• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • سراسر جهان


 • مسجد حضرت محمد شهر آذربایجان کشور باکو
 • مسجد حضرت محمد شهر آذربایجان کشور باکو

مسجد حضرت محمد


نام مرکز دیدنی

Muhammad Mosque

نوع مرکز دیدنی

مسجد

شهر

مدت زمان بازدید

کمتر از 1 ساعت

آدرس

No 28 Kichik Qala, Bakı, Azerbaijan

مسجد حضرت محمد یا سینیگ گالا (Siniggala) یا برج آسیب دیده نام مسجدی است که در قرن یازدهم در شهر قدیمی باکو بنا گردید. از این مسجد به نام سینیگ گالا نیز که نام مناره اش است، یاد می شود. روایت اعطای این نام به مسجد به سال 1723 باز می گردد زمانیکه نیروهای روسی با 15 کشتی جنگی از کرانه های دریا به شهر حمله ور شدند. پس از محاصره شهر و امتناع باکو از تسلیم نیروهای روسی شهر را بمباران کردند و به مناره مسجد حضرت محمد آسیب رساندند. پس از وقوع این اتفاق کشتی های روسی در دام طوفان گرفتار شدند و در دل دریا غرق گشتند. اهالی باکو این رویداد را غضب الهی دانستند و به احترام این قداست مناره را تا اواسط قرن نوزدهم بازسازی نکردند زیرا معتقد بودند این مناره به عنوان نمادی از شجاعت می بایست به همین صورت باقی بماند. 

معماری
بر اساس کتیبه ای عربی که در مقابل دروازه دیوار شمالی مسجد یافت می شود این بنا توسط استاد رئیس محمود پسر ابوبکر در سال 471 هجری ساخته شده. در واقع معمار این بنا نه تنها یک استاد هنرمند بلکه رئیس یک مجموعه هنری نیز بوده. 

مناره
مناره بنا به مسجد جدید که در پایه طرح قدیمی ساخته شده، متصل گردیده. بدنه مناره قوی و اندکی نازک تر می باشد و از سنگ های ظریف و آماده ساخته شده. یک گنبد شیاری زیبا تنه این مناره را تکمیل می کند. راه پله های پرپیچ و خم و باریکی در داخل بدنه مناره تعبیه شده اند. 


نقشه و موقعیت جغرافیایی

ساعت به وقت محلی این شهر

دیدنی های نزدیک به مسجد حضرت محمد

تفریحات نزدیک به مسجد حضرت محمد

نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

مقاله های گردشگری

آشنایی با 10 برج شگفت انگیز در سراسر دنیا

طی چندین قرن اخیر و در سرتاسر دنیا سر و کله برج های عظیم و غول پیکری پیدا شده است و به نظر می رسد همان طور که با طراحی های خلاقانه بیشتر و بیشتر منحصر به فرد و خاص می شوند، روز به روز بلندتر و بلندتر نیز خواهند شد.

متن کامل مقاله

با 10 مورد از قدیمی ترین بناهای جهان آشنا شوید

اگر به دنبال کشف این مکان ها هستید، باید بدانید که چندین بقایای باستانی کشف شده و بسیار شگفت انگیزی در سرتاسر دنیا وجود دارد. بعضی از آنها به قدری قدیمی اند که اهرام ثلاثه مصریان امروزه برای ما هست. که این واقعا شگفت انگیز است.

متن کامل مقاله

مرتفع ترین ساختمان ها که در آینده ساخته خواهد شد

با مطالعه این مقاله جواب این سوال متداول و سوالاتی دیگر در مورد مرتفع ترین سازه های دست بشر که تا به حال ساخته شده است را خواهید یافت.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید