• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


 • تندیس نیکولای اول شهر روسیه کشور سن پترزبورگ
 • تندیس نیکولای اول شهر روسیه کشور سن پترزبورگ
 • تندیس نیکولای اول شهر روسیه کشور سن پترزبورگ
 • تندیس نیکولای اول شهر روسیه کشور سن پترزبورگ
 • تندیس نیکولای اول شهر روسیه کشور سن پترزبورگ
 • تندیس نیکولای اول شهر روسیه کشور سن پترزبورگ
 • تندیس نیکولای اول شهر روسیه کشور سن پترزبورگ
 • تندیس نیکولای اول شهر روسیه کشور سن پترزبورگ
 • تندیس نیکولای اول شهر روسیه کشور سن پترزبورگ


تندیس نیکولای اول

نام مرکز دیدنی

Monument to Nicholas I

نوع مرکز دیدنی

مجسمه و بنای یادبود

کشور

ناحیه

مرکز شهر

نرخ قیمت ورودی

رایگان

آدرس

St Isaac's Square, 11, Sankt-Peterburg, Rusland, 190000

در میدان معروف سنت ایزاک (اسحاق)، تندیس نیکلای اول حاکم نجیب و متفکر روسیه به چشم می خورد، تندیسی برنزی که این حاکم آهنین را سوار بر اسب به تصویر می کشد. این تندیس بزرگ در طی سال های 1856 تا 1859 توسط معمار به نام آگوست دو مونفران خالق اثرهای جاودانه دیگر نظیر کلیسای سنت ایزاک (اسحاق) ساخته شد. این بنای یادبود بسیار به جا و به بهترین شکل ممکن این فرمانروای قدرتمند را در غالب یک چهره نظامی به تصویر می کشد. نیکولای اول یک افسر ارتشی بود که تمام زندگی خود را وقف ارتش کرد و در جزئیات اموری از ارتش نظیر تغییر یونیفورم و مهندسی استحکامات نقشی به سزایی را ایفا نمود. حکومت مستبدانه وی بر روسیه در فاصله بین سال های 1825 تا 1855 نتایجی نظیر سرکوب شورش آزادی خواه دسامبری و گسترش قلمرو روسیه را در برداشت. 
برای ساخت این تندیس مدل های متعددی مورد استفاده قرار گرفتند. مدل هایی نظیر اسبی کوتاه که نیکولای بر آن نشسته و توسط مجسمه ساز معروف روسیه پیتر کلود (Peter Klodt) ساخته شد. تندیس اسب سوار بر روی سکویی کوتاه از گرانیت قرمز فنلاندی با سه پله قرار داد. از مرمر سفید ایتالیایی برای ایجاد تراش و طراحی قسمت پایین اسب استفاده کرده اند. در زیر تندیس نیز پیکره هایی قرار دارد که به عنوان نمادی از ایمان، خرد، عدالت و قدرت طراحی شده اند. در طراحی و خلق این چهره ها از صورت همسر و دختران نیکولای اول الهام گرفته شده است. 
در تاریخ هفتم ژوئیه سال 1859 از این بنای یادبود رونمایی شد، بنایی شگرف با مجسمه ای مرتفع با طول 6 متر که در زمان خودش از آن به عنوان یک شگفتی فنی یاد می شد. مونفران جاذبه های دیگر شهر نظیر میدان کاخ و میدان سنا را طراحی کرده و ساخت آنها را به پایان رساند، میدان هایی که از تندیس الکساندر اول و پتر کبیر میزبانی می کنند. بعد از ثبت طراحی میدان سنت ایزاک (اسحاق) در راستای هماهنگی آن با بقیه میدان ها تصمیمات لازم برای نصب تندیسی در میدان جدید گرفته شد.  از این رو منفران شروع به ساخت تندیسی کرد که با ساختمان ها و سبک و سیاق معماری دور میدان هماهنگ باشد. روی مجسمه به سمت کلیسای جامع اسحاق مقدس و پشت آن به سمت کاخ مارینسکی است. کاخی که در گذشته اقامتگاه دختر نیکولای بود و همین مسئله باعث پیدایش خرافاتی درباره بد اقبالی وی شد. 
از مهم ترین علل سالم ماندن این بنا می توان به استفاده از مهارت و تخصصی خاص در ساخت آن نام برد، تندیسی که از بین مجسمه های روباز قرون وسطایی جان سالم به در برده است. در سال 1860 یک حصاری برنزی دور باغ نصب گردید که در سال 1940 برداشته شد. در طی جنگ جهانی دوم با تخته و کیسه های شن از این تندیس محافظت کردند و خوشبختانه از آسیب رسیدنش جلوگیری نمودند. در سال 1987 یک پروژه کامل مرمت و نوسازی با حمایت موزه دولتی مجسمه های شهری نیز بر روی این بنا صورت گرفت. 


نقشه و موقعیت جغرافیایی

مشاهده دیدنی های اطراف روی نقشه

آب و هوا

ساعت به وقت محلی این شهر

دیدنی های نزدیک به تندیس نیکولای اول

تفریحات نزدیک به تندیس نیکولای اول

نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

مقاله های گردشگری

پربازدیدترین کشورهای جهان در سال 2023 را بشناسید

آیا هنگام جستجو در میان محتواهای مربوط به سفرهای هیجان انگیز در رسانه های اجتماعی، فکر می کنید که همه در حال سفر به مکان های مشابه هستند؟ خوب اگر اینطور است باید دوباره فکر کنید. داده‌های آخرین گزارش سفر جهانی در "بازار جهانی سفر"، همه چیزهایی را که باید در مورد پرتقاضاترین کشورهای جهان بدانید را نشان می‌دهد. بیایید باهم نگاهی به آنها بیندازیم.

متن کامل مقاله

معرفی 10 مکان در آسیا برای بازدید در ماه مارچ

سفرهای جدیدی که در این ماه محبوب هستند، سفر اورینتال اکسپرس از میان آسیا است که در فوریه امسال همراه با جشنواره‌ های محلی، کنسرت تیلور سویفت و نمایشگاه‌ های فرهنگی در سراسر آسیا، از کره جنوبی تا نپال، باز می‌ گردد. در حالی که جمعیت در سریلانکا در این زمان کم شده و جای خود را به سواحل خالی می دهد، ژاپن از مسافران خود استقبال می کند.

متن کامل مقاله

با 6 مورد از بهترین سفرهای قطار کوهستانی در جهان آشنا شوید

کوه‌ های باشکوه، دره‌ های رودخانه‌ دار و دریاچه‌ های یخی در این مسیرهای راه‌ آهن مرتفع منتظر شما هستند. از یک ماجراجویی مجلل و چند روزه در پرو گرفته تا یک سفر کوتاه از مرز سوئیس به ایتالیا، همه این مسیرهای ریلی یک چیز مشترک دارند و آن مناظر کوه های سر به فلک کشیده است.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید