• کشورها
  • شهرها
  • هتل ها
  • رستوران ها
  • مراکز دیدنی
  • مراکز خرید
  • سرگرمی ها
  • بازدیدهای اخیر
  • سراسر جهان


یک روستای قرون وسطایی غرق شده در ایتالیا ممکن است دوباره از آب بیرون بیاید

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۹/۴/۸   تعداد بازدید : 135   گروه مطلب : اخباریک روستای قرون وسطایی غرق شده در ایتالیا ممکن است دوباره از آب بیرون بیاید

در کوه های مرکزی ایتالیا، یک دهکده قرون وسطایی وجود دارد که از دهه 1940 در زیر یک دریاچه قرار داشته است و به نظر می رسد که بالاخره در سال آینده دوباره از آب بیرون آمده و در معرض دید عموم قرار بگیرد.

یک روستای قرون وسطایی غرق شده در ایتالیا ممکن است دوباره از آب بیرون بیاید

قدمت روستای فابریچی دی کارجینی (Fabbriche di Careggine) به قرن سیزدهم میلادی برمی گردد و پیش از این محل زندگی آهنگران بوده است. هنگامی که در سال 1947 سدی بر روی رودخانه محلی ادرون (Edron) ساخته شد، این روستا توسط دریاچه مصنوعی واگلی (Vagli) به زیر آب رفت و به یک "دهکده ارواح" تبدیل شد. این دریاچه از زمان ایجادش تاکنون چهار بار تخلیه شده است که آخرین بار آن در سال 1994 بود. اما روستای فابریچی دی کارجینی ممکن است دوباره در سال 2021 به سطح خشکی بازگردد.

یک روستای قرون وسطایی غرق شده در ایتالیا ممکن است دوباره از آب بیرون بیاید

موضوع تخلیه دریاچه واگلی برای بار دیگر، اولین بار در فیسبوک منتشر شد. مجموعه ای که صاحب این سد است و همچنین کسی که در نهایت تصمیم به تخلیه یا عدم تخلیه این دریاچه می گیرد، بیان کرده اند که به احتمال بسیار قوی آن ها این کار را به عنوان بخشی از برنامه رونق گردشگری در منطقه انجام می دهند. این بدان معنی است که افراد قادر به بازدید از روستای غرق شده فابریچی دی کارجینی خواهند بود. این یک فرصت منحصر به فرد برای قدم زدن در خیابان هایی است که معمولا زیر 35 متر مکعب آب بوده اند. 


یک روستای قرون وسطایی غرق شده در ایتالیا ممکن است دوباره از آب بیرون بیایدیک روستای قرون وسطایی غرق شده در ایتالیا ممکن است دوباره از آب بیرون بیاید

آخرین باری که روستای فابریچی دی کارجینی بیرون از آب قرار داشت، در سال 1994 بود که صدها گردشگر برای دیدن این گنج پنهان در زیر آب به این دریاچه کوچک در استان لوکا در توسکانی آمدند. اگر دوباره این اتفاق بیفتد، احتمالا این مکان به یکی از جاذبه های جالب گردشگری در اینجا تبدیل می شود. در حالی که در مورد تخلیه دریاچه واگلی بحث شده است، اما هنوز هیچ تاریخ رسمی برای آن در دست نیست.

یک روستای قرون وسطایی غرق شده در ایتالیا ممکن است دوباره از آب بیرون بیاید

یک روستای قرون وسطایی غرق شده در ایتالیا ممکن است دوباره از آب بیرون بیاید


منبع: lonelyplanet

نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.
محبوبترین مراکز دیدنی
ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

با 27 مقصد گردشگری مخفی منتخب 27 کارشناس سفر آشنا شوید (قسمت اول)

در جستجوی جواهرات پنهان هستید؟ با توصیه های تیم و کارشناسان سفر مورد علاقه ما، مقاصد گردشگری کمتر بازدید شده در اروپا، آمریکای لاتین، آفریقا، آسیا و فراتر از آن را کشف کنید.

متن کامل مقاله

کشورهایی که پتانسیل تبدیل شدن به یک مقصد مهم گردشگری پس از کرونا را دارند

در حالی که صنعت جهانگردی در بحبوحه این رکود بی سابقه برای احیای خود تلاش می کند، بسیاری از کشورها در سراسر جهان در زمانی که سفرها امکان پذیرتر شوند، آماده افزایش شمار بازدیدکنندگان خارجی می شوند. این می تواند اولین فرصت آن ها برای معرفی خود به عنوان یک جاذبه مهم منطقه ای باشد.

متن کامل مقاله

بهترین تورهای مجازی برای تجربه شگفتی های طبیعی جهان از داخل منزل

اگر از قرنطینه و ممنوعیت قدم زدن در پارک های محلی خسته شده اید، پیاده روی های آنلاین به سمت قله اورست و پاتاگونیا (Patagonia) و صعود شگفت انگیز به ال کاپیتان (El Capitan) را امتحان کنید.

متن کامل مقالهخبرنامه توریستگاه
توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید