• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • سراسر جهان


 • دریاچه الندان شهرستان مازندران استان ساری
 • دریاچه الندان شهرستان مازندران استان ساری
 • دریاچه الندان شهرستان مازندران استان ساری

دریاچه الندان


نام مرکز دیدنی

Alendan lake

شهرستان

نرخ قیمت ورودی

رایگان

آدرس

جاده کیاسر، روستای ازنی

می توان از دریاچه الندان به عنوان نگینی درخشان در دل طبیعت جذاب ساری نام برد، دریاچه ای دیدنی با مساحت 17 هکتاری که قدمتش از نظر زمین شناسی به عصر کواترنری باز می گردد. از این دریاچه به عنوان پله ازنی نیز یاد می شود، نامی که آن را از روستای مجاورش ازنی دارد. روستایی که دارای مسیری هموار برای دسترسی به دریاچه است. الندان در فاصله دو ساعتی تا سمنان و در جاده ساری- سمنان در ارتفاع 200 متری از سطح دریا قرار گرفته است. می توان از آب این دریاچه به عنوان منبع اصلی برای تغذیه شالیزارهای روستاهای اطراف نام برد، دریاچه ای که هیچ رودی به آن نمی ریزد و تنها از طریق بارندگی پر می شود. در سال های اخیر با رهاسازی ماهی در این دریاچه، صنعت ماهیگیری در آن توسعه یافته است. البته مجموعه ای متنوع از انواع درختان نظیر ممرز، بلوط، ملچ و نمدار در اطراف این دریاچه به چشم می خورد. 

امکانات:
در محدوده این دریاچه امکاناتی نظیر دستشویی، قایق موتوری و پدالی وجود دارد.

دسترسی:
نزدیک ترین راه دسترسی به این دریاچه، از طریق روستای ازنی امکان پذیر خواهد بود. جاده آن تا روستا آسفالت می باشد و از آنجا تا دریاچه تقریبا یک و نیم کیلومتر فاصله دارد، مسیری که آسفالت نیست.


نقشه و موقعیت جغرافیایی

مراکز دیدنی نزدیک به دریاچه الندان
سرگرمی ها نزدیک به دریاچه الندان

نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

کارهای جالب و هیجان انگیزی که در کشتی تفریحی می توانید انجام دهید

اگر در دهه گذشته با کشتی تفریحی به گشت و گذار رفته باشید حتما اطلاع دارید که زمانه تغییر کرده است. از تجهیزات و خدمات قدیمی کشتی های تفریحی زمان زیادی نمی گذرد، زمانی که امکانات برای پذیرایی از مسافران در کشتی فقط محدود به اتاق ناهارخوری و پیشخوان و میز مخصوص سرو چاشنی ها و دسرها و تنقلات و تجهیزات رفاهی کشتی در حد استخر، اتاق ورزش، تماشاخانه و چند مغازه بود.

متن کامل مقاله

آشنایی با رنگارنگ ترین خیابان های جهان

گردش و بازدید از جاهای دیدنی، بخش مهمی از سفر شما را تشکیل می دهد. مکان های بسیار زیبایی را در سرتاسر دنیا پیدا می کنیم که به واقع مناظری خوشایند و چشم نواز هستند. خصوصا رنگ ها نیز می توانند به جان مکان ها روحی تازه ببخشند و ویژگی محلی مکان ها را با شیوه های شگفت انگیزی بیان کنند.

متن کامل مقاله

دلایلی مهم برای بازدید از پولا در کرواسی

پولا که در کنار دریای پرتلالوی آدریاتیک قرار دارد، محل برگزاری جشنواره های جهانی، خوراک های بسیار تازه و لذیذ و کامل ترین کولوسئوم رومی در جهان است. در ادامه به شما خواهیم گفت چرا بهتر است که همین حالا سفری به آنجا داشته باشید.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید