• کشورها
  • شهرها
  • هتل ها
  • رستوران ها
  • مراکز دیدنی
  • مراکز خرید
  • سرگرمی ها
  • سراسر جهان


آشنایی با بزرگترین جشنواره مجسمه های برفی و یخی

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۷/۱۰/۲۶   تعداد بازدید : 2274   گروه مطلب : دیدنی هاچینآشنایی با بزرگترین جشنواره مجسمه های برفی و یخی

جشنواره سالیانه مجسمه های برفی و یخی بین المللی هاربین، استان هیلونگ جیانگ در شمال چین را به سرزمین عجایب یخی زمستانی تبدیل کرده است. بیش از میلیون ها بازدیدکننده در طول زمان این جشنواره به هاربین می روند تا شاهد ساختارهای عظیم الجثه بسیاری باشند که از بلوک های یخی بزرگ و چندین تن برف ساخته شده اند. چند روز پیش در تاریخ پنجم سال 2019، سی و پنجمین دوره این جشنواره به طور رسمی افتتاح شد و تا آخر ماه فوریه پا برجاست.
این مجسمه های برفی و یخی غول پیکر پارکی موضوعی با بیش از 100 نماد شهری که توسط هنرمندان قرن دوازدهمی ساخته شده اند را بوجود آورده است. بعد از ظهرها کل پارک روشن می شود و منظره ای تماشایی را بوجود می آورد. در هفته های قبل از شروع این جشنواره کارگران ساعت های خستگی ناپذیری را صرف برش بلوک ها از یخ های کنار رودخانه سونگ هوا کرده اند. هر یک از بلوک های استفاده شده وزنی بالغ بر 705 کیلوگرم را دارند و برای جشنواره امسال تقریبا 200 هزار متر مکعب یخ، برش خورده و به محل نمایشگاه آورده شده است.
تمام مجسمه های برفی به اندازه مجسمه عظیم الجثه اصلی که ارتفاعی 33 متری و طولی بیش از 100 متر دارد، چشمگیر می باشند. از قلعه ها و موجودات خیالی و فانتزی گرفته تا خلق مجدد بناهای تاریخی نمادین در قالب این مجسمه های برفی و یخی شاهکارهای باورنکردنیی از توانایی های فنی هستند که به عموم این اجازه را می دهند تا در میان کودکیشان زندگی کنند. چه در حال خوشی در میان بیش از 2 هزار آدم برفی می باشید و یا درحال سر خوردن از سرسره های یخی، این جشنواره شادی در زمستان را برایتان به ارمغان می آورد.
جاذبه های منحصر به فرد دیگر موجود در این جشنواره شامل یک اداره پست برفی و یخی و یک رستوران ساخته شده از یخ می باشند.
هزینه ورودی جشنواره مجسمه های برفی و یخی بین المللی هاربین 330 یوان چین و یا 48 دلار می باشد. 
 
 جشنواره مجسمه های برفی و یخی بین المللی هاربین در چین بزرگترین جشنواره برف و یخ دنیاست.

آشنایی با بزرگترین جشنواره مجسمه های برفی و یخی

آشنایی با بزرگترین جشنواره مجسمه های برفی و یخی

بیش از 100 نماد شهری توسط هنرمندانی از سرتاسر جهان در هفته های قبل از شروع جشنواره ساخته شده اند. 

آشنایی با بزرگترین جشنواره مجسمه های برفی و یخی


 جشنواره عجیب گیاهخواری پوکت در سال 2017شب ها تمام این پارک موضوعی روشن می شود و تاثیری خیره کننده دارد.

آشنایی با بزرگترین جشنواره مجسمه های برفی و یخی

آشنایی با بزرگترین جشنواره مجسمه های برفی و یخی

بیش از یک میلیون بازدیدکننده از این جشواره که تا پایان ماه فوریه ادامه دارد بازدید می کنند.

آشنایی با بزرگترین جشنواره مجسمه های برفی و یخی

منبع: mymodernmet

نظرها

  • 0 0

    عالی حرف نداشت

محبوبترین مراکز دیدنی
ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

آشنایی با 9 شهر افسانه ای در اروپا که تا به حال ندیده اید

بی تردید، شهرهای اروپایی معماری چشم نواز، هنری در سطح جهانی و غذاهای خلاقانه دارند. با این حال دهکده های کوچک افسانه ای نیز دارای جادوی مختص به خود هستند. 9 شهری که در اینجا آورده شده اند به زیبایی کارت پستال ها می باشند و به سرعت هر شخصی را با خیابان هایی که شبیه به کتاب های داستان و کانال های پیچ در پیچ هستند مجذوب خود کنند.

متن کامل مقاله

خطرناک ترین مسیرهای پیاده روی در جهان

ده مسیر از خطرناک ترین مسیرهای پیاده روی در دنیا که نه ضعف قلب، بلکه اعصاب شما را آزمایش می کند، مرزهای شما را تحت فشار قرار می دهد و در امتداد مسیر باعث می شود تا بدن شما از هیجان آدرنالین ترشح کند. اگر به دنبال یک پیاده روی آرامش بخش در جنگل ها هستید این مسیرها به درد شما نمی خورد اما اگر نیازمند ماجراجویی های بسیار جدی می باشید هر کدام از این مسیرها هر آنچه بخواهید و حتی بیش تر از آن را به شما عرضه می کند.

متن کامل مقاله

با 10 مورد از قدیمی ترین کتابخانه های دنیا آشنا شوید

کتابخانه ها اگر به زبان ساده تعریف شوند، نه تنها کوهی از دانش بلکه گنجی بسیار باشکوه و ارزشمند، معماری اعجاب انگیز، تاریخی باستانی و بسیار چیزهای دیگر را در خود جای داده اند. قدیمی ترین کتابخانه های دنیا قرن هاست به عنوان نماد برجسته ای از دانش هستند و حتی در این عصر دیجیتال هنوز هم چیزهای برای ارائه دارند.

متن کامل مقالهخبرنامه توریستگاه
توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید