10 مورد از زیباترین شهر های کوچک در کشور ایتالیا

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۵/۴/۲۸   تعداد بازدید : 5471   گروه مطلب : ترین ها


اکثر مسافرانی که به دیدن کشور ایتالیا می روند، ترجیح می دهند تا از شهرهای شناخته شده ای مانند رم، ونیز، فلورانس و میلان دیدن کنند. اما تعدادی از بهترین مقاصد برای یک سفر تفریحی رویایی در این کشور، شهرها و روستاهای کوچک و کمتر شناخته شده ای هستند که از مسیر بازدید گردشگران باز می مانند. از مناطق ساحلی آرام سیسیلی گرفته تا تصاویر کارت پستالی مانند و زیبای دهکده توسکانی، در این مطلب 10 مورد از زیباترین شهرهای کوچک ایتالیا گردهم آورده شده اند. نکته مهم این شهرها این است که بیشترشان در فاصله های بسیار کوتاهی از شهرهای بزرگ قرار گرفته اند.


شهر آتِرانی، منطقه کامپانیا

شهر آتِرانی، منطقه کامپانیا

شهر خوش منظره آتِرانی در میان دو صخره بزرگ با چشم اندازی از دریای تیرینییِن قرار گرفته که این دهکده کوچک و دیدنی از رازهای محفوظ نگه داشته شده در ساحل امالفی است. غالباً بسیاری از افراد از مسیر کناری به شهرهای شناخته شده تری در منطقه امالفی نظیر پوزیتانو و سورنتو می روند که در نوع خود انتخاب ایده آلی است. کلیساهای زیبا، میدان ها و رستوران های به سبک تراتوریا که رستوران آپارانزا، یکی از همین رستوران ها بوده و به سرو کردن غذاهای دریایی تازه و پنیر لذیذ موزارلای دودی مشهور است، از جمله جاذبه های این منطقه می باشند. نکته مهم اینکه از این دهکده تا منطقه امالفی، یک پیاده روی 30 دقیقه ای و بسیار راحت وجود دارد.


سالوتزو، ناحیه پیِدمونت

سالوتزو، ناحیه پیِدمونت

تنها با یک ساعت رانندگی به سمت جنوب شهر تورین، به یک شهر کوچک قرون وسطایی خواهید رسید که پر است از خانه هایی با پشت بام هایی از کاشی کاری های قرمز رنگ، برج های ناقوس و مناره های باستانی که نمای کوه های پوشیده از برف آلپ، پس زمینه آن را پر کرده است. از جمله برجسته ترین دیدنی های این ناحیه می توان به یک منطقه تاریخی کاستیلیا، یک قلعه متعلق به قرن چهاردهم میلادی و همینطور بنای تاریخی کازا کاواسا اشاره کرد. این بنا یک کاخ تبدیل به موزه شده است که امروزه به خانه ای برای نقاشی های بسیار تماشایی از پتینه کاری های طلایی رنگ و سایر نقاشی های دیواری مبدل شده است.


دهکده کولودی، ناحیه توسکانی

دهکده کولودی، ناحیه توسکانی

در قسمتی از منطقه توسکانی و در میان شهر های فلوارنس و پیزا، می توانید دهکده کولودی که از لابه لای تپه ها سر به بیرون آورده را پیدا کنید. این دهکده زیبا و قرون وسطایی برای اینکه زمانی خانه پینوکیو و یا دقیق تر بگوییم، خالق او یعنی کارلو کولودی بوده شهرت بسیاری دارد. میهمانان این دهکده بدون تماشای پارک پینوکیو آن را ترک نخواهند کرد چرا که بلندترین مجسمه چوبی پینوکیو در جهان در این پارک قرار دارد. همچنین در نزدیکی باغ های گارزونی، پر از مجسمه های دوره رنسانس، فواره های اورانته و همینطور باغ های سرسبزی از گیاهان بامبو است.


دهکده کاستِلوچو، ناحیه اومبریا

دهکده کاستِلوچو، ناحیه اومبریا

قرار گرفته بر روی یک تپه شیب دار با ارتفاعی بیش از 1500 متر بالاتر از سطح دریا، کاستِلوچو مرتفع ترین و بدون شک زیباترین دهکده در میان رشته کوه های آپِنینِ است. این دهکده از یک طرف پشت به کوهستان های برفی بوده و در طرف دیگر آن دشت های حاصلخیز و سرسبزی وجود دارند که با شکوفه های قرمز رنگ خشخاش، بنفشه ها و گیاهان کلزا در فصل بهار نقاشی می شوند. بهترین زمان برای تماشای شکوفه های این محل، از اواخر خردادماه تا اوایل تیرماه می باشد. خود شهر هم زیبایی های خودش را داشته و پر از میدان های دیدنی و همینطور کلیساهای ساده اما دوست داشتنی است. 


شهر مونت ایزولا، ناحیه لُمباردی

شهر مونت ایزولا، ناحیه لُمباردی

قرار گرفته بر روی جزیره ای با همین نام، شهر مونت ایزولا در میان زیباترین دریاچه های این منطقه از جمله دریاچه ایزِئو حضور دارد. برای رسیدن به این شهر می بایست حدود یک ساعت و نیم از سمت شهر میلان رانندگی کرد و سپس، مدت 20 دقیقه را سوار بر روی شناورهای خودرو از عرض دریاچه ایزِئو عبور کرد. اما این همه زحمت ارزشش را خواهد داشت. این شهر عجیب و جالب کلی رستوران بی نظیر به سبک تراتوریا، کافه های کنار دریاچه، باربیکیوهای گرم و نرم و همچنین کلسیای زیبای مِدونا دِلا چِریولا که درست بر روی قله این شهر نشسته را در اختیار دارد.10 مورد از زیباترین شهر های کوچک در کشور ایتالیاشهر آلبروبِللو، ناحیه پولیا

شهر آلبروبِللو، ناحیه پولیا

ویژگی اصلی شهر آلبروبِللو، این شهر کوچک و دیدنی در نزدیک ناحیه پوییا، خانه های مخروطی شکل سفید رنگ آن است که گویی قسمت بالایی آنها همیشه از برف سفید پوش است. به لطف این ویژگی متمایز کننده، این شهر به قدری منحصر به فرد تلقی شد که در سال 1996 توسط سازمان یونسکو به عنوان یک میراث جهانی به ثبت رسید. برای در اختیار داشتن بهترین چشم انداز از شهر آلبروبِللو و خانه های مخروطی شکل آن، بازدید کنندگان شهر می توانند به میدان پوپولو و جایی که بهترین نما از خانه های مخروطی شکل بِلوِدِره و همینطور چشم اندازی تماشایی از کل شهر دیده می شود مراجعه کنند.


شهر بِلونو، ناحیه وِنِتو

شهر بِلونو، ناحیه وِنِتو

ایستاده بر روی پرتگاه مرتفعی بر فراز رودخانه پیاوه و با پس زمینه ای زیبا از کوه های پوشیده از برف منطقه کوهستانی دولومیتِس، شهر بِلونو بدون شک یکی بی نظیرترین مناظر در میان شهرهای شمالی کشور ایتالیا است. در کنار چشم اندازهای 360 درجه، مرکز این شهر پر است از ساختمان ها، کاخ ها و کلیساهایی با معماری به سبک رُمانِسک که از دوران رنسانس به جا مانده اند. نکته جالب توجه این که این منطقه با نیم ساعت رانندگی از مرکز شهر ونیز قابل دسترس خواهد بود.


شهر پیِتراپِرتوزا، ناحیه بازیلیکاتا

شهر پیِتراپِرتوزا، ناحیه بازیلیکاتا

شهر پیِتراپِرتوزا یکی از دیدنی ترین شهرها در میان تمامی شهرهای ایتالیا است. این شهر درست در میان تخته سنگ ها در گوشه ای از کوهستان حکاکی شده و ارتفاعی بالغ بر 1070 متر بالاتر از سطح دریا دارد. خود این شهر زیبایی های بسیاری داشته و پر از خرابه های باستانی و قلعه های قرن نهمی ساراچِن هاست. اما برجسته ترین جاذبه این شهر، سوار شدن بر روی بلندترین زیپ لاین جهان یعنی ایل وُلُ دِل آنجِلو است که به افراد سوار بر روی خود، نمای هوایی بی نظیری از تمام قسمت های شهر و اطراف آن می دهد.


شهر چِفالو، جزیره سیسیل

شهر چِفالو، جزیره سیسیل

در فاصله ای که به وسیله خودرو در حدود نیم ساعت از شهر پالِرمو به طول خواهد انجامید، شهر قرون وسطایی چِفالو به زیبایی تصاویر کارت های پستال که همچنین بسیاری از فیلم های سینمایی در آن ساخته می شوند قرار دارد. دوست داشتنی ترین فیلم سینمایی ساخته شده در این شهر، سینما پارادیزو نام دارد. جاذبه های این منطقه شامل گردش در میان کلیساهای پر تعداد آراسته شده به موزاییک، پیاده روی در کنار تفرجگاه کنار آبی لونگوماره و همینطور تماشای غروب آفتاب از قلعه بسیار مرتفع لا روکا می شوند.


شهر ساحلی اِسپِرلونگا، ناحیه لاتزیو

شهر ساحلی اِسپِرلونگا، ناحیه لاتزیو

اِسپِرلونگا سابقاً محلی برای مخفی شدن از بسیاری از امپراطوری های رومیان بوده است. البته این موضوع اصلاً جای تعجب ندارد چرا که سواحل بکر، زمین های سرسبز و شاداب و همینطور فاصله کوتاه و در حدود یک ساعته با قطار تا شهر رم، از جمله ویژگی های این شهر کوچک می باشند. همینطور موزه باستان شناسی دیسپِرلونگا در این شهر وجود دارد که در میان خرابه های باستانی از ویلای امپراطوری تیبِریوس قرار گرفته است. تفرجگاه ساحلی توره ترولیا که درست بر روی نوک پرتگاهی که شهر اِسپِرلونگا بر روی آن ساخته شده قرار دارد، یکی از بهترین چشم اندازهای این شهر را به نمایش می گذارد.

منبع : aol.com
نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
 • 2 0

  بسیار زیبا بود متشکرم

  • 0 0

   لطف دارید. سپاسگذاریم

 • 2 0

  متشکرم مناظر بسیار زیبا و دیدنی مشاهده میشود ممنونم که ما را با زیبایهای سایر کشور ها اشنا میکنید

  • 0 0

   خواهش می کنم رضا جانمقاله های گردشگری

بهترین کارها و تفریحات برای تجربه سفری به یادماندنی در باکو

می توان از باکو به عنوان پایتخت غذاهای وسوسه انگیز و جایگاه معماری شگفت انگیز و گربه های دوس داشتنی نام برد، گزینه هایی که مانند آهنربا در جذب بازدیدکنندگان به آن عمل می کنند. در این مقاله 10 مورد از برترین مقاصد باکو برای تجربه لذتی وافر از سفری به یادماندنی ارائه می شوند.

متن کامل مقاله

پنج لوکیشن الهام بخش فیلم کلاسیک برای سفر

کارگردان های سینما مداوم در حال سفر به اقصی نقاط دنیا به منظور یافتن لوکیشنی جذاب، دیدنی و مرموز برای فیلم برداری هستند. فیلمبرداری ارباب حلقه ها در میان فضاهای سرسبز نیوزلند یا پارک ژوراسیک در جزایر هاوایی انجام شده، فضاهایی شگفت انگیز و دلربا که نگاه تماشاگران را از روی نمایش بازیگران به سمت خود می ربایند.

متن کامل مقاله

فهرست آرزوهای یک سفر: مجارستان کشوری در اوج

نویسنده این مطلب 9 ماه از عمر خود را صرف آموزش زبان انگلیسی در کشور مجارستان کرده و حالا بعد از گذشته این مدت، مجارستان را همچنان در میان یکی از محبوب ترین کشورهای خود می بیند. از دید او گردشگرانی که این کشور را برای سفر انتخاب می کنند، اغلب اوقات فقط زمان کوتاهی را به تورهای گردشگری در شهر بوداپست می گذرانند و سپس به سمت اروپای شرقی سفر خود را ادامه می دهند.

متن کامل مقاله


30 عکس چشم نواز سفر که با دیدن آنها مغزتان سوت خواهد کشید

همه افراد در سفر با دوربین عکاسی خود، عکس های ...


آیا می دانید پرواز با فرست کلاس هواپیمایی امارات چگونه است؟

بعد از گذشت 31 سال از شروع فعالیتش، نام هواپیمایی ...


10 مورد از بهترین مکان های دیدنی مالزی

مالزی کشور تضادها است. این کشور دارای مناطق وسیعی ...


10 مکان دیدنی تایلند مناسب برای سفر در تابستان

کشور تایلند دارای تعداد زیادی آثار تاریخی، طبیعت ...


9 مکان دیدنی که قبل از نابود شدن همیشگی باید آنها را دید

سیاره ما پر است از مناظری باور نکردنی و موجوداتی ...


عکس هایی از نیوزلند که با تماشای آنها مغزتان سوت خواهد کشید

یوهان لولیس یک عکاس و جهان گرد حرفه ای می باشد و ...


10 شگفتی باورنکردنی طبیعی در آفریقا

این قاره وسیع ترین شگفتی های طبیعی حیوانات و ...


تصاویری که با دیدنشان بلافاصله هوس سفر به تایلند خواهید کرد

در این مقاله تصاویری که با دیدنشان بلافاصله هوس ...


7 دلیل برای سفر کردن به سنگاپور

اگر یک شهر وجود داشته باشد که ارزش بارها و بارها ...


 20 مورد از بهترین شهرها برای زندگی جوانان

در مقایسه با بزرگسالان، جوانان ایده های بسیار ...بهترین کارها و تفریحات برای تجربه سفری به یادماندنی در باکو

می توان از باکو به عنوان پایتخت غذاهای وسوسه ...


پنج لوکیشن الهام بخش فیلم کلاسیک برای سفر

کارگردان های سینما مداوم در حال سفر به اقصی نقاط ...


فهرست آرزوهای یک سفر: مجارستان کشوری در اوج

نویسنده این مطلب 9 ماه از عمر خود را صرف آموزش ...


شانزده ساحل دور افتاده با طبیعت فوق العاده زیبا در اروپا

دیدنی های شهرهای اروپایی به قدری زیاد است که دست ...


بهترین کشورها برای تجربه یک سفر فرهنگی

گرچه دلایل بسیار زیادی از جمله کاوش در زیبایی های ...


شگفت انگیزترین و باورنکردنی ترین شهرهای اسپانیا

می توان از اسپانیا به دلیل داشتن مردم میهمان نواز ...


سفری رویایی به گذشته و آینده از میان تاریخچه ژاپن

ژاپن کشوری است که خیلی ها رویای سفر به آن را ...


مکان های شگفت انگیز برای دیدن شکوفه های جادویی گیلاس در جهان

فصل شکوفه های گیلاس گرچه کوتاه است و فقط دو هفته ...


زیباترین مسجد جهان با جلوه ای از رنگ های جادویی در ایران

مساجد بی شماری در کشورمان ایران و اقصی نقاط جهان ...


شش مورد از زیباترین و شگفت انگیزترین دریاچه های جهان

با شش مورد از زیباترین و شگفت انگیزترین دریاچه ...آشنایی با شهرها و کشور
خبرنامه توریستگاه
توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید