• کشورها
  • شهرها
  • هتل ها
  • رستوران ها
  • مراکز دیدنی
  • مراکز خرید
  • سرگرمی ها
  • بازدیدهای اخیر
  • سراسر جهان


جذابیت های بی شمار سفر به ایسلند در تابستان

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۶/۵/۱   تعداد بازدید : 15440   گروه مطلب : ایده های سفر


بازدید مردم از ایسلند در ماه های ژوئن و سپتامبر

ایسلند هم اکنون با سرعت زیادی در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری جهان می باشد، این کشور با داشتن ویژگی های جذاب بسیار زیاد، به نوعی ماجراجویی شمال اروپا را در دل خود جای داده است. اما شفق شمالی و سرزمین های عجایب، باعث می شود تا مردم بازدید از ایسلند را در ماه های سردتری از سال تجربه کنند .
من فردی بودم که ایده سفر به ایسلند و بازدید از آن را در ماه های زمستانی سال قبول داشتم و این ایده را تنها راه بازدید از این کشور می دانستم. اما بعد ها معلوم شد که اشتباه می کردم  و اکنون پی بردم که دلایلی زیادی وجود دارند که ثابت می کند ایسلند در تابستان نیز همانند زمستان دارای جذابیت های بی شماری است .

روزهای گرم تر
بازدید مردم از ایسلند در ماه های ژوئن و سپتامبر به دلیل افزایش دما بسیار بیشتر از قبل خواهد شد. ایسلند در تابستان چندان هوای گرم و سوزانی ندارد، به طوریکه بیشترین دما در این فصل به 20 درجه سانتی گراد خواهد رسید. اما افزایش دما در این کشور، فواید زیادی همچون نداشتن ترس از سرمازدگی دارد .
جاذبه هایی مانند تماشای نهنگ ها، بازدید از تالاب ها و تماشای ساحل ماسه ای سیاه در شهر ویک (Vik)، از ویژگی های منحصر به فرد ایسلند به شمار می آیند. اما مکان دیدنی بهتری نیز وجود دارند که می توانید از آنها بازدید کنید، بدون اینکه قندیل های یخ از چشمانتان آویزان شود!

روزهای گرم تر در ایسلند


برف هنوز هم در اطراف وجود دارد
من می دانم که یکی از بخش های بزرگ سفر به ایسلند تماشای برف است، داشتن یک بلوز ایسلندی و تماشای مناظر فوق العاده با یک کت چرمی تجربه جذابی خواهد بود. همچنین احتمالاً در این سفر شما مایل به انداختن عکس های سلفی روی موتورهای برفی و گرفتن عکس از قله های پوشیده از برف خواهید بود و جالب است بدانید که در یک سفر تابستانی به این کشور، همه این چیزها را می توانید یکجا داشته باشید .
بطور حتم هوا در این زمان از سال  کمی گرم تر است و انگشتان دستتان، احساس گرمای بیشتری می کنند. اما باید بدانید که ایسلند یعنی سرزمین یخ ها و این بدان معناست که شما در این جزیره کوچک، هرگز از چیزهای سرد دور نیستید. تفریحات دیگری همچون سواری در آبشار گولفوس (Gulfoss) واقع در یخچال های لانگ جوکول (Langjökull) وجود دارند که شما می توانید در آنجا با ایمنی کامل دست فرمانتان را با موتور یخی امتحان کنید. از سوی دیگر، تماشای نهنگ های یخی در سفر با قایق از میان یخ های قطب شمال به این معنی است که شما قطعا به ژاکت بافتنی و لباس هایی گرم نیاز خواهید داشت .

برف هنوز هم در اطراف وجود دارد


بهار بین چشمه ها
بخش اعظمی از ماجراجویی در کشور ایسلند، بازدید از گرمابه ها، آبگرم های معدنی و چشمه های داغ این کشور است. در کنار تالاب های آبی ایسلند، حمام سنتی و طبیعی جاروبوین (Jarðböðinn) وجود دارد که جزو یکی از حمام های فونتانا (Fontana) می باشد. همچنین هتل های زیادی در اطراف این گرمابه ها ساخته شده تا شما بتوانید از آب های فوران شده از چشمه ها در هتل و در فضایی شخصی لذت ببرید.
درست است که آب چشمه ها گرم خواهد بود ولی بدون توجه به زمانی که شما به ایسلند سفر کرده اید، یکی از از فواید سفر و بازدید تابستانی از این کشور، پیاده روی در داخل برکه های طبیعی این منطقه خواهد بود. همچنین داخل و خارج شدن از سوناهای بخار و حتی شنا در دریا بدون احساس سرما، از جذابیت های خاص گردشگری در ایسلند به شمار می آیند.

بهار بین چشمه ها


موج سواری
اگر شما به اندازه ای شجاع هستید که می توانید از گرمابه های سوزان به دریای سرد و خنک بروید، بهتر است موج سواری را نیز تجربه کنید. ممکن است که باور نکنید اما اگر تابستان به ایسلند سفر کنید، اقیانوس منجمد شمالی مکان های بسیار جذابی برای پوشیدن لباس شنا و زدن به دل موج ها را دارد .
فقط با طی مسیر کوتاهی از ریکیاویک (Reykjavik) به سمت خلیج های کوچک، می توانید به راحتی از موج سواری لذت ببرید. سپس، چشمه های داغی که در اطراف هستند، منتظرند تا استخوان های یخ زده شما را پس از موج سواری بر روی آب های سرد، گرم کنند و تفریح هیجان انگیزی است که می تواند تجربه ای بی نظیر در زندگی شما باشد.

موج سواری


سرزمینی از شگفتی های آتش و یختماشای حیات وحش
آیا شما می دانستید که ایسلند، بزرگترین پرندگان پافین جهان را داراست؟ بدون شک این یک حقیقت تصادفی است ولی درست است. این پرندگان کوچک که منقارهای بامزه ی نارنجی رنگ دارند، عاشق تابش نورآفتاب هستند و به این معناست که آنها زیاد رابطه خوبی با زمستان ندارند. شما میتوانید آنها را بین ماه های آوریل و اوت شکار کنید که در این زمان، یا در نواحی ساحلی پرواز می کنند و یا در جزایر کوچک وستمن (Westmann) ساکن هستند .

تماشای حیات وحش


تمام شب را جشن بگیرید
در ماه های تابستانی، اکثر جاهای دیدنی ایسلند زیر نور خورشید در طی 21 ساعت است. خورشید در ساعت 3 نیمه شب طلوع و در ساعت 12 شب غروب می کند. این زمان طلوع و غروب خورشید به شما جازه می دهد تا دیر وقت بیدار بمانید و به کارهایی مثل نوشیدن نوشابه های گوارا و گشتن به دنبال تصاویر فیلم بازی تاج و تخت (Game of  Thrones) خود مشغول شوید. درست است که شما نیاز ضروری به بازدید از کشور ایسلند در تابستان را ندارید، اما چیزی که درباره شب زنده داری مردم این کشور وجود دارد، چراغ های نورانی شهرها است که نمای زیبایی به آنها می بخشد و باعث می شود که شما تا صبح در محیط شهر قدم بزنید. البته اکثر کافه های ایسلند به طور 24 ساعته باز نیستند اما  شما می توانید گشت و گذاری در هتل محل اقامتتان انجام دهید و هنگامی که مکان اقامت شما خلوت تر است، از جاذبه های اطراف آنجا دیدن کنید. زمانی که جشنواره های تابستانی در این کشور برگزار می شود، شب های جذاب تری در انتظار شما است .

تمام شب را جشن بگیرید


رانندگی با خیال راحت 
اجاره ماشین در سفر به ایسلند، بهترین راه برای بازدید از این کشور است. این کار باعث می شود تا پول بسیار کمتری را در طی سفر خرج کنید و از سوی دیگر شما مجبور نیستید که تنها در روزهای خاصی به گشت و گذار در ریکیاویک بپردازید و برای تفریح، طبیعت گردی و خرج و مخارج آن کاملاً آزاد هستید. همچنین شما می توانید با برنامه دلخواه و شخصی خودتان کارها را پیش ببرید و در هر جایی که دلتان خواست، ماشین را نگه داشته و از مناظر اطراف لذت ببرید. در حقیقت در سفر با ماشین می توانید از بخش هایی دیدن کنید که گردشگران دیگر قادر به بازدید از آنها نیستند .
نکته مثبت دیگر در مسافرت با ماشین ، ضریب ایمنی بسیار بالای آن است. عواملی مثل جاده های بدون برف، مسیرهای صاف و همچنین پایین کشیدن پنجره ماشین باعث می شود تا سفری سراسر لذت بخش برای شما فراهم گردد .

رانندگی با خیال راحت


دسترسی به مناطق غیرقابل دسترس
مناطقی از کشور ایسلند هستند که شما واقعا نمی توانید در سرمای زمستان به آنها دسترسی داشته باشید. زیرا وضعیت جاده ها بسیار بد و نابسامان است. اگر در ماه ژوئیه به این کشور سفر کنید، در حقیقت می توانید به تمامی نواحی سفر کرده و این یعنی شما حتی می توانید از دهانه آتشفشان لاکاگیگار (Lakagígar)، دریاچه آب گرم هوراویلیر (Hveravellir) و همچنین از گرمابه های ویتی (Víti) نیز دیدن کنید. اگر فکر سفر به ایسلند را در زمستان از سر خود بیرون کنید و در فصل تابستان به این کشور بیاید، بسیاری از جاذبه های فوق العاده ایسلند را تماشا خواهید کرد.

دسترسی به مناطق غیرقابل دسترس


منبع: gapyear
نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.
محبوبترین مراکز دیدنی
ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

با 11 غار بزرگ در سراسر جهان آشنا شوید

غارها یکی از زیباترین، دیدنی ترین و جادویی ترین مکان های روی زمین هستند. آنها به عنوان دروازه ای به گذشته سیاره و گواهی از چگونگی تکامل زمین شناخته می شوند. چه شما یک مورخ باشید یا یک علاقه مند به ورزش، غارها همیشه علاقه انسان را برانگیخته اند، چرا که با پیشروی در این تونل های طبیعی، می توانید نگاهی اجمالی به تاریخ گذشته زمین بیاندازید.

متن کامل مقاله

معرفی 7 تجربه شگفت انگیز حیات وحش در اروپا

پناهگاه فوک در شمال آلمان به دلیل جذابیت بیش از حد و کارهای خوبی که انجام می‌ دهند، هنوز هم یکی از مکان‌ های مورد علاقه‌ ام است که تا به حال از آن بازدید کرده‌ ام. البته طوطی های دریایی و حتی خرس ها و اسب های وحشی هم برای دیدن وجود دارند. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید اروپا چه چیزی برای ارائه تجربه سفر از نوع حیات وحش برای شما دارد. در اینجا موارد دلخواه شخصی من، بدون ترتیب خاصی آورده شده است.

متن کامل مقاله

عکس های دیدنی از مکان های مقدس متروکه در جهان (قسمت دوم)

جهان پر از مکان های باشکوهی است که زمانی برای تمدن های گمشده مقدس بودند. کتاب جدید مکان‌ های مقدس متروکه اثر لارنس جوف، شگفت‌ انگیزترین مکان‌ های جهان را بررسی می‌ کند. ما برخی از معروف ترین و جذاب ترین آنها را برای کشف تاریخچه ای که در پس آنها نهفته است، برای شما انتخاب کرده ایم.

متن کامل مقالهخبرنامه توریستگاه
توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید