• کشورها
  • شهرها
  • هتل ها
  • رستوران ها
  • مراکز دیدنی
  • مراکز خرید
  • سرگرمی ها
  • بازدیدهای اخیر
  • سراسر جهان


چگونه یک آتش صحرایی عالی و بدون نقص برپا کنیم

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۵/۷/۱۲   تعداد بازدید : 6174   گروه مطلب : دانستنیهای سفرچطور یک آتش صحرایی عالی و بدون نقص برپا کنیم

در این مطلب به یک روش برای درست کردن آتش صحرایی بدون تاثیر مخرب بر روی محیط زیست، اشاره شده است.


انتخاب مکان 
محلی را انتخاب کنید که اطراف و بالای آن با هیچ چیز آتش گیری پوشیده نشده باشد. اگر یک گودال مخصوص آتش در محل وجود داشت از آن استفاده کنید و گودال جدیدی نسازید.

انتخاب مکان


ایجاد گودال
چند سنگ کوچک را در کنار هم بچینید تا یک دایره تشکیل شود. سپس داخل دایره را با سنگ ریزه، خاک و یا ماسه بپوشانید تا بستری برای آتش ایجاد شود. این کار باعث می شود که زمین زیر این بستر در برابر گرمای آتش محافظت شود و همچنین پراکنده کردن خاکسترها پس از اتمام کار نیز راحت تر باشد.

ایجاد گودال


چطور یک آتش صحرایی عالی و بدون نقص برپا کنیمتهیه سوخت 
از محیط اطراف چوب جمع کنید. فقط از شاخه های کوچک و نازک خشک که به سرعت مشتعل می شوند استفاده کنید. براده چوب، پوست درخت و برگ های سوزنی کاج همگی آتشگیر هستند و بر روی آنها نیز باید شاخه ها و چوب های آتشگیر به ضخامت انگشت قرار دهید. شما همچنین به شاخه های بزرگتر به ضخامت بازو نیاز خواهید داشت تا آتش خاموش نشود. چوبی به این ضخامت، تقریباً به مدت 45 دقیقه آتش را روشن نگه می دارد.

تهیه سوخت


برپا کردن آتش
درست کردن یک سه پایه مخروطی همیشه بهترین نتیجه را می دهد. ابتدا شاخه های کوچک آتشگیر را در بستر گودال قرار دهید. سپس سه چوب بلند را با زاویه ای داخل زمین فرو کنید که یک ساختار مخروطی شکل ایجاد شود. سپس چوب های آتشگیر بیشتری را به بستر اضافه کنید. اما دقت کنید که بیش از حد فشرده نشوند زیرا این کار مانع رسیدن اکسیژن به چوب ها خواهد شد. شما می توانید از شاخه های ضخیم و صاف برای ایجاد یک سه پایه بر روی آتش جهت پخت غذا استفاده کنید.

برپا کردن آتش


روشن کردن آتش
با استفاده از فندک یا کبریت چوب های کوچک آتشگیر را از پایین ترین قسمت روشن کنید. اگر فندک یا کبریت نداشتید با روش های دیگری می توانید یک جرقه ایجاد کنید. دقت کنید که چوب ها حتماً مشتعل شوند و در صورت نیاز می توانید به آرامی چوب ها را باد بزنید تا اکسیژن بیشتری به آنها برسد و شعله آتش بیشتر شود. وقتی آتش روشن شد کم کم به آن چوب اضافه کنید تا خاموش نشود، البته دقت کنید که این کار نباید به سرعت انجام شود زیرا آتش را خفه می کند و موجب خاموشی آن می شود.

روشن کردن آتش


از بین بردن آثار آتش
اجازه بدهید آتش به طور کامل خاموش شود تا اثر مخربی بر روی محیط زیست نداشته باشد. همه چوب ها را بسوزانید تا چیزی جز خاکستر باقی نماند. سپس بر روی آن آب بپاشید و خاکستر را با خاک یا ماسه بستر مخلوط کنید و پس از خنک شدن آن را در محیط اطراف پراکنده کنید.

از بین بردن آثار آتش

منبع: outandaboutlive
نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.
محبوبترین مراکز دیدنی
ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

کشورهایی که پتانسیل تبدیل شدن به یک مقصد مهم گردشگری پس از کرونا را دارند

در حالی که صنعت جهانگردی در بحبوحه این رکود بی سابقه برای احیای خود تلاش می کند، بسیاری از کشورها در سراسر جهان در زمانی که سفرها امکان پذیرتر شوند، آماده افزایش شمار بازدیدکنندگان خارجی می شوند. این می تواند اولین فرصت آن ها برای معرفی خود به عنوان یک جاذبه مهم منطقه ای باشد.

متن کامل مقاله

بهترین تورهای مجازی برای تجربه شگفتی های طبیعی جهان از داخل منزل

اگر از قرنطینه و ممنوعیت قدم زدن در پارک های محلی خسته شده اید، پیاده روی های آنلاین به سمت قله اورست و پاتاگونیا (Patagonia) و صعود شگفت انگیز به ال کاپیتان (El Capitan) را امتحان کنید.

متن کامل مقاله

یک روستای قرون وسطایی غرق شده در ایتالیا ممکن است دوباره از آب بیرون بیاید

در کوه های مرکزی ایتالیا، یک دهکده قرون وسطایی وجود دارد که از دهه 1940 در زیر یک دریاچه قرار داشته است و به نظر می رسد که بالاخره در سال آینده دوباره از آب بیرون آمده و در معرض دید عموم قرار بگیرد.

متن کامل مقالهخبرنامه توریستگاه
توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید