7 عنوان از برترین شهرها با مسیرهای آبی

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۵/۹/۷   تعداد بازدید : 1798   گروه مطلب : ایده های سفر7 عنوان از برترین شهرها با مسیرهای آبی

شاید هیچ شهری به اندازه شهر ونیز، به داشتن آب راه ها یا همان کانال های آبی شهرت نداشته باشد. مسیرهای آبی این شهر زیبا، بی انتها و نمادین هستند اما حقیقت این است که ونیز قطعاً تنها شهری نیست که این ویژگی را دارا می باشد. در واقعیت باید گفت شهرهای دیگری هم وجود دارند که رقیب ونیز هستند. سرتاسر جهان شهرهایی وجود دارد که راه های آبی داشته و ضمن جذب گردشگر، برای تجارت و حتی رفت و آمد ساکنین خود از آنها استفاده می کنند. به همه توصیه می شود که به چنین شهرهایی سفر کرده و زیبایی یک شهر قرار گرفته روی آب را از نزدیک نظاره کنند. از چین گرفته تا کشور هلند، در ادامه این مطلب به هفت مورد از شهرهایی پرداخته می شود که به مانند ونیز دارای کانال های آبی بوده و به همان اندازه زیبا هستند.

7 – شهر خِنت (Ghent)، بلژیک 
شهر خِنت که در سال 650 میلادی تاسیس شد، هنوز حس زیبای زندگی در میان جمعیت قرون وسطایی خود را حفظ کرده است. در حقیقت تاریخ بنا شدن بسیاری از ساختمان های این شهر به هزاره اول میلادی باز می گردد. ساختمان های آجری سالخورده ای سرتاسر مسیر کانال آبی این شهر به خط کشیده شده اند و زندگی، به آرامی بر روی آب های آن جریان دارد. اگر بازدید کنندگان سوار یکی از قایق های این مسیر آبی بشوند، بعد سپری کردن زمانی کوتاه، به اندازه کافی از هیاهوی شهری و خیابان های پر از خودرو دور می شوند و انگار که در زمان به گذشته سفر کرده اند. اولین سوالی که به ذهن افراد خطور خواهد کرد، این سوال است که نحوه زندگی مردم در گذشته ها چگونه بوده است. تعجب از اینکه این دیوارهای ساکن و بی صدا، اکنون چند نسل از عمرشان گذشته هم اعجاب بزرگی است که ذهن گردشگران را درگیر خود خواهد کرد. تصور اینکه اگر این دیوارها لب به زبان بگشایند، چه داستان هایی خواهند گفت هم در نوع خود بی حد و اندازه جالب است! 

شهر خِنت (Ghent)، بلژیک

شهر خِنت (Ghent)، بلژیک


6 – شوژو (Suzhou)، چین 
این شهر که غالب اوقات به نام "ونیز شرق" نیز شناخته می شود، امروزه به یک شهر گردشگری و پر از جاذبه های توریستی در کشور چین تبدیل شده است. این شهر کهن پر از سازه های معماری شرقی زیباست و در کنار آن، کلی باغ برای تماشا کردن دارد. باغ های شهری اینجا بی نهایت خیره کننده هستند و به قدری ارزش تاریخی دارند که این منطقه به کلی توسط سازمان یونسکو به عنوان یکی از میراث های جهانی این سازمان نام گذاری شده است. به همگان توصیه می شود تا در صورت سفر، سری به چند نمونه از باغ های این شهر بزنند تا دوباره حس تعادل خود را پیدا کرده و یا حتی کمی ورزش یوگا را امتحان کنند. 

شوژو (Suzhou)، چین

شوژو (Suzhou)، چین


5 – دهکده گیتهورن (Giethoorn)، هلند 
اینجا جایست که باید دوچرخه ها را کنار گذاشت و از قایق برای رفت و آمد استفاده کرد. این شهر هلندی به نسبت شهرهای دیگر جهان که به نوعی جاذبه گردشگری هستند، فوق العاده کوچک است، ولی با این حال توانسته هر ساله سیل وسیعی از توریست های جهانی را به سمت خود بکشاند. فهمیدن علت این موضوع کار ساده ای است چرا که تمامی بخش های این منطقه بسیار زیبا هستند. تنها سوالی که باقی می ماند این است که چرا افراد بازدید کننده، این جا را برای زندگی انتخاب نمی کنند. 
یک نکته قابل توجه: جالب اینجاست که جدا از موارد بالا، شهر گیتهورن به تازگی توانسته یکی از جایگاه های بازی معروف و بین المللی مونوپولی (Monopoly) را به نام خود اختصاص بدهد.

دهکده گیتهورن (Giethoorn)، هلند

دهکده گیتهورن (Giethoorn)، هلند


7 عنوان از برترین شهرها با مسیرهای آبی4 – تیگره (Tigre)، آرژانتین 
شهر تیگره نقش مهمی را به عنوان یک مسیر آبی ورودی برای جنوب قاره آمریکا ایفا می کند. با وجود اینکه این شهر بر اساس نام گربه سانان بزرگی که زمانی در این منطقه شکار می شدند نام گذاری شده است، ولی دلیل اصلی شهرت آن به مدت زمان نسبتاً طولانی ای باز می گردد که در آن به بازرگانی و واردات انواع میوه پرداخته می شد. با این حال به مانند بسیاری از شهرهای جهان که زمانی به عنوان یک شهر تجاری شناخته می شدند، تیگره هم امروزه به دلیل جاذبه های گردشگری اش شهرت قابل توجهی پیدا کرده است. بازدید کنندگان این شهر می توانند با سوار شدن به قایق های آنتیکی که از چوب ماهون ساخته شده اند، در مسیر کانال های آبی حرکت کنند و از تماشای معماری های آرژانتینی که تحت تاثیر حضور اروپایی ها قرار گرفته اند لذت ببرند.

تیگره (Tigre)، آرژانتین

تیگره (Tigre)، آرژانتین


3 – استکهلم، سوئد 
جمعیت ساکنین شهر استکهلم خیلی بیشتر از تعداد سکنه کشورهای شمالی قاره اروپا می باشد و اینجا تقریباً پایتخت همه چیز در کشور سوئد است. استکهلم در سال 1000 میلادی برای اولین بار توسط وایکینگ ها ساخته شد اما امروزه به یک کلان شهر فوق مدرن تبدیل شده و تفکرات پشت این شهر، همگی رو به سمت پیشرفت بیشتر هستند. این شهر بر روی 14 جزیره بنا شده و کانال های آبی آن، تمامی این جزایر را به هم متصل کرده اند. برای همین به دو روش قایق یا کشتی و یا عبور از پل هایی که به زیبایی تزیین شده اند، می توان از یک طرف به طرف دیگر این جزایر رفت.

 استکهلم، سوئد

 استکهلم، سوئد


2 – ایالت کِرالا (Kerala)، هند
احتمالاً نتوان به طور قطع ایالت کِرالا را در این لیست گنجاند چرا که به جای یک شهر با کانال آبی، یک ایالت به تمام معناست. از آنجایی که ایالت کِرالا دارای پایین ترین نرخ رشد جمعیت، بالاترین میزان سوادآموزی و طولانی ترین متوسط طول عمر در کل کشور است، به همین علت یکی از بهترین مناطق هند برای زندگی خواهد بود. تازه این ایالت یکی از مقاصد محبوب گردشگری نیز می باشد. قسمت هایی که آب های راکد ایالت کِرالا در آن وجود دارد، مجموعه ای از دریاچه های متصل به هم هستند که از طریق کانال هایی که طولشان به اندازه طول کل ایالت است با هم ارتباط دارند. بسیاری از بازدید کنندگان این شهر از تماشای خانه های قایق مانندی که روی این آب های راکد قرار دارند لذت می برند. در واقع تعداد زیادی از گردشگران در طول سفر خود به ایالت کِرالا، شب را در چنین خانه های قایق مانندی سپری می کنند.

ایالت کِرالا (Kerala)، هند

ایالت کِرالا (Kerala)، هند


1 – اَنِسی (Annecy)، فرانسه 
رودخانه چو (Thiou River) و تعداد دو کانال دیگر، هر دو از شهر فرانسوی زبان اَنِسی عبور می کنند. در اصل امکان کنترل کردن چنین راه های آبی ای، این قدرت را به ساکنین و مردمان شهر داد تا بتوانند به تجارت بپردازند. امروزه چرخ اقتصاد این منطقه به لطف وجود زیبایی های رشته کوه های آلپ و همینطور حضور یک رودخانه زیبا در شهر اَنِسی، به واسطه صنعت گردشگری آن به حرکت در می آید. همچنین یک قلعه تازه بازسازی شده هم در این شهر وجود دارد که هر کسی آرزوی دیدن آن را دارد. برای همین این شهر یکی از ایده آل ترین مقاصد گردشگری برای گذراندن تعطیلات خواهد بود.

 اَنِسی (Annecy)، فرانسه

 اَنِسی (Annecy)، فرانسه


منبع: placestoseeinyourlifetime
نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
هنوز نظری در این مورد درج نشده است.


مقاله های گردشگری

چهل کار مفرح که در کوش آداسی باید انجام دهید

کوش آداسی شهری سر زنده و پر جنب و جوش است که برای هر کسی چیزهای جالب توجهی دارد. آیا به دنبال گشت و گذار و کشف مکان های جدید در طبیعت هستید؟ آیا قصد دارید در یکی از بی شمار سواحل زیبای این شهر به تفریح و استراحت بپردازید؟ کوش آداسی برای تمام این ها مکان مناسبی محسوب می شود. در این مقاله قصد داریم به معرفی 40 کاری بپردازیم که باید در این شهر انجام دهید.

متن کامل مقاله

معرفی 9 غذای خیابانی وسوسه کننده ومحبوب در کشور هندوستان

اکنون در این سال ها نام هندوستان و عنوان غذای خیابانی با هم اجین شده اند. در هر شهر دست فروش هایی را می بینید که می خواهند به شما غذاهای محلی بفروشند. این دست فروش ها برای دهه ها و نسل ها به این شغل مشغول بوده اند و اگرچه هر شهر غذای خیابانی مخصوص خودش را دارد اما صرف غذاهایی که در زیر معرفی می کنیم را حتماً در لیست خود هنگام سفر به هندوستان قرار دهید. از شیرینی های پف کرده گرفته تا غذاهای چاشنی دار، شاید حتی این غذاهای وسوسه کننده باعث شود که به فکر سفر به هندوستان بیوفتید.

متن کامل مقاله

پنجاه حقیقت جذاب و سرگرم کننده در مورد مسکو

ما از اینکه گردشگر‌هایمان را تحت تاثیر قرار دهیم لذت می ‌بریم و همیشه با جست و جوهای بسیار سعی داریم تا حقایق جذابی و سرگرم کننده ای را به کاربرانمان ارائه کنیم. در این مطلب هم حقایقی فوق‌ العاده درباره مسکو را گردآوری کرده ایم. ما نمی توانیم تمام روسیه را پوشش دهیم، اما در اینجا می توانید 50 حقیقت جالب درباره مسکو را مطالعه کنید.

متن کامل مقاله


10 مورد از بهترین مکان های دیدنی  مالزی

مالزی کشور تضادها است. این کشور دارای مناطق وسیعی ...


آیا می دانید پرواز با فرست کلاس هواپیمایی امارات چگونه است؟

بعد از گذشت 31 سال از شروع فعالیتش، نام هواپیمایی ...


30 عکس چشم نواز سفر که با دیدن آنها مغزتان سوت خواهد کشید

همه افراد در سفر با دوربین عکاسی خود، عکس های ...


عکس هایی از نیوزلند که با تماشای آنها مغزتان سوت خواهد کشید

یوهان لولیس یک عکاس و جهان گرد حرفه ای می باشد و ...


10 مورد از برترین مکان های دیدنی فنلاند

اگرچه فنلاند بخشی از منطقه اسکاندیناوی به حساب ...


9 دلیل مهم برای سفر به جزیره فیجی

جاذبه ها و زیبایی های فیجی را تا خودتان نظاره ...


7 دلیل برای سفر کردن به سنگاپور

اگر یک شهر وجود داشته باشد که ارزش بارها و بارها ...


10 مکان دیدنی تایلند مناسب برای سفر در  تابستان

کشور تایلند دارای تعداد زیادی آثار تاریخی، طبیعت ...


20 جزیره برتر جهان برای زندگی کردن

در این مطلب که به لطف تحقیقات انجام شده بر روی ...


9 مکان دیدنی که قبل از نابود شدن همیشگی  باید  آنها را دید

سیاره ما پر است از مناظری باور نکردنی و موجوداتی ...چهل کار مفرح  که در کوش آداسی باید انجام دهید

کوش آداسی شهری سر زنده و پر جنب و جوش است که برای ...


معرفی 9 غذای خیابانی وسوسه کننده ومحبوب در کشور هندوستان

اکنون در این سال ها نام هندوستان و عنوان غذای ...


پنجاه حقیقت جذاب و سرگرم کننده در مورد مسکو

ما از اینکه گردشگر‌هایمان را تحت تاثیر قرار دهیم ...


معرفی پنج کوه مقدس که در چین اهمیت ویژه ای دارند

پنج کوه در چین قرار دارند که در پنج جهت اصلی از ...


در آنتالیا چه کارهای جذابی می توانید انجام دهید؟

به عنوان بخشی از سری راهنماهای سفر به شهرها، با ...


شگفت انگیزترین سرگرمی هایی که در قزاقستان می توانید انجام دهید

قزاقستان کشوری در آسیای مرکزی است و زمانی که ساشا ...


امن ترین مقاصد جهان برای سفر در سال 2017 کدامند؟

دنیا در نظر بسیاری از افراد، نسبت به چند دهه قبل ...


هشت مورد از بهترین جاذبه های گردشگری در کوش آداسی

کوش آداسی یکی از بهترین مقاصد مدیترانه ای برای ...


به چه  کشورهای آسیایی در ماه سپتامبر سفر کنیم؟

سفر به آسیا در ماه سپتامبر مانند تمام اوقات لذت ...


سفری لذت بخش به سرگرمی های  آنتالیا در کمتر از 1 دقیقه

در این ویدیو در کمتر از 1 دقیقه، سرگرمی های ...آشنایی با شهرها و کشور
خبرنامه توریستگاه
توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید