• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • سراسر جهان


 • مسجد حضرت محمد شهر آذربایجان کشور باکو
 • مسجد حضرت محمد شهر آذربایجان کشور باکو

مسجد حضرت محمد


نام مرکز دیدنی

Muhammad Mosque

شهر

مدت زمان بازدید

کمتر از 1 ساعت

آدرس

No 28 Kichik Qala, Bakı, Azerbaijan

مسجد حضرت محمد یا سینیگ گالا (Siniggala) یا برج آسیب دیده نام مسجدی است که در قرن یازدهم در شهر قدیمی باکو بنا گردید. از این مسجد به نام سینیگ گالا نیز که نام مناره اش است، یاد می شود. روایت اعطای این نام به مسجد به سال 1723 باز می گردد زمانیکه نیروهای روسی با 15 کشتی جنگی از کرانه های دریا به شهر حمله ور شدند. پس از محاصره شهر و امتناع باکو از تسلیم نیروهای روسی شهر را بمباران کردند و به مناره مسجد حضرت محمد آسیب رساندند. پس از وقوع این اتفاق کشتی های روسی در دام طوفان گرفتار شدند و در دل دریا غرق گشتند. اهالی باکو این رویداد را غضب الهی دانستند و به احترام این قداست مناره را تا اواسط قرن نوزدهم بازسازی نکردند زیرا معتقد بودند این مناره به عنوان نمادی از شجاعت می بایست به همین صورت باقی بماند. 

معماری
بر اساس کتیبه ای عربی که در مقابل دروازه دیوار شمالی مسجد یافت می شود این بنا توسط استاد رئیس محمود پسر ابوبکر در سال 471 هجری ساخته شده. در واقع معمار این بنا نه تنها یک استاد هنرمند بلکه رئیس یک مجموعه هنری نیز بوده. 

مناره
مناره بنا به مسجد جدید که در پایه طرح قدیمی ساخته شده، متصل گردیده. بدنه مناره قوی و اندکی نازک تر می باشد و از سنگ های ظریف و آماده ساخته شده. یک گنبد شیاری زیبا تنه این مناره را تکمیل می کند. راه پله های پرپیچ و خم و باریکی در داخل بدنه مناره تعبیه شده اند. 


نقشه و موقعیت جغرافیایی

ساعت به وقت محلی این شهر

مراکز دیدنی نزدیک به مسجد حضرت محمد
سرگرمی ها نزدیک به مسجد حضرت محمد

نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

مقاله های گردشگری

آشنایی با رنگارنگ ترین خیابان های جهان

گردش و بازدید از جاهای دیدنی، بخش مهمی از سفر شما را تشکیل می دهد. مکان های بسیار زیبایی را در سرتاسر دنیا پیدا می کنیم که به واقع مناظری خوشایند و چشم نواز هستند. خصوصا رنگ ها نیز می توانند به جان مکان ها روحی تازه ببخشند و ویژگی محلی مکان ها را با شیوه های شگفت انگیزی بیان کنند.

متن کامل مقاله

دلایلی مهم برای بازدید از پولا در کرواسی

پولا که در کنار دریای پرتلالوی آدریاتیک قرار دارد، محل برگزاری جشنواره های جهانی، خوراک های بسیار تازه و لذیذ و کامل ترین کولوسئوم رومی در جهان است. در ادامه به شما خواهیم گفت چرا بهتر است که همین حالا سفری به آنجا داشته باشید.

متن کامل مقاله

آیا می توانید این شهرها را با جاهای دیدنی معروفش حدس بزنید؟ (قسمت دوم)

در حالی که تجربه هنر، فرهنگ و غذاهای محلی یک مکان در مسافرت و تعطیلات امری ضروری برای مسافران به شمار می رود، اما برای بعضی شهرها و کشورها، تجربه دیدن مکان های دیدنی آنها جزو ملزومات هستند. دلایلی از جمله زیبایی خیره کننده، اهمیت تاریخی، نوع آوری در معماری یا حتی ویژگی های منحصر به فرد باعث معروفیت و محبوبیت یک مکان دیدنی می شود.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید