• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


 • جنگل های هزار جریب شهرستان مازندران استان بهشهر
 • جنگل های هزار جریب شهرستان مازندران استان بهشهر

جنگل های هزار جریب


نام مرکز دیدنی

Hezarjarib Forest

نوع مرکز دیدنی

طبیعت بکر و جنگل

شهرستان

ناحیه

اطراف شهر

مدت زمان بازدید

2 الی 3 ساعت

ساعت بازدید

تمام ایام سال

نرخ قیمت ورودی

رایگان

آدرس

مازندران، جنوب شرقی بهشهر، پس از بهشت فاطمه و علی تپه، 25 کیلومتری روستاهای رودبار و محمدآباد

منطقه هزار جریب بخشی پهناور میان استان های گلستان و مازندران است و قسمتی از آن نیز در ضلع جنوب شرق و جنوب شهرستان بهشهر استان مازندران قرار گرفته است. منطقه حفاظت شده و شکار ممنوع هزار جریب محدوده ای به مساحت 49000000 هکتار را به خود اختصاص داده است. این منطقه در میان ضلع جنوبی گلوگاه و جنوب شرق بهشر واقع شده و از پوشش گیاهی و جانوری غنی برخوردار است.
انجیلی، راش، ممرز، ازگیل، سیب و آلو وحشی، ال، بلوط، کچف، شیردار، شماد، زرشک کوهی، ولیک، بارانک جنگلی و تلکا درختان هزار جریب را تشکیل می دهند. علاوه بر این درختان رنگارنگ و با ارزش، گل ها و گیاهانی نظیر شقایق، بنفشه، رز، زعفران، آویشن، گل گاوزبان و اسفنج در فصل های مختلف سال بر تن هزار جریب نقش می بندند و سیمایی دل فریب بدان می بخشند.
منطقه هزار جریب به دلیل وسعت پهناور از گونه های جانوری متنوعی برخوردار است. ازجمله این حیوان ها می توان به خرس، پلنگ، گربه وحشی، گرگ، روباه، شوکا، گوزن، خرگوش و خوک اشاره کرد. صدای عجین شده طبیعت هزار جریب با آواز خوش آهنگ پرندگانی همچون گنجشک، قرقاول، دلیجه، کبک، بلبل، سارگپه، هدهد(شانه به سر)، تکا، کرکس، عقاب و شاهین، لذت سفر به این طبیعت بکر را چندین برابر می کند.
آنچه بهشهر را به طبیعتی منحصر به فرد تبدیل کرده تنها خود هزار جریب نبوده و مکان های گردشگری دیگری همچون غار بادو لک لک در روستای پچت، آبشار سمبی در روستای یخکش، شمشیر بر در روستای سفید چاه و چشمه هایی نظیر کینوا در روستای ارضت و استخر طبیعی و زیبای روستای کلا، نیز به عنوان جاذبه های گردشگری این منطقه به شمار می روند و بازدید از آن ها خالی از لطف نیست.


نقشه و موقعیت جغرافیایی

آب و هوا

دیدنی های نزدیک به جنگل های هزار جریب

تفریحات نزدیک به جنگل های هزار جریب

نظرها

 • 0 0

  هزار جریب بهشهر واقعن قشنگه


ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

آیا می دانید 8 مورد از قدیمی ترین فانوس های دریایی جهان کدامند؟

پیش از این که سازه های دائمی تری ساخته شوند آتش های برافروخته بر روی تپه ها به منظور مسیریابی در دریا مورد استفاده قرار می گرفتند. در نهایت مردم شروع به ساخت سکوهایی کردند تا دید شعله های آتش را افزایش دهند که در نهایت منجر به توسعه و پیشرفت و ساخت فانوس های دریایی شد. برخلاف فانوس های دریایی مدرن که به عنوان هشدار مورد استفاده قرار می گیرند، برج های قدیمی به عنوان نشانه ای برای ورودی به بندرها محسوب می شدند.

متن کامل مقاله

معرفی بهترین کافه های شهر پاریس

ممکن بود استارباکس و پِرِت در سایر شهرها فعالیت داشتند اما ورود آنها به پاریس تقریبا توهین به مقدسات بود. برای پاریسی ها کافه بیانگر شیوه زندگیست. اتاقی به علاوه اتاق پذیرایی که مکانی برای مطالعه، نگارش، دورهمی و مباحثه می باشد. کافه جاییست که می روید تا ببینید و دیده شوید.

متن کامل مقاله

آیا می دانید دیدنی ترین مکان های گردشگری سال 2020 کدامند

قطعا چیزی جالب تر از اینکه برای تعطیلاتتان در سال جدید برنامه ریزی کنید وجود ندارد. اگر قصد داشته باشید از مکانی دوردست که کیلومترها با شما فاصله دارد دیدن کنید این 20 مکان دیدنی سبب می شوند از برنامه تان که برای سال 2020 در نظر گرفته اید، پشیمان نشوید.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید