• کشورها
  • شهرها
  • هتل ها
  • رستوران ها
  • مراکز دیدنی
  • مراکز خرید
  • سرگرمی ها
  • بازدیدهای اخیر
  • سراسر جهان


15 منظره خیره کننده از آسمان شب که با ندیدن آنها پشیمان می شوید

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۵/۵/۳۱   تعداد بازدید : 28111   گروه مطلب : دیدنی ها


15 منظره خیره کننده از آسمان شب که با ندیدنش پشیمان می شوید

مهم نیست که کجای این کره خاکی زندگی می کنید، چون برای تماشای برخی از این مناظر خیره کننده، نیازی نیست که مسافتی طولانی را طی کنید. به گفته مِلیسا برِیِر نویسنده سایت مادِر نِیچِر نِت وُرک: "تنها کاری که باید بکنید این است که در تاریکی شب به بالای سر خود نگاه کنید." اما همه این مناظر یکسان نیستند و مشاهده برخی از آنها شما را شگفت زده خواهد کرد. یک فهرست از مکان های مورد علاقه تان برای سفر تهیه کنید و این پانزده منظره شگفت انگیز آسمان شب را به آن اضافه کنید.

لاپالما، جزایر قناری
کل جزیره آتشفشانی لاپالما که بخشی از جزایر قناری اسپانیا را تشکیل می دهد، جزء ذخیره گاه های زیست کره یونِسکو می باشد. در حال حاضر بزرگترین تلسکوپ جهان به نام تلسکوپ بزرگ جزایر قناری یا "گرَن تِلِسکوپیو دِ کاناریاس" در این جزیره قرار دارد و یکی از بزرگترین رصدخانه های جهان برای مشاهده آسمان در شب به شمار می رود.

لاپالما، جزایر قناری


بیابان اَتِکَما، شیلی
بیابان اَتِکَما رصد خانه های متعددی را در خود جای داده است و علت آن، وجود مناظر باورنکردنی آسمان شب در این بیابان است. با قدم زدن در اطراف صخره های سرخ رنگ و مشاهده آسمان و جهان پیرامون، حس می کنید که در سیاره مریخ هستید.

بیابان اَتِکَما، شیلی


بیابان صاحارا، مصر
بیابان بزرگ صاحارا، ده درصد از قاره آفریقا را پوشانده است. وسعت زیاد و دمای بالای این بیابان، آن را به یکی از بزرگترین مناطق بدون سکنه کره زمین تبدیل کرده است. این منطقه، بهشتی برای منجمان به شمار می رود، زیرا هیچ نور مزاحمی در این بیابان وجود ندارد.

بیابان صاحارا، مصر


پارک ملی نامیبیا- ناکلافت، بیابان نامیبیا
الگوی قرارگیری ستارگان را در این عکس می بینید؟ دور بودن از تمدن، امکان مشاهده تصویر واضح و شفافی از آسمان شب را فراهم می کند. این بیابان کاملاً مسطح است و دارای چشم اندازی 360 درجه از افق می باشد. 

پارک ملی نامیبیا- ناکلافت، بیابان نامیبیا


اِمپتی کوآرتِر (ربع الخالی)، شبه جزیره عربستان 
این بیابان در جنوب شرقی شبه جزیره عربستان واقع شده است و آن را ربع الخالی می نامند زیرا... درست حدس زدید... کاملا خالی از سکنه است. 

اِمپتی کوآرتِر (ربع الخالی)، شبه جزیره عربستان


رشته کوه های هیمالیا، گردنه کوآری هند
بلندترین قله های جهان را زیر آسمانی با میلیاردها ستاره تصور کنید. این همان منظره ای است که در گردنه کوآری مشاهده خواهید کرد. در این گذرگاه معروف پنج رودخانه به یکدیگر می پیوندند.

رشته کوه های هیمالیا، گردنه کوآری هند


هاوائی، ایالات متحده آمریکا
جزیره هاوائی مرتفع ترین کوه دریایی بر روی کره زمین است و آسمان شب در این جزیره، منحصر به فرد است، زیرا منطقه مرتفع تری که توسط دریا و آسمان احاطه شده باشد بر روی کره زمین وجود ندارد. به همین دلیل است که یازده کشور مختلف جهان در این جزیره رصدخانه دارند. 

هاوائی، ایالات متحده آمریکا


15 منظره خیره کننده از آسمان شب که با ندیدن آنها پشیمان می شویدرصد خانه گین جین، استرالیای غربی
استرالیای غربی منطقه وسیعی است، اما بهترین مکان برای مشاهده آسمان در شب در فاصله یک ساعته از مرکز شهر پِرث به سمت شمال قرار گرفته است. گین جین بزرگترین رصدخانه عمومی در استرالیا است. 

رصد خانه گین جین، استرالیای غربی


پارک ایالتی چِری اِسپرینگز، پنسیلوانیا، ایالات متحده آمریکا
این پارک در وبسایت "نیوزیاسیتی" در صدر فهرست بیست نقطه تماشایی کره زمین برای مشاهده ستارگان قرار دارد. ویژگی های منحصر به فرد این پارک ایالتی، آن را به مکانی ایده آل برای افرادی که مشتاق تماشای مناظر آسمان در شب هستند تبدیل کرده است. مهم تر از همه آنکه موقعیت جغرافیایی پارک، امکان مشاهده مرکز کهکشان راه شیری را فراهم کرده است. 

پارک ایالتی چِری اِسپرینگز، پنسیلوانیا، ایالات متحده آمریکا


کانِمارا، ایرلند
این منطقه یکی از غربی ترین نقاط اروپاست که از دست توسعه بی رویه شهری در امان مانده است و به همین دلیل کانِمارا یکی از مهم ترین مناطق برای دوستداران آسمان در شب می باشد. اقامتگاه های متعددی در این منطقه موجود است و این مقصد اروپایی، مکانی ایده آل برای تجربه یک زندگی  جذاب و مشاهده زیباترین مناظر آسمان شب است. 

کانِمارا، ایرلند


ویرونا، نیو سَوُت وِیلز، استرالیا
ویرونا دومین مکان در این فهرست است که به کشور استرالیا تعلق دارد. هر سال در این منطقه یک جشن برای منجمان برگزار می شود. بله اگر ستاره شناس حرفه ای و یا حتی آماتور باشید، هر سال در ماه مِی به فستیوال "سَوُت پَسیفیک اِستار" دعوتید.

ویرونا، نیو سَوُت وِیلز، استرالیا


تِنِریف، جزایر قناری، اسپانیا
اگرچه جزایر قناری بر روی نقطه کوچکی از کره زمین قرار گرفته اند، اما در این فهرست، دو مکان برتر برای مشاهده ستارگان، به این جزایر اختصاص دارد. اگر می خواهید تجربه ای متفاوت از مشاهده ستارگان داشته باشید، از تِنِریف دیدن کنید. تِنِریف بر خلاف بیابان های بی آب و علف و قله های دورافتاده، جزیره ای زیبا برای گذراندن تعطیلات است و بهترین رصدخانه های جهان را در خود جای داده است. شما می توانید در این جزیره به پیک نیک در کنار ساحل بروید و آسمان را در شب مشاهده کنید. 

تِنِریف، جزایر قناری، اسپانیا


بنای یادبود ملی نَچرال بریجِز، یوتا، ایالات متحده امریکا
در سال 2007، پارک ملی نَچرال بریجِز توسط انجمن بین المللی دارک اِسکای اولین پارک آسمان تاریک در جهان نام گرفت. اما این عنوان برای کسانی که در ستاره شناسی تخصصی ندارند چه معنایی دارد؟ معنایش این است که نَچرال بریجِز اولین پارک در جهان است که گروهی از منجمان بین المللی آن را به عنوان مکانی با بهترین مناظر آسمان شب می شناسند.

بنای یادبود ملی نَچرال بریجِز، یوتا، ایالات متحده امریکا


پارک مُونت مِگَنتیک، کِبِک، کانادا
اگر به گشت و گذار در مناطق شهری علاقمندید و در عین حال مشتاق دیدن مناظر خیره کننده آسمان شب هستید، احتمالا کِبِک مقصد بعدی سفر شما خواهد بود. این پارک فاصله چندانی با شهر کِبِک ندارد و در آن رصد خانه ای مجهز برای مشاهده ستارگان موجود است. این پارک همچنین یک پاتوق برای خانواده هایی است که آسمان شب را دوست دارند.

پارک مُونت مِگَنتیک، کِبِک، کانادا


پارک ملی جاشوآ تری، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا
برخی از تاریک ترین شب های کالیفرنیای جنوبی را می توان در این پارک تجربه کرد. جاشوآ تری یکی از بهترین نقاط روی کره زمین برای مشاهده کهکشان راه شیری است. اگر ساکن کالیفرنیا هستید و یا در حال سفر به این ایالت می باشید، این پارک بهترین مکان برای مشاهده آسمان شب در جنوب غربی ایالات متحده آمریکا است. 

پارک ملی جاشوآ تری، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا


منبع: lifehack

نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.
محبوبترین مراکز دیدنی
ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

معرفی 9 کشور کوچک که می توانید در یک روز همه جای آن را ببینید!

از کشورهایی دیدن کنید که به قدری کوچک هستند که فقط در یک روز می توانید آنها را کاوش کنید! از جذابیت تاریخی سن مارینو گرفته تا شهر مجلل موناکو و مناظر زیبای لیختن اشتاین، خود را برای سفری بی نظیر در میان این کشورهای کوچک آماده کنید و در عرض یک روز آنها را به طور کامل کاوش کنید. برای آشنایی بیشتر با این کشورها ادامه مطلب را بخوانید.

متن کامل مقاله

با 12 مورد از قدیمی ترین شهرهای جهان آشنا شوید

اگرچه تعیین قدیمی ترین شهرهای جهان در تاریخ باستان یک کار پیچیده است، اما محققان در مورد چیزهای زیادی بحث کرده اند تا به نتیجه برسند. این بدان معناست که عنوان نهایی «قدیمی‌ ترین شهر جهان» همیشه موضوعی قابل بحث باقی می‌ ماند، اگرچه نمی‌ توانیم رقبای قدرتمند خاصی را که در این فهرست هستند نادیده بگیریم.

متن کامل مقاله

معرفی 5 مکان مقرون به صرفه برای زندگی کوچ نشینی دیجیتال در آسیا

به دنبال مکانی مقرون به صرفه برای زندگی به عنوان یک کوچ نشین دیجیتالی هستید؟ با ارزان‌ترین نقاط مهم کوچ نشینی دیجیتال در آسیا آشنا شوید! بسیاری از محبوب ترین مقاصد کوچ نشینی دیجیتالی در جهان ارزان نیستند. حتی در آسیا، جایی که می‌ توانید ارزان‌ ترین شهرها را برای کوچ نشینی دیجیتالی پیدا کنید، باید بدانید کجا را جستجو کنید.

متن کامل مقالهخبرنامه توریستگاه
توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید