• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • سراسر جهان


 • دریاچه چورت شهرستان مازندران استان ساری
 • دریاچه چورت شهرستان مازندران استان ساری
 • دریاچه چورت شهرستان مازندران استان ساری
 • دریاچه چورت شهرستان مازندران استان ساری
 • دریاچه چورت شهرستان مازندران استان ساری

دریاچه چورت


نام مرکز دیدنی

Churat Lake

نوع مرکز دیدنی

دریاچه و آبشار

شهرستان

نرخ قیمت ورودی

رایگان

آدرس

10 کیلومتری روستای چورت، حد فاصل ساری تا کیاشر، استان مازندران

این دریاچه به عنوان یکی از شاهکارهای هنری خالق هستی در شمال غربی استان مازندران و در محدوده شهر ساری قرار گرفته است، دریاچه ای زیبا که به علت وقوع زلزله و رانش زمین و بسته شدن مسیر عبور آب چشمه ای در کنار دریاچه در سال 1320 شکل گرفت. دریاچه چورت در مساحتی 2.5 هکتاری گسترانیده شده و به دلیل نزدیک بودنش به روستای چورت، دریاچه چورت نامیده شد. این دریاچه به لطف طبیعت خارق العاده اش و اکوسیستم بی نظیرش جزو یکی از جذاب ترین شگفتی های طبیعی ایران زمین به شمار می رود. همزمان با پایین آمدن آب دریاچه و پدیدار شدن اکوسیستم و درختان سرسبز اطراف آن تصویری تماشایی و دلربا در این منطقه خلق می شود، تصویری فریبنده که ترکیبش با فضای مملو از آرامش آن هوش را از سر هر بیننده ای می پراند. این دریاچه زیستگاه گونه هایی متعدد از انواع ماهی هاست، ماهی هایی متنوع که تعدادی از آنها توسط روستاییان به دریاچه ریخته شده اند و تعدادی دیگر بر اثر جابجا شدن تخم آن ها توسط پرندگان و انتقالشان به درون آب به وجود آمده و بر جمعیتشان افزوده شده است. دریاچه چورت با ظاهری بیضی دارای سطحی متفاوت از آب با توجه به میزان و شدت بارندگی هاست. در سطح آب های آن تنه های درختان قدیمی هنوز هم به چشم می خورند. این دریاچه مجموعه ای نفس گیر از هوای دلربای مه آلود، سکوتی مرموز، جاده های خاکی دوست داشتنی و فضایی پرشده با آوای دلنشین پرندگان و حیوانات را ارائه می دهد. ترکیبی شگرف که خالق تصویری بی بدیل می باشد، تصویری که دیدنش شما را به یاد اقلیم خاص کشورهای اروپایی می اندازد و باور این طبیعت در ایران شاید کمی جالب و البته باورنکردنی باشد. 

دسترسی:  
دسترسی به روستای چورت از طریق جاده ساری- کیاسر امکان پذیر خواهد بود. مسیری که تنها 350 کیلومتر با تهران فاصله دارد. بعد از روستای چورت با پیمودن مسافتی 10 کیلومتری در راستای یک جاده خاکی به این دریاچه دست خواهید یافت. در طول این راه برای دسترسی آسان تر می توانید از راهنمایان محلی کمک بخواهید.

نکته:
لطفا توجه داشته باشید به دلیل وجود خطرات بسیار از شنا کردن در این دریاچه خودداری نمایید. 

بهترین زمان یازدید:
این دریاچه در فصل بهار، تابستان و پاییز از زیبایی های خارق العاده ای برخوردارست. البته بازدید از آن در زمستان هم لطف خود را دارد در صورتیکه بتوان سرمای هوا و سختی راه آن را تحمل نمود. 


نقشه و موقعیت جغرافیایی

آب و هوا

دیدنی های نزدیک به دریاچه چورت

تفریحات نزدیک به دریاچه چورت

نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

سفری ماجراجویانه و جذاب به پرو

ممکن است پرو را به عنوان مهد تمدن باستانی بشناسید اما نقشه برداری و مکان شناسی از این کشور نیز آن را تبدیل به سرزمین عجایبی از ماجراجویی ها کرده است. قله های یخ زده رشته کوه های آند هر پیاده رو و کوه نوردی را به آن جا می کشاند.

متن کامل مقاله

عمیق ترین دریاچه های جهان

در این مقاله لیستی از ده دریاچه عمیق دنیا و بر طبق اندازه گیری های تایید شده به شما معرفی می کند. می توان دریاچه ها را بر مبنای میانگین عمق آن ها رده بندی کرد اما این محاسبه محاسبه قابل اعتمادی نیست.

متن کامل مقاله

با 10 طاق صخره ای و دریایی زیبا در سراسر جهان آشنا شوید

طاق های دریایی حفره هایی طبیعی و به شکل صخره هستند که در زمان برخورد امواج با سنگ ها و صخره ها پدید می آیند. این طاق ها زمانی پدید می آیند که امواج به قسمت های سست و نرم صخره ها برخورد می کنند. در این مقاله با 10 طاق دریایی بی نظیر در سرتاسر دنیا آشنا شوید.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید