• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • سراسر جهان


 • دریاچه چورت شهرستان مازندران استان ساری
 • دریاچه چورت شهرستان مازندران استان ساری
 • دریاچه چورت شهرستان مازندران استان ساری
 • دریاچه چورت شهرستان مازندران استان ساری
 • دریاچه چورت شهرستان مازندران استان ساری

دریاچه چورت


نام مرکز دیدنی

Churat Lake

شهرستان

نرخ قیمت ورودی

رایگان

آدرس

10 کیلومتری روستای چورت، حد فاصل ساری تا کیاشر، استان مازندران

این دریاچه به عنوان یکی از شاهکارهای هنری خالق هستی در شمال غربی استان مازندران و در محدوده شهر ساری قرار گرفته است، دریاچه ای زیبا که به علت وقوع زلزله و رانش زمین و بسته شدن مسیر عبور آب چشمه ای در کنار دریاچه در سال 1320 شکل گرفت. دریاچه چورت در مساحتی 2.5 هکتاری گسترانیده شده و به دلیل نزدیک بودنش به روستای چورت، دریاچه چورت نامیده شد. این دریاچه به لطف طبیعت خارق العاده اش و اکوسیستم بی نظیرش جزو یکی از جذاب ترین شگفتی های طبیعی ایران زمین به شمار می رود. همزمان با پایین آمدن آب دریاچه و پدیدار شدن اکوسیستم و درختان سرسبز اطراف آن تصویری تماشایی و دلربا در این منطقه خلق می شود، تصویری فریبنده که ترکیبش با فضای مملو از آرامش آن هوش را از سر هر بیننده ای می پراند. این دریاچه زیستگاه گونه هایی متعدد از انواع ماهی هاست، ماهی هایی متنوع که تعدادی از آنها توسط روستاییان به دریاچه ریخته شده اند و تعدادی دیگر بر اثر جابجا شدن تخم آن ها توسط پرندگان و انتقالشان به درون آب به وجود آمده و بر جمعیتشان افزوده شده است. دریاچه چورت با ظاهری بیضی دارای سطحی متفاوت از آب با توجه به میزان و شدت بارندگی هاست. در سطح آب های آن تنه های درختان قدیمی هنوز هم به چشم می خورند. این دریاچه مجموعه ای نفس گیر از هوای دلربای مه آلود، سکوتی مرموز، جاده های خاکی دوست داشتنی و فضایی پرشده با آوای دلنشین پرندگان و حیوانات را ارائه می دهد. ترکیبی شگرف که خالق تصویری بی بدیل می باشد، تصویری که دیدنش شما را به یاد اقلیم خاص کشورهای اروپایی می اندازد و باور این طبیعت در ایران شاید کمی جالب و البته باورنکردنی باشد. 

دسترسی:  
دسترسی به روستای چورت از طریق جاده ساری- کیاسر امکان پذیر خواهد بود. مسیری که تنها 350 کیلومتر با تهران فاصله دارد. بعد از روستای چورت با پیمودن مسافتی 10 کیلومتری در راستای یک جاده خاکی به این دریاچه دست خواهید یافت. در طول این راه برای دسترسی آسان تر می توانید از راهنمایان محلی کمک بخواهید.

نکته:
لطفا توجه داشته باشید به دلیل وجود خطرات بسیار از شنا کردن در این دریاچه خودداری نمایید. 

بهترین زمان یازدید:
این دریاچه در فصل بهار، تابستان و پاییز از زیبایی های خارق العاده ای برخوردارست. البته بازدید از آن در زمستان هم لطف خود را دارد در صورتیکه بتوان سرمای هوا و سختی راه آن را تحمل نمود. 


نقشه و موقعیت جغرافیایی

مراکز دیدنی نزدیک به دریاچه چورت
سرگرمی ها نزدیک به دریاچه چورت

نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

کارهای جالب و هیجان انگیزی که در کشتی تفریحی می توانید انجام دهید

اگر در دهه گذشته با کشتی تفریحی به گشت و گذار رفته باشید حتما اطلاع دارید که زمانه تغییر کرده است. از تجهیزات و خدمات قدیمی کشتی های تفریحی زمان زیادی نمی گذرد، زمانی که امکانات برای پذیرایی از مسافران در کشتی فقط محدود به اتاق ناهارخوری و پیشخوان و میز مخصوص سرو چاشنی ها و دسرها و تنقلات و تجهیزات رفاهی کشتی در حد استخر، اتاق ورزش، تماشاخانه و چند مغازه بود.

متن کامل مقاله

آشنایی با رنگارنگ ترین خیابان های جهان

گردش و بازدید از جاهای دیدنی، بخش مهمی از سفر شما را تشکیل می دهد. مکان های بسیار زیبایی را در سرتاسر دنیا پیدا می کنیم که به واقع مناظری خوشایند و چشم نواز هستند. خصوصا رنگ ها نیز می توانند به جان مکان ها روحی تازه ببخشند و ویژگی محلی مکان ها را با شیوه های شگفت انگیزی بیان کنند.

متن کامل مقاله

دلایلی مهم برای بازدید از پولا در کرواسی

پولا که در کنار دریای پرتلالوی آدریاتیک قرار دارد، محل برگزاری جشنواره های جهانی، خوراک های بسیار تازه و لذیذ و کامل ترین کولوسئوم رومی در جهان است. در ادامه به شما خواهیم گفت چرا بهتر است که همین حالا سفری به آنجا داشته باشید.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید