•  باغ گلشن شهرستان خراسان جنوبی استان طبس
  •  باغ گلشن شهرستان خراسان جنوبی استان طبس
  •  باغ گلشن شهرستان خراسان جنوبی استان طبس
  •  باغ گلشن شهرستان خراسان جنوبی استان طبس
  •  باغ گلشن شهرستان خراسان جنوبی استان طبس

باغ گلشن


نام مرکز دیدنی

Golshan Garden

شهرستان

آدرس

خراسان جنوبی، شهرستان طبس، خیابان باغ گلشن

می توان از باغ گلشن به عنوان گلستانی در دل کویر طبس نام برد، مکانی جذاب که قدمتش به دوران زندیه – قاجار بازمی گردد. این باغ جذاب در روز بیستم دی ماه سال 1355 با شماره 1310 به عنوان یکی از بناهای تاریخی ایران ثبت گردید، باغی زیبا و فریبنده که یکی از مهم ترین باغ های ایرانیان به شمار می رود. باغ گلشن به دستور امیر حسن خان، سومین حاکم طبس در سلسه افشاریه ساخته شد. باغی جذاب که حوضی بزرگ با فواره هایی متعدد در وسط آن در حال دلربایی است، حوضچه ای دیدنی که شنا کردن پلیکان ها در آب آن جذابیتش را دوچندان نموده. این باغ میزبان گونه هایی متعدد از انواع گیاهان مختلف و سازگار با اقلیم های متنوع می باشد، گیاهان و گونه هایی جذاب نظیر نخل، پرتقال، نارنج، انگور و گل هایی زینتی که ظاهری خاص و زیبایی مثال زدنی را به باغ بخشیده اند. این باغ در طول سال علی الخصوص در روزهای سال نو نظر بسیاری از گردشگران و علاقمندان به طبیعت را به خود جلب می نماید. باغ گلشن به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های تفریحی طبس در فضایی به مساحت 8 هکتار گسترانیده شده است. این باغ همانند بهشتی سرسبز در دل بیابانی خشک قرار گرفته و یکی از نمادهای اصلی شهر طبس به شمار می رود. باغ گلشن با طول 266 متر و عرض 260 متری دارای ساختاری مربعی شکل است و توسط دو معبر به چهار بخش تقسیم می شود. این باغ به لطف قرار گرفتن در منطقه ای مناسب از آب چشمه هایی که از کوهستان های طبس جاری می شوند، بهره مند است. برای آبیاری آن از آب های سطحی و سفره های زیرزمینی استفاده می کنند. بی شک می توان از سیستم آبرسانی این باغ به عنوان یک پدیده جذاب و منحصربه فرد نام برد. برای تجربه لحظاتی خاطره انگیز و تجربیاتی درخشان حتما از این باغ دیدن نمایید، تجربیاتی دوستداشتنی که روحتان را نوازش می دهد و برایتان لذت بخش خواهد بود. 

بهترین زمان بازدید:
بهترین زمان بازدید از این مکان فصل بهار است.


نقشه و موقعیت جغرافیایی


نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

آشنایی با بزرگترین جشنواره مجسمه های برفی و یخی

جشنواره سالیانه مجسمه های برفی و یخی بین المللی هاربین، استان هیلونگ جیانگ در شمال چین را به سرزمین عجایب یخی زمستانی تبدیل کرده است. بیش از میلیون ها بازدیدکننده در طول زمان این جشنواره به هاربین می روند تا شاهد ساختارهای عظیم الجثه بسیاری باشند که از بلوک های یخی بزرگ و چندین تن برف ساخته شده اند.

متن کامل مقاله

حقایقی کمتر شنیده شده درباره کوه اورست

آیا فکر می کنید که همه چیز را درباره بلندترین قله جهان می دانید؟ دوباره فکر کنید! در ادامه 7 حقیقت کمتر شناخته شده درباره کوه اورست معرفی می شود که بطور قطع دیدگاه جدیدی را راجع به این کوه نمادین که همچنان در قرن بیست و یکم نیز مقصدی محبوب در میان گردشگران ماجراجو و کوهنوردان می باشد در ذهنتان ایجاد خواهد کرد.

متن کامل مقاله

تصاویری خیره کننده از مکان های علمی تخیلی در دنیای واقعی (قسمت دوم)

زمین موارد زیادی را به جستجوگران جاذبه های آینده گرایی در سراسر دنیا ارائه می دهد و این موارد به دبی که پیشرو در سفر به آینده است خلاصه نمی شود. از فواره‌های نه گانه شناور در اوساکا گرفته تا فرودگاه اسپیس پورت آمریکا در نیومکزیکو، شاهد مکان هایی خواهید بود که متعلق به سال 2050 می باشند اما امروز نظاره گر آنها هستید.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید