• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


 • جاده مسیح الله دین محمد شهر تهران استان تهران
 • جاده مسیح الله دین محمد شهر تهران استان تهران
 • جاده مسیح الله دین محمد شهر تهران استان تهران
 • جاده مسیح الله دین محمد شهر تهران استان تهران


جاده مسیح الله دین محمد

نام مرکز دیدنی

Masih Dean Mohammad Road

نوع مرکز دیدنی

پیاده روی و کوهنوردی

استان

شهرستان

تهران

ناحیه

اطراف شهر

مدت زمان بازدید

4 الی 5 ساعت

ساعت بازدید

تمام روزهای سال

نرخ قیمت ورودی

رایگان

آدرس

تهران، کیلومتر 16 جاده تهران –کرج

جاده مسیح الله دین محمد جاده ای است کوهستانی و پر پیچ و خم، مانند جاده امامزاده داوود است که با شیب ملایمی به ارتفاعات پهنه حصار یا گندم چال می رسد. جاده مسیح الله دین محمد  به نام یکی از خلبان ارتش جمهوری اسلامی ایران در زمان جنگ بین ایران و عراق نام گذاری شده است که در عملیاتی بر فراز کشور عراق مورد پدافند های این کشور قرار گرفته و هواپیمایش سقوط کرده است. این جاده از توابع کن-سولقان می باشد و در منطقه 22 تهران قرار دارد. برای رسیدن به این جاده کوهستانی بسیار زیبا و بکر باید روستای واریش در کیلومتر 16 جاده تهران-کرج را پشت سر بگذارید. دقت فرمایید که در اطراف جاده دین محمد هیچ مغازه یا رستورانی وجود ندارد. پس خوراکی های سبک و انرژی زا مانند نخود، کشمش، خرما و گردو به همراه داشته باشید. بطری آب را فراموش نکنید. هوای این جاده و دو روستای اطرافش کمی خنک تر از هوای تهران است، لباس اضافی با توجه به فصل همراه داشته باشید. شیب جاده دین محمد کم است اما دقت فرمایید کفش مناسب برای کوه نوردی  بپوشید.

بهترین زمان بازدید از جاده مسیح الله دین محمد
فصل بهار درختان آلبالو و گیلاس شکوفه می دهند و بهترین زمان بازدید از این جاده است. البته  زمستان ها هم سطح جاده پوشیده از برف است و مکانی مناسب برای برف بازی می باشد.

دسترسی 
وسیله نقلیه شخصی: از اتوبان تهران کرج از خروجی پمپ بنزین واقع در ورد آورد به سمت خیابان شهید اردستانی برانید. جلوتر که رفتید تابلوهای راهنمای روستاهای وردیج و  واریش شما را راهنمایی می کنند. بعد از اینکه تابلوی روستای واریش را دیدید به جاده مسیح الله دین محمد می رسید که در شمال شرق این روستا قرار گرفته است. ماشین را پارک کنید و از کوهپیمایی در این جاده لذت ببرید.


نقشه و موقعیت جغرافیایی

مشاهده دیدنی های اطراف روی نقشه

تفریحات نزدیک به جاده مسیح الله دین محمد

دیدنی های نزدیک به جاده مسیح الله دین محمد

نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.


مقاله های گردشگری

با 11 غار بزرگ در سراسر جهان آشنا شوید

غارها یکی از زیباترین، دیدنی ترین و جادویی ترین مکان های روی زمین هستند. آنها به عنوان دروازه ای به گذشته سیاره و گواهی از چگونگی تکامل زمین شناخته می شوند. چه شما یک مورخ باشید یا یک علاقه مند به ورزش، غارها همیشه علاقه انسان را برانگیخته اند، چرا که با پیشروی در این تونل های طبیعی، می توانید نگاهی اجمالی به تاریخ گذشته زمین بیاندازید.

متن کامل مقاله

معرفی 7 تجربه شگفت انگیز حیات وحش در اروپا

پناهگاه فوک در شمال آلمان به دلیل جذابیت بیش از حد و کارهای خوبی که انجام می‌ دهند، هنوز هم یکی از مکان‌ های مورد علاقه‌ ام است که تا به حال از آن بازدید کرده‌ ام. البته طوطی های دریایی و حتی خرس ها و اسب های وحشی هم برای دیدن وجود دارند. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید اروپا چه چیزی برای ارائه تجربه سفر از نوع حیات وحش برای شما دارد. در اینجا موارد دلخواه شخصی من، بدون ترتیب خاصی آورده شده است.

متن کامل مقاله

عکس های دیدنی از مکان های مقدس متروکه در جهان (قسمت دوم)

جهان پر از مکان های باشکوهی است که زمانی برای تمدن های گمشده مقدس بودند. کتاب جدید مکان‌ های مقدس متروکه اثر لارنس جوف، شگفت‌ انگیزترین مکان‌ های جهان را بررسی می‌ کند. ما برخی از معروف ترین و جذاب ترین آنها را برای کشف تاریخچه ای که در پس آنها نهفته است، برای شما انتخاب کرده ایم.

متن کامل مقاله

آب و هوا

ساعت به وقت محلی این شهر

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید