• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


 • حمام خان کاشان شهرستان اصفهان استان کاشان
 • حمام خان کاشان شهرستان اصفهان استان کاشان


حمام خان کاشان

نام مرکز دیدنی

Hammam Khan Tea House and Restaurant

نوع مرکز دیدنی

مکان تاریخی

استان

شهرستان

کاشان

مدت زمان بازدید

1 الی 2 ساعت

ساعت بازدید

از ساعت 09:00 الی 21:00 به غیر از روز های تعطیل

آدرس

استان اصفهان، شهرستان کاشان، بازار کاشان

معرفی حمام خان کاشان
حمام خان کاشان در زمان زندیه ساخته شده است. حمام خان را میرزا عبدالرزاق حاکم وقت کاشان در زمان زندیه ساخته شده است. گفته می شود او در زمان حکومت خود تلاش بسیاری برای بهبود اوضاع در کاشان کرده است. 
ورودی حمام با سردری زیبا تزیین شده است، کاشی کاری های این سر در اهمیت تاریخی بسیاری دارد. با عبور از سردر و با پشت سر گذاشتن چند پله به سربینه حمام می رسید. میان سربینه حوضی کوچک با وسایل قدیمی حمام قرار گرفته است و در اطراف این بخش سکوهای پهنی ساخته شده اند ک در گذشته برای استراحت و نشستن افرادی که به حمام می آمدند مورد استفاده قرار می گرفت.
بعد از سربینه وارد راهرویی پیچ در پیچ و باریک می شوید و بعد از عبور از آن به فضایی با حوضچه ها ی بزرگ و کوچک می رسید.  در قسمتی از مجموعه خان، اتاق های حمام به شکل امروزی دیده می شود و این اتاقک ها بعد ها به این حمام خان اضافه شده اند. گفته می شود حمام خان تا چندین سال قبل هم مورد استفاده مردم قرار می گرفت اما امروزه به موزه و چایخانه ای کوچک اما دلنشین تبدیل شده است.


رستوران و چای خانه
همانطور که گفته شد در سال های اخیر حمام خان از کاربری حمام به سفره خانه تغییر کاربری داده است و فضایی دلنشین را برای گردشگران شهر کاشان فراهم آورده است.
سکوهای قرار گرفته در بخش سربینه امروزه فرش شده اند و روی آنها از مهمانان پذیرایی می شود. در واقع این قسمت خاص سرو چای و قلیان است. در قسمت زیرین سکو ها قسمت هایی برای قرار دادن کفش ها تعبیه شده است. 


ثبت ملی حمام خان کاشان
 حمام خان کاشان به عنوان یکی از آثار تاریخی این شهر در 25 اسفند 1381 با شماره 3627 به ثبت ملی رسیده است.


نقشه و موقعیت جغرافیایی

مشاهده دیدنی های اطراف روی نقشه

آب و هوا

دیدنی های نزدیک به حمام خان کاشان

تفریحات نزدیک به حمام خان کاشان

نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

با 11 غار بزرگ در سراسر جهان آشنا شوید

غارها یکی از زیباترین، دیدنی ترین و جادویی ترین مکان های روی زمین هستند. آنها به عنوان دروازه ای به گذشته سیاره و گواهی از چگونگی تکامل زمین شناخته می شوند. چه شما یک مورخ باشید یا یک علاقه مند به ورزش، غارها همیشه علاقه انسان را برانگیخته اند، چرا که با پیشروی در این تونل های طبیعی، می توانید نگاهی اجمالی به تاریخ گذشته زمین بیاندازید.

متن کامل مقاله

معرفی 7 تجربه شگفت انگیز حیات وحش در اروپا

پناهگاه فوک در شمال آلمان به دلیل جذابیت بیش از حد و کارهای خوبی که انجام می‌ دهند، هنوز هم یکی از مکان‌ های مورد علاقه‌ ام است که تا به حال از آن بازدید کرده‌ ام. البته طوطی های دریایی و حتی خرس ها و اسب های وحشی هم برای دیدن وجود دارند. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید اروپا چه چیزی برای ارائه تجربه سفر از نوع حیات وحش برای شما دارد. در اینجا موارد دلخواه شخصی من، بدون ترتیب خاصی آورده شده است.

متن کامل مقاله

عکس های دیدنی از مکان های مقدس متروکه در جهان (قسمت دوم)

جهان پر از مکان های باشکوهی است که زمانی برای تمدن های گمشده مقدس بودند. کتاب جدید مکان‌ های مقدس متروکه اثر لارنس جوف، شگفت‌ انگیزترین مکان‌ های جهان را بررسی می‌ کند. ما برخی از معروف ترین و جذاب ترین آنها را برای کشف تاریخچه ای که در پس آنها نهفته است، برای شما انتخاب کرده ایم.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید