• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


 • آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی شهرستان اردبیل استان اردبیل
 • آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی شهرستان اردبیل استان اردبیل
 • آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی شهرستان اردبیل استان اردبیل
 • آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی شهرستان اردبیل استان اردبیل


آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی

نام مرکز دیدنی

Sheikh Safi al-Din Khānegāh and Shrine Ensemble

نوع مرکز دیدنی

معبد و مقبره

استان

شهرستان

اردبیل

ساعت بازدید

در تابستان ها از ساعت 8 الی 20, در زمستان ها از ساعت 8 الی 17:30, دوشنبه ها تعطیل می باشد

نرخ قیمت ورودی

معمولی

متوسط قیمت بلیط

30 هزار تومان

آدرس

اردبیل، خیابان شیخ صفی، میدان عالی قاپو

آرامگاه شیخ صفی الدین که در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسیده به عنوان یک مکان تاریخی، با ارزشی بسیار والا در اردبیل قرار گرفته و بنایی باستانیست که ساخت و سازش از اوایل قرن شانزدهم تا اواخر قرن هجدهم به طول انجامید. مجموعه ای نفیس و بسیار مهم از نظر معماری و هنر که با الگوبرداری از هنر معماری سنتی ایرانی و با هدف استفاده بهینه از تمام فضاهای موجود ساخته شد. این آرامگاه همچنین میزبان یکی از جامع ترین و برجسته ترین خانگاه هاست و در راستای دسترسی به هدف معماریش بر مبنای استفاده بهینه از فضا برای آن یک کتابخانه، مسجد، بیمارستان، انبار، آشپزخانه، نانوایی و چندین دفتر اداری در نظر گرفته شده است. می توان از این مقبره به عنوان یکی از شاهکارهای هنر معماری در سطح جهان نام برد، بنایی شگرف که نمایشی بی بدیل از اصول عرفانی را ارائه می دهد. مسیر دسترسی به آرامگاه به هفت بخش تقسیم می شود که نشان از هفت مرحله دستیابی به کمال در عرفان صوفی دارد. در این مسیر همچنین هشت دروازه یافت می شود که نماد هشت نگرش صوفی می باشد. طراحی نمای داخلی و خارجی این مجموعه و ترئینات آن به صورت بسیار چشمگیری انجام شده و با مجموعه ای قابل توجه از اقلام عتیقه مزین گردیده است. ترکیب شگفت انگیز آثار هنری نفیس، معماری ارزشمند با الهام از فلسفه صوفیانه و فضایی پر شده از معنویت خالق اثری ارزشمند با شکوهی حیرت انگیز شده است. با بازدید از آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی با یک تیر دو نشان بزنید و علاوه با آشنایی با سلوک صوفی تجربه ای ناب از تماشای یکی از بی نظیرترین ساختارهای معماری را برای خود رقم زنید.

نکته: در روزهای وفات پیامبر اسلام (ص)، تاسوعا، عاشورای حسینی و دیگر وقایع مهم تاریخی نیز تعطیل است.

هزینه بازدید: 30 هزار تومان و برای اتباع خارجی 200 هزار تومان می باشد.نقشه و موقعیت جغرافیایی

مشاهده دیدنی های اطراف روی نقشه

آب و هوا

دیدنی های نزدیک به آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی

تفریحات نزدیک به آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی

نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

با 11 غار بزرگ در سراسر جهان آشنا شوید

غارها یکی از زیباترین، دیدنی ترین و جادویی ترین مکان های روی زمین هستند. آنها به عنوان دروازه ای به گذشته سیاره و گواهی از چگونگی تکامل زمین شناخته می شوند. چه شما یک مورخ باشید یا یک علاقه مند به ورزش، غارها همیشه علاقه انسان را برانگیخته اند، چرا که با پیشروی در این تونل های طبیعی، می توانید نگاهی اجمالی به تاریخ گذشته زمین بیاندازید.

متن کامل مقاله

معرفی 7 تجربه شگفت انگیز حیات وحش در اروپا

پناهگاه فوک در شمال آلمان به دلیل جذابیت بیش از حد و کارهای خوبی که انجام می‌ دهند، هنوز هم یکی از مکان‌ های مورد علاقه‌ ام است که تا به حال از آن بازدید کرده‌ ام. البته طوطی های دریایی و حتی خرس ها و اسب های وحشی هم برای دیدن وجود دارند. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید اروپا چه چیزی برای ارائه تجربه سفر از نوع حیات وحش برای شما دارد. در اینجا موارد دلخواه شخصی من، بدون ترتیب خاصی آورده شده است.

متن کامل مقاله

عکس های دیدنی از مکان های مقدس متروکه در جهان (قسمت دوم)

جهان پر از مکان های باشکوهی است که زمانی برای تمدن های گمشده مقدس بودند. کتاب جدید مکان‌ های مقدس متروکه اثر لارنس جوف، شگفت‌ انگیزترین مکان‌ های جهان را بررسی می‌ کند. ما برخی از معروف ترین و جذاب ترین آنها را برای کشف تاریخچه ای که در پس آنها نهفته است، برای شما انتخاب کرده ایم.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید