• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


 • عمارت چهل ستون شهرستان قزوین استان قزوین
 • عمارت چهل ستون شهرستان قزوین استان قزوین
 • عمارت چهل ستون شهرستان قزوین استان قزوین
 • عمارت چهل ستون شهرستان قزوین استان قزوین


عمارت چهل ستون

نام مرکز دیدنی

Chehel Sotoun

نوع مرکز دیدنی

مکان تاریخی

استان

شهرستان

قزوین

مدت زمان بازدید

1 تا 3 ساعت

ساعت بازدید

روزهای کاری 9:00 تا 17:30

نرخ قیمت ورودی

ارزان

متوسط قیمت بلیط

2000 تومان

آدرس

قزوین، میدان آزادی (سبزه میدان)، باغ صفوی، کاخ چهل ستون

عمارت چهل ستون یا عمارت کلاه فرنگی در قزوین، یکی از مهم ترین بناهای تاریخی مربوط به دوره صفوی است که توسط شاه طهماسب اول در یک باغ بزرگ و در مرکز شهر قزوین، سبزه میدان، ساخته شده. این عمارت و سردر ورودی عالی قاپو تنها آثار به جا مانده از دوره صفوی در قزوین هستند. این بنا بر اساس طرحی از یک معمار ترکیه ای ساخته شده است. شاه طهماسب به دلیل تهدیدات عثمانی پایتخت را از تبریز به قزوین منتقل کرد و در آن زمان این عمارت را ساخت، پس از آن در دوره قاجار و توسط محمد باقر سعد السلطنه، فرماندار وقت قزوین، این عمارت به طور کلی بازسازی شد. ساختمان هشت ضلعی شکل، دارای دو طبقه به مساحت 500 متر است که در هر طبقه اتاق ها و سالن های فراوانی وجود دارد و پنجره های چوبی بسیار زیبایی در هر یک از آنها دیده می شود. عمارت دارای ایوان های طاق بلند آجری و قوس مانند است که نقاشی شده اند و در حیاط آن نیز می توانید ستون های آجری منقش را ببینید که همگی به سبک مینیاتوری قزوینی نقاشی شده اند. نقشه بنا صلیبی شکل است و سقف طبقه اول با مقرنس و طرح های زیبا پوشیده شده در حالیکه سقف طبقه دوم با طرح های معماری ایرانی تزیین شده است. دیوارهای منقش توسط نقاشان معروف قزوینی توجه همگان را به خود جلب می کند. این بنا در سال 1337 به عنوان گنجینه ملی به شماره 389 ثبت شده است. امروزه این عمارت به موزه خوش نویسی قزوین تبدیل شده و خطاطی های زیبا و کتاب های نفیس در آن به نمایش گذاشته می شوند.

نقشه و موقعیت جغرافیایی

مشاهده دیدنی های اطراف روی نقشه

آب و هوا

دیدنی های نزدیک به عمارت چهل ستون

تفریحات نزدیک به عمارت چهل ستون

نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

با 11 غار بزرگ در سراسر جهان آشنا شوید

غارها یکی از زیباترین، دیدنی ترین و جادویی ترین مکان های روی زمین هستند. آنها به عنوان دروازه ای به گذشته سیاره و گواهی از چگونگی تکامل زمین شناخته می شوند. چه شما یک مورخ باشید یا یک علاقه مند به ورزش، غارها همیشه علاقه انسان را برانگیخته اند، چرا که با پیشروی در این تونل های طبیعی، می توانید نگاهی اجمالی به تاریخ گذشته زمین بیاندازید.

متن کامل مقاله

معرفی 7 تجربه شگفت انگیز حیات وحش در اروپا

پناهگاه فوک در شمال آلمان به دلیل جذابیت بیش از حد و کارهای خوبی که انجام می‌ دهند، هنوز هم یکی از مکان‌ های مورد علاقه‌ ام است که تا به حال از آن بازدید کرده‌ ام. البته طوطی های دریایی و حتی خرس ها و اسب های وحشی هم برای دیدن وجود دارند. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید اروپا چه چیزی برای ارائه تجربه سفر از نوع حیات وحش برای شما دارد. در اینجا موارد دلخواه شخصی من، بدون ترتیب خاصی آورده شده است.

متن کامل مقاله

عکس های دیدنی از مکان های مقدس متروکه در جهان (قسمت دوم)

جهان پر از مکان های باشکوهی است که زمانی برای تمدن های گمشده مقدس بودند. کتاب جدید مکان‌ های مقدس متروکه اثر لارنس جوف، شگفت‌ انگیزترین مکان‌ های جهان را بررسی می‌ کند. ما برخی از معروف ترین و جذاب ترین آنها را برای کشف تاریخچه ای که در پس آنها نهفته است، برای شما انتخاب کرده ایم.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید