• کشورها
  • شهرها
  • هتل ها
  • رستوران ها
  • مراکز دیدنی
  • مراکز خرید
  • سرگرمی ها
  • سراسر جهان


کارهایی که خدمه پرواز آرزو می کنند تا مسافران انجام ندهند

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۵/۷/۲۸   تعداد بازدید : 5079   گروه مطلب : دانستنیهای سفرکارهایی که خدمه های پرواز آرزو می کنند تا مسافران آنها را انجام ندهند

همه ما عادت های آزار دهنده ای داریم، ولی سفر کردن باعث می شود که شاهد رفتارهای خیلی زننده تری از مردم باشیم. اگر افراد با خدمه های پرواز که همه روزه با برخی از شدیدترین و بدترین رفتارهای انسانی رو به رو هستند، کمی حس همدردی داشته باشند، سعی خواهند کرد که از بروز برخوردهای بد دوری کنند. اولین قدم برای رسیدن به این درک، این است که مردم متوجه شوند کجای کارشان اشتباه است. 
خوشبختانه در این مطلب از خدمه پروازهای مختلفی سوال پرسیده شده تا آزار دهنده ترین کارهایی که آرزو می کنند مسافران آنها را ترک کنند را به اشتراک بگذارند. در مجموع 60 نفر با خوشحالی پذیرفتند تا در این مطلب شرکت کند.
در ادامه به 21 مورد که افراد شاید نادانسته آنها را اشتباه انجام می دهند اشاره شده است.
به زور جا کردن بار در محفظه های بالای سر مسافران
"بهترین کار این است که چمدان ها را در کابین های بالایی قرار داده و کیف های کوچکتر نیز در جلوی پا و زیر صندلی قرار داده شوند، از این طریق دیگر با کمبود جا رو به رو نشده و می توان به راحتی به محتویات داخل کیف دسترسی داشت."

به زور جا کردن بار در محفظه های بالای سر مسافران


سلام ندادن
"آرزو به دل ماندم که ای کاش میهمانان به هنگام ورود به پرواز، به خدمه سلام کنند."

وقت نشناس بودن
"خواهشاً زباله های خود را زمانی که در حال حمل چرخ نوشیدنی ها هستیم به ما ندهید و یا هنگامی که در حال تحویل غذا هستیم، زباله به دستمان ندهید."

وقت نشناس بودن


قرار دادن پاها بر روی دیوار و یا صندلی دیگر مسافران پرواز
"من به هنگام مراجعه به دفتر کاری شما، به هیچ عنوان پاهای خود را روی دیوار و یا میز شما قرار نخواهم داد!"

پرسیدن اینکه "خوب چی دارید؟"
"اینکه منوی غذا و نوشیدنی کجا قرار دارد به صورت واضح از طریق بلندگو به مسافران اعلام می شود. ما حدوداً 100 نوع نوشیدنی داریم، واقعاً می خواهید همه را نام ببرم؟ آن هم در شرایطی که 200 نفر دیگر در انتظار دریافت نوشیدنی های خود هستند؟"

پرسیدن اینکه "خوب چی دارید؟"

بی توجهی به توصیه های ایمنی پرواز
" به کادر پرواز که در حال انجام وظایف خود هستند کمی بیشتر احترام بگذارید."

ندادن توضیح مشخص در مورد اینکه قهوه را به چه شکلی ترجیح می دهند
"زمانی که سفارش قهوه می دهند، بگویند که قهوه خود را با شیر و یا شکر می خواهند یا نه، تا من برای بار یک میلیونیوم این سوال را نپرسم."

ندادن توضیح مشخص در مورد اینکه قهوه را به چه شکلی ترجیح می دهند


مسئولیت نپذیر بودن در مورد وسایل شخصی
"بار سنگین خود را به داخل پرواز نیاورید و بعد به دلیل بیش از حد سنگین بودن و عدم توانایی در بلند کردن آن برای خودتان، از من بخواهید که بار را در محفظه های بالای سرتان قرار بدهم."

مسئولیت نپذیر بودن در مورد وسایل شخصی


کارهایی که خدمه پرواز  آرزو می کنند تا مسافران انجام ندهنداشغال کردن سرویس بهداشتی به محض اینکه هواپیما در حال فرود آمدن است
"این کار باعث ایجاد تاخیر در فرود می شود."

اشغال کردن سرویس بهداشتی


در نیاوردن هدفون ها
"لطفاً زمانی که به کنار شما می آییم و قصد داریم نوشیدنی مورد نظرتان را بپرسیم، هدفون را از گوشتان در بیاورید."

در نیاوردن هدفون ها


فشار ندادن دکمه فراخوانی مگر در شرایط خیلی ضروری
"زنگ فراخوانی را بلافاصله پس از بلند شدن هواپیما و هنگامی که اعلام می شود خدمه پرواز سر جای خود بنشینند، به خصوص به دلایل احمقانه نزنید."

دست زدن به خدمه پرواز برای جلب توجه آنها
"تا جایی که به یاد می آورم بارها یا به من سیخونک زدند، محکم ضربه زدند و یا اینکه من را کشیده اند."

برخاستن برای استفاده از سرویس بهداشتی در زمانی که علامت هشدار بسته بودن کمربند ایمنی روشن است
"زمانی که به افراد یادآوری می شود که این علامت روشن است، معمولاً به نحوی بیان می کنند که واقعاً مجبور هستند به دستشویی بروند. خوب مگر شما کودک دو ساله هستید که صبر می کنید تا در آخرین لحظه ممکن به دسشویی بروید؟."

هشدار بسته بودن کمربند ایمنی


تصور اینکه به دلیل عدم دریافت وعده غذایی دلخواهتان، آسمان به زمین خواهد آمد
"این یک هواپیما سوار شدن است، نه رفتن به یک رستوران یا هتل 5 ستاره. بابت دریافت کردن غذایی که انتخاب اول شما نبوده، کنترل خود را از دست ندهید."

محق جلوه دادن خود
"دزدکی تلاش نکنید که صندلی بهتری به شما داده شود."

پا برهنه راه رفتن
" خواهشاً، خواهشاً خواهشاً، پا برهنه به دستشویی نروید، حتی اگر جوراب پای شما باشد. آیا واقعاً پا برهنه به یک سرویس بهداشتی عمومی قدم خواهید گذاشت؟ قطعاً نه. واقعاً از اینکه کف دستشویی کثیف را با جورابتان پاک می کنید ممنون هستیم!"

درخواست برای گرفتن خودکار
"از من نخواهید خودکارم را به شما بدهم. خودکار خودتان را همراه داشته باشید. باور اینکه شخصی به دور دنیا سفر می کند اما خودکار ندارد خیلی دشوار است."

درخواست برای گرفتن خودکار


بشکن زدن
"می بخشید خانم! این جمله همیشه کافی و کار راه انداز خواهد بود."

یوگا کردن در آشپزخانه
"بلند شدن از صندلی و درخواست این موضوع که قصد دارید در آشپزخانه ما مثل سالن های یوگا کش بیایید و اینکه بایستید خیلی آزار دهنده است. آشپزخانه پرواز تنها محلی است که در آن کار می کنیم، جای دیگری هم نداریم که برویم چرا که صندلی های ما در آشپزخانه و در کنار درب هواپیما قرار دارد."
تازه آزار دهنده تر اینکه خیلی عادی تا زمانی که کسی بهش نزدیک نشده بود و صداش نکرد، همون جا وایساده بود.

خشمگین شدن از دست خدمه پرواز بر سر چیزهایی که تقصیر آنها نیست
"من هم موافق هستم که لغو شدن پروازتان چه حس بدی دارد و اینکه شما حتماً از کار مهمی عقب افتاده اید. من هم قرار بود به خانه بروم و کنسرت تماشا کنم. اما حالا در این لوله فلزی با شمایی که سرم فریاد می کشید گیر افتاده ام."

خشمگین شدن از دست خدمه پرواز


داشتن این انتظار از خدمه پرواز که به اندازه کاپیتان پرواز اطلاعات داشته باشند
"ما شاید از 5 درصد آنچه که انجام می دهند اطلاع داشته باشیم. ما اطلاعی نداریم که هوا چه میزان بد خواهد بود، چرا یک مسیر دیگری را داریم طی می کنیم، یا اینکه چرا نمی توانیم زودتر فرود بیاییم. اما باور کنید هر چه که هست برای ایمنی شماست."

منبع: businessinsider
نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.
محبوبترین مراکز دیدنی
ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

آشنایی با 9 شهر افسانه ای در اروپا که تا به حال ندیده اید

بی تردید، شهرهای اروپایی معماری چشم نواز، هنری در سطح جهانی و غذاهای خلاقانه دارند. با این حال دهکده های کوچک افسانه ای نیز دارای جادوی مختص به خود هستند. 9 شهری که در اینجا آورده شده اند به زیبایی کارت پستال ها می باشند و به سرعت هر شخصی را با خیابان هایی که شبیه به کتاب های داستان و کانال های پیچ در پیچ هستند مجذوب خود کنند.

متن کامل مقاله

خطرناک ترین مسیرهای پیاده روی در جهان

ده مسیر از خطرناک ترین مسیرهای پیاده روی در دنیا که نه ضعف قلب، بلکه اعصاب شما را آزمایش می کند، مرزهای شما را تحت فشار قرار می دهد و در امتداد مسیر باعث می شود تا بدن شما از هیجان آدرنالین ترشح کند. اگر به دنبال یک پیاده روی آرامش بخش در جنگل ها هستید این مسیرها به درد شما نمی خورد اما اگر نیازمند ماجراجویی های بسیار جدی می باشید هر کدام از این مسیرها هر آنچه بخواهید و حتی بیش تر از آن را به شما عرضه می کند.

متن کامل مقاله

با 10 مورد از قدیمی ترین کتابخانه های دنیا آشنا شوید

کتابخانه ها اگر به زبان ساده تعریف شوند، نه تنها کوهی از دانش بلکه گنجی بسیار باشکوه و ارزشمند، معماری اعجاب انگیز، تاریخی باستانی و بسیار چیزهای دیگر را در خود جای داده اند. قدیمی ترین کتابخانه های دنیا قرن هاست به عنوان نماد برجسته ای از دانش هستند و حتی در این عصر دیجیتال هنوز هم چیزهای برای ارائه دارند.

متن کامل مقالهخبرنامه توریستگاه
توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید