• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


8 کار لذت بخشی که حتماً در نیوزلند می بایست انجام داد

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۵/۷/۱۱   تعداد بازدید : 11693   گروه مطلب : ایده های سفر


8 کار لذت بخشی که حتماً در نیوزلند می بایست انجام داد

نیوزلند خانه هابیت های کوچک و کشوری است که به داشتن مناظر طبیعی خیره کننده مشهور است. آن دسته از توریست هایی که طرفدار گردش در طبیعت و فضاهای باز هستند، مطمئن باشند که اینجا بهترین کشور برای آنها خواهد بود. بهترین راه برای گشت و گذار در آئوتِروآ (Aotearoa) که نام قدیم نیوزلند به معنی سرزمین ابر بلند سپید است، کرایه خودرو و یا حتی کرایه اتو کاروان سیاحتی است تا بتوان از بالاترین نقطه تا به پایین ترین قسمت از این کشور سفر کرد. در این مطلب به 8 مورد از برترین و لذت بخش ترین ماجراجویی هایی که می توان در سرزمین ابرهای بلند سپید انجام داد پرداخته شده است.

8- پرش با تاب نِوِس (Nevis)
این تفریح یکی از محبوب ترین فعالیت ها برای معتادان به هیجان و آدرنالین است. تاب نِوِس طولانی ترین مسیر تاب سواری در جهان می باشد. این تاب در ماجراجویانه ترین بخش از پایتخت کوئینز تان (Queenstown) قرار گرفته و لذتی در حد اندازه های یک بانجی جامپینگ درجه یک به بازدید کنندگان و افرادی که سوار بر آن می شوند خواهد داد. کافیست تصور کنید که در ارتفاع 160 متری میان آسمان زمین، بر فراز بستر رودخانه ای سنگی آویزان شده اید و قرار است با سرعتی سرسام آور و در حدود 120 کیلومتر بر ساعت به سوی دره ای حرکت کرده و به آن برخورد کنید. در کنار هیجان بالای این کار، این امکان هم وجود دارد که افراد انتخاب کنند تا با چه کسی و به چه صورتی به سمت پایین سقوط کنند. شما می توانید با یک نفر در جلو و یک همراه در پشت خود این سقوط را تجربه نماییند.

پرش با تاب نِوِس (Nevis)


7- سید میگو
این کار مناسب یک بعد از ظهر آفتابی است زمانیکه که بازدید کنندگان حوصله انجام فعالیت دیگری را نداشه باشند. در حوالی شهر ساحلی تَئوپو (Taupo)، پارک هوکا پرون (Huka Prawn Park) محلی است که می توان کلی فعالیت تفریحی در آن انجام داد. البته محور اصلی تمامی این فعالیت ها، میگو می باشد. به محض ورود بازدید کنندگان به این پارک، به آنها چوب های ماهیگیری بلندی داده می شود که از چوب گیاه بامبو و یک قلاب در انتهای آن ساخته شده، یک سطل فلزی و چندتا طعمه برای ماهیگیری و بقیه داستان به خود افراد بستگی خواهد داشت. این امکان نیز وجود دارد که از داخل قایق، اسکله های چوبی و یا با دراز کشیدن بر روی چمن های لبه حوضچه آبی به ماهیگیری پرداخته شود. بهترین جای قضیه این است که به محض صید کردن ماهی ها، بلافاصله می توان آنها را پخت و همان جا میل کرد.

 سید میگو


6- بالا رفتن از کوه آتشفشان
رَنگی توتو (Rangitoto) جزیره ای آتشفشانی است که درست در کنار سواحل منطقه اوکلند (Auckland) قرار گرفته است. می توان به نزدیکی گذرگاه آبی رفت و آماده فتح این قله آتشفشانی شد. صعود به قله و عبور از زمین های گدازه ای و پر شاخ و برگ اینجا در حدود یک ساعت زمان خواهد برد. زیبایی چشم انداز پانورامیکی (سراسرنما) که از دهانه آتشفشان مشخص است به یک کنار و گرفتن عکس 360 درجه از تمامی بخش های این جزیره که توسط خلیج هائوراکی احاطه شده هم لذت دیگری خواهد داشت. همچنین غارهایی که توسط گدازه های آتشفشانی ساخته شده اند، در بخش کوهپایه این آتشفشان وجود دارند که البته شرکت در این تورها، بستگی زیادی به میزان ماجراجو بودن بازدید کنندگانش دارد.

 بالا رفتن از کوه آتشفشان


8 کار لذت بخشی که حتماً در نیوزلند می بایست انجام داد



5- تجربه یک روز آفتابی بعد از روز برفی گذشته 
گردشگرانی که در فصل زمستان به کشور نیوزلند سفر می کنند، حتماً باید به تماشای کوهستان ها بروند. کاردرونا (Cardrona) یکی از بهترین موارد پیشنهادی است. این منطقه که در میان دهکده های اقامتی کوئینز تان و وانِکا (Wanaka) قرار گرفته است، برای هر نوع سلیقه یک دیدنی به خصوص دارد. یکی از بهترین فعالیت های سرگرم کننده در اینجا، سورتمه سواری به صورت دسته جمعی است، البته در صورتی که بازدید کنندگان مایل باشند تا یک روز سرد را در میان برف ها سپری کنند. در غیر اینصورت این افراد می توانند سری هم به پیست اسکی پارکز اَند پایپ بزنند چرا که آن هم تفریح بی نظیری است. به افرادی که در فصل تابستان به این مکان سفر می کنند هم توصیه می شود که ورزش کارتینگ در کوهستان و یا دوچرخه سواری در این پارک را حتماً امتحان کنند. سپری کردن شب در نقاط مرتفع و لذت بردن از نمای زیبای بخش جنوبی آسمان و یا پیاده روی در یکی از مسیرهایی که به جنوب رشته کوه آلپ منتهی می شود هم در نوع خود بی نظیر و خاطره انگیز خواهد بود.

تجربه یک روز آفتابی بعد از روز برفی گذشته


4- غوطه ور شدن در استخرهای آب گرم طبیعی
گرمای طبیعی زمین کشور نیوزلند، عامل اصلی وجود چشمه های آب گرم بی شمار و مخفی موجود در آن است. یکی از بهترین این نمونه ها، چشمه اوتوموهِیکی (Otumuheke) واقع در شهر ساحلی تائوپو می باشد. بهترین کار این است که بازدید کنندگان مقداری غذای سبک مثل اسنک و کمی تجهیزات را به همراه خود به آنجا ببرند و یکی از بعد از ظهرهای خود را با غوطه ور شدن در این استخرهای آب گرم طبیعی سپری کنند. حتی یک آبشار آب گرم هم در این مکان وجود دارد که ایستادن در کنار آن لذت بخش و مهم تر از آن، رایگان خواهد بود.

غوطه ور شدن در استخرهای آب گرم طبیعی


3- غارهای وایتومو (Waitomo Caves)
این مجموعه بسیار زیبا از غارهای زیر زمینی، از دید بسیاری از گردشگران زیبا و جذاب می باشد. افراد می توانند به گردش در قسمت اصلی و تماشای کلیسای جامع زیر زمینی که پر است از ستون ها و قندیل های آویزان شده و یا بالا رونده از زمین هستند بپردازند. یا اینکه سوار یکی از قایق ها بشوند و در تاریکی، دوری در اطراف دریاچه بزنند. از این طریق می توان صدها هزار کرم شب تاب این مکان که به مانند ستاره های آسمان می درخشند را مشاهده کرد. یکی از جالب ترین کارهایی که در این آب ها می توان انجام داد، تیوپ سواری و عبور از میان غارهایی است که کرم های شب تاب روشنایی آنها را تامین می کنند. تیوپ سواری در اینجا هیجان انگیز و پر از پرش خواهد بود. هیچ چیز به اندازه پریدن در تاریکی که هیچکس نمی داند چه چیزی در ادامه در انتظارش است هیجان انگیز نیست.

غارهای وایتومو (Waitomo Caves)


2- بازدید از سرزمین شایِر (Shire)
آن دسته از طرفداران سری فیلم های محبوب ارباب حلقه ها، بازدید از این منطقه را حتماً باید در لیست مکان های دیدنی خود قرار بدهند. حتی اگر کسی از طرفدارهای این فیلم نباشد، محل فیلم برداری بخشی از فیلم که هابیت ها در آنجا زندگی می کردند را حتماً باید تماشا کند. محل زندگی هابیت ها یک جای کوچک و با مزه است که ارزش دیدن را خواهد داشت. این مکان در شهر روستایی مِتا مِتا (Matamata) در جزیره شمالی قرار گرفته و رسیدن به آن نیازمند طی کردن مسیری به وسیله خودرو می باشد، اما برای عکس های بی نظیری که در آن می توان گرفتن کاملاً ارزشش را خواهد داشت. منطقه شایِر جایی است که اولین قسمت از فیلم ارباب حلقه ها در آن ساخته شده، این محل یکی از بهترین نقاط برای گردش، پرسه زندن و گرفتن عکس است. هتل گرین دِرَگِن (The Green Dragon) یکی از محل های فیلم برداری شده است که خانه و درب ورودی حفره مانندی که فرودو شخصیت اصلی این فیلم در آن زندگی می کرد در این هتل وجود دارد.

بازدید از سرزمین شایِر (Shire)


1- پناهگاه ساحلی کسیدرال (Cathedral Cove)
این پناهگاه دارای ساحلی زیبا و مسیرهای بی نظیری برای پیاده روی است. برای رسیدن به این محل هیچگونه جاده و یا راهی وجود ندارد و بازدید کنندگان می بایست مابین سوار شدن بر قایق و یا پیاده روی، یکی را برای رسیدن به آن انتخاب کنند. البته بسیاری پیاده روی را ترجیح می دهند چرا که در طول مسیر، از لبه صخره های آن مناظر زیبایی را می توانند شاهد باشند. حس اینکه این همه راه را برای شنا کردن در آب ها طی کرده اند نیز در نوع خود لذت بخش است. این پناهگاه ساحلی نام خود را از غاری بزرگ که شباهت بسیاری به ساختمان کلیساها دارد گرفته است. این غار در انتهای مسیر رسیدن به ساحل دریا قرار داشته و بهترین نقطه برای گذراندن یک بعد از ظهر در کنار نور خورشید، شن، دریا و زندگی جانواران دریایی مختلفی است که در این منطقه حضور دارند خواهد بود. 

پناهگاه ساحلی کسیدرال (Cathedral Cove)


منبع: placestoseeinyourlifetime




نظرها

 • 0 0

  رشته کوه آلپ به نیوزیلند چه ربطی داره!؟

  • 1 0

   سلام دوست عزیز، در نیوزلند هم رشته کوهی به نام آلپ وجود دارد

محبوبترین مراکز دیدنی
ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

آیا می دانستید بازدید از ثروتمندترین کشور جهان به طرز شگفت انگیزی مقرون به صرفه است؟

لوکزامبورگ نه تنها ثروتمندترین کشور اتحادیه اروپا است، بلکه ثروتمندترین کشور جهان نیز محسوب می شود. در اینجا دلیل سفر به لوکزامبورگ به عنوان یک گزینه مقرون به صرفه برای مسافران را توضیح می دهیم.

متن کامل مقاله

معرفی 10 مورد از نخستین میراث جهانی یونسکو در جهان

یونسکو از اواخر دهه 1970 از این سایت‌ ها محافظت می‌ کند و هر یک ارزش بازدید دارند. با این حال، برخی از آنها زودتر از سایرین در فهرست میراث جهانی قرار گرفتند. در اینجا تعدادی از اولین مکان‌ های میراث جهانی یونسکو که ثبت شده‌ اند را معرفی می‌ کنیم.

متن کامل مقاله

با 10 فرودگاه برتر جهان تا سال 2024 آشنا شوید

فرودگاه ها همچون دروازه های مهم جهانی، ما را به نقاط دوردست دنیا متصل می کنند. این مراکز حمل و نقل هوایی، تسهیلات لازم را برای هواپیما فراهم کرده، لجستیک حمل بار را انجام می دهند. در اینجا ما سفری را آغاز می کنیم تا 10 فرودگاه بزرگ جهان در سال 2024 را بررسی کنیم. ما به طور خاص بر روی اندازه زمین آنها تمرکز کرده و از رتبه دهم تا اول شمارش معکوس می کنیم…

متن کامل مقاله



خبرنامه توریستگاه
توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید