آشنایی با 8 مورد از بزرگ ترین باغ وحش های جهان

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۵/۷/۱۵   تعداد بازدید : 5432   گروه مطلب : ترین هاآشنایی با 8 عنوان از بزرگ ترین باغ وحش های جهان

بزرگ ترین باغ وحش در جهان کدام است؟ پاسخ این سوال در پس این موضوع است که منظور از کلمه بزرگ ترین، دقیقاً چه معیارهایی می باشد. آیا منظور از این کلمه، بیشترین تعداد حیواناتی است که در یک باغ وحش نگهداری می شوند و یا اینکه هدف، اندازه گیری مساحت کل زمین آن باغ وحش است. به عنوان مثال اگر معیار دوم در نظر گرفته شود، باید گفت که حیات وحش رِد مَک کامبز (Red McCombs Wildlife) واقع در ایالت تِگزاس (Texas)، با در اختیار داشتن مساحتی حدوداً 4856 هکتاری، می تواند بزرگ ترین باغ وحش در جهان در نظر گرفته شود. اما این باغ وحش تنها 20 گونه مختلف از حیوانات را در اختیار داشته و بیشتر شبیه به یک منطقه طبیعی حفاظت شده است تا اینکه باغ وحش باشد. اما فقط در نظر گرفتن تعداد حیوانات نگهداری شده در یک باغ وحش هم نمی تواند معیار کاملی باشد.
در ادامه لیستی از باغ وحش هایی مطرح شده اند که هر دو معیار در آنها در نظر گرفته شده است. از این طریق می توان مشخص کرد که کدامیک بزرگ ترین باغ وحش در جهان هستند.
8- آکواریوم و باغ وحش کُلمبوس (Columbus Zoo and Aquarium)
آکواریوم و باغ وحش کُلمبوس یک باغ وحش غیرانتفاعی واقع در شمال شهر کُلومبوس (Columbus) از ایالت اوهایو (Ohio) می باشد. باغ وحش کُلمبوس محل زندگی بیش از 5 هزار حیوان است که این تعداد، شامل بیش از 700 گونه مختلف می شوند که به تفکیک منطقه جغرافیایی اصلی، از هم جدا سازی شده اند. این باغ وحش کار گسترش مساحت خود را از سال 2004 آغاز کرد و حالا بعد از گذشت بیش از 10 سال، به مساحتی در حدود 33 هکتار دست یافته است. در صورت گسترش و اضافه شدن بخش های جدید و رسیدن این باغ وحش به مساحت حدوداً 48 هکتاری، قرار است محیط زندگی مساعدی برای حیوانات قطبی و همینطور دشت های مشابه با نمونه های موجود در آفریقا به این باغ وحش اضافه شوند.

 آکواریوم و باغ وحش کُلمبوس (Columbus Zoo and Aquarium)


7- باغ وحش مسکو (Moscow Zoo)
درب های این باغ وحش از سال 1864 به روی بازدید کنندگان باز است و به همین دلیل، باغ وحش مسکو به عنوان یکی از کهن ترین باغ وحش های قاره اروپا نیز شهرت دارد. امروزه این باغ وحش محل نگهداری بیش از 6 هزار حیوان است که این تعداد، شامل 927 نمونه مختلف می شوند تا این باغ وحش مساحتی در حدود 21 هکتار را در شهر مسکو پوشش بدهد. همچنین این باغ وحش بزرگ ترین باغ وحش موجود در کشور روسیه نیز می باشد. برای سفر به مسکو و بازدید از این باغ وحش تماشایی، می توانید پایین ترین قیمت تور مسکو را در توریستگاه مشاهده و آنلاین رزرو نمایید.

باغ وحش مسکو (Moscow Zoo)


6- باغ وحش سَن دیِگو (San Diego Zoo)
باغ وحش سَن دیِگو با در اختیار داشتن تعدادی فراتر از 4 هزار حیوان از مجموع 800 گونه جانوری مختلف، یکی از مشهورترین باغ وحش های سراسر جهان می باشد. فضای 40 هکتاری این باغ وحش شباهت بسیاری به یک پارک دارد و در حقیقت متعلق به شهر سَن دیِگو (San Diego) است که به صورت استیجاری از آن گرفته شده است. شرایط آب و هوایی و اقلیم دریایی مانند بخش جنوبی ایالت کالیفرنیا (California)، بهترین محیط را برای بسیاری از حیوانات این باغ وحش فراهم می کند. همچنین از آنجایی که تقریباً اکثر نمایش ها و قفس های بزرگ باغ وحش سَن دیِگو در فضای باز قرار دارند، این موضوع بهترین وضعیت ممکن را برای حیوانات فراهم می کند. همینطور باغ وحش سَن دیِگو فعالیت های بسیاری را در عرصه حراست و نگهداری از گونه های مختلفی از چنین حیواناتی انجام می دهد. به ویژه اینکه بسیاری از گونه های جانوری این باغ وحش پس از اینکه در محیطی بسته به رشد کافی می رسند، در زیستگاه بومی مناسبی رها می شوند.

 باغ وحش سَن دیِگو (San Diego Zoo)


5- باغ وحش تورنتو (Toronto Zoo)
باغ وحش تورنتو واقع در شهر تورنتو (Toronto) و با در اختیار داشتن مساحت 287 هکتاری، بزرگ ترین باغ وحش کشور کانادا می باشد. در حال حاضر این باغ وحش خانه ای امن برای تعداد بیش از 16 هزار حیوان است که این تعداد شامل 491 گونه جانوری مختلف می شود. تمامی حیوانات این باغ وحش در هفت منطقه جغرافیایی مختلف تقسیم شده اند که شامل مناطقی با نام های ایندو مالایا (Indo-Malaya)، اِفریکا (Africa)، اِمِریکاز (Americas)، توندرا (Tundra)، ترِک (Trek)، آسترولِیژا (Australasia)، اوراِیژیا (Eurasia) و کِنیدیِن دامِین (Canadian Domain) می شوند.

باغ وحش تورنتو (Toronto Zoo)


آشنایی با 8 مورد از بزرگ ترین باغ وحش های جهان4- باغ وحش برانکس (Bronx Zoo)
باغ وحش برانکس کار خود را از سال 1899 و در شهر نیویورک آغاز نمود تا با مساحتی در حدود 107 هکتار و نیز با در اختیار داشتن فضایی پارک مانند و همینطور زیستگاه های طبیعی، لقب بزرگ ترین باغ وحش شهری در کل ایالات متحده امریکا را از آن خود کند. این باغ وحش خانه ای برای بیش از 4 هزار حیوان است که شامل 650 گونه مختلف می شود و حتی بسیاری از آنها، جزو گونه های در حال انقراض می باشند. البته برخی از گونه های جانوری به نمایش گذاشته شده در باغ وحش برانکس نظیر حیوانات قسمت های پرندگان و خزندگان، بر اساس طبقه بندی هایی که دارند کنار هم نگهداری می شوند. در حالی که دیگر حیواناتی همچون حیواناتی که در قسمت حیوانات دشت های آفریقایی و حیوانات آسیایی نگهداری می شوند، براساس موقعیت جغرافیایی تفکیک بندی شده اند.

 باغ وحش برانکس (Bronx Zoo)


3- باغ وحش پکَن (Beijing Zoo)
باغ وحش پکن که در سال 1906 میلادی و در طول برپا بودن سلسله پادشاهی دودمان چینگ (Qing Dynasty) تاسیس شده، دارای یکی از عظیم ترین مجموعه های کلکسیونی از حیوانات مختلف در کشور چین می باشد. این باغ وحش محل زندگی 14500 حیوان است که این تعداد، نمایندگانی از بیش از 450 گونه مختلف جانوران ساکن خشکی و بیش از 500 گونه دیگر از نمونه های ساکن در دریاها هستند. فضای این باغ وحش چیزی در حدود 88 هکتار از زمین های پکن را اشغال کرده است. باغ وحش پکن به دلیل نگهداری از حیوانات بسیار نایاب بومی کشور چین مانند پانداهای غول آسا که پر طرفدار ترین جاذبه این پارک نیز هستند، شهرت بسیاری در میان همگان دارد.

 باغ وحش پکَن (Beijing Zoo)


2- بِرلین زولاجیکال گاردِن (Berlin Zoological Garden)
باغ وحش بِرلین زولاجیکال گاردِن که تلفظ آلمانی نام آن زولوگِر گارتِن بِرلین (Zoologischer Garten Berlin) می باشد، در سال 1844 افتتاح شد تا یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین باغ وحش های کشور آلمان باشد. فضای وسیع این مکان در حدود 40 هکتار بوده و در تیِرگارتِن (Tiergarten) برلین واقع شده است. این پارک با در اختیار داشتن بیش از 1500 گونه مختلف و در مجموع تعداد 17 هزار حیوان، صاحب کامل ترین مجموعه از انواع گونه های حیوانی در مقابل سایر رقبای خود در سرتاسر جهان است. مشهور ترین حیوانات ساکن در این باغ وحش شامل بائو بائو (Bao Bao) که یکی از گونه های پانداهای بزرگ بوده و همینطور کنوت (Knut)، که خرس قطبی است می شوند. البته کنوت در سال 2011 به صورت ناگهانی مرد.

 بِرلین زولاجیکال گاردِن (Berlin Zoological Garden)


1- باغ ‌وحش هِنری دورلی (Henry Doorly Zoo)
باغ وحش هِنری دورلی در شهر اوماها (Omaha) واقع در ایالت نِبراسکا (Nebraska)، به عنوان برترین جاذبه پولی موجود در این شهر، خانه ای برای تعداد حدوداً 17 هزار حیوان که متشکل از 962 گونه جانوری مختلف هستند می باشد. فضای این باغ وحش شامل مساحتی در حدود 52 هکتار از زمین های این منطقه می شود. با اینکه از لحاظ بزرگی، باغ وحش های وسیع دیگری نیز وجود دارند، اما هیچکدام با در نظر گرفتن هر دو معیار یعنی تعداد حیوانات و فضا، در حد اندازه باغ وحش هِنری دورلی نیستند. به همین دلیل این باغ وحش، عنوان بزرگ ترین باغ وحش جهان را در این لیست از آن خود کرده است. برخی از عناوین مهم این باغ وحش شامل در اختیار داشتن بزرگ ترین مجموعه از گربه در کل آمریکای شمالی (North America)، در اختیار داشتن وسیع ترین مرداب سرپوشیده در جهان، در اختیار داشت وسیع ترین کویر سرپوشیده در جهان و همینطور در اختیار داشتن بزرگ ترین گنبد شیشه ای نقشه برداری در جهان می شود.

 باغ ‌وحش هِنری دورلی (Henry Doorly Zoo)


منبع: touropia
نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
هنوز نظری در این مورد درج نشده است.


مقاله های گردشگری

چهل کار مفرح که در کوش آداسی باید انجام دهید

کوش آداسی شهری سر زنده و پر جنب و جوش است که برای هر کسی چیزهای جالب توجهی دارد. آیا به دنبال گشت و گذار و کشف مکان های جدید در طبیعت هستید؟ آیا قصد دارید در یکی از بی شمار سواحل زیبای این شهر به تفریح و استراحت بپردازید؟ کوش آداسی برای تمام این ها مکان مناسبی محسوب می شود. در این مقاله قصد داریم به معرفی 40 کاری بپردازیم که باید در این شهر انجام دهید.

متن کامل مقاله

معرفی 9 غذای خیابانی وسوسه کننده ومحبوب در کشور هندوستان

اکنون در این سال ها نام هندوستان و عنوان غذای خیابانی با هم اجین شده اند. در هر شهر دست فروش هایی را می بینید که می خواهند به شما غذاهای محلی بفروشند. این دست فروش ها برای دهه ها و نسل ها به این شغل مشغول بوده اند و اگرچه هر شهر غذای خیابانی مخصوص خودش را دارد اما صرف غذاهایی که در زیر معرفی می کنیم را حتماً در لیست خود هنگام سفر به هندوستان قرار دهید. از شیرینی های پف کرده گرفته تا غذاهای چاشنی دار، شاید حتی این غذاهای وسوسه کننده باعث شود که به فکر سفر به هندوستان بیوفتید.

متن کامل مقاله

پنجاه حقیقت جذاب و سرگرم کننده در مورد مسکو

ما از اینکه گردشگر‌هایمان را تحت تاثیر قرار دهیم لذت می ‌بریم و همیشه با جست و جوهای بسیار سعی داریم تا حقایق جذابی و سرگرم کننده ای را به کاربرانمان ارائه کنیم. در این مطلب هم حقایقی فوق‌ العاده درباره مسکو را گردآوری کرده ایم. ما نمی توانیم تمام روسیه را پوشش دهیم، اما در اینجا می توانید 50 حقیقت جالب درباره مسکو را مطالعه کنید.

متن کامل مقاله


10 مورد از بهترین مکان های دیدنی  مالزی

مالزی کشور تضادها است. این کشور دارای مناطق وسیعی ...


آیا می دانید پرواز با فرست کلاس هواپیمایی امارات چگونه است؟

بعد از گذشت 31 سال از شروع فعالیتش، نام هواپیمایی ...


30 عکس چشم نواز سفر که با دیدن آنها مغزتان سوت خواهد کشید

همه افراد در سفر با دوربین عکاسی خود، عکس های ...


عکس هایی از نیوزلند که با تماشای آنها مغزتان سوت خواهد کشید

یوهان لولیس یک عکاس و جهان گرد حرفه ای می باشد و ...


10 مورد از برترین مکان های دیدنی فنلاند

اگرچه فنلاند بخشی از منطقه اسکاندیناوی به حساب ...


9 دلیل مهم برای سفر به جزیره فیجی

جاذبه ها و زیبایی های فیجی را تا خودتان نظاره ...


7 دلیل برای سفر کردن به سنگاپور

اگر یک شهر وجود داشته باشد که ارزش بارها و بارها ...


10 مکان دیدنی تایلند مناسب برای سفر در  تابستان

کشور تایلند دارای تعداد زیادی آثار تاریخی، طبیعت ...


20 جزیره برتر جهان برای زندگی کردن

در این مطلب که به لطف تحقیقات انجام شده بر روی ...


9 مکان دیدنی که قبل از نابود شدن همیشگی  باید  آنها را دید

سیاره ما پر است از مناظری باور نکردنی و موجوداتی ...چهل کار مفرح  که در کوش آداسی باید انجام دهید

کوش آداسی شهری سر زنده و پر جنب و جوش است که برای ...


معرفی 9 غذای خیابانی وسوسه کننده ومحبوب در کشور هندوستان

اکنون در این سال ها نام هندوستان و عنوان غذای ...


پنجاه حقیقت جذاب و سرگرم کننده در مورد مسکو

ما از اینکه گردشگر‌هایمان را تحت تاثیر قرار دهیم ...


معرفی پنج کوه مقدس که در چین اهمیت ویژه ای دارند

پنج کوه در چین قرار دارند که در پنج جهت اصلی از ...


در آنتالیا چه کارهای جذابی می توانید انجام دهید؟

به عنوان بخشی از سری راهنماهای سفر به شهرها، با ...


شگفت انگیزترین سرگرمی هایی که در قزاقستان می توانید انجام دهید

قزاقستان کشوری در آسیای مرکزی است و زمانی که ساشا ...


امن ترین مقاصد جهان برای سفر در سال 2017 کدامند؟

دنیا در نظر بسیاری از افراد، نسبت به چند دهه قبل ...


هشت مورد از بهترین جاذبه های گردشگری در کوش آداسی

کوش آداسی یکی از بهترین مقاصد مدیترانه ای برای ...


به چه  کشورهای آسیایی در ماه سپتامبر سفر کنیم؟

سفر به آسیا در ماه سپتامبر مانند تمام اوقات لذت ...


سفری لذت بخش به سرگرمی های  آنتالیا در کمتر از 1 دقیقه

در این ویدیو در کمتر از 1 دقیقه، سرگرمی های ...آشنایی با شهرها و کشور
خبرنامه توریستگاه
توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید