• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • سراسر جهان


 • آبشار دوقلوی زمرد حویق شهرستان گیلان استان تالش (طوالش)
 • آبشار دوقلوی زمرد حویق شهرستان گیلان استان تالش (طوالش)

آبشار دوقلوی زمرد حویق


نام مرکز دیدنی

Zomorod Havigh Waterfall

نوع مرکز دیدنی

دریاچه و آبشار

استان

ناحیه

جنگلی

مدت زمان بازدید

یک روز کامل

ساعت بازدید

تمامی ایام سال

نرخ قیمت ورودی

رایگان

آدرس

استان گیلان، 45 کیلومتری تالش، شهر حویق، روستای زمرد

صدای عجین شده آب، پرندگان و جنگل از آرامش بخش ترین سمفونی های طبیعت به شمار می رود. آبشار های دوگانه زمرد با قرار گیری در دل جنگل های تالش یکی از این مکان های آرامش بخش هستند و بی شک قطعه ای از بهشت را در خود جای داده اند. این آبشارهای چشم نواز با ارتفاعی نزدیک به 15 متر در مدار 38 درجه و 06 دقیقه و 51 ثانیه عرض شمالی و 48 درجه، 49 دقیقه و 19 ثانیه طول شرقی واقع شده است. آبشار کوچکتر آن با فرم پلکانی از ارتفاع 4 و 8 متری برخوردار بوده و هر دو آبشار های زمرد تشکیل دهنده آبشارهای کوچکتر در پایین دستشان هستند. نام آبشار برگرفته از روستایی است در نزدیکی آن و از ییلاق های بالا دستش سرچشمه می گیرند. جذابیت این سفر از همان ابتدای ورود به جاده منتهی به آبشار شروع می شود. جاده هایی پوشیده شده از درختان، خانه های روستایی باصفا و بومیان منطقه با لباس های تالشی رنگارنگشان چنان تصاویر زیبایی را رقم می زنند که گذر زمان را بی معنا کرده و راه رسید به آبشار را کوتاه می کنند. 
آبشار های زمرد از جمله مکان هایی به شمار می روند که در تمامی ایام سال زیبایی منحصر به فردی را از خود به نمایش می گذراند و پیوسته گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. بهار به همراه رویش دوباره درختان و صدای خوش آبشار و پرندگان، منظره بی نظیری را به وجود می آورد. خنکای هوا و نسیم های دلنشین آبشارها در فصل تابستان موجب شده تا حتی در گرمترین روزهای این فصل برای ماندن در کنار آبشارهای زمرد از لباس های زمستانی استفاده کنید. رقص رنگ ها در میان درختان خزان دیده پاییزی، دیگر زمان مناسب را برای سفر به این آبشارهای دوقلو رقم می زند.
ماهیگیری از جذاب ترین تفریح ها در آبشار های زمرد محسوب می شود چراکه به علت سردی آب آبشارها، قزل آلاهای بسیاری در آن زندگی می کنند. در حین راه رفتن بر روی سخره های جلبکی این مکان حتما احتیاط کنید زیرا بسیار خطرناک و مرگ آفرین است.
شاید دلیلی که سبب دست نخورده ماند آبشارهای زمرد شده عدم دسترسی آن با ماشین بوده است و برای رسیدن به آبشار باید نزدیک به 30 دقیقه پیاده روی کنید، اما مناظر زیبای جنگل و مسیر پیاده روی آن کم نبوده و بسیار لذت بخش است. 


نقشه و موقعیت جغرافیایی

آب و هوا

دیدنی های نزدیک به آبشار دوقلوی زمرد حویق

تفریحات نزدیک به آبشار دوقلوی زمرد حویق

نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

آشنایی با 9 شهر افسانه ای در اروپا که تا به حال ندیده اید

بی تردید، شهرهای اروپایی معماری چشم نواز، هنری در سطح جهانی و غذاهای خلاقانه دارند. با این حال دهکده های کوچک افسانه ای نیز دارای جادوی مختص به خود هستند. 9 شهری که در اینجا آورده شده اند به زیبایی کارت پستال ها می باشند و به سرعت هر شخصی را با خیابان هایی که شبیه به کتاب های داستان و کانال های پیچ در پیچ هستند مجذوب خود کنند.

متن کامل مقاله

خطرناک ترین مسیرهای پیاده روی در جهان

ده مسیر از خطرناک ترین مسیرهای پیاده روی در دنیا که نه ضعف قلب، بلکه اعصاب شما را آزمایش می کند، مرزهای شما را تحت فشار قرار می دهد و در امتداد مسیر باعث می شود تا بدن شما از هیجان آدرنالین ترشح کند. اگر به دنبال یک پیاده روی آرامش بخش در جنگل ها هستید این مسیرها به درد شما نمی خورد اما اگر نیازمند ماجراجویی های بسیار جدی می باشید هر کدام از این مسیرها هر آنچه بخواهید و حتی بیش تر از آن را به شما عرضه می کند.

متن کامل مقاله

با 10 مورد از قدیمی ترین کتابخانه های دنیا آشنا شوید

کتابخانه ها اگر به زبان ساده تعریف شوند، نه تنها کوهی از دانش بلکه گنجی بسیار باشکوه و ارزشمند، معماری اعجاب انگیز، تاریخی باستانی و بسیار چیزهای دیگر را در خود جای داده اند. قدیمی ترین کتابخانه های دنیا قرن هاست به عنوان نماد برجسته ای از دانش هستند و حتی در این عصر دیجیتال هنوز هم چیزهای برای ارائه دارند.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید