• کشورها
  • شهرها
  • هتل ها
  • رستوران ها
  • مراکز دیدنی
  • مراکز خرید
  • سرگرمی ها
  • سراسر جهان


معرفی 7 مورد از بزرگترین مجسمه های جهان

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۵/۵/۱۷   تعداد بازدید : 9313   گروه مطلب : ترین ها


مجسمه های بزرگ در زمان های قدیم ساخته شده اند. مجسمه ابوالهل با ارتفاع 20 متر توسط مصریان باستان و به دستور پادشاهان کهن ساخته شده و هنوز هم یکی از بزرگترین مجسمه های دنیاست و در طول 30 سال گذشته در جهان مجسمه ای بزرگتر و بلندتر از آن وجود نداشته است. در این مقاله لیستی از ویژگی های بزرگترین مجسمه های دنیا ارائه می شود.

7. رُودینا مات، 102 متر
رودینا مات به عنوان یک نماد برای نشان دادن اتحاد مردم شوروی در جنگ جهانی دوم در کییِف ساخته شد. این مجسمه از جنس فولاد ضد زنگ است و با ارتفاع 62 متر و وزن 560 تن در بالای ساختمان موزه قرار گرفته است که در کل طولش 102 متر می باشد. ساخت این مجسمه بی نظیر در سال 1981 به پایان رسید. 

رُودینا مات، 102 متر


6. امپراطور یان و هوانگ، 105 متر
مجسمه امپراطور یان یان و هوانگ با انجام عملیات کنده کاری بر روی کوه به مدت 20 سال ساخته شد و سرانجام در سال 2007 این پروژه به پایان رسید. این مجسمه با ارتفاع 106 متر دو تن از اولین امپراطوریان چین، یان دی و هوانگ دی را به تصویر می کشد. این مجسمه بر روی کوه راشمور چین واقع در داخل رودخانه خوش منظره یِلو در نزدیکی منطقه ژِنگ ژو ساخته شده است.

امپراطور یان و هوانگ، 105 متر


5. مجسمه گوئان یین، 108 متر
این مجسمه 108 متری که نمایانگر تصویر بوداسف گوئِن یین است در ساحل جنوبی جزیره هاینان چین واقع شده است. این مجسمه داری سه وجه می باشد که وجه اول رو به داخل جزیره و دو وجه دیگرش رو به دریای جنوب قرار دارد. پروژه ساخت این مجسمه بلاخره بعد از شش سال تلاش در سال 2015 به پایان رسید.

مجسمه گوئان یین، 108 متر


4. کریستو رِی، 110 متر
معبد کریستو رِی با الهام از مجسمه مسیح مقدس ریو دِ ژانریو پس از 10 سال تلاش و زحمت برای ساخت، بلاخره در سال 1959 افتتاح شد. این مجسمه تقریباً به اندازه مدل معروف خود در ریو و با ارتفاع 28 متر ساخته شده، با این تفاوت که این مجسمه در دروازه شهر قرار گرفته و ارتفاع کل آن 110 متر می شود. پایه این مجسمه، عرشه ای فوق العاده را همراه با چشم انداز نفس گیر شهر لیسبون پرتغال ارائه می دهد.

کریستو رِی، 110 متر


3. اُوشیکو دای بوتسو، 120 متر
مجسمه اوشیکو دای بوتسو در سال 1995 در شهر اوشیکو ژاپن افتتاح شد. این مجسمه از 10 متر پایه، 10 متر بلندی از کف تشکیل شده و در کل دارای ارتفاع 120 متر می باشد. بازدیدکنندگان می توانند از طریق یک آسانسور به این مجسمه شگفت انگیز دسترسی پیدا کنند. این مجسمه برنز اندود چهره نورانی و آمیدگرایی بودا را به تصویر می کشد و به نام اوشیکو آرکادیا نیز معروف است.

اُوشیکو دای بوتسو، 120 متر


2. لِکیون سِت کیار، 130 متر
این مجسمه 130 متری به عنوان دومین مجسمه بلند دنیا دارای یک تاج 13.5 متری می باشد. لِکیون ست کیار در بالای تپه های پو کائونگ و در نزدیکی شهر مونیوا مرکز میانمار قرار دارد. در زیر پاهای این مجسمه بزرگترین مجسمه لمیده بودا در دنیا واقع شده است. لِکیون سیت کیار در سال 2008 و مجسمه لمیده بودا در سال 1991 ساخته شد.

لِکیون سِت کیار، 130 متر


1. تندیس بهار معبد بودا، 153 متر
این مجسمه تاریخی با ارتفاع 153 متر از جمله 20 متر تاج و 25 متر ساختمان، بلندترین مجسمه دنیاست. پروژه ساخت این مجسمه بلافاصله پس از انفجار مجسمه بَمیان بودا توسط طالبان در افغانستان برنامه ریزی شد. این مجسمه وِریکانا بودا را به تصویر می کشد و در سال 2008 ساخت آن به پایان رسید.

تندیس بهار معبد بودا، 153 متر


منبع: www.touropia.com

نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

محبوبترین مراکز دیدنی
ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

آیا می دانید قدیمی ترین شهرهای جهان کدامند؟

کارشناسان مدتهاست بر سر این موضوع با هم در بحث و تبادل نظر هستند که کدام شهر قدیمی ترین شهر در جهان است. اما کمبود و یا فقدان شواهد باستان شناسی در مورد زمان، تخریب و ماهیت ناقص در مورد قدمت اشیا باستانی باعث می شود تا رد پای یک شهر با یافته های چالش برانگیز روبرو شود.

متن کامل مقاله

مکان ها و کارهایی که می بایست در لیسبون پرتغال ببینید و انجام دهید

شهر لیسبون یکی از آن دسته شهرهاییست که می داند چگونه روح مدرن کلان شهری را با فرهنگ باستانی و تاریخ غنی درهم آمیزد. لیسبون، پایتخت پرتغال، با تعداد زیادی از مکان های جالب و در فضایی سنت شکنانه، داستان های روم باستان را حکایت می کند و میراث کهن موروها را عرضه می نماید.

متن کامل مقاله

مقاصد ساحلی برتر اروپا در سال 2019

ممکن است جزایر و سرزمین های گرمسیری شگفت انگیز شما را از راه بدر کنند، اما برای فراموش کردن بعضی از این بهترین مقصدهای ساحلی در جهان بهتر است فقط با یک پرواز کوتاه به جایی خوش آب و هوا بروید. قاره سبز اروپا برای داشتن کیلومترها خطوط ساحلی بکر و دست نخورده، سواحلی شبیه به سواحل کارائیب، غارهای مخفی، دهکده های عجیب و غریب صیادان و جزایری مسحور کننده به خود می بالد.

متن کامل مقالهخبرنامه توریستگاه
توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید