• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


 • پیست اسکی توچال شهر تهران استان تهران
 • پیست اسکی توچال شهر تهران استان تهران
 • پیست اسکی توچال شهر تهران استان تهران
 • پیست اسکی توچال شهر تهران استان تهران
 • پیست اسکی توچال شهر تهران استان تهران
 • پیست اسکی توچال شهر تهران استان تهران
 • پیست اسکی توچال شهر تهران استان تهران


پیست اسکی توچال

نام مرکز دیدنی

Tochal Ski Resort

نوع مرکز دیدنی

ورزش های هیجانی

استان

شهرستان

تهران

منطقه

ولنجک و اوین

ناحیه

شمال شهر

مدت زمان بازدید

3 الی 8 ساعت

ساعت بازدید

8 ماه از سال روزانه از ساعت 7:00 الی 15:00

نرخ قیمت ورودی

لوکس

متوسط قیمت بلیط

130،000 تومان

آدرس

تهران، بزرگراه شهید چمران، انتهای خیابان ولنجک

پیست اسکی توچال نزدیکترین پیست اسکی به تهران است که در 5 کیلومتری شمال تهران نزدیک روستای توچال قرار دارد. به دلیل برفگیر بودن قله توچال، در این پیست در 8 ماه از سال امکان اسکی وجود دارد. سه پیست اسکی در دامنه کوه توچال قرار دارد:

پست اسکی ایستگاه هفتم تله کابین یا پیست اسکی قله: این پیست در ایستگاه هفتم تله کابین توچال قرار دارد و مرتفع ترین پیست اسکی ایران محسوب می شود. از کمی پایین تر از قله در ارتفاع 3850 متر آغاز و نرسیده به هتل توچال در ارتفاع 3500 متری پایان می یابد. طول پیست 1200 متر است و اسکی بازان و گردشگران می توانند با یک تله سیژ و تله اسکی خود را مجددا به ابتدای پیست برسانند و حسابی تفریح کنند. مدرسه اسکی توچال لوازم اسکی را به گردشگران کرایه می دهند. 
پیست اسکی داراب یا پیست اسکی دامنه غربی کوه توچال: این پیست در ارتفاع 3750 متری قرار گرفته و اسکی بازان و گردشگران برای رفتن به نقطه بالای پیست می توانند از تله سیژ استفاده کنند. طول این پیست 900 متر است.
پیست اسکی ایستگاه هفتم به پنجم: این پیست با طول 5500 متر طولانی ترین پیست اسکی توچال است که ابتدای آن در ارتفاع 3750 متری قرار دارد. اسکی بازارن و گردشگران با تله سیژ یا تله اسکی به ابتدای پیست باز می گردند.

انواع تفریحات در پیست توچال:

تله کابین توچال
برای رسیدن به پیست باید از تله کابین استفاده کنید تله کابین خط 1 را سوار شوید و خط 7 پیاده شوید.

ساعات کار مسیر رفت تله کابین:
از شنبه تا چهارشنبه: مسیر رفت از ایستگاه 1 به 7 از ساعت 8 تا 12:45
پنج شنبه و جمعه: مسیر رفت از ایستگاه 1 به 7 از ساعت 7 تا 12

ساعات کار مسیر برگشت  تله کابین:
از شنبه تا چهارشنبه: مسیر برگشت از ایستگاه 7 به 1 از ساعت 9 الی 15
پنج شنبه و جمعه: مسیر برگشت از ایستگاه 7 به 1 از ساعت 8 الی 15

هزینه مسیر های تله کابین:
برای سنین زیر 6 سال رایگان است.
بلیط رفت ایستگاه 1 به 7: 35،000 تومان
بلیط رفت و برگشت ایستگاه 1 به 7: 60،000 تومان

سورتمه توچال
سورتمه توچال با دریافت تضمین کیفیت از شرکت توف (TUV) آلمان ایمن ترین سورتمه در پیست های اسکی کل کشور با 1420 متر طول می باشد.
هزینه سورتمه سواری در توچال: 
30،000 تومان برای یک نفر
40،000 تومان برای یک بزرگسال و یک کودک زیر 5 سال
ساعات کار: همه روزه از 10 صبح تا 24

اسنومبیل سواری در پیست توچال:
در پیست توچال اسنومبیل سواری یکی از بهترین روشهای بالا بردن آدرنالین خونتان می باشد. با این ماشین ها می توانید مسیر 1.5 کیلومتری رفت و برگشت از ایستگاه هفتم را با سرعت طی نمایید.
بلیط اسنومبیل سواری + بلیط رفتن تا ایستگاه هفتم 90،000 تومان برای هر نفر می باشد.
ساعات کار: همه روزه از ساعت 8:30 تا 15
رزرو بلیط: گیشه فروش بلیط در ایستگاه اول یا هتل توچال در ایستگاه هفتم.

هتل توچال
هتل توچال با 27 اتاق و سوییت با یک نمای چوبی در دامنه کوه توچال پذیرای گردشگران می باشد. برای رزرو اتاق در این هتل با شماره تلفن 22418000-021 تماس حاصل فرمایید.

کوهنوردی در توچال:
بهترین ماهها برای صعود به قله توچال ماههای اردیبهشت، خرداد، مهر و آبان می باشد. مسافتی که کوهنوردان تا قله باید طی کنند حدود 17 کیلومتر به شرح زیر است:
از در ورودی منطقه تفریحی توچال تا ایستگاه اول تله کابین حدود 2 کیلومتر کوه پیمایی و از ایستگاه 1 تا ایستگاه 2 تله کابین 3.5 کیلومتر کوه پیمایی از جاده ایستگاه 2 به ایستگاه 5، 3.26 کیلومتر کوه پیمایی، از جاده ایستگاه 5 به ایستگاه 7 حدود 5.34 کیلومتر کوه پیمایی، از ایستگاه 7 تا قله 1.98 کیلومتر مسافت وجود دارد. همراه داشتن آب از مهمترین نکاتی است که باید مد نظر داشت. فقط دو دستگاه سرویس بهداشتی در ایستگاههای 2 و ایستگاه 7 وجود دارد.

نحوه دسترسی به پیست توچال
اگر قصد دارید به پیست توچال بروید، باید باید از تجریش به سمت بام تهران بروید.  بام تهران اول توچال و همان انتهای ولنجک قرار دارد. از مسیر اتوبان چمران شمال هم می توانید به شمال خیابان ولنجک وارد شوید و با استفاده از تابلوهای راهنما خود را به بام تهران و از آنجا به توچال برسانید. اما اگر از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنید باید خودتان را با مترو خط  کهریزک-تجریش یا خط 4 بی آرتی به تجریش برسانید و از آنجا سوار تاکسی های خطی تجریش – بام تهران شوید. که در ده دقیقه شما را به اول توچال می رساند. آنجا اتوبوس های برقی وجود دارد که شما را به مجموعه تفریحی توچال می رساند. البته اگر حال و حوصله اش را دارید و وسیله اضافی همراه ندارید، می توانید پیاده مسیر دو کیلومتری تا ورودی مجموعه تفریحی را طی فرمایید و بعد از سوار شدن تله کابین در ایستگاه اول در ایستگاه 7 تله کابین پیاده شوید.


نقشه و موقعیت جغرافیایی

مشاهده دیدنی های اطراف روی نقشه

تفریحات نزدیک به پیست اسکی توچال

دیدنی های نزدیک به پیست اسکی توچال

نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.


مقاله های گردشگری

با 11 غار بزرگ در سراسر جهان آشنا شوید

غارها یکی از زیباترین، دیدنی ترین و جادویی ترین مکان های روی زمین هستند. آنها به عنوان دروازه ای به گذشته سیاره و گواهی از چگونگی تکامل زمین شناخته می شوند. چه شما یک مورخ باشید یا یک علاقه مند به ورزش، غارها همیشه علاقه انسان را برانگیخته اند، چرا که با پیشروی در این تونل های طبیعی، می توانید نگاهی اجمالی به تاریخ گذشته زمین بیاندازید.

متن کامل مقاله

معرفی 7 تجربه شگفت انگیز حیات وحش در اروپا

پناهگاه فوک در شمال آلمان به دلیل جذابیت بیش از حد و کارهای خوبی که انجام می‌ دهند، هنوز هم یکی از مکان‌ های مورد علاقه‌ ام است که تا به حال از آن بازدید کرده‌ ام. البته طوطی های دریایی و حتی خرس ها و اسب های وحشی هم برای دیدن وجود دارند. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید اروپا چه چیزی برای ارائه تجربه سفر از نوع حیات وحش برای شما دارد. در اینجا موارد دلخواه شخصی من، بدون ترتیب خاصی آورده شده است.

متن کامل مقاله

عکس های دیدنی از مکان های مقدس متروکه در جهان (قسمت دوم)

جهان پر از مکان های باشکوهی است که زمانی برای تمدن های گمشده مقدس بودند. کتاب جدید مکان‌ های مقدس متروکه اثر لارنس جوف، شگفت‌ انگیزترین مکان‌ های جهان را بررسی می‌ کند. ما برخی از معروف ترین و جذاب ترین آنها را برای کشف تاریخچه ای که در پس آنها نهفته است، برای شما انتخاب کرده ایم.

متن کامل مقاله

آب و هوا

ساعت به وقت محلی این شهر

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید