• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


آبشارهایی که در طول زندگیتان حتماً باید از آنها دیدن کنید

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۵/۶/۲۹   تعداد بازدید : 16090   گروه مطلب : دیدنی ها


آبشارهایی که در طول زندگیتان حتماً باید از آنها دیدن کنید

آبشار به یک جریان آب در روخانه می گویند که از بالا به پایین و در ارتفاع یک صخره در حال جریان و سرازیر شدن می باشد و کلماتی مانند نفس گیر، اخروی و با شکوه برای توصیف این پدیده بسیار زیبا استفاده می شوند. تماشای آبشارهایی که دارای جریان با سرعت بسیار زیاد هستند، ممکن است جذاب و فریبنده باشد اما در عین حال خطرناک هم است. بازدید از آبشارها در مسیرهای نزدیک و حتی فواصل دور قطعاً در لیست سفر تمام مسافران خواهد بود.


آبشارهای یوسِمیتی، کالیفرنیا (Yosemeti Falls, California)
آبشارهای یوسِمیتی با ارتفاع  740 متر یکی از بلندترین آبشارهای دنیاست. آب در حدود ماه نوامبر تا جولای در این آبشار جریان دارد و نقطه اوج جریان آب در ماه نوامبر خواهد بود. (بنا به نظریه اِن پی اِس بیشتر جریان های خروشان دیدنی در ماه های آوریل تا ژوئن اتفاق می افتد.) آبشار یوسِمیتی از سه سطح حداکثر با ارتفاع 436 متر، متوسط با ارتفاع 206 متر و سطح حداقل با ارتفاع 97.5 متر تشکیل شده است. برای تماشای مخروط یخی در پایه بالاترین سطح آبشار در فصل زمستان به این مکان بروید.

آبشارهای یوسِمیتی، کالیفرنیا (Yosemeti Falls, California)


آبشارهای پیلیتویس، کرواسی  (Plitvice Falls, Crotia)
از نظر سایت میراث جهانی یونسکو پارک ملی دریاچه پیلیتیویس (Plitivice Lakes National Park) یک مکان بسیار خطرناک برای گرفتن سلفی می باشد. این پارک به دلیل داشتن 16 سطح دریاچه که تمام آنها توسط یک آبشار به هم متصل می شوند، بسیار محبوب است. این آب ها بر روی سطح های آهکی و گچی می ریزند، که این ریزش پس از گذشت سال ها باعث به وجود آمدن سدهای طبیعی می شود، سدهایی که برخی از آنها دیدنی ترین دریاچه ها، غارها و آبشارها را تشکیل داده اند.

آبشارهای پیلیتویس، کرواسی (Plitvice Falls, Crotia)


آبشارهای ایوآزو، مرز بین برزیل و آرژانتین (Iguazu Falls, boarding Brazil and Argentina)
آبشارهای ایوآزو مانند آبشارهایی که در ذهنتان تصور می کنید، نیست. این آبشار 2.5 کیلومتری از 275 آبشار تشکیل شده و کاوش و کشف زیبایی های آن با پیاده روی و قایق سواری، هیجانی مطلق را برای شما به ارمغان می آورد. شما دقیقاً می توانید به آبشار نزدیک شوید. پل های پیاده روی متعددی بر روی دریاچه ایوآز برای لذت بردن از تماشای آبشارهای شگفت انگیز و بسیار با شکوه همراه با رنگین کمان های دیدنی ساخته شده اند.

آبشارهای ایوآزو، مرز بین برزیل و آرژانتین (Iguazu Falls, boarding Brazil and Argentina)


آبشار ویکتوریا در مرز زیمبابوه و زامبیا (Victoria Falls, boarding Zimbabwe and Zambia)
آبشار ویکتوریا با عرض 1708 متر و ارتفاع 108 متر یکی از بزرگترین آبشارهای دنیا و شگفتی سازترین جاذبه ها در کل آفریقا می باشد. در طی فصول مرطوب قطرات ناشی از حرکت آب تا کیلومترها در هوا پخش و پراکنده می شود. با انتخاب قسمت آشفته این آبشار تجربه ای به یاد ماندنی از طوفانی ترین سفر یک روزه را برای خود رقم زنید. این سفر از آبشار ویکتوریا تا حدودا 27 کیلومتری تا جریان های بزرگ پایین رودخانه، جائیکه دمای آب حدوداً 80 درجه و پراکندگی قطرات آب بسیار قابل توجه است، شروع می شود و سپس با عبور از مسیر چند کیلومتری جریان هموار آب ادامه می یابد.

آبشار ویکتوریا در مرز زیمبابوه و زامبیا (Victoria Falls, boarding Zimbabwe and Zambia)


آبشارهای مولتنومِه، بِرایدِل وِلی، اُورِگِن (Moltnomah Falls, Bridel Veli, Orgean)
این جاذبه 186 متری بسیار باشکوه که در فاصله نیم ساعته تا پورتلند قرار گرفته، برخلاف دیگر آبشارها در فصل تابستان خشک نیست و در فصل زمستان دارای هیبتی با شکوه از مخروط یخی می باشد. بنا به فرهنگ عامه آمریکایی این آبشار برای حمام کردن یک شاهزداه خانم در محیطی خصوصی و پنهان ساخته شده. تماشای این آبشار در ارتفاع 165 متری از طریق پل بنسون بسیار حیرت انگیز خواهد بود و زانوهایتان را به لرزه در می آورد. در ردیف دوم پل و ارتفاع 21 متری آن قطرات آب در هوا پراکنده شده اند.

آبشارهای مولتنومِه، بِرایدِل وِلی، اُورِگِن (Moltnomah Falls, Bridel Veli, Orgean)


آبشارهای سِلیا لَندزفوس، ایسلند (Seljalandsfoss Waterfalls, Iceland)
اگر به دنبال امتحان تجربه ای بی نظیر از تماشای تعداد متعددی از آبشارهای شگفت انگیز در مدت زمان کوتاهی هستید، به ایسلند بروید، کشوری با آبشارهای متعدد. شما می توانید دقیقاً در پشت آبشار 61 متری بسیار خیره کننده پیاده روی کنید. این عکس تقریباً در ساعت 1 نیمه شب و هنگام غروب آفتاب باورنکردنی و نفس گیر گرفته شده است.

آبشارهای سِلیا لَندزفوس، ایسلند (Seljalandsfoss Waterfalls, Iceland)


آبشارهای کایتِر، گویان (Kaieteur Falls, Guyana)
تماشای این آبشار برای شما بسیار خوشایند خواهد بود. این آبشار 250 متری دارای بلندترین پراکندگی قطره های تکی می باشد. بهترین زمان برای دیدن این آبشارها بعد از یک روز بارانی است، زمانیکه عرض آن به حدود 113 متر می رسد. جلگه های مرتفع و زمین هموار علت تشکیل قطره های غول پیکر در این آبشار می باشند. پوشش گویانا (The Guyana Shield) با قدمت 2.99 میلیارد سال یکی از قدیمی ترین لایه های صخره ای بر روی زمین می باشد و با توجه به شرایط فصلی حدود 30 هزار گالن آب در آن جریان دارد.

آبشارهای کایتِر، گویان (Kaieteur Falls, Guyana)


آبشار بیگار، رومانی (Bigar Waterfall, Romania)
آبشار بیگار مانند یک تخیل و توهم است. این آبشار در رشته کوه های آنینا (Anina Mountains) و بر روی رودخانه مینی (Mini River) در ارتفاع 8 متری قرار گرفته است. دلیلی که این آبشار را به یک مکان اسرار آمیز تبدیل کرده سقوط جریان آب بر روی فرشی سرسبز از خزه های شگفت انگیز می باشد، چیزی که مردم محلی از آن به عنوان معجزه دره های مینیز (Minis Canyon) یاد می کنند.

آبشار بیگار، رومانی (Bigar Waterfall, Romania)


آبشارهای اَنجِل، (سالتو اَنجل)، ونزوئِلا (Angel Falls (Salto Angel), Venezuela)
آبشار اَنجل با ارتفاع 985 متری و ارتفاع عمودی قطره 807 متری بلندترین آبشار روی زمین می باشد که فقط از طریق رودخانه در ماه ژوئن تا دسامبر زمانیکه رودخانه دارای عمق کافی برای قایق سواری است، قابل دسترسی می باشد. شما می توانید در اطراف جنگل ها برای مدت تقریباً پنج ساعت به پیاده روی بپردازید. آبشار اَنجلز یکی از بهترین مقاصد برای علاقمندان به انجام پرش های دیوانه وار خواهد بود، همانطور که در ویدیوها قابل مشاهده اند.

آبشارهای اَنجِل، (سالتو اَنجل)، ونزوئِلا (Angel Falls (Salto Angel), Venezuela)


آبشارهایی که در طول زندگیتان حتماً باید از آنها دیدن کنیدآبشارهای پَلَئوس در واشنگتن (Palouse Falls in Washington)
آبشار پَلَئوس با ارتفاع 58 متر و تقریبا 5 متر بالاتر از آبشار نیاگارا یک آبشار باورنکردنی برای قایقرانی است. بنا به گزارش انجمن های مسیر واشنگتن آبشار پَلَئوس از بقایای باشکوه و ماندگار سیل یخبندان باقی مانده و به عنوان جریان های میسولا در اواخر آخرین سال عصر یخبندان شناخته شده است.

آبشارهای پَلَئوس در واشنگتن (Palouse Falls in Washington)


آبشار دیشِن، در مرز چین و ویتنام (Detian Waterfall, bordering China and Vietnam)
آبشار دیشِن در ویتنام یکی از بزرگترین آبشارهای فراملی در آسیا و با توجه به نکات برجسته چین جزو چهارمین آبشار فراملی در جهان می باشد. در فصل بهار پراکندگی درختان قرمز عجیب و غریب در اطراف این آبشار آن را زیباتر و جذاب تر می کند. آبشار دیشِن به سه سطح متفاوت تقسیم می شود و دارای بزرگترین جریان آب در فصل تابستان می باشد.

آبشار دیشِن، در مرز چین و ویتنام (Detian Waterfall, bordering China and Vietnam)


آبشار دودش ساگار، هند (Dudhsagar Waterfall, India)
آبشار فوق العاده دودش ساگار در قسمت های بالایی گردنه های غربی تا ارتفاع 600 متر اوج می گیرد. برای بازدید این این آبشار سعی کنید در فصل موسم و هنگامی که جریان آب کاملاً سهمگین و خشمگین است، به آنجا روید. از دور دست جریان آبشار مانند ریختن جریان شیر از ارتفاعات با سرعت بالا می باشد و احتمالاً نام آن هم که به معنای دریای شیر است از همین موضوع برگرفته شده است.

آبشار دودش ساگار، هند (Dudhsagar Waterfall, India)


دیواره های اشکی، هاوایی (Wall of Tears, Hawaii)
با توجه به تورهای گردشگری اِچ هاوایی (H Tours Hawaii) حدود 17 آبشار بر روی دیواره اشک جریان دارند. این دیواره در ارتفاع 50 متری جزیره مَئویی (Maui)  و به عنوان دومین سطح مرطوب در جهان مشهور است و دارای عنوان دومین سطح مرطوب در دنیا می باشد. افسانه این دیوار کشیدن انگشتان دست به تمام صخره برای ایجاد تصویری از غم ها و ناراحتی ها است. برای لذت بردن از تماشای منظره جذاب و باشکوه ریزش آبشار به پایین لطفاً یک هلیکوپتر را رزرو نمایید. 

دیواره های اشکی، هاوایی (Wall of Tears, Hawaii)


آبشارهای مورچِسِن، اوگاندا ((Murchison Waterfalls, Uganda
بنا به نظریه برخی از افراد در سایت تریپ اَدوایزُر این آبشار قدرتمندترین آبشار دنیاست و دلیل آن فشرده شدن رودخانه پهناور ویکتوریا نیل به یک آبشار 6 متری در پایه جریان های 30 متری می باشد. آبشارهای مورچِسِن به نام آبشارهای کَبرانگا (Kabarenga Falls) یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در اوگاندا مشهور و شناخته شده می باشد. افراد زیادی عاشق سفر کردن به این منطقه هستند زیرا علاوه بر تماشای قدرتمندترین آبشار دنیا فرصت بازدید و آشنایی با یک بازی بزرگ حیات وحش برای آنها فراهم می شود.

آبشارهای مورچِسِن، اوگاندا ((Murchison Waterfalls, Uganda


آبشار ناریلَنگ، سیچوان، چین (Nuorilang Waterfall, Sichuan, China)
 در دره چیسوگوآ مرتفع ترین فلات دنیا دراز بکشید، یونسکو، نهادهای حفاظتی زیست کره ای و سایت میراث جهانی بر مبنای راهنمای سفرهای چین ارتفاعات 2000 متری تا تقریباً 4299 متری را پوشش می دهند. جاییکه تعداد متعددی دریاچه و آبشار یافت می شود که آبشار ناریلَنگ با پهنای 32 متر و ارتفاع 25 متر یکی از مرتفع ترین آنهاست و نام آن به معنای با شکوه در زبان تبتی می باشد.

آبشار ناریلَنگ، سیچوان، چین (Nuorilang Waterfall, Sichuan, China)


کِرکیفِل، ایسلند (Kirkjufell, Iceland)
کِرکیفِلس فوس (Kirkjufellsfoss) با وجود اینکه یک آبشار کوتاه با ارتفاع 5 متری است اما در موقعیتی بسیار متمایز در نزدیکی رشته کوه های کِرکیفِل و در سمت شمال شبه جزیره اِسنیفِلنز (Snaefellsnes) قرار گرفته و نام آن به معنای آبشار کوه کلیسا می باشد. عکاسان به دلیل انعکاس راه این منطقه در شاخابه علاقه بسیار زیادی به این مکان دارند. آبشارها دارای سطوح متفاوت و متعدد می باشند که هر کدام از آنها به خروجی های جداگانه هدایت می شوند و این چشم اندازهای هیجان انگیز فرصت های منحصر به فردی را برای عکس گرفتن فراهم می آورند. برای تماشای چشم اندازهای رویایی در فصل نورهای شفقی شمال به این مکان بروید.

کِرکیفِل، ایسلند (Kirkjufell, Iceland)


آبشارهای اِستِرلینگ، نیوزیلند (Striling Falls, New Zealand)
آبشار اِسترلینگ یکی از آبشارهای دائمی در فلات معروف میلفور سَوندز (Milford Sounds) واقع در جزیره جنوبی است. قطرات معلق تا بیش از 152 متر به زیر دره  سقوط می کنند و آب از طریق یخچال های طبیعی در کوه ها سرازیر می شود. شما می توانید از طریق قایق، قایق پارویی (حتی می تواند دلفین ها را نیز از نزدیک ببینید) و هلیکوپتر از زیبابی های شگفت انگیز این آبشار دیدن کنید.

آبشارهای اِستِرلینگ، نیوزیلند (Striling Falls, New Zealand)


آبشار نیاگارا بین ایالت متحده آمریکا و کانادا (Niagara Falls, Between U.S.A and Canada)
مرز بین ایالت متحده آمریکا و کانادا محل قرار گرفتن بهترین و معروف ترین آبشارهای دنیاست. این آبشارها از عقب کشیدن یخچال های طبیعی در اواخر عصر یخبندان تشکیل شده اند که این شگفتی طبیعی باعث به وجود آمدن سه آبشار مجزا مانند آبشار هُرس شو (Horseshoe Falls) که قدرتمندترین و بزرگترین آبشار در میان این سه آبشار است، آبشار اَمِریکن (American Falls) و آبشار بریدال وِیل (Bridal Veil Falls) شده است. آبشار هُرس شو قدرتمندترین آبشار در قاره می باشد.

آبشار نیاگارا بین ایالت متحده آمریکا و کانادا (Niagara Falls, Between U.S.A and Canada)


اِرز راک (اولورو)، استرالیا (Ayers Rock (Uluru), Australia)
اِرز راک یکی از شاخص ترین مناطق در استرالیا می باشد، اولورو یک صخره سنگ ماسه ای عظیم الجثه است که تقریباً 347 متر ارتفاع دارد. بهترین زمان برای بازدید این مکان بین طلوع  تا غروب آفتاب است، زمانیکه خورشید یکپارچکی نور بسیار مشهوری دارد و با تابش بر روی جریان بی حد و حصر آب باعث تغییر رنگ صخره های اِرز و ایجاد سایه های بنفش روشن بر روی آنها می شود. فقط یک درصد از بازدیدکنندگان شاهد ریزش آبشار از صخره های اِرز در هنگام بارندگی و بین ماه های نوامبر و مارس می باشند.

اِرز راک (اولورو)، استرالیا (Ayers Rock (Uluru), Australia)

منبع: theactivetimes
نظرها

 • 1 0

  VERY FANTASTIC AND BEAUTIFUL WATERFALLS

  • 0 0

   Thanks Hadi, They definitely are

محبوبترین مراکز دیدنی
ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

آیا می دانستید بازدید از ثروتمندترین کشور جهان به طرز شگفت انگیزی مقرون به صرفه است؟

لوکزامبورگ نه تنها ثروتمندترین کشور اتحادیه اروپا است، بلکه ثروتمندترین کشور جهان نیز محسوب می شود. در اینجا دلیل سفر به لوکزامبورگ به عنوان یک گزینه مقرون به صرفه برای مسافران را توضیح می دهیم.

متن کامل مقاله

معرفی 10 مورد از نخستین میراث جهانی یونسکو در جهان

یونسکو از اواخر دهه 1970 از این سایت‌ ها محافظت می‌ کند و هر یک ارزش بازدید دارند. با این حال، برخی از آنها زودتر از سایرین در فهرست میراث جهانی قرار گرفتند. در اینجا تعدادی از اولین مکان‌ های میراث جهانی یونسکو که ثبت شده‌ اند را معرفی می‌ کنیم.

متن کامل مقاله

با 10 فرودگاه برتر جهان تا سال 2024 آشنا شوید

فرودگاه ها همچون دروازه های مهم جهانی، ما را به نقاط دوردست دنیا متصل می کنند. این مراکز حمل و نقل هوایی، تسهیلات لازم را برای هواپیما فراهم کرده، لجستیک حمل بار را انجام می دهند. در اینجا ما سفری را آغاز می کنیم تا 10 فرودگاه بزرگ جهان در سال 2024 را بررسی کنیم. ما به طور خاص بر روی اندازه زمین آنها تمرکز کرده و از رتبه دهم تا اول شمارش معکوس می کنیم…

متن کامل مقالهخبرنامه توریستگاه
توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید