• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


 • ییلاق مازیچال شهرستان مازندران استان کلاردشت
 • ییلاق مازیچال شهرستان مازندران استان کلاردشت
 • ییلاق مازیچال شهرستان مازندران استان کلاردشت


ییلاق مازیچال

نام مرکز دیدنی

Mazichal

نوع مرکز دیدنی

روستا و دهکده

شهرستان

کلاردشت

ناحیه

کوهستانی

ساعت بازدید

شبانه روز

نرخ قیمت ورودی

رایگان

آدرس

استان مازندران، حد فاصل مرزن آباد به کلاردشت، جاده عباس آباد، جاده مازیچال

 مازیچال روستایی بسیار زیبا با آب و هوایی دلپذیر و چشم اندازی سر سبز به طول 20 کیلومتر در جنوب شرقی کلاردشت در استان مازندران قرار دارد. این روستای زیبای کوچک از کمبود امکانات مدرنی نظیر برق، آب آشامیدنی، جاده های آسفالت و یا تلفن رنج می برد اما تجربه ای آرام برای بازدیدکنندگانی است که می خواهند از آلودگی و شلوغی زندگی شهری فرار کنند. در کل تعداد 50 تا 120 خانوار در این روستا زندگی می کنند که اغلب آنها را کشاورزان و یا دام پرورانی تشکیل می هند که در فصل تابستان در اینجا زندگی می کنند و در فصل زمستان به مکان دیگری کوچ می نمایند. نام این روستا به علت بودن درختان فراوان شاه بلوط در این منطقه می باشد. در زبان محلی مازیچال به زیبایی محیط اطراف این روستا که دره ای پر از درختان شاه بلوط است بر می گردد. مازیچال در ارتفاع 2600 متری بالاتر از سطح دریا واقع شده است. وسایل نقله به راحتی نمی توانند در جاده هایش تردد کنند از این رو بازدیدکنندگان ترجیح می دهند با پای پیاده این مسیر را طی نمایند. بر این اساس زمان تقریبی رسیدن به این روستا از کلاردشت چیزی در حدود یک ساعت از میان جنگلی زیبا که پر از درختان شاه بلوط و بلوط است می باشد. در پایان راه جنگل می توان بلندی های مازیچال را دید. بین این جنگل و مازیچال موانعی برای جلوگیری از احتمال تردد حیوانات وحشی جنگل برای ورود به روستا وجود دارد. 
در تابستان کشاورزان از روستای عباس آباد برای غذا دادن به حیوانات مزرعه به مازیچال می آیند. در این زمان اغلب شاهد عبور گله گوسفندان در جاده های خاکی مختلف به مازیچال خواهید بود. 
این روستا توجه گردشگران طبیعت گرد را در طول سال به خود جلب می کند. در طول یک روز ممکن است هوا از آفتابی بودن به یکباره به هوایی بارانی تبدیل شود. مشخصه منحصر به فرد این روستا زمان بارش باران است، چراکه به نظر می رسد مازیچال بر روی ابرها شناور می باشد.
نقشه برداری این منطقه و حضور تپه ها و کوه ها وقتی که باران می بارد نمایانگر این موضوع است. ابرها آسمان و همچنین زمین را فراخواهند گرفت و روستا و فضای اطراف را می پوشانند. از این رو نزدیکی ابرها به شکلی است که انگار این روستا در آسمان شناور می باشد و این اتفاق خود یکی از اصلی ترین جاذبه های مازیچال است.  
مازیچال گیاهان دارویی بسیاری ندارد. فضای زیادی از کوه ها و تپه های مازیچال با گل های رنگارنگ پوشیده شده است که باعث می شود شبیه به بوم نقاشی باشد. جشنواره سالانه مازیچال گردشگران را جذب کرده تا شاهد چشم انداز زیبایی این گل ها باشند. یکی از زیباترین گل هایی که در قسمت شمالی ایران می رویند سوسنیان هستند که در مازیچال می رویند و جشنواره سالانه میزبان گردشگرانیست که آنها برای تماشای این گل های زیبا به این نقطه بهشت گونه از جهان می کشاند. سوسنیان در منطقه ای وسیع گسترش یافته و کوه ها و تپه های مازیچال را در طول فصل زمستان می پوشانند. 
همپنین این منطقه به خاطر داشتن آبهای معدنی اش معروف می باشد. علاوه بر طبیعت زیبایش مازیچال دارای تاریخی غنی به همراه مراسم هایی است که متعلق به دوران قبل از اسلام می باشد. 

زمان بازدید: بهترین زمان بازدید از این روستا از اواسط بهار تا پایان تابستان است.


نقشه و موقعیت جغرافیایی

مشاهده دیدنی های اطراف روی نقشه

آب و هوا

دیدنی های نزدیک به ییلاق مازیچال

تفریحات نزدیک به ییلاق مازیچال

نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

طولانی ترین پل شیشه ای جهان در ویتنام افتتاح می شود

به گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، مای تری تو، معاون مدیر شرکت گردشگری 26 موک چائو گفت: ما پرونده ای را برای به رسمیت شناختن رکورد جهانی گینس به عنوان طولانی ترین پل شیشه ای عابر پیاده در جهان ارائه کرده ایم.

متن کامل مقاله

بزرگترین رویدادهای دوحه در طول جام جهانی

جام جهانی فوتبال قطر 2022 بزرگترین رویدادی است که دوحه تا به حال به خود دیده است و این فقط فوتبال نیست که هواداران را سرگرم می کند. کمیته عالی، موزه‌ های قطر و سایر نهادهای این شهر هزاران کار سرگرم‌ کننده را برای انجام دادن در دوحه در مدت برگزاری جام جهانی آماده کرده‌ اند و ما آنها را در زیر برای شما جمع‌ آوری کرده‌ ایم.

متن کامل مقاله

با 11 مورد از صلح آمیزترین کشورهای جهان آشنا شوید

کیفیت زندگی مردم یک کشور نیز مهم است. آموزش با کیفیت بالا، بازار کار گسترده و مراقبت های بهداشتی رایگان از جمله موارد مشترک صلح آمیزترین کشورها هستند. بنابراین، اگر مشتاق هستید بدانید که کدام کشور صلح‌آمیزترین کشور اروپا یا صلح‌آمیزترین کشور در جهان است، ما به شما خواهیم گفت. بیایید 11 کشور صلح آمیز جهان را بشناسیم!

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید