•  باغ گلشن شهرستان خراسان جنوبی استان طبس
  •  باغ گلشن شهرستان خراسان جنوبی استان طبس
  •  باغ گلشن شهرستان خراسان جنوبی استان طبس
  •  باغ گلشن شهرستان خراسان جنوبی استان طبس
  •  باغ گلشن شهرستان خراسان جنوبی استان طبس

باغ گلشن


نام مرکز دیدنی

Golshan Garden

شهرستان

آدرس

خراسان جنوبی، شهرستان طبس، خیابان باغ گلشن

می توان از باغ گلشن به عنوان گلستانی در دل کویر طبس نام برد، مکانی جذاب که قدمتش به دوران زندیه – قاجار بازمی گردد. این باغ جذاب در روز بیستم دی ماه سال 1355 با شماره 1310 به عنوان یکی از بناهای تاریخی ایران ثبت گردید، باغی زیبا و فریبنده که یکی از مهم ترین باغ های ایرانیان به شمار می رود. باغ گلشن به دستور امیر حسن خان، سومین حاکم طبس در سلسه افشاریه ساخته شد. باغی جذاب که حوضی بزرگ با فواره هایی متعدد در وسط آن در حال دلربایی است، حوضچه ای دیدنی که شنا کردن پلیکان ها در آب آن جذابیتش را دوچندان نموده. این باغ میزبان گونه هایی متعدد از انواع گیاهان مختلف و سازگار با اقلیم های متنوع می باشد، گیاهان و گونه هایی جذاب نظیر نخل، پرتقال، نارنج، انگور و گل هایی زینتی که ظاهری خاص و زیبایی مثال زدنی را به باغ بخشیده اند. این باغ در طول سال علی الخصوص در روزهای سال نو نظر بسیاری از گردشگران و علاقمندان به طبیعت را به خود جلب می نماید. باغ گلشن به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های تفریحی طبس در فضایی به مساحت 8 هکتار گسترانیده شده است. این باغ همانند بهشتی سرسبز در دل بیابانی خشک قرار گرفته و یکی از نمادهای اصلی شهر طبس به شمار می رود. باغ گلشن با طول 266 متر و عرض 260 متری دارای ساختاری مربعی شکل است و توسط دو معبر به چهار بخش تقسیم می شود. این باغ به لطف قرار گرفتن در منطقه ای مناسب از آب چشمه هایی که از کوهستان های طبس جاری می شوند، بهره مند است. برای آبیاری آن از آب های سطحی و سفره های زیرزمینی استفاده می کنند. بی شک می توان از سیستم آبرسانی این باغ به عنوان یک پدیده جذاب و منحصربه فرد نام برد. برای تجربه لحظاتی خاطره انگیز و تجربیاتی درخشان حتما از این باغ دیدن نمایید، تجربیاتی دوستداشتنی که روحتان را نوازش می دهد و برایتان لذت بخش خواهد بود. 

بهترین زمان بازدید:
بهترین زمان بازدید از این مکان فصل بهار است.


نقشه و موقعیت جغرافیایی


نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
هنوز نظری در این مورد درج نشده است.


مقاله های گردشگری

حقایق جالب درباره جزایر شگفت انگیز گالاپاگوس

جزایر گالاپاگوس درمیان غواصان به علت داشتن حیوانات و زندگی دریایی ای که در خود و آبهای اطرافش دارد بسیار معروف می باشد. در اینجا فقط بیش از 400 گونه ماهی زندگی می کنند پس با بازدید از این جزایر انگار به یک مستند نشنال جئوگرافی قدم گذاشته اید. در ادامه به چند حقیقت درباره جزایر گالاپاگوس اشاره می کنیم، جاییکه شاید به نظرتان جالب باشد.

متن کامل مقاله

آشنایی با جنگل های سراسر جهان که در معرض خطر نابودی قرار دارند

این مورد موضوعی است که در ذهن همگان می چرخد. جنگلهای سراسر دنیا به همراه گونه های نادر گیاهان و حیوانات که خانه آنهاست درحال نابودی هستند. به لیست زیر که 10 مورد از بیشترین جنگل هایی که در معرض خطر قرار دارند نگاهی بیندازید.

متن کامل مقاله

با 5 مورد از عجایب طبیعی غیر منتطره تایوان آشنا شوید

تایوان با وجود احاطه شدن با همسایگان بسیار بزرگتر از نظر اندازه و شهرت، به طور جدی یکی از مقاصد کم بازدیدی می باشد که بیش از مجسمه کوچک جزیره ایش را به شما پیشنهاد می کند. این کشور چشم اندازهایی زیبا از سواحلی گرم با شن های سفید در جنوب گرفته تا جنگل های استوایی سرسبز در حاشیه دریا، کوه های آتشفشانی و تشکیلات زمین شناسی در شمال به شما ارائه خواهد داد.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید