس جنوبی، به عنوان دورترین نقطه امپراتوری بریتانیا شناخته می شود. اگر به دنبال یک بهشت مخفی هستید، این جزیره زیبا که 2000 کیلومتر از بقیه نقاط جهان فاصله دارد پاسخ شما خواهد بود. و فرودگاه اخیرا افتتاح شده آن به این معنی است که دستیابی به این سرزمین رویایی از همیشه آسان تر است ...

متن کامل مقاله

با 15 جاذبه گردشگری برتر در زوریخ آشنا شوید

از آنجا که زوریخ، بزرگترین شهر سوئیس، به عنوان قطب اقتصادی و فرهنگی این کشور و یکی از اصلی ترین پایتخت های مالی و صنعتی اروپا شناخته می شود، به راحتی می توان فراموش کرد که این شهر برای گردشگران نیز مکانی جالب و جذاب است.

متن کامل مقالهخبرنامه توریستگاه
توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید