• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


کارهای وحشتناک و هیجان انگیز که در سفر به آفریقای جنوبی می توان تجربه کرد

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۶/۴/۲۷   تعداد بازدید : 6870   گروه مطلب : ایده های سفر5 کار ماجراجویانه در سفر به آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی ماجراجویان را در سفرهای گردشگری، بسیار محدود می کند و به شما کارهای بسیار هیجان انگیز و وحشتناکی پیشنهاد می دهد که  شما و دوستان را مجبور خواهد کرد تا حد زیادی احتیاط کنید. این یک فرصت عالی برای کسانی است که در سفرهای  تفریحی خود، به دنبال هیجان هستند.
در این مقاله نگاهی به کارهای فوق العاده ای داریم که در آفریقای جنوبی باعث می شود تا قلبتان از شدت استرس، به تندی بتپد. انجام این کارها و برای ماجراجویی و تجربه هیجان، بسیار جذاب خواهد بود.

شنا کردن در قفس کوسه های سفید بسیار بزرگ 
خوشبختانه این کار بصورت انفرادی انجام نخواهد شد و شما می توانید تنها در چند منطقه مختلف در جنوبی ترین بخش کشور آفریقای جنوبی و البته به همراه چند نفر از افراد حرفه ای و آموزش دیده، این تفریح هیجان انگیز را تجربه کنید. منطقه گانسبای (Gansbaai) که در جنوب شهر کیپ (Cape) واقع شده است بدون شک، پایتخت جهانی کوسه سفید محسوب می شود. جالب است بدانید خلیج ماسِل (Mossel Bay) نیز تقریباً کمی در طرف شرق این شهر قرار دارد.
در این منطقه تورهای زیادی برای سفر به اعماق دریاها وجود دارد که برای تجربه چنین چیزی حتماً باید از آنها کمک بگیرید. در این تورها در ابتدا چگونگی مواجهه با کوسه ها به شما آموزش داده خواهد شد و سپس برای نخستین رویارویی با کوسه های سفید به اعماق آب ها فرستاده خواهید شد. کوسه ها نیز اطراف قفس هایی که شما در آن قرار دارید خواهند چرخید و مانور می دهند. اما شما در درون قفس درامان خواهید بود. البته باید بدانید که با وجود امنیت بسیار زیاد این تورها باز هم ترس به سراغ شما خواهد آمد چرا که رفتار کوسه ها غیرقابل پیشبینی است.

شنا کردن در قفس کوسه های سفید بسیار بزرگ


پرواز در آسمان
خودتان را از داخل هواپیما به بیرون پرتاب کنید و سقوط آزاد چند صد متری را تجربه نمایید. آیا هیجان انگیزتر و جذاب تر از این وجود دارد؟ این تفریح اساساً رویای هر علاقمند به چتربازی است و اگر شما نیز می خواهید این کار را انجام دهید، بد نیست که این سقوط آزاد هیجانی را در منطقه ای به زیبایی آفریقای جنوبی تجربه کنید.
مکان های بسیار زیادی مانند منطقه پریس (Parys) در شهر کیپ و یا خلیج پلتنبرگ (Plettenberg) وجود دارد که شما می توانید با هواپیما به اوج آسمان ها سفر کنید و از آنجا با تمام وجود سقوط آزاد را تجربه کرده و جهان را زیر پای خود حس نمایید. شما به احتمال زیاد، مناظری را از آن بالا خواهید دید که برایتان همانند افسانه ای زیبا و به یاد ماندنی خواهد بود، اگرچه ممکن است هنگامی که به زمین نزدیک می شوید، موقع باز کردن چترنجات کمی پریشان و نگران شوید اما این قسمت اوج هیجان این کار است که باید آن را تجربه کنید.

پرواز در آسمان


قایق رانی در آب های خروشان کیپ غربی
در سفر به آفریقای جنوبی، سعی کنید چند روزی را به قایق رانی در رودخانه دورینگ (Doring) اختصاص دهید. این رودخانه در کوه های سداربرگ (Cedarberg) واقع شده است. رودخانه  دورینگ در حقیقت با باران بسیار شدیدی تشکیل می شود که در فصل زمستان در این منطقه می بارد. جریان آب در این رودخانه بسیار قابل ملاحظه است.
البته این رودخانه به نام هایی همچون هاوس (House)، کرانتز (Krantz) و آیلند (Island) نیز مشهور است. اگر شما می توانید بر ترس خود غلبه کنید و بر شرایط سخت تحمل کافی دارید، پس قایق رانی در آب های جنوب آفریقای جنوبی یکی از فرصت های مناسب و هیجان انگیز در سفر برای شماست.
همچنین باید بدانید که تورهای زیادی در این منطقه وجود دارند که به شما گشت و گذارهای 2 تا 3 روزه را پیشنهاد می دهند. اگر با آنها همراه شوید، می توانید علاوه بر ماجراجویی و قایق رانی، شب ها را نیز در ساحل بگذرانید که تجربه شگفت انگیزی خواهد بود.

قایق رانی در آب های خروشان کیپ غربی


 13 مورد از عجیب و غریب ترین فعالیت های هیجان انگیزغواصی در قفس کروکودیل ها
اگر تفریح و وقت گذرانی با کوسه ها برای ارضای نیاز شما به هیجان کافی نبوده است، پس بهتر است شنا با کرکودیل های نیل (Nile) را امتحان کنید؟ باغ بزرگ کنگو (Cango) در منطقه اَوت شورن (Oudtshoorn) واقع در شهر کیپ غربی، تنها مکانی در آفریقای جنوبی است که تفریحات وحشتناک و هیجان آوری همچون غواصی در قفس کرکودیل را به گردشگران پیشنهاد می دهد. ممکن است ترسی که به شما در این نوع تفریح القا می شود، بیشتر از هیجان آن باشد ولی در عوض، این ویژگی بهترین فرصت برای کسانی است که تشنه ماجراجویی و ترس هستند.
برای این کار نیز شما باید آموزش ببینید و پس از آموزش های لازم، به اعماق آب فرستاده خواهید شد. عمق آب برای انجام این تفریح در حدود 4 متر است. البته باید بدانید که قدرت آرواره کروکودیل ها چهار برابر قوی تر و وحشتناک تر از کوسه ها می باشد و در این تفریح هیجان انگیز این موجودات باید از کنار قفس شما عبور کنند. حتماً ترس تمام وجودتان را فرا می گیرد، اما  با این وجود شما در داخل قفسی کاملاً بسته و در محیط ایمنی قرار خواهید داشت.

غواصی در قفس کروکودیل ها


پرش آزاد از روی پل بلوکرانس (Bloukrans)
نکته ای که در مورد برخی از تفریحات در حین سفر وجود دارد، این است که بعضی از این فعالیت ها به قدری استرس زا و هیجان آور هستند که گاهی اوقات احساس نزدیک شدن به مرگ را تجربه خواهید کرد. آفریقای جنوبی، تجهیزاتی را در پل بازرگانی و تفریحی بلوکراس به وجود آورده تا طرفداران پرش آزاد، هر چیزی که نیاز داشته باشند از آنجا تهیه کنند.
بلوکرانس که در اطراف خلیج پلتنبرگ واقع شده است در حقیقت یک پل سفید رنگ می باشد که معماری آن به شکل قوس دار بوده و دو طرف دره را به هم متصل می کند. شاهزاده هری (Harry) خودش را از این نقطه خاص، به پایین دره پرت کرد و این کار به اندازه  کافی برای او خوب و هیجان انگیز بود.

پرش آزاد از روی پل بلوکرانس (Bloukrans)


منبع: gapyear

نظرها

 • 0 0

  مطالب خوبی ارسال می کنید حداقل برای کسانی که امکان رفتن را ندارند به دیدنش می ارزد.

محبوبترین مراکز دیدنی
ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

آیا می دانید 8 مورد از قدیمی ترین فانوس های دریایی جهان کدامند؟

پیش از این که سازه های دائمی تری ساخته شوند آتش های برافروخته بر روی تپه ها به منظور مسیریابی در دریا مورد استفاده قرار می گرفتند. در نهایت مردم شروع به ساخت سکوهایی کردند تا دید شعله های آتش را افزایش دهند که در نهایت منجر به توسعه و پیشرفت و ساخت فانوس های دریایی شد. برخلاف فانوس های دریایی مدرن که به عنوان هشدار مورد استفاده قرار می گیرند، برج های قدیمی به عنوان نشانه ای برای ورودی به بندرها محسوب می شدند.

متن کامل مقاله

معرفی بهترین کافه های شهر پاریس

ممکن بود استارباکس و پِرِت در سایر شهرها فعالیت داشتند اما ورود آنها به پاریس تقریبا توهین به مقدسات بود. برای پاریسی ها کافه بیانگر شیوه زندگیست. اتاقی به علاوه اتاق پذیرایی که مکانی برای مطالعه، نگارش، دورهمی و مباحثه می باشد. کافه جاییست که می روید تا ببینید و دیده شوید.

متن کامل مقاله

آیا می دانید دیدنی ترین مکان های گردشگری سال 2020 کدامند

قطعا چیزی جالب تر از اینکه برای تعطیلاتتان در سال جدید برنامه ریزی کنید وجود ندارد. اگر قصد داشته باشید از مکانی دوردست که کیلومترها با شما فاصله دارد دیدن کنید این 20 مکان دیدنی سبب می شوند از برنامه تان که برای سال 2020 در نظر گرفته اید، پشیمان نشوید.

متن کامل مقالهخبرنامه توریستگاه
توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید