• کشورها
  • شهرها
  • هتل ها
  • رستوران ها
  • مراکز دیدنی
  • مراکز خرید
  • سرگرمی ها
  • سراسر جهان


سفری به جزیره بونیر که رویای هر دوست دار طبیعت است

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۶/۶/۴   تعداد بازدید : 4026   گروه مطلب : سفرنامه هابونیر (Bonaire) یک جزیره کارائیبی با انواع پرندگان
بونیر (Bonaire) یک جزیره کارائیبی با انواع پرندگان، لاک پشت ها و ماهی ها می باشد

در لحظه ورودم به بونیر به یاد جنوب غرب آمریکا افتادم: خشک، مسطح و پر از حیات وحش. اما یک تفاوت عمده وجود دارد، بونیر یک جزیره کارائیبی به شمار می آید. بیشتر حیات وحش این جزیره، بومی و منحصربفرد می باشد، از جمله سوسمارهایش، اگرچه برخی گونه های جانوری غیر بومی همچون بزهای وحشی هم بونیر را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کرده اند. 
بطور کلی طبیعت بونیر شامل پرندگان مهاجر، لاک پشت های دریایی، صخره های محافظت شده مرجانی، گیاهان کاکتی (Cacti) که توسط خفاش ها محافظت می شوند و فلامینگوهایی است که در این جزیره پرورش داده می شوند. زمانی که طبیعت بونیر را دیدم بسیار شگفت زده شدم و مشتاق دیدار ساکنین بومی این جزیره بودم.

غواصی در پارک مارین (Marine Park)
جانوران دریایی بونیر را با غواصی در پارک مارین (Marine Park) تماشا کنید

بونیر به علت داشتن بهترین محل غواصی در کارائیب بسیار مشهور است و این امر به واسطه وجود صخره های مرجانی زیبا ایجاد شده. من این شانس را داشتم که  طی یک غواصی از کلاین بونیر (Klein Bonaire) گونه های مختلف آبزیان با نام های گوناگونی همچون کرگدن ماهی، ترومپت ماهی و ماهی قرمز را تماشا کنم. ماهی هایی که دور و برم وجود داشتند بسیار شگفت انگیز بودند و مرجان های غول پیکر اطراف نیز به آنها زیبایی دو چندانی داده بودند.
من شخصاً دوست داشتم که در عمق کم غواصی کنم و منتظر دیدن لاک پشت های دریایی بمانم. حضور در میان این موجودات که اطراف من در حرکت بودند تجربه بسیار خاصی بود. لاک پشت های سبز، لاک پشت های پوزه‌عقابی و لاک پشت های چرمی به وفور در این آبها پیدا می شوند. خط ساحلی و آبهای خلیج بونیر از جمله کلاین بونیر به عنوان پناهگاه دریایی مشخص شده اند و بازدیدکنندگان می توانند از این محیط بی نظیر در کمال آرامش لذت ببرند.

پارک ملی بونیر با پرندگانش هیاهوی خاصی دارد
پارک ملی بونیر با پرندگانش هیاهوی خاصی دارد


برترین جزایر کارائیبی که همه گردشگران آنها را دوست دارندمن در یک سفر کوتاه به شمال جزیره، در جنوب گوتو میر (Goto Meer) و در پارک ملی واشنگتن اسلاگبایی (Washington Slagbaai) بونیر، در کنار یک برکه توقف کردم که نقاط دیدنی زیادی داشت. من از فاصله دور در انتهای کامیندا گوتو (Kaminda Goto)، پلیکان های قهوه ای، فلامینگوها، سلیم نیمه‌ پا پرده ‌دار(semi-palmated plovers) ، کاراکاراهای (caracara) شانه به سر، گرین هرون ها (Green heron) و گونه های جانوری بسیار دیگری را تماشا کردم.

کاکتی های گل دار و شکوفه های آگاو  (Agave)
کاکتی های گل دار و شکوفه های آگاو  (Agave)

کاکتی ها از دیگر جذابیت های این پارک هستند. در زمان سفر من به این منطقه بسیاری از گل های آگاو نیز شکوفه داده بودند و منظره زیبایی را خلق کرده بوند. گل شبیه به درخت آگاو به صورت عمودی رشد می کند و حدوداً ۳ متر ارتفاع دارد. این گل های زیبا به رنگ زرد هستند. همچنین جالب است بدانید که هر گل می تواند در یک گیاه آگاو رشد کند.

به دیدن طوطی آمازون زرد شانه بروید
به دیدن طوطی آمازون زرد شانه بروید

پارک را ترک کردم و به سمت کامیندا گوتو (Kaminda Goto) که در مسیرم به رینکون (Rincon) قرار داشت رفتم. این مکان در حقیقت قدیمی ترین محل زندگی در بونیر است. من و راهنمایم در داس پوس (Dos Pos) متوقف شدیم. داس پوس به عنوان یک منطقه با پرنده های بومی متنوع شناخته می شود. در داس پوس مسیر های زیبایی برای گشت و گذار وجود دارد.
ما توقف کردیم زیرا این مکانی فضایی برای پرورش آمازون زرد شانه است. این پرنده یک نوع طوطی زرد رنگ با طول حدوداً ۴۵ سانتی مترمی باشد. آمازون زرد شانه بطور کلی در سطح جهان در خطر انقراض قرار دارد و یک گونه نادر جانوری محسوب می شود. البته باید بگوییم که من نتوانستم هیچ پرنده ای را در این مکان ببینیم. اما در سفر بعدی ام به کادوشی دیستیلری (Cadushy Distillery) موفق شدم تعدادی از این طوطی ها را تماشا کنم. از نظر من آنها بامزه و کمی خشن هستند .

منبع: tripsavvy
نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.
محبوبترین مراکز دیدنی
ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

آشنایی با 9 شهر افسانه ای در اروپا که تا به حال ندیده اید

بی تردید، شهرهای اروپایی معماری چشم نواز، هنری در سطح جهانی و غذاهای خلاقانه دارند. با این حال دهکده های کوچک افسانه ای نیز دارای جادوی مختص به خود هستند. 9 شهری که در اینجا آورده شده اند به زیبایی کارت پستال ها می باشند و به سرعت هر شخصی را با خیابان هایی که شبیه به کتاب های داستان و کانال های پیچ در پیچ هستند مجذوب خود کنند.

متن کامل مقاله

خطرناک ترین مسیرهای پیاده روی در جهان

ده مسیر از خطرناک ترین مسیرهای پیاده روی در دنیا که نه ضعف قلب، بلکه اعصاب شما را آزمایش می کند، مرزهای شما را تحت فشار قرار می دهد و در امتداد مسیر باعث می شود تا بدن شما از هیجان آدرنالین ترشح کند. اگر به دنبال یک پیاده روی آرامش بخش در جنگل ها هستید این مسیرها به درد شما نمی خورد اما اگر نیازمند ماجراجویی های بسیار جدی می باشید هر کدام از این مسیرها هر آنچه بخواهید و حتی بیش تر از آن را به شما عرضه می کند.

متن کامل مقاله

با 10 مورد از قدیمی ترین کتابخانه های دنیا آشنا شوید

کتابخانه ها اگر به زبان ساده تعریف شوند، نه تنها کوهی از دانش بلکه گنجی بسیار باشکوه و ارزشمند، معماری اعجاب انگیز، تاریخی باستانی و بسیار چیزهای دیگر را در خود جای داده اند. قدیمی ترین کتابخانه های دنیا قرن هاست به عنوان نماد برجسته ای از دانش هستند و حتی در این عصر دیجیتال هنوز هم چیزهای برای ارائه دارند.

متن کامل مقالهخبرنامه توریستگاه
توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید