• کشورها
  • شهرها
  • هتل ها
  • رستوران ها
  • مراکز دیدنی
  • مراکز خرید
  • سرگرمی ها
  • بازدیدهای اخیر
  • سراسر جهان


آیا می دانید 5 ماهی محبوب و خوشمزه ترکیه کدامند؟

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۹/۲/۷   تعداد بازدید : 764   گروه مطلب : غذاهای مللآیا می دانید 5 ماهی محبوب و خوشمزه ترکیه کدامند؟

از سوپ، سالاد و کباب گرفته تا دسر، ترکیه مکان مناسبی برای امتحان کردن برخی از غذاهای بی نظیر است. وقتی به غذاهای ترکی فکر می کنید، معمولا ماهی اولین چیزی نیست که به ذهن خطور می کند. با این حال، ماهی نقش مهمی در غذاهای ترکیه ای دارد و به عمق تاریخ این کشور باز می گردد.  البته بهترین ماهی های جهان در ترکیه سرو می شود و این امر تنها به فصول بستگی دارد. همه دوستداران ماهی باید ماهی های خوشمزه ترکیه را که از سه طرف توسط دریا احاطه شده است، امتحان کنند! در اینجا 5 تا از محبوب ترین ماهی ها در غذاهای ترکی آورده شده است.

1. هَمسی (ماهی آنچووی)
موتوماهیان تازه، که نام آن با دریای سیاه گره خورده است، یکی از محبوب ترین و خوشمزه ترین گونه های ماهی در غذاهای ترکیه است. این ماهی مشهور دریای سیاه، که به ترکی به آن هَمسی می گویند به معنی "ماهی بلند و تیز" است، به ده ها روش مختلف ارائه می شود. چه آنها را به صورت بخارپز یا کبابی میل کنید و چه در کنار یک بشقاب برنج، هر کدام به اندازه دیگری خوشمزه هستند. بهترین زمان برای امتحان کردن این موجودات دلپذیر بین ماه های نوامبر تا فوریه (آبان تا اسفند) است. 

1. هَمسی (ماهی آنچووی)


2. لِورک (خارماهی دریایی)
لورک یکی از خوشمزه ترین انواع ماهی ها است که می توانید آن را به صورت تازه در ماه های گرم تابستان میل کنید. این ماهی بزرگ، بومی دریای اژه جنوبی و دریای مدیترانه است. این ماهی به 12 گونه تقسیم می شود و به دلیل داشتن گوشت کم چربی و طعم دلپذیر شناخته شده است. در غذاهای ترکی، این ماهی یا کباب می شود یا بخارپز شده و یا در نمک پخته می شود. بهترین زمان برای خوردن لورک از ماه مه تا پایان ماه سپتامبر (اردیبهشت تا مهر) است.

2. لِورک (خارماهی دریایی)


3. چوپرا (ماهی سیم) 
در ترکیه چوپرا معمولا در سواحل دریای مدیترانه و دریای اژه گرفته می شود و به دلیل وزن ماهی، یکی از گزینه های مناسب در غذاهای ترکیه است. این ماهی که تنها چند استخوان نازک دارد بسیار خوشمزه است و عموما کباب می شود، اما می توان آن را درون سوپ هم درست کرد و در رستوران ها بسیار محبوب است. هنگام تعطیلات در سواحل دریای مدیترانه، با بسیاری از ماهیگیران محلی روبرو خواهید شد.

3. چوپرا (ماهی سیم)


4. ماهی لوفر (آبی ماهی)
ماهی لوفر به دلیل دندان های تیزش مشهور است و به اندازه ای این دندان ها تیز هستند که تور ماهیگیری را نیز پاره می کنند. این ماهی با عنوان "ملکه دریاها" نیز شناخته می شود. بهترین راه برای خوردن این ماهی، کباب کردن آن است. ماهی لوفر در خورشت نیز بسیار خوشمزه است و به صورت بخارپز شده، سرخ شده یا پخته شده در ورق کاغذی نیز سرو می شود. هر نوع از این ماهی بسیار خوش طعم بوده و در سراسر ترکیه و به خصوص در استانبول نیز سرو می شود.

4. ماهی لوفر (آبی ماهی)


5. باربونیا (بزماهی بارباتوس)
باربونیا را می توان به راحتی از سایر ماهی ها تشخیص داد، زیرا دارای رنگ قرمز مایل به زرد بی نظیری است. این ماهی آب های عمیق معمولا در دریای اژه و دریای مدیترانه یافت می شود. آنها می توانند به طول 40 سانتی متر رشد کنند و دارای 4 نوع سنگی، ماسه ای، گیاهی و پاشا می باشد. اکتبر بهترین زمان برای خوردن این ماهی چرب دلپذیر است. در غذاهای ترکی، این ماهی به صورت کبابی، سرخ شده یا پخته شده در ورق کاغذی سرو می کنند.

5. باربونیا (بزماهی بارباتوس)


منبع: goturkey

نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.
محبوبترین مراکز دیدنی
ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

با 27 مقصد گردشگری مخفی منتخب 27 کارشناس سفر آشنا شوید (قسمت اول)

در جستجوی جواهرات پنهان هستید؟ با توصیه های تیم و کارشناسان سفر مورد علاقه ما، مقاصد گردشگری کمتر بازدید شده در اروپا، آمریکای لاتین، آفریقا، آسیا و فراتر از آن را کشف کنید.

متن کامل مقاله

کشورهایی که پتانسیل تبدیل شدن به یک مقصد مهم گردشگری پس از کرونا را دارند

در حالی که صنعت جهانگردی در بحبوحه این رکود بی سابقه برای احیای خود تلاش می کند، بسیاری از کشورها در سراسر جهان در زمانی که سفرها امکان پذیرتر شوند، آماده افزایش شمار بازدیدکنندگان خارجی می شوند. این می تواند اولین فرصت آن ها برای معرفی خود به عنوان یک جاذبه مهم منطقه ای باشد.

متن کامل مقاله

بهترین تورهای مجازی برای تجربه شگفتی های طبیعی جهان از داخل منزل

اگر از قرنطینه و ممنوعیت قدم زدن در پارک های محلی خسته شده اید، پیاده روی های آنلاین به سمت قله اورست و پاتاگونیا (Patagonia) و صعود شگفت انگیز به ال کاپیتان (El Capitan) را امتحان کنید.

متن کامل مقالهخبرنامه توریستگاه
توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید