• کشورها
  • شهرها
  • هتل ها
  • رستوران ها
  • مراکز دیدنی
  • مراکز خرید
  • سرگرمی ها
  • بازدیدهای اخیر
  • سراسر جهان


یک روستای قرون وسطایی غرق شده در ایتالیا ممکن است دوباره از آب بیرون بیاید

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۹/۴/۸   تعداد بازدید : 205   گروه مطلب : اخباریک روستای قرون وسطایی غرق شده در ایتالیا ممکن است دوباره از آب بیرون بیاید

در کوه های مرکزی ایتالیا، یک دهکده قرون وسطایی وجود دارد که از دهه 1940 در زیر یک دریاچه قرار داشته است و به نظر می رسد که بالاخره در سال آینده دوباره از آب بیرون آمده و در معرض دید عموم قرار بگیرد.

یک روستای قرون وسطایی غرق شده در ایتالیا ممکن است دوباره از آب بیرون بیاید

قدمت روستای فابریچی دی کارجینی (Fabbriche di Careggine) به قرن سیزدهم میلادی برمی گردد و پیش از این محل زندگی آهنگران بوده است. هنگامی که در سال 1947 سدی بر روی رودخانه محلی ادرون (Edron) ساخته شد، این روستا توسط دریاچه مصنوعی واگلی (Vagli) به زیر آب رفت و به یک "دهکده ارواح" تبدیل شد. این دریاچه از زمان ایجادش تاکنون چهار بار تخلیه شده است که آخرین بار آن در سال 1994 بود. اما روستای فابریچی دی کارجینی ممکن است دوباره در سال 2021 به سطح خشکی بازگردد.

یک روستای قرون وسطایی غرق شده در ایتالیا ممکن است دوباره از آب بیرون بیاید

موضوع تخلیه دریاچه واگلی برای بار دیگر، اولین بار در فیسبوک منتشر شد. مجموعه ای که صاحب این سد است و همچنین کسی که در نهایت تصمیم به تخلیه یا عدم تخلیه این دریاچه می گیرد، بیان کرده اند که به احتمال بسیار قوی آن ها این کار را به عنوان بخشی از برنامه رونق گردشگری در منطقه انجام می دهند. این بدان معنی است که افراد قادر به بازدید از روستای غرق شده فابریچی دی کارجینی خواهند بود. این یک فرصت منحصر به فرد برای قدم زدن در خیابان هایی است که معمولا زیر 35 متر مکعب آب بوده اند. 


یک روستای قرون وسطایی غرق شده در ایتالیا ممکن است دوباره از آب بیرون بیایدیک روستای قرون وسطایی غرق شده در ایتالیا ممکن است دوباره از آب بیرون بیاید

آخرین باری که روستای فابریچی دی کارجینی بیرون از آب قرار داشت، در سال 1994 بود که صدها گردشگر برای دیدن این گنج پنهان در زیر آب به این دریاچه کوچک در استان لوکا در توسکانی آمدند. اگر دوباره این اتفاق بیفتد، احتمالا این مکان به یکی از جاذبه های جالب گردشگری در اینجا تبدیل می شود. در حالی که در مورد تخلیه دریاچه واگلی بحث شده است، اما هنوز هیچ تاریخ رسمی برای آن در دست نیست.

یک روستای قرون وسطایی غرق شده در ایتالیا ممکن است دوباره از آب بیرون بیاید

یک روستای قرون وسطایی غرق شده در ایتالیا ممکن است دوباره از آب بیرون بیاید


منبع: lonelyplanet

نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.
محبوبترین مراکز دیدنی
ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

برترین شهرهای جهان که توسط کوه ها احاطه شده اند

در این مقاله با 10 شهر برتر جهان که با کوه ها احاطه شده اند از جمله ونکوور کانادا، ژنو سوئیس، مشهد ایران و شهرهای جالب دیگر به همراه توضیحات کامل آشنا شوید

متن کامل مقاله

با این 6 مسیر باورنکردنی و هیجان انگیز سریلانکا را کشف کنید

رویارویی های بزرگ در حیات وحش، سفرهای ریلی تاریخی و آشنایی با فرهنگ باستانی، تنها بخش هایی از این سفر هیجان انگیز هستند. هزاران دلیل برای کشف این جزیره باورنکردنی وجود دارد، پس ماجراجویی بی نقص خود را با برنامه ریز سفر ما به سری لانکا انجام دهید.

متن کامل مقاله

هفت مورد از زیباترین معادن نمک در جهان را بشناسید

برخی از بهترین مناظر جهان با رفتن به بالای یک کوه یا قایقرانی به سمت افق دریا دیده نمی شوند. در اعماق زمین، زیبایی معادن نمک در انتظار کشف شدن است. چه بخواهید برای نمک درمانی یا ماجراجویی به آن سفر کنید و یا فقط بخواهید از عظمت یک دنیای پنهان لذت ببرید، این ها برخی از زیباترین معادن نمک در جهان هستند.

متن کامل مقالهخبرنامه توریستگاه
توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید