• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


 • مسجد سرچم شهرستان یزد استان یزد
 • مسجد سرچم شهرستان یزد استان یزد
 • مسجد سرچم شهرستان یزد استان یزد


مسجد سرچم

نام مرکز دیدنی

Sar Cham Mosque

نوع مرکز دیدنی

مسجد

استان

شهرستان

یزد

مدت زمان بازدید

نیم ساعت

ساعت بازدید

تمام روزهای سال

نرخ قیمت ورودی

رایگان

آدرس

یزد، ضلع غربی خیابان سید گلسرخ، محله سر چم

معرفی مسجد سرچم
مسجد سرچم یا همان مسجد امام حسن مجتبی (ع) اثری به جا مانده از قرن پنجم هجری قمری می باشد. این مسجد با اینکه قدمت خاصی ندارد اما دو قطعه سنگ قبر که به قرن پنجم هجری قمری مربوط می شوند در محراب آن به چشم می خورند. 
اینطور گفته می شود که سرچم در واقع سر جمع بوده است و به این دلیل این نام را به این محله و مسجد داده اند که هنگام وقوع سیل در ای محل مردم بر سر بلندی تجمع کرده اند. این مسجد اکنون بازسازی شده است اما همچنان قسمت هایی از بنای قدیمی آن باقی مانده اند. 

جاذبه های گردشگری نزدیک
دور و اطراف این مسجد جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی نظیر بازارچه و مرکز محله سرچم، بقعه سید گل زرد، بقعه سید گل مشکیجه و حسینیه سرچم قرار گرفته اند که شما می تواند طی اقامتتان در این محل از آنها نیز دیدن کنید و اوقات بسیار خوشی را برای خودتان بسازید. 

بهترین زمان برای بازدید
به دلیل موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی این محله، از نظر آب و هوا دو فصل بهار و پاییز نسبتا زمان های مناسب تری هستند. البته اگر شرایز آب و هوا آنچنان هم برایتان اهمیت ندارد و اولویتتان دوری از شلوغی شهر می باشد بهتر است که فصل تابستان و یا زمستان را برای بازدید از این مسجد و آثار اطرافش انتخاب کنید. 

ثبت ملی مسجد سرچم
این مکان با شماره 13891 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.


نقشه و موقعیت جغرافیایی

مشاهده دیدنی های اطراف روی نقشه

آب و هوا

دیدنی های نزدیک به مسجد سرچم

تفریحات نزدیک به مسجد سرچم

نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

با 11 غار بزرگ در سراسر جهان آشنا شوید

غارها یکی از زیباترین، دیدنی ترین و جادویی ترین مکان های روی زمین هستند. آنها به عنوان دروازه ای به گذشته سیاره و گواهی از چگونگی تکامل زمین شناخته می شوند. چه شما یک مورخ باشید یا یک علاقه مند به ورزش، غارها همیشه علاقه انسان را برانگیخته اند، چرا که با پیشروی در این تونل های طبیعی، می توانید نگاهی اجمالی به تاریخ گذشته زمین بیاندازید.

متن کامل مقاله

معرفی 7 تجربه شگفت انگیز حیات وحش در اروپا

پناهگاه فوک در شمال آلمان به دلیل جذابیت بیش از حد و کارهای خوبی که انجام می‌ دهند، هنوز هم یکی از مکان‌ های مورد علاقه‌ ام است که تا به حال از آن بازدید کرده‌ ام. البته طوطی های دریایی و حتی خرس ها و اسب های وحشی هم برای دیدن وجود دارند. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید اروپا چه چیزی برای ارائه تجربه سفر از نوع حیات وحش برای شما دارد. در اینجا موارد دلخواه شخصی من، بدون ترتیب خاصی آورده شده است.

متن کامل مقاله

عکس های دیدنی از مکان های مقدس متروکه در جهان (قسمت دوم)

جهان پر از مکان های باشکوهی است که زمانی برای تمدن های گمشده مقدس بودند. کتاب جدید مکان‌ های مقدس متروکه اثر لارنس جوف، شگفت‌ انگیزترین مکان‌ های جهان را بررسی می‌ کند. ما برخی از معروف ترین و جذاب ترین آنها را برای کشف تاریخچه ای که در پس آنها نهفته است، برای شما انتخاب کرده ایم.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید