•  جزیره آشوراده شهرستان گلستان استان ترکمن
  •  جزیره آشوراده شهرستان گلستان استان ترکمن
  •  جزیره آشوراده شهرستان گلستان استان ترکمن
  •  جزیره آشوراده شهرستان گلستان استان ترکمن

جزیره آشوراده


نام مرکز دیدنی

Ashuradeh

استان

شهرستان

آدرس

استان گلستان، 10 کیلومتری بندر ترکمن

می توان از آشوراده به عنوان تنها جزیره کرانه های دریای خزر نام برد، جزیره ای زیبا با مساحت 800 هکتاری و قدمتی کهن. این جزیره قدیمی در  فاصله 23 کیلومتری گرگان، 3 کیلومتری غرب بندر ترکمن، در شبه جزیره میانکاله آرمیده و به دلیل دارا بودن ویژگی های زیست محیطی منحصربه فرد از اهمیت ویژه ای برخوردارست. جزیره ای زیبا با عمری طولانی که شاهد اتفاقات تاریخی متعددی بوده است، این جزیره که در گذشته از به هم پیوستن سه جزیره به وجود آمده، در طی قرن ها با ایجاد تغییرات جوی و سطح آب دو تا از این جزیره ها در آب غرق شدند و آشوزاده به صورت تک و تنها باقی ماند. می توان از این جزیره به عنوان عضوی از پناهگاه حیات وحش و یکی از تالاب های مهم دنیا نام برد، جاییکه میزبان گونه هایی متعدد از انواع پرندگان در تمام طول سال می باشد. این جزیره تا سال های قبل هم دارای سکنه بود اما با بالا آمدن سطح آب ساکننیش به ناچار آن را ترک گزیدند و متاسفانه به جزیره ای متروکه تبدیل شد. دسترسی به این جزیره از طریق قایق های تندرو مسافرتی از بندر ترکمن امکان پذیر خواهد بود.

بهترین زمان بازدید: بهترین زمان بازدید از این جزیره بهار تا اوایل پاییز خواهد بود. 


نقشه و موقعیت جغرافیایی


نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

آشنایی با بزرگترین جشنواره مجسمه های برفی و یخی

جشنواره سالیانه مجسمه های برفی و یخی بین المللی هاربین، استان هیلونگ جیانگ در شمال چین را به سرزمین عجایب یخی زمستانی تبدیل کرده است. بیش از میلیون ها بازدیدکننده در طول زمان این جشنواره به هاربین می روند تا شاهد ساختارهای عظیم الجثه بسیاری باشند که از بلوک های یخی بزرگ و چندین تن برف ساخته شده اند.

متن کامل مقاله

حقایقی کمتر شنیده شده درباره کوه اورست

آیا فکر می کنید که همه چیز را درباره بلندترین قله جهان می دانید؟ دوباره فکر کنید! در ادامه 7 حقیقت کمتر شناخته شده درباره کوه اورست معرفی می شود که بطور قطع دیدگاه جدیدی را راجع به این کوه نمادین که همچنان در قرن بیست و یکم نیز مقصدی محبوب در میان گردشگران ماجراجو و کوهنوردان می باشد در ذهنتان ایجاد خواهد کرد.

متن کامل مقاله

تصاویری خیره کننده از مکان های علمی تخیلی در دنیای واقعی (قسمت دوم)

زمین موارد زیادی را به جستجوگران جاذبه های آینده گرایی در سراسر دنیا ارائه می دهد و این موارد به دبی که پیشرو در سفر به آینده است خلاصه نمی شود. از فواره‌های نه گانه شناور در اوساکا گرفته تا فرودگاه اسپیس پورت آمریکا در نیومکزیکو، شاهد مکان هایی خواهید بود که متعلق به سال 2050 می باشند اما امروز نظاره گر آنها هستید.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید