• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


با 15 مورد از زیباترین روستاهای اسپانیا آشنا شوید

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۷/۷/۲۲   تعداد بازدید : 2477   گروه مطلب : ترین هابا 15 مورد از زیباترین روستاهای اسپانیا آشنا شوید

لوس پِبلوس مس بونیتوس دِ اسپانا (Los Pueblos mas Bonitos de Espana) یا انجمن زیباترین جزیره های اسپانیا 68 جواهر کوچک و 11 مورد دیگر که در سال 2018 به این لیست اضافه شده را در طول کشور برگزیده است. به ادامه این مقاله توجه کنید تا تعدادی از بهترین ها را به شما معرفی کنیم.

زاهرا دِ لا سیِرا، آندالوسیا (Zahara de la Sierra, Andalusia)
برای دیدن زیبایی ها به دهکده سفید در منطقه سرانیا د روندا (Serranía de Ronda) بروید، دهکده ای تپه ای که در دامنه کوهی در جنوب اسپانیا جا خوش کرده است و یکی از زیباترین چشم اندازهای کوهستانی را به نمایش می گذارد. این شهرک که نمای آهکی شسته شده اش در تابش آفتاب اواخر بهار بسیار درخشنده می باشد دلیل کافی برای بازدید را دارند اما تاریخ این منطقه نیز احتیاج به کاوش دارد.    

زاهرا دِ لا سیِرا، آندالوسیا (Zahara de la Sierra, Andalusia)  


اوخوئه، نابارا (Ujue, Navarre)
نابارا که در غرب آرگون (Aragón) قرار دارد سهم منصفانه ای از گردشگران را به خود اختصاص نمی دهد. برای امتحان غذاهای خوب محلی، شهرک های تاریخی تطیله (Tudela) و اولیته (Olite) و دهکده های قرون وسطی نظیر اوخوئه به اینجا بروید.  

اوخوئه، نابارا (Ujue, Navarre)


فریاس، بورگوس (Frias, Burgos)
این دهکده قرون وسطایی که به چهره ای ماندگار تبدیل شده است از قلعه و کلیسایی که در بالای آن قرار دارد ایجاد شده است. فریاس به عنوان کوچکترین شهر اسپانیا شناخته می شود که این عنوان را در سال 1435 از آن خود کرده است.   

فریاس، بورگوس (Frias, Burgos)


میرامبل، استان تروئل (Mirambel, Tereul)
یکی دیگر از دهکده هایی که در سال 2018 به این لیست اضافه شده است میرامبل می باشد و زمانی خانه تمپلارها (Templars) بود که مغازه خود را جمع کردند و در نزدیکی کانتابیخا (Cantavieja) دوران بازنشستگی خود را سپری نمودند. دروازه نان (Nun's Gate) حاکی از برخورد زیبای معماری گوتیک و مدجن می باشد و قطعا بهترین نقطه منطقه برای عکاسیست. تنها هتل شهر فوندا گویتمرا (Fonda Guimera) سالهای بسیار زیادیست که به عنوان یک هتل مشغول به کار می باشد.   

میرامبل، استان تروئل (Mirambel, Tereul)


کانتابیخا، استان تروئل (Cantavieja, Teruel)
کانتابیخا که روستایی در بالای تپه است نیز در این لیست قرار دارد. کارگردان کن لوچ به قدری تحت تاثیر این روستا قرار گرفت که آن را به عنوان لوکشن فیلم زمین و آزادی (Land and Freedom) انتخاب کرد. این فیلم درباره جنگ داخلی اسپانیاست. این روستا که در بالای یک گلوگاه سه طرفه قرار گرفته کمی ترسناک می باشد هرچند که میدانش با یک کلیسای جامع یک جواهر است. 

کانتابیخا، استان تروئل (Cantavieja, Teruel)


لاگواردیا، آلاوا (Laguardia, Alava)
نقش اصلی لاگواردیا که متعلق به منطقه ریوخا آلاوسا (Rioja Alavesa) می باشد در صنعت تولید آب انگور است. این عکس مربوط به تاکستان ایسیوس (Ysios vineyard) با ساختمان هایش که توسط سانتیگو کالاتراوا طراحی شده می باشد.   

لاگواردیا، آلاوا (Laguardia, Alava)


الکیوزار، استان اوئسکا (Alquezar, Huesca)
این روستای قرون وسطایی که در بالای تپه ای قرار دارد به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین مناطق حفاظت شده این کشور انتخاب می شود و مبنای خوبی برای کاوش کوهپایه های پیرنه (Pyrenees) را ایجاد می کند. 

الکیوزار، استان اوئسکا (Alquezar, Huesca)


آنسو، استان اوئسکا (Anso, Huesca)
آنسو که در کوه های پیرنه قرار گرفته در کنار رودخانه ورال (Veral river) جا خوش کرده است. موقعیت استراتژیک اش که در مرز بین فراسه و اسپانیا می باشد آن را برای قرن ها تبدیل به خانه ای برای پادشاهان آراگونی کرده و به ایجاد شخصیت و شیوه زندگی آنها کمک کرده است.  

آنسو، استان اوئسکا (Anso, Huesca)


 روستاهای مخفیانه فرانسوی که قبل از بقیه باید آنها را کشف کنیدپدرازا، سگوبیا (Pedraza, Segovia)
هر سال این دهکده کوچک که در بالای تپه قرار دارد میزبان کنسرت شمع ها (Concierto de las Velas) می باشد که در آن زمان کل روستا پر از شمع های روشن می شود.  

پدرازا، سگوبیا (Pedraza, Segovia)


بریوناس، لا ریوخا (Briones, La Rioja)
بریوناس که در سال 2018 به این لیست اضافه شده مکانی محبوب برای تورهای دوچرخه سواری در منطقه ریوخا است. تاپاس ها، پینچو و یک موزه نوشیدنی در انتظار پاهای خسته شماست.
 
بریوناس، لا ریوخا (Briones, La Rioja)


بارسنا مایور، استان کانتابریا (Barcena Mayor, Cantabria)
این روستای کوچک در کانتابریا شمال اسپانیا که تقریبا ظاهر کوهستانی دارد در نزدیکی خلیج بیسکای (Bay of Biscay) واقع شده است و همچنان در میان کوه ها جا خوش کرده اند. به نظر می رسد که این دهکده یکی از قدیمی ترین ها در منطقه باشد.  

بارسنا مایور، استان کانتابریا (Barcena Mayor, Cantabria)


بوبیون، گرانادا (Bubion, Granada)
بوبیون به این لیست خوش آمدی. این روستا به همراه پامپانیرا و کاپیلیرا (Capileira) نقطه ای محبوب برای گردشگرانی شده است که از گلوگاه ریو پوکیرا (Rio Poqueira) و قله سیرا نوادا (Sierra Nevada) بازدید می کنند.

بوبیون، گرانادا (Bubion, Granada)


تروخیو، کاسرس (Trujillo, Caceres)
قلعه عربی قدیمی واقع در این شهرک به لطف بودن در سریال بازی تاج و تخت مشهور شده است. قسمتی که در آن کسترلی راک قرار داشت و قلعه مذبور خانه اجداد لنسترها بود. 

تروخیو، کاسرس (Trujillo, Caceres)


پامپانیرا، اندلس (Pampaneira, Andalucia)
پامپانیرا نیز به علت موقعیت دلربایش در تپه های اندلس در این لیست قرار گرفته است.
 
پامپانیرا، اندلس (Pampaneira, Andalucia)


لیرگانس، استان کانتابریا (Lierganes, Cantabria)
گفته می شود که پل قدیمی اینجا که بر روی رودخانه میرا (Miera river) قرار دارد به دوران قرون وسطی بر می گردد.

لیرگانس، استان کانتابریا (Lierganes, Cantabria)


منبع: telegraph.co

نظرها

 • 0 0

  با سلام. همه موارد بسیار جالب و دیدنی هستند.موفق باشید

محبوبترین مراکز دیدنی
ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

زیباترین واحه ها یا آبادی های کوچک میان صحرا در سراسر جهان

واحه ها مناطقی با پوشش گیاهی سر سبز هستند که توسط محیط کویری احاطه شده اند و در تصورات ما حالات مرموزی مانند جادوهای مربوط به "شب های عربی" را یادآور می شوند. اما این واحه ها همچنان بخش مهمی از اقتصاد صحرا هستند و توقفگاه های مهمی برای تاجران و حمایت از جوامع بوده اند. بیایید به برخی از زیباترین واحه ها از سراسر جهان نگاهی بیندازیم.

متن کامل مقاله

آشنایی با بهترین شهرهای ارواح جهان که شما را شگفت زده می کنند

خیابان های ساکت و ساختمان های متروک، نگاهی اجمالی به زندگی جوامع پر رونق گذشته را نشان می دهند. شهرهای متروکه با خیابان های ساکت و بناهای خالی خود، منظره ای تاثیرگذار از زندگی جوامع پر رونق گذشته را نشان می دهند. "زل زدن به ویرانه"، اصطلاحی ابداع شده برای توصیف شیفتگی مردم از اماکن خالی از سکنه می باشد، که به یک پدیده توریستی تبدیل شده است.

متن کامل مقاله

آلاچاتی بهشتی مسحور کننده با ساحل مخفی در ترکیه

شهر بندری آلاچاتی، با کوه های کم ارتفاع خود در افق، دریایی فیروزه ای آرام و بکر، به همراه خیابان های باریک و سنگفرش شده در کنار کافه ها و رستوران های دنج و راحت، اوقات فراغت ایده آلی را در ساحل دریای اژه فراهم می کند.

متن کامل مقالهخبرنامه توریستگاه
توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید