در سفرهای انفرادی چه چیزهایی را تجربه خواهید کرد؟

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۶/۱۰/۲۱   تعداد بازدید : 1162   گروه مطلب : دانستنیهای سفردر سفرهای انفرادی چه چیزهایی در انتظارتان خواهد بود

سخت ترین نوع پیاده روی، تنهایی پیاده روی کردن است، اما این کار سخت شما را قوی تر خواهد کرد.
نویسنده این مقاله با انجام مسافرت های انفرادی به مدت 18 ماه به 5 قاره و 32 شهر هنوز هم با سوالی تکراری از طرف اطرافیانش مواجه می شود. در سفرهای انفرادی چه چیزهای در انتظارت خواهد بود؟ وی این سوال را همیشه به بهترین شکل ممکن جواب می دهد، اما تکرار مکرر یک جواب شاید خسته کننده و بعضاً کلافه کننده باشد. بنابراین او تصمیم به نوشتن یک مقاله در مورد تجربیات سفرهای انفرادی اش برای علاقمندان به این موضوع گرفت. در طول سفرهای انفرادی ممکن است صدها تجربیات متفاوت برایتان رقم خورد اما در این مقاله تنها به شش مورد از شبیه ترین و مهم ترین آنها که انتظار می رود برای هر کسی پیش بیاید، اشاره می شود. 

1- سرگرمی ها و خوشی های بسیار زیادی در انتظارتان خواهد بود.
از لحظه ای که منزلتان را به مقصد فرودگاه ترک می کنید، تا زمانیکه از هواپیما پیاده می شوید و با تاکسی یا اتوبوس به هتل مقصدتان می رسید و بعدازظهری دل انگیز را با تماشای منظره نفس گیر غروب آفتاب در قسمت دیگری از جهان هستی تجربه می کنید. در این میان مطمئناً با تعداد زیادی از افراد با مسیرهای زندگی متفاوت برخود خواهید داشت. برخی از آنها دارای شخصیتی بسیار شگفت انگیز و الهام بخش می باشند و برخی دیگر با شخصیت هایی معمولی و ساده. همانطور که می دانید با انسان های معمولی به تجربیاتی شگفت انگیز نخواهید رسید، پس سعی کنید اطرافتان را با افرادی خاص پر کنید یا خودتان قهرمان درونیتان و ارمغان آورنده تجربیات لذت بخش برای خودتان باشید. 

1- سرگرمی ها و خوشی های بسیار زیادی در انتظارتان خواهد بود.

ممکن است بارها خودتان را در حال لذت بردن از نوشیدن نوشیدنی های گرم و سرد و تبادل داستان زندگیتان با دیگران ببینید. مذاکرات کوتاه معمولاً سریع و خسته کننده است اما می توان از این فرصت برای درک انگیزه های افراد منحصر به فرد و الهام از دیدگاه های متفاوت آنها در مورد زندگی و ایده های متنوعشان درباره گسترش افق دید استفاده کرد. راهی بسیار مناسب برای شناخت و لذت بردن از وجود یکدیگر بدن هیچ حس تظاهری.
در جهان امروز پیدا کردن افراد بدون وجود خورده شیشه در شخصیتشان و غرض های شخصی برای آشنایی با شما کاری بسیار دشوار و سخت خواهد بود، اما اگر موفق به پیدا کردن چنین گوهرهای ارزشمندی شدید، به خوش شانسیتان ایمان بیاورید و حتماً با آنها رابطه دوستان برقرار کنید. سعی کنید همیشه اطرافتان را با انسان های بسیار خوب پر کنید، انسان های که در مسیر دوستی راهنمای خوبی برایتان باشند. 
با سفر کردن به هر مقصدی با هر فاصله ای با انسان های شگفت انگیز متعددی در طول مسیرتان ملاقات خواهید کرد. ممکن است یک فرد غریبه به صورت تصادفی با مهربانی با شما رفتار کند، تشکر و قدردانی در قبال دریافت این مهربانی ها را در طول سفرتان به هیچ وجه فراموش نکنید و با این عقیده که یک غریبه یک دوست ملاقات نشده است، به راهتان ادامه دهید.

2- قوی تر و مطمئن تر خواهید شد
یکی از مهم ترین چالش ها در سفر پیدا کردن مسیر خطوط اتوبوس، قطار و متروهای خارجی است. در این موارد بهترین راه برای کمک گرفتن استفاده از زبان اشاره می باشد. ممکن است کمی خنده دار و گیچ کننده باشد اما گاهی اوقات در این گیجی ها و آشفتگی ها قدرت های درونیتان را کشف خواهید کرد. قدرت های لازم برای گرفتن کمک و افزایش اعتماد به نفس.
در طول سفر ممکن است مجبور به تصمیم گیری های آنی و سریع شوید، تصمیماتی سریع اما موثر در انجام اقدامات لازم. همانطور که گفته می شود انجام کاری با عاقبت پشیمانی بهتر از انجام ندادنش است. انسان باید همیشه از اشتباهاتش درس بگیرد. 
در این دوران اعتماد به مردم کاری بسیار دشوار است، سفرهای انفرادی در اعتماد به دیگران بسیار موثر خواهد بود. باید به غریزه و نیروی درونیتان در زمان های تنهاییتان گوش دهید و به این باور برسید که افرادی قابل اعتماد وجود دارند که بدون هیچ چشم داشتی به شما کمک می کنند و ممکن است به صورت رایگان به شما غذا و پناهگاه دهند. البته موضوع اعتماد به اطرافیان ممکن است چالشی عظیم را بین حس قضاوت و انتخابتان به وجود آورد. اما اطمینان و اعتماد صادقانه به دیگران در افزایش میزان قدرت و صمیمیت بسیار موثر خواهد بود. 
با کاوش در سرزمین های جدید و برخورد با افراد متنوع از اقشار مختلف احساس دلیری فوق العاده ای سراسر وجودتان را فرا می گیرد، جراتی وافر که که سودای انجام فعالیت هایی مهیج مانند چتربازی، کوهنوردی، خوردن حلزون، پای مرغ، نوشیدن یک نوشیدنی با عقرب و اعتماد به یک غریبه را در سرتان می پروراند. بالا رفتن شجاعت و اعتماد به نفس باید به صورت مرحله ای و قدم به قدم انجام شود.

2- قوی تر و مطمئن تر خواهید شد


بهترین شهرهای اروپایی برای سفرهای تک نفره3- در زمان هایی احساس تنهایی خواهید کرد
در سفرهای انفرادی با وجود اینکه اطرافتان را افراد زیادی فرا گرفته ولی بازهم در قلبتان احساس تنهایی می کنید. نویسنده این مقاله بعد از تجربه 18 ماه از سفر انفرادی کماکان این احساس را با خود دارد. اما چگونه می توان با این احساس طبیعی کنار آمد؟ باید قبول کنید که این مسیر را به تنهایی انتخاب کرده اید و در سفرتان همه چیز خودتان خواهید بود. اما برخورد افراد در برابر این موضوع با یکیدیگر متفاوت است.
شما می توانید با استفاده از برنامه اِسکایپ برای دوستان و خانواده تان پیام بفرستید، با آنها صحبت کنید یا اینکه با مطالعه کتاب و تماشای فیلم احساس تنهایی را از خود دور نمایید. اما مهم ترین نکته درک معنای واقعی شادی است، یعنی شادی را در وجودتان احساس کنید نه در حضور دیگران. از دیگران برای پُر کردن تنهاییتان توقع نداشته باشید.
این زمان متعلق به شماست، از آن استفاده کنید اما احساس تنهایی می کنید؟ کاری انجام دهید که شما را خوشحال می کند. در ابتدا یاد بگیرید در لحظه زندگی کنید و لذت ببرید، افسوس گذشته را نخورید و نگران آینده نباشید. زمانیکه به این باور برسید دیگر احساس تنهایی نخواهید کرد. در هرجا هستید فقط لذت ببرید به هر حال زمان می گذرد.

3- در زمان هایی احساس تنهایی خواهید کرد


4- مهارت هایی را خواهید آموخت
می توان از سفرهای انفرادی به عنوان فرصت هایی مناسب برای یادگیری مهارت های مختلف نام برد. اول ازهمه تبدیل شدن به یک ناظر فوق العاده، همه چیز بیگانه است، گاهی اوقات بعضی اتفاقات در زمانی واحد رخ می دهد و بعضی وقت ها هیچ اتفاقی نمی افتد. در بیشتر اوقات زمانیکه از درک بعضی مسائل عاجز می شوید وارد یک بازی حدس و گمان خواهید شد. اما در تمام اوقات نظاره گرید.
در سفرهای انفرادی مسئولیت پذیری را به خوبی خواهید آموخت، اینکه هیچکسی جز خودتان مسئول کارهایتان و سزاوار سرزنش با تحسین برای نتایج آنها نخواهد بود. 
با گم کردن وسایلتان نیز مهارت هایی را بدست خواهید آورد و به خوبی عملکردهای اتحادیه های غربی را یاد می گیرید. کسب تجربه در مکانی ناشناخته تنها گفتن اسمتان و چگونه نوشتن آن نیست، سفرهای بدون شکست اصلاً سرگرم کننده و جذاب نخواهند بود. 
شاید به نظر می رسد کمک خواستن از دیگران بسیار راحت است و در حالیکه در منزلتان نشستید، با خود بگویید خیلی راحته! اما تا به حال از یک غریبه درخواست پول کرده اید؟ متاسفانه بسیاری از افراد تحت تاثیر شست و شوهای مغزی بی اساس و افکار بی پایه مانند اینکه کمک خواستن از دیگران نشانه ضعف و ناتوانی است، قرار گرفته اند. اما در دنیای واقعی کمک گرفتن از دیگران مستلزم شهامت بسیار زیادی می باشد. درخواست کردن همیشه به معنای نیاز داشتن نیست در برخی موارد نشان دهنده مهارت های فردی است که افراد با تمرین های متعددی به دست آورده اند.
در سفرهایی انفرادی زمان کافی برای فکر کردن را خواهید داشت. در این سفرها مدیریت زمان و سپاسگزاری از خداوند به خاطر داشته هایتان را به خوبی خواهید آموخت.

5- مهارت هایی را خواهید آموخت


5- تغییر خواهید کرد
سفر کردن در سراسر نقاط کره زمین به تنهایی شما را به یک قهرمان تبدیل می کند، یک قهرمان واقعی برای داستان خودتان که با شخصیتی بسیار قوی و مستقل برای تماشای شگفتی های جهان هستی به نقاط مختلف کره زمین به تنهایی سفر می کند. سفرهایی با ارمغان آوردن خاطراتی جذاب از تماشای غروب آفتاب در امتداد آب های نیلگون اقیانوس اطلس، غذا دادن به گوزن ها در ژاپن، مشاهد کاشی کاری های هنرمندانه در مراکش، رشته کوه های با شکوه در سوئیس، آبشار خارق العاده در کامبوجیا و تماشای غروب آفتاب از وسط دریا در آسمان پر فروغ تایلند.
خواسته ها و علایق مسافرین و برقراری ارتباط با دیگران بسته به وسعت روحشان و ارتباط و اعتقاد واقعی آنها متفاوت اند. در طی انجام این سفرها به تجربیتتان اضافه خواهد شد و به بینشی عمیق تر دست خواهید یافت. 
بودن در میان افراد الهام بخش و عمیق و انجام گفت و گوهای عمیق با آنها ممکن است مسیر زندگیتان را تغییر دهد. ابتدا می بایست از ارزش گذاری بر روی تجربیات و متعلقاتتان شروع کنید و یاد بگیرید که قدردانی از لحظات و افراد از هر چیزی مهم تر است.  شادی و امنیت را در وجود دیگران جست و جو نکنید. سفرهای انفرادی شما را با کوله باری از تجربیات مفید در راستای رشد، ترقی و تغییر برای بهتر بودن پرورش می دهد.

6- تغییر خواهید کرد


منبع: placestoseeinyourlifetime

نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
هنوز نظری در این مورد درج نشده است.مقاله های گردشگری

مراکز صنعتی فوق العاده جالب در سراسر جهان که باید از آنها دیدن کنید

برای برخی سفر به معنای بازدید از بهترین هنرهای دنیا و زیباترین مناظر است. اما برای برخی دیگر به منزله خیره شدن به کارخانه های عظیم و صدای چلق چلق ماشین آلات صنعتی می باشد. برای این دسته از افراد سایت های میراث صنعتی رویایی بسیار زیادی برای غرق شدن وجود دارد.

متن کامل مقاله

هشت دلیل مهم برای سفر به گرنادا

در این مقاله با مناطق مختلف گرنادا از جمله سواحل، آبشارها، پارک های ملی، جشنواره ها و همچنین دلایل سفر به این منطقه زیبا و تماشایی آشنا می شوید.

متن کامل مقاله

با 25 مورد از ترسناک ترین جاده های تسخیر شده آشنا شوید (قسمت دوم)

با توجه به شرایط اغلب جاده ها می توانند برای رانندگی خطرناک باشند. اما اگر عنصر تسخیر شده را به آنها بی افزایید وحشتی عجیب به سراغتان خواهد آمد. از شنیدن اینکه چند جاده تسخیر شده در دنیا وجود دارد حتما شگفت زده خواهید شد. کسانیکه به این جاده های ترسناک رفته اند موارد بسیاری، از شنیدن صداهای عجیب و غریب تا دیدن شبح ها و فعالیت های ماورای طبیعی بسیاری را گزارش داده اند.

متن کامل مقاله


10 مورد از بهترین مکان های دیدنی  مالزی

مالزی کشور تضادها است. این کشور دارای مناطق وسیعی ...


جالب ترین ماشین های کاروان  مخصوص سفر که تا به حال ساخته شده اند

حتماً تا به حال نشنیده بودید که چه کارهایی از دست ...


آیا می دانید چند کشور، با چه مساحت و جمعیتی در آسیا وجود دارد؟

قاره آسیا در حقیقت بزرگترین و در عین حال پرجمعیت ...


13 ترفند ساده برای خوشمزه تر کردن نودل رامن

نودِل رامِن فوری به دلیل قیمت پایین، طعم لذیذ، ...


چهل مورد از عجایب دنیا که تصور نمی کردید وجود خارجی دارند

در دنیای ما زیبایی و حیرت آور بودن گونه های ...


ترسناک ترین و مخوف ترین مکان های جهان که در تسخیر ارواح هستند (قسمت اول)

با ترسناک ترین و مخوف ترین مکان های جهان که در ...


معرفی 5 مکانی که خورشید هرگز در آنها غروب نخواهد کرد

بعضی از مناطق برای یک بازه بسیار طولانی از زمان ...


عید پاک یا جشن ایستر چه روزی است؟

عید پاک که مهمترین روز تعطیل مسیحیان می باشد، ...


رشته کوه هیمالیا از چه کشورهایی در آسیا می گذرد؟

رشته کوه هیمالیا به قدری بزرگ است که در امتداد ...


ارزان ترین کشورها برای سفر در سال 2017

دنیا پر از زیبایی هایی است که لذت دیدن آنها را ...مراکز صنعتی فوق العاده جالب در سراسر جهان که باید از آنها دیدن کنید

برای برخی سفر به معنای بازدید از بهترین هنرهای ...


هشت دلیل مهم برای سفر به گرنادا

در این مقاله با مناطق مختلف گرنادا از جمله سواحل، ...


با 25 مورد از ترسناک ترین جاده های تسخیر شده آشنا شوید (قسمت دوم)

با توجه به شرایط اغلب جاده ها می توانند برای ...


با 25 مورد از ترسناک ترین جاده های تسخیر شده آشنا شوید (قسمت اول)

با توجه به شرایط اغلب جاده ها می توانند برای ...


معرفی 25 مکان غیر معمول برای سفر (قسمت دوم)

آیا به دنبال مقاصدی واقعا منحصر به فرد برای ...


معرفی 25 مکان غیر معمول برای سفر (قسمت اول)

آیا به دنبال مقاصدی واقعا منحصر به فرد برای ...


آشنایی با 10 مکان در جاوای اندونزی که حتما باید از آنها دیدن کنید

اگر برای اولین بار است که به اینجا سفر می کنید و ...


با 10 مورد از عجیب ترین گونه های گیاهی دنیا آشنا شوید

گیاهان موجودات بسیار جالبی بر روی کره زمین هستند ...


با 15 مورد از زیباترین روستاهای اسپانیا آشنا شوید

لوس پِبلوس مس بونیتوس دِ اسپانا (Los Pueblos mas ...


جاذبه های پنهان شهرهای سراسر دنیا که از وجودشان بی خبرید

در این مقاله با جاذبه های پنهان شهرهای سراسر دنیا ...خبرنامه توریستگاه
توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید