• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


 • روستای فیلبند شهرستان مازندران استان بابل
 • روستای فیلبند شهرستان مازندران استان بابل
 • روستای فیلبند شهرستان مازندران استان بابل
 • روستای فیلبند شهرستان مازندران استان بابل
 • روستای فیلبند شهرستان مازندران استان بابل


روستای فیلبند

نام مرکز دیدنی

Filband Village

نوع مرکز دیدنی

روستا و دهکده

شهرستان

بابل

ناحیه

اطراف شهر

مدت زمان بازدید

نصف روز

ساعت بازدید

تمام ایام سال

نرخ قیمت ورودی

رایگان

آدرس

مازندران، جاده هراز، 140 کیلومتر پس از تهران، جاده فرعی منگل-چلاو

طبیعت زیبای نواحی شمالی کشورمان در بردارنده ییلاق های پر رمز و راز و بکری است که کمتر کسی با آن ها مواجه شده است. از این میان روستای فیلبند با ارتفاع 2300 از سطح دریا یکی از این جاذبه های گردشگری چشم نواز است و در چند سال اخیر به علت آب و هوای مطبوعش گردشگران بسیاری را در فصل های گرم سال، به سمت خود دعوت کرده است. زیبایی های روستا از همان ابتدای راه شروع می شود. جاده هایی پوشیده شده از درختان مه گرفته و صدای ناب طبیعت کافی است تا تمام مشغله های زندگی شهرنشنی را فراموش کنید و دل به این سفر خاطره برانگیز بسپارید.
فیلبند یا همان فلبن از توابع استان مازندران است و در همسایگی روستاهای شیخ موسی، لهه و ییلاق زیبا و دلربای وَنِه بِن قرار دارد. طبیعت چشم نواز فیلبند در بیشتر روزهای سال منظره ای بدیع و تحییر برانگیز را با ابرها به نمایش می گذارد، گویی بر فراز آسمان ایستاده و تا چشم کار می کند ابر می بینی و لکه هایی از قلل سرسبز کوه ها.
موقعیت جغرافیایی فیلبند و آب و هوای خنک آن سبب شده تا از پوشش گیاهی محدودی بهره مند شود. زرشک کوهی، آلوچه ترش، ون و انگور کوهی یا همان گالش انگیر، تنها درختان این منطقه را تشکیل می دهند اما همین گونه های اندک به کوه های مخملین فیلبند جلوه منحصر به فردی بخشیده اند.
اگرچه در بسیاری از مناطق کشورمان فصل های بهار و بخصوص تابستان، بسیار گرم هستند، روستای توریستی فیلبند در این ایام بسیار خنک و دلچسب خواهد بود. لمس باران و برف، آفتاب و رنگین کمان در فصل بهار منظره زیبایی را در کنار گیاهان تازه جوانه زده به نمایش می گذارد. لمس نسیم های لطیف و خنک در فصل تابستان و محو شدن روستا در لابه لای ابرها هوش از سر هر بیننده می برد. اما در روزهایی از نیمه دوم سال سوز سرما به حدی می رسد که اکثر سکنه خانه هایشان را تخلیه می کنند و به شهرهای دیگر می روند.


نقشه و موقعیت جغرافیایی

مشاهده دیدنی های اطراف روی نقشه

آب و هوا

دیدنی های نزدیک به روستای فیلبند

تفریحات نزدیک به روستای فیلبند

نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

با 11 غار بزرگ در سراسر جهان آشنا شوید

غارها یکی از زیباترین، دیدنی ترین و جادویی ترین مکان های روی زمین هستند. آنها به عنوان دروازه ای به گذشته سیاره و گواهی از چگونگی تکامل زمین شناخته می شوند. چه شما یک مورخ باشید یا یک علاقه مند به ورزش، غارها همیشه علاقه انسان را برانگیخته اند، چرا که با پیشروی در این تونل های طبیعی، می توانید نگاهی اجمالی به تاریخ گذشته زمین بیاندازید.

متن کامل مقاله

معرفی 7 تجربه شگفت انگیز حیات وحش در اروپا

پناهگاه فوک در شمال آلمان به دلیل جذابیت بیش از حد و کارهای خوبی که انجام می‌ دهند، هنوز هم یکی از مکان‌ های مورد علاقه‌ ام است که تا به حال از آن بازدید کرده‌ ام. البته طوطی های دریایی و حتی خرس ها و اسب های وحشی هم برای دیدن وجود دارند. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید اروپا چه چیزی برای ارائه تجربه سفر از نوع حیات وحش برای شما دارد. در اینجا موارد دلخواه شخصی من، بدون ترتیب خاصی آورده شده است.

متن کامل مقاله

عکس های دیدنی از مکان های مقدس متروکه در جهان (قسمت دوم)

جهان پر از مکان های باشکوهی است که زمانی برای تمدن های گمشده مقدس بودند. کتاب جدید مکان‌ های مقدس متروکه اثر لارنس جوف، شگفت‌ انگیزترین مکان‌ های جهان را بررسی می‌ کند. ما برخی از معروف ترین و جذاب ترین آنها را برای کشف تاریخچه ای که در پس آنها نهفته است، برای شما انتخاب کرده ایم.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید