• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • سراسر جهان


 • میدان کاخ شهر روسیه کشور سن پترزبورگ
 • میدان کاخ شهر روسیه کشور سن پترزبورگ
 • میدان کاخ شهر روسیه کشور سن پترزبورگ
 • میدان کاخ شهر روسیه کشور سن پترزبورگ
 • میدان کاخ شهر روسیه کشور سن پترزبورگ
 • میدان کاخ شهر روسیه کشور سن پترزبورگ
 • میدان کاخ شهر روسیه کشور سن پترزبورگ
 • میدان کاخ شهر روسیه کشور سن پترزبورگ

میدان کاخ


نام مرکز دیدنی

Dvortsovaya Ploshchad (Palace Square)

نوع مرکز دیدنی

منطقه و میدان

کشور

مدت زمان بازدید

کمتر از یک ساعت

آدرس

Aleksandrovskaya Kolonna, Saint-Peterburg, Russia, 198324

می توان از میدان کاخ به عنوان یکی از زیباترین مجموعه های معماری در جهان و اصلی ترین میدان سن پترزبورگ نام برد. سازه ای شگرف با قدمتی کهن که از 3 قرن پیش به یادگار مانده و امروزه توجه سیل عظیمی از گردشگران را به خود جلب می کند. نام این میدان جاودانه در کنار و جاذبه های مطرح روسیه مانند میدان سرخ در مسکو آورده می شود. از منحصربه فردترین مشخصه های این میدان می توان به کاخ زمستانی اشاره کرد، کاخی واقع بر میدان که در بین سال های 1754 تا 1762 توسط معمار به نام ایتالیایی فرانچسکو بارتولومئو راسترلی (Francesco Bartolomeo Rastrelli) طراحی و در فاصله بین سال های 1754 تا 1762 ساخته شد. اولین ساختمان منطقه و محل استقرار و زندگی ملکه کاترین بزرگ. در اواخر قرن هجدهم کم کم ساختمان های مسکونی در سمت جنوبی میدان کاخ جای گرفتند، موضوعی که تا حد زیادی باعت نگرانی کاترین بزرگ شد، زیرا او عاشق تماشای منظره و چشم انداز خاص فضای بیرون از پنجره کاخ زمستانی بود. 
کاترین معمار به نام و معروف یوری فلتن (Yury Felten) را برای ایجاد یک شاهکار دیگر و نقطه مقابل کاخ سفید به خدمت گماشت. گرچه پروژه فلتن به سرانجام نرسید اما طرح آن به عنوان پایه اصلی در طراحی معمار روسی کارلو برای بنای ساختمان باشکوه ستاد و وزارت امور خارجه مورد استفاده قرار گرفت. ساخت و ساز این بنا در طی سال های 1819 تا 1829 صورت گرفت. این بنا به وسیله یک طاق نصرت به کاخ زمستانی متصل می شد. بنایی شگرف که علاوه بر تجسم سیمایی پرارزش و زیبا از معماری کلاسیک، سبک باروک را نیز در دل خود جای داده و معمار آن توانسته تمام این ویژگی ها را در یک مجموعه هماهنگ ارائه دهد. 
طاق نصرت نیز همانند ستون افتخار (الکساندر فسکایا) واقع در داخل میدان به پاس پیروزی لشکریان روسیه بر ناپلئون در سال 1812 بنا شده. این میدان از زمان افتتاحش تا کنون میزبان برپایی رژه ها و مرکز برگزاری جشنواره هایی متعدد بوده و خونریزی ها و جنگ های زیادی را به خود دیده. در تاریخ دوم آوریل سال 1879 الکساندر سولاویوف (Alexander Soloviev) در طی عملیاتی ناموفق اقدام به ترور تزار الکساندر دوم نمود و پنج تیر اسلحه خود را به سمت امپراطور شلیک کرد. 
در نهم ژانویه سال 1905 سپاه نگهبان تزارها، معترضین غیر مسلح را در نزدیکی کاخ زمستانی به آتش بستند. در طی این فاجعه عظیم صدها تن از تظاهر کنندگان جان خود را از دست داده اند، فاجعه ای مرگبار که در تاریخ روسیه به یکشنبه خونین معروف است. در تاریخ بیست و پنجم اکتبرسال 1917 نیروهای بلشویک به کاخ زمستانی حمله کردند و با تصرف آنجا به حکومت تزارها در روسیه پایان بخشیدند. 
امروزه میدان کاخ یکی از خاص ترین جاذبه های سن پترزبورگ به شمار می رود و از بسیاری از رویدادهای عمومی و کنسرت های بین المللی میزبانی می کند. در هنگام جشن سال نو، جشن پیروزی و جشن های شب های سفید سن پترزبورگ رفتن به میدان کاخ را به هیچ وجه فراموش نکنید. 


نقشه و موقعیت جغرافیایی

ساعت به وقت محلی این شهر

دیدنی های نزدیک به میدان کاخ

تفریحات نزدیک به میدان کاخ

نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

مقاله های گردشگری

آشنایی با مجلل ترین شهر های دنیا

در طول تاریخ غارتگران پس از جنگ از غنایمی که به چنگ آورده بودند و افرادی که در ضیافت ها بیش از حد غرق عیش و نوش بودند از میهمانی ها لذت می بوردند. امروزه بسیاری از شهرها به عنوان محلی برای تفریح و بازی و خرج کردن پول های اضافی ثروتمندان برخاسته اند. این 15 شهر پر زرق و برق ترین و مجلل ترین و اسراف کارترین شهرهای دنیا هستند.

متن کامل مقاله

آشنایی با 10 مورد از بزرگ ترین هتل های دنیا

در متن زیر لیستی از 10 هتل بزرگ دنیا را خواهید دید. از آنجاییکه سایت های مختلف ادعای ارائه اتاق های متفاوتی را دارند از این رو این لیست قصد ندارد نظر همگان را جلب کند. این مقاله بر اساس اعتماد به جدیدترین منابع آماری در دسترس در مورد این هتل ها نوشته شده است.

متن کامل مقاله

آیا می دانید امن ترین شهرهای جهان در سال 2019 کدامند؟

چه چیزی موجب درهم شکستن یک شهر عالی و بی عیب و نقص می شود؟ بازدیدی از یک موزه، دیدن جاهای دیدنی، خوردن خوراک های لذیذ محلی یا استراحت در یک عصر دل انگیز در یک کافه؟ استانداردهای شما هرچه باشد، مطمئنا یکی در بین آنها مشترک است و آن این است که شما خواستار سفر به جایی هستید که احساس امنیت کنید.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید