• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • سراسر جهان


 • میدان کاخ شهر روسیه کشور سن پترزبورگ
 • میدان کاخ شهر روسیه کشور سن پترزبورگ
 • میدان کاخ شهر روسیه کشور سن پترزبورگ
 • میدان کاخ شهر روسیه کشور سن پترزبورگ
 • میدان کاخ شهر روسیه کشور سن پترزبورگ
 • میدان کاخ شهر روسیه کشور سن پترزبورگ
 • میدان کاخ شهر روسیه کشور سن پترزبورگ
 • میدان کاخ شهر روسیه کشور سن پترزبورگ

میدان کاخ


نام مرکز دیدنی

Dvortsovaya Ploshchad (Palace Square)

کشور

مدت زمان بازدید

کمتر از یک ساعت

آدرس

Aleksandrovskaya Kolonna, Saint-Peterburg, Russia, 198324

می توان از میدان کاخ به عنوان یکی از زیباترین مجموعه های معماری در جهان و اصلی ترین میدان سن پترزبورگ نام برد. سازه ای شگرف با قدمتی کهن که از 3 قرن پیش به یادگار مانده و امروزه توجه سیل عظیمی از گردشگران را به خود جلب می کند. نام این میدان جاودانه در کنار و جاذبه های مطرح روسیه مانند میدان سرخ در مسکو آورده می شود. از منحصربه فردترین مشخصه های این میدان می توان به کاخ زمستانی اشاره کرد، کاخی واقع بر میدان که در بین سال های 1754 تا 1762 توسط معمار به نام ایتالیایی فرانچسکو بارتولومئو راسترلی (Francesco Bartolomeo Rastrelli) طراحی و در فاصله بین سال های 1754 تا 1762 ساخته شد. اولین ساختمان منطقه و محل استقرار و زندگی ملکه کاترین بزرگ. در اواخر قرن هجدهم کم کم ساختمان های مسکونی در سمت جنوبی میدان کاخ جای گرفتند، موضوعی که تا حد زیادی باعت نگرانی کاترین بزرگ شد، زیرا او عاشق تماشای منظره و چشم انداز خاص فضای بیرون از پنجره کاخ زمستانی بود. 
کاترین معمار به نام و معروف یوری فلتن (Yury Felten) را برای ایجاد یک شاهکار دیگر و نقطه مقابل کاخ سفید به خدمت گماشت. گرچه پروژه فلتن به سرانجام نرسید اما طرح آن به عنوان پایه اصلی در طراحی معمار روسی کارلو برای بنای ساختمان باشکوه ستاد و وزارت امور خارجه مورد استفاده قرار گرفت. ساخت و ساز این بنا در طی سال های 1819 تا 1829 صورت گرفت. این بنا به وسیله یک طاق نصرت به کاخ زمستانی متصل می شد. بنایی شگرف که علاوه بر تجسم سیمایی پرارزش و زیبا از معماری کلاسیک، سبک باروک را نیز در دل خود جای داده و معمار آن توانسته تمام این ویژگی ها را در یک مجموعه هماهنگ ارائه دهد. 
طاق نصرت نیز همانند ستون افتخار (الکساندر فسکایا) واقع در داخل میدان به پاس پیروزی لشکریان روسیه بر ناپلئون در سال 1812 بنا شده. این میدان از زمان افتتاحش تا کنون میزبان برپایی رژه ها و مرکز برگزاری جشنواره هایی متعدد بوده و خونریزی ها و جنگ های زیادی را به خود دیده. در تاریخ دوم آوریل سال 1879 الکساندر سولاویوف (Alexander Soloviev) در طی عملیاتی ناموفق اقدام به ترور تزار الکساندر دوم نمود و پنج تیر اسلحه خود را به سمت امپراطور شلیک کرد. 
در نهم ژانویه سال 1905 سپاه نگهبان تزارها، معترضین غیر مسلح را در نزدیکی کاخ زمستانی به آتش بستند. در طی این فاجعه عظیم صدها تن از تظاهر کنندگان جان خود را از دست داده اند، فاجعه ای مرگبار که در تاریخ روسیه به یکشنبه خونین معروف است. در تاریخ بیست و پنجم اکتبرسال 1917 نیروهای بلشویک به کاخ زمستانی حمله کردند و با تصرف آنجا به حکومت تزارها در روسیه پایان بخشیدند. 
امروزه میدان کاخ یکی از خاص ترین جاذبه های سن پترزبورگ به شمار می رود و از بسیاری از رویدادهای عمومی و کنسرت های بین المللی میزبانی می کند. در هنگام جشن سال نو، جشن پیروزی و جشن های شب های سفید سن پترزبورگ رفتن به میدان کاخ را به هیچ وجه فراموش نکنید. 


نقشه و موقعیت جغرافیایی

ساعت به وقت محلی این شهر

مراکز دیدنی نزدیک به میدان کاخ
سرگرمی ها نزدیک به میدان کاخ

نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

مقاله های گردشگری

کارهای جالب و هیجان انگیزی که در کشتی تفریحی می توانید انجام دهید

اگر در دهه گذشته با کشتی تفریحی به گشت و گذار رفته باشید حتما اطلاع دارید که زمانه تغییر کرده است. از تجهیزات و خدمات قدیمی کشتی های تفریحی زمان زیادی نمی گذرد، زمانی که امکانات برای پذیرایی از مسافران در کشتی فقط محدود به اتاق ناهارخوری و پیشخوان و میز مخصوص سرو چاشنی ها و دسرها و تنقلات و تجهیزات رفاهی کشتی در حد استخر، اتاق ورزش، تماشاخانه و چند مغازه بود.

متن کامل مقاله

آشنایی با رنگارنگ ترین خیابان های جهان

گردش و بازدید از جاهای دیدنی، بخش مهمی از سفر شما را تشکیل می دهد. مکان های بسیار زیبایی را در سرتاسر دنیا پیدا می کنیم که به واقع مناظری خوشایند و چشم نواز هستند. خصوصا رنگ ها نیز می توانند به جان مکان ها روحی تازه ببخشند و ویژگی محلی مکان ها را با شیوه های شگفت انگیزی بیان کنند.

متن کامل مقاله

دلایلی مهم برای بازدید از پولا در کرواسی

پولا که در کنار دریای پرتلالوی آدریاتیک قرار دارد، محل برگزاری جشنواره های جهانی، خوراک های بسیار تازه و لذیذ و کامل ترین کولوسئوم رومی در جهان است. در ادامه به شما خواهیم گفت چرا بهتر است که همین حالا سفری به آنجا داشته باشید.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید