• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • سراسر جهان


 • موزه ملی هنر جمهوری آذربایجان شهر آذربایجان کشور باکو
 • موزه ملی هنر جمهوری آذربایجان شهر آذربایجان کشور باکو
 • موزه ملی هنر جمهوری آذربایجان شهر آذربایجان کشور باکو
 • موزه ملی هنر جمهوری آذربایجان شهر آذربایجان کشور باکو
 • موزه ملی هنر جمهوری آذربایجان شهر آذربایجان کشور باکو
 • موزه ملی هنر جمهوری آذربایجان شهر آذربایجان کشور باکو
 • موزه ملی هنر جمهوری آذربایجان شهر آذربایجان کشور باکو

موزه ملی هنر جمهوری آذربایجان


نام مرکز دیدنی

National Art Museum of Azerbaijan

شهر

مدت زمان بازدید

3 ساعت

ساعت بازدید

روزهای سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 10 تا 18, روزهای دوشنبه تعطیل است

نرخ قیمت ورودی

ارزان

متوسط قیمت بلیط

10 منات

آدرس

Niyazi 9/11, Bakı, Azerbaijan

موزه ملی هنر جمهوری آذربایجان به عنوان اولین موزه هنری کشور در آذربایجان در سال 1936 در باکو افتتاح گردید و از سال 1943 به نام رستم مصطفی اف یکی از بنیانگذاران هنر تئاتر واقع گرایانه در طراحی نامگذاری شد. این موزه در دو ساختمان مجاور یکدیگر گسترانیده شده و از بیش از 3000 آیتم در 60 اتاق حفاظت می کند. از ساختمان اول به عنوان موزه استفاده می شود، 7 اتاق آن به هنر اروپایی و 10 اتاق دیگرش به هنر روسیه اختصاص یافته. هنرهای اروپایی در برگیرنده آثار هنرمندان شهیر ایتالیایی نظیر گوئرچینو (Guercino)، لئاندرو باسانو (Leandro Bassano)، فرانچسکو سولیمنا (Francesco Solimena) و لورنزو بارتولینی (Lorenzo Bartolini)، هنرمندان فرانسوی نظیر گسپر دوگه (Gaspard Dughet) و بنژامن کنستان (Benjamin Constan)، هنرمندان هلندی، فلمنکی نظیر فرانس هالس (Frans Hals)، (Michiel Jansz van Mierevelt)، آدریان بروور (Adriaen Brouwer) و پیتر کلس (Pieter Claesz)، هنرمندان آلمانی نظیر یوهان هاینریک روز (Johann Heinrich Roos) و فریتز آگوست کاولباخ (Fritz August Kaulbach) و نقاش معروف لهستانی یان استکا (Jan Styka) می باشد. 
دومین ساختمان در سال 1885 ساخته شد و هم اکنون محل نمایش گلکسیون های هنری شرقی می باشد. این ساختمان مجموعه هنرهای فارسی، ترکی، چینی و ژاپنی را در معرض نمایش قرار می دهد. 
همچنین در این موزه آثار منحصربه فردی از هنرمندان روس به چشم می خورد و به طور کلی قسمتی از آن به شاهکارهای هنرمندانی نظیر الکسی ونیشینوو (Alexey Venetsianov) و ایوان شیشکین  (Ivan Shishkin)تخصیص یافته. 
در میان مجموعه هنری آذربایجان شاهکاری نقاشی از هنرمندانی نظیر میر محسن نواب (Mir Mohsun Navvab)، بهروز کنگرلی (Bahruz Kangarli)، طاهر سالاخوف (Tair Salakhov)، عظیم عظیم زاده (Azim Azimzade)، سلام سلام زاده (Salam Salamzade)، وحید نریمانبکوو (Vidadi Narimanbekov)، میکاییل عبدالله یف (Mikail Abdullayev) و مجسمه ساز عمر الداروو (Omar Eldarov) خودنمایی می کنند. یک اتاق کامل از ساختمان موزه نیز به آثار ستار بهلول زاده (Sattar Bahlulzade) اختصاص داده شده. 
این موزه همچنین کتاب های و سه پایه های نقاشی مینیاتوری مربوط به قرن هفدهم تا نوزدهم، مینیاتورهای لاک الکی مربوط به قرن هجدهم تا نوزدهم و مجموعه ای از قاشق های شربت خوری ساخته شده از چوب درخت توت را در دل خود جای داده است. 
اولین آثار موزه از سرزمین های سن پترزبورگ، مسکو و کلکسیون های اختصاصی جمع آوری شده اند. نمایشگاه های موزه بعدا در سال 1966 در کانادا، در سال 1967 در کوبا، در سال 1968 در سوریه، در سال 1969 در فرانسه، در سال 1970 در الجزایر و چک اسلواکی سابق و در سال 1971 در عراق در معرض نمایش قرار گرفته اند. 

هزینه: هزینه بازدید از نمایشگاه موزه برای اتباع خارحی 10 منات و استفاده از خدمات گردشگری گروهی 8 منات است.


نقشه و موقعیت جغرافیایی

ساعت به وقت محلی این شهر

مراکز دیدنی نزدیک به موزه ملی هنر جمهوری آذربایجان
سرگرمی ها نزدیک به موزه ملی هنر جمهوری آذربایجان

نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

مقاله های گردشگری

آشنایی با جذاب ترین سینما ها در تاریخ فیلم و فیلم سازی

از اسپانیا تا کره جنوبی، از نروژ تا هند، این قصرهای جذاب از سرتاسر دنیا، فوق ستاره هایی برای خودشان هستند.

گردشگران معتقدند، اینجا زیباترین کشور دنیاست

هر کشوری، زیبایی های منحصر به فرد و خاص خود را دارد. اگر کشوری، مقصدی محبوب برای سفر گردشگران نباشد، به این دلیل نیست که آن مکان گوهری گرانبها نباشد. مجله راف گاید در چاپ اخیر خود، لیست سالانه مکان ها و کشورهای محبوب برای سفر را طبق رای مخاطبان منتشر کرد. طبق این رتبه بندی، اسکاتلند به عنوان زیباترین کشور در میان کشورهای دیگر انتخاب شد.

متن کامل مقاله

این 25 مقصد فقط در تابستان ارزش سفر کردن دارند (قسمت دوم)

تابستان، فصل اوج مسافرت گردشگران در بسیاری از قسمت های جهان است، اما سفر به بعضی از شهرها و کشورها طی ماه های گرم تر بهتر است. خیلی از شهرهای نیمکره شمالی در بیشتر سال سرد و یخبندان هستند و تابستان این فرصت را فراهم می کند تا بتوانید در هوای گرم به مکان مورد نظر خودتان سفری خاطره انگیز داشته باشید.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید