• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


 • شهر پوکت در کشور تایلند - توریستگاه
 • شهر پوکت در کشور تایلند - توریستگاه
 • شهر پوکت در کشور تایلند - توریستگاه
 • شهر پوکت در کشور تایلند - توریستگاه
 • شهر پوکت در کشور تایلند - توریستگاه
 • شهر پوکت در کشور تایلند - توریستگاه
 • شهر پوکت در کشور تایلند - توریستگاه
 • شهر پوکت در کشور تایلند - توریستگاه
 • شهر پوکت در کشور تایلند - توریستگاه
 • شهر پوکت در کشور تایلند - توریستگاه
 • شهر پوکت در کشور تایلند - توریستگاه
 • شهر پوکت در کشور تایلند - توریستگاه
 • شهر پوکت در کشور تایلند - توریستگاه
 • شهر پوکت در کشور تایلند - توریستگاه
 • شهر پوکت در کشور تایلند - توریستگاه
 • شهر پوکت در کشور تایلند - توریستگاه
 • شهر پوکت در کشور تایلند - توریستگاه
 • شهر پوکت در کشور تایلند - توریستگاه
 • شهر پوکت در کشور تایلند - توریستگاه

آشنایی با پوکتاقلیم آب و هوایی

استوایی

وسایل حمل و نقل

خطوط اتوبوسرانی,تاکسی,تاکسی موتوری,مینی ون,قایق

مساحت

576 کیلومتر مربع

جمعیت

525,018 نفر

زمان پرواز از تهران

7.25 ساعت
موقعيت جغرافيايى و اطلاعات شهر
پوکت نام یکی از استان های جنوبی تایلند است که در امتداد سواحل غربی تایلند در دریای آندامان آرمیده و 32 جزیره کوچک و بزرگترین جزیره تایلند یعنی جزیره پوکت را در دل خود جای داده. جزیره افسانه ای پوکت از طریق پل ساسارین (Sarasin Bridge) به استان پهانگ نگا (Phang Nga Province) و به شمال متصل می شود. بعد از فانگ نا نزدیکترین استان به پوکت کرابی (Krabi) است که در قسمت شرقی و در امتداد خلیج فانگ نا قرار گرفته. می توان از استان پوکت با مساحتی بالغ بر 576 کیلومتر مربعی (کمی کوچکتر از سنگاپور) به عنوان دومین استان کوچک تایلند نام برد، سرزمینی جادویی با تاریخی غنی و رنگارنگ که سرمایه خود را از طریق قلع و لاستیک کسب می نماید. جزیره پوکت بر روی مسیری با ارزش تجاری بسیار بالا مابین هندوستان و چین قرار گرفته و اغلب از آن در گزارش سفرنامه کشتی های تجاری خارجی پرتقالی، فرانسوی، هلندی و انگلیسی نام برده شده. اما امروزه عمده درآمد این منطقه از راه توریست و گردشگری به دست می آید. 

جمعیت
بر اساس آمار سرشماری جمعیت پوکت در سال 2010 به 525018 نفر رسید که 21.1 درصد از این آمار را مهاجران به خود اختصاص داده اند به بیانی دیگر می تواند گفت 115881 نفر از ساکنین پوکت مهاجرند. البته آمار مهاجرین تا قبل از انجام اقدامات لازم از سوی دفتر استخدام استان پوکت و ثبت اقامت قانونی براس بیش از 64000 کارگر از سرزمین های برمه، لائوس و کامبوج کاملاً درست نبود. در سرشماری سال 2015 جمعیت تایلند 386605 نفر اعلام شد. 
در طول روزهای اوج گردشگری جمعیت پوکت به یک میلیون می رسد، جمعیتی که شامل گردشگران فصلی خصوصا از نواحی غرب اروپا، چین، بریتانیا و آمریکا که برای تعطیلات کریسمس به پوکت سفر می کنند، می باشند. 

آب و هوا
بر اساس آمار سامانه طبقه بندی اقلیمی کوپن، پوکت دارای آب و هوای موسمی گرمسیری است. در طول سال تغییرات چندانی در آب و هوای این جزیره مشاهده نمی شود که این ویژگی از موقعیت جغرافیایی این سرزمین و قرار گرفتنش در نزدیکی خط استوا تاثیر می پذیرد. میانگین بیشترین دمای سالانه پوکت 32 درجه سانتی گراد  و کمترین دما 25 درجه سانتی گراد گزارش شده. این مکان در فاصله زمانی از ماه دسامبر تا مارس فصلی خشک و در هشت ماه دیگر سال آب و هوایی بارانی و شرجی را تجربه می کند. با این وجود پوکت نیز همانند بسیاری از شهرها با آب و هوای گرمسیری موسمی حتی در طول فصول خشکش نیز شاهد بارندگی است. میانگین میزان بارش در این مکان 2200 میلی متر گزارش شده. 

تاريخچه
تاریخچه پوکت به سال 1545 میلادی همزمان با اولین سفر اکتشافی دریانورد پرتقالی فرانو مندس پینتو (Fernão Mendes Pinto) باز می گردد. در واقع وی اولین کسی بود که در سفرنامه اش گزارشی دقیق از موقعیت جزیره پوکت و ساکنینش را ارائه داد و از این سرزمین برای اولین بار به اسم جانک سیلون (Junk Ceylon) نام برد. نامی که پرتقالی ها از آن برای جزیره پوکت در نقشه خودشان استفاده کردند. فرانو مندس پینتو در گزارش سفرش هفت بار نام جانک سیلون را آورد. در اواسط قرن شانزدهم میلادی به دلیل فعالیت دزدان دریایی از اهمیت این جزیره کاسته شد این روند همچنان ادامه داشت تا اینکه در قرن هفدهم با ورود هلندی ها و انگلیسی ها به این سرزمین اوضاع آن بهبود یافت و مجددا به اهمیت تجاری و دریانوردی اش دست پیدا کرد. ابتدا هلندی ها و انگلیس ها وارد جزیره شدند سپس فرانسوی ها بعد از دهه 1680 با هدف رقابت با آنها به این سرزمین سفر کنند. پوکت منابعی بسیار غنی از قلع را در دل خود جای داده بود و در سپتامبر سال 1680 یک کشتی فرانسوی شرکت شرق هندوستان از این سرزمین بازدید نمود و با یک محموله کامل از قلع آن دیار را ترک گفت.
بعد از گذشت یک یا دو سال شاه ناری پادشاه سیام تلاش هایش را با هدف کاهش قدرت و نفوذ هلندی ها و انگلیسی ها و بیرون راندن آنها از جزیره و الحاق آن به قلمرو خویش آغاز نمود. در راستای تحقق بخشیدن به این اهداف وی یک فرد فرانسوی به نام رنه شاربرون (Brother René Charbonneau) را به حاکمیت جزیره منصوب نمود و نام پوکت را برای این دیار برگزید. شاربرون تا سال 1685 بر پوکت فرمانروایی کرد. 
برمه ای ها در سال 1785 به پوکت حمله کردند و قایق کاپیتان فرانسیس لایت هنگام عبور از پوکت پیغامی را مبنی بر وجود یک مسیر برای حمله به جزیره به برمه ای ها فرستاد در همین زمان بود که یکی از به یادماندنی ترین اتفاقات در تاریخ پوکت رقم خورد، اتفاقاتی که با مقاومت و ایستادگی قهرمانانه دو زن بزرگ یعنی همسر فرماندار دن پو یینگ چان (Than Phu Ying Chan) و خواهرش مو (Mook) قرین شد. در طی این ایستادگی ها هزاران زن در لباس مبدل به شکل مردها در امتداد سواحل مختلف پوکت شروع به پیاده روی نمودند. در نتیجه نیروهای برمه ای با دیدن افزایش نیروهای ارتش پوکت برای حمله به این سرزمین دچار تردید شدند و نهایتا پس از یک ماه محاصره پوکت در تاریخ سیزدهم مارس سال 1875 ناچارا این دیار را ترک گفتند. پادشاه راما اول که این پیروزی را مدیون هوش و ذکاوت این دو بانو می دانست به پاس تقدیر از شجاعتشان عنوان هایی را به آنها اعطا نمود که تنها متعلق به اعضای خاندان سلطنتی بود. در سال 1933 جزیره پوکت به استان تبدیل شد. 
در تاریخ بیست و ششم دسامبر سال 2004 همزمان با وقوع زمین لرزه 2004 و سونامی اقیانوس هند پوکت هم مانند دیگر مناطق سواحل غربی تایلند متحمل خسارت های و آسیب هایی جدی شد. آبلرزه حاصل از این زلزله باعث مرگ بیش از 5300 نفر در سراسر کشور و ده ها هزار نفر در منطقه آسیا شد. حدود 250 نفر در پوکت بر اثر وقوع این پدیده طبیعی از بین رفتند که در میان این آمار گردشگران خارجی نیز وجود داشتند. حدود یک هزار کارگر برمه ای که در حین پروژه ساخت اقامتگاهی جدید در منطقه کائو لاک (Khao Lak) مشغول کار بودند نیز در جریان این اتفاق کشته شدند. اما خوشبختانه تا سال 2005 بسیاری از افراد آسیب دیده از سونامی به کار خود بازگشتند و زندگی آنها روالی معمولی به خود گرفت. امروزه هیچ اثری از آسیب های ناشی از این اتفاق مگر در مواردی نادر در سواحلی دورافتاده وجود ندارد. در فوریه سال 2005 بسیاری از مراکز آسیب دیده به کار و زندگی خود بازگشتند و زندگی به روال عادی خود بازگشت. 
در دسامبر سال 2006 تایلند به عنوان اولین مقر قرار گرفتن شناورهای کشف سونامی 22 ساخت آمریکا (22 U.S.-made tsunami-detection) در اقیانوس هند به عنوان بخشی از یک سیستم هشدار دهنده منطقه ای انتخاب شد. شناورهای عمیق دریایی ماهواره ای در فاصله 1000 کیلومتری از ساحل مابین تایلند و سریلانکا شناورند. 

غذا و نوشیدنی
می توان از پوکت به عنوان سرزمین افسانه ای نام برد، سرزمینی که جذابیت های جادویی اش تنها به سواحل خیره کننده و مناظر رویایی محدود نمی شود و غذاها و نوشیدنی های فوق العاده ای را در آن می توان یافت. 

 • تام یام گونگ (Tom Yam Goong)
می توان از تام یام گونگ به عنوان یکی از محبوب ترین غذاهای تایلندی نام برد، غذایی دلنشین که ترکیبی از میگوی تند و سوپ شور می باشد. نام نسخه اصلی تمام مدل های توم یانگ، توم یام گونگ مائه می باشد که گزینه هایی مانند توم یام تالای، توم یام گای و توم یام کرادوک مو را در برمی گیرد. توم یوم تالای نوعی غذای دریایی است، توم یام گای با مرغ پخته می شود و محتویات اصلی توم یام کرادوک مو دنده و گوشت قرمز می باشد. مهم ترین بخش این غذا توم یام است که از شیره نارگیل، فلفل قرمز، قارچ، ادویه جات و سایر سبزیجات تهیه شده. البته ناگفته نماند که این غذا به مزاج افراد طرفدار تندی خوشایند خواهد بود و چنانچه غذاهای تند را زیاد دوست ندارید به سراغ این غذا نروید. ترکیب توم یانگ گونگ با برنج یا نودل نیز خوشمزه می شود.

 • نودل می هوکین (Mee Hokkien noodle)
می توان از نودل های برشته و میگوهای سرخ شده به عنوان ترکیبات اصلی این غذا نام برد. غذایی بسیار خوشمزه با مزه ای عالی که ترکیب آن با گوشت قرمز، تخم مرغ، هشت پا و جوانه لوبیا بسیار لذیذ می شود. این غذا به همراه فلفل، نمک و آب لیمو سرو می شود.

 • ماسامان کاری (Massaman Curry)
به طور کلی غذاهای تایلندی برای افرادی که از ادویه خوششان نمی آید، چندان خوشایند نیست. اما طعم ادویه کاری ماسامان چنان لذیذ است که لازم نیست دیگر نگران این امر باشید. یک کاری متفاوت که در میان طرفداران کاری از محبوبیت خاصی برخودار است. این غذا دارای طعمی باورنکردنی می باشد، طعمی لذیذ و ویژه که ترکیب شیرینی شیره نارگیل با ترشی آبلیمو و عطر و بوی برگ های ریحان همراه با گوجه و بادام زمینی در آن شگفت انگیز است. ترکیبی بسیار مناسب که در کنار هم غذایی لذیذ را برایتان به ارمغان می آورد. کاری ماسامان انواع متفاوتی دارند که بر اساس مواد اولیه به کار رفته مانند گوشت، مرغ و ماهی استفاده می شوند. به طور معمول این غذا را با نودل و برنج بخارپز ترکیب می کنند.

 • دیم سام (Dim Sum)
دیم سام از آن دست از غذاهای تلفیقی چینی در پوکت است که گستردگی اش در این سرزمین باورنکردنی خواهد بود. غذایی لذیذ البته با انواع مختلف که قبل از سفارش و انتخاب بهتر است از افراد محلی برای انتخاب کمک بخواهید. می توان از دیم سام های که حداقل 7 بار تا خورده اند و دارای ظاهری نرم و پرزدارند به عنوان بهترین نوع دیم سام ها نام برد. داخل این غذای خوشمزه نیز با مواد متنوعی نظیر گوشت قرمز، میگو، لوبیا سبز و غیره پر می شود. غذایی بسیار لذیذ با طعمی فراموش نشدنی که امتحانش به شدت پیشنهاد می شود. 

 • گانگ کیو ون گای یا کاری مرغ سبز Gaeng Keaw Wan Gai) Green Curry Chicken)
می توان از این غذا به عنوان یکی دیگر از کاری های منحصربه فرد تایلند نام برد که با عطر و طعم خاصش بسیاری از علاقمندان به غذا را از سراسر جهان به خود جذب می کند. محتویات این کاری خوشمزه شامل مرغ پخته شده با دو نوع بادمجان می باشد. از بادمجان به منظور کاهش کلسترول استفاده می کنند. حتی اگر این غذا را هم امتحان نکنید چهره و لبخند رضایت بخش افرادی که مشغول خوردن آن هستند نشانگر خوشمزگی و طعم فوق العاده اش می باشد.

 • کانوم جین پوکت (Kanom Jeen Phuket)
کانوم جین پوکت نام یکی دیگر از سوپ های محبوب این سرزمین است، غذایی خوشمزه که به کمک مرغ، قارچ، گوجه فرنگی و برگ لیمو پخته شده در شیره نارگیل تهیه می شود. فلفل قرمز هم در مواد اولیه این سوپ دیده می شود ولی مقدارش آن قدر زیاد نیست که طعم سوپ را زیاد تند کند. این سوپ دارای طعمی خاص می باشد که این مزه خوشمزه اش را مدیون ادویه جات موجود در آن است. این غذا در گزینه هایی نظیر گوشت، ماهی، مرغ، خرچنگ و سبزیجات ارائه می شود که افراد بر اساس سلایق غذاییشان نوع مورد نظر خود را انتخاب می کنند.

 • کائو مِن گای (Khao Man Gai)
می توان از کائو مِن گای به عنوان یک غذای افسانه ای و دلنواز نام برد، نوعی برنج و مرغ خوشمزه که از میان صدها نوع برنج و مرغ موجود در آسیای شرقی به ارائه طعم و مزه ای جدید مفتخر است. در این غذا طعم ها و رنگ های متنوعی مانند مرغ آب پز، برنج یاسمن بخار پز، آب مرغ و نوعی سس متشکل از زنجبیل، سیر، فلفل قرمز و سس سویا خودنمایی می کند. 

 • پرپیا (Por Pia)
گرچه امتحان هر یک از غذاهای پوکت می تواند تجربه ای جدید از صرف غذا را برای شما رقم زند اما اگر می خواهید یک تجربه ای جدید با گزینه ای لذیذ را امتحان نمایید اسپرینگ رول های پرپیا قطعا انتخاب بسیار مناسبی برای شما خواهند بود. در پوکت اسپرینگ رول ها در رستوران های معمولی و در گاری های فروشندگان خیابانی یافت می شود. این غذا به سادگی با پیچاندن خمیر به دور گوشت، میگو، سبزی ها، نودل برنجی و یا شیرینی هایی تند تهیه می شود. این رول های پیچیده شده سرخ می شوند و نهایت به عنوان غذایی چرب و لذیذ سرو می گردد.

 • ساتای (Satay)
در هنگام سفر به پوکت صرف ساتای را به هیچ وجه فراموش نکنید، غذایی لذیذ که با گزینه های متعددی نظیر ساتای مرغ، گوشت و غیره ارائه می شود. معمولا ساتای با سس بادام زمینی صرف می شود به بیانی دیگر این سس بخش محبوب این غذا به شمار می رود. سس بادام زمینی از ماهی، زنجبیل، برگ کشنیز، فلفل هالوپینو، فلفل سیاه، کره بادام زمینی، روغن کنجد، آبلیمو و شیره نارگیل تهیه شده است.

 • پنکیک روتی (Roti Pancake)
می توان از پنکیک روتی به عنوان سبکی خاص برای تهیه پنکیک های شیرین نام برد. پنکیک روتی های تایلندی از دو بخش خمیر و مواد داخلی تهیه شده اند. خمیر آنها شامل ترکیباتی نظیر آرد، تخم مرغ، شیر تغلیظ شده، شکر و نمک می باشد و از میوه های متفاوتی برای داخل آنها استفاده می شود. در برخی از فروشگاه ها این پنکیک ها با شیره نارگیل یا بستنی سرو می شوند. 

میوه ها 
یکی از لذت های بازدید از مناطق گرمسیری امتحان میوه های استوایی فوق العاده اش است. میوه هایی که به دلیل طولانی بودن مسافتش به بازارهای غربی نمی رسند و اگر هم برسند با ماهیت اصلیشان متفاوند و بسیار گران قیمت می باشند. در این جزیره رویایی علاوه بر موز، آناناس و نارگیل میوه های عجیب و غریب دیگری یافت می شوند که تنها در اقلیم خاص این سرزمین پرورش می یابند. 

 • ترگیل با نام انگلیسی منگوستین (Mangosteen) و به زبان تایلندی منگ کوت (Mangkoot)
می توان از این میوه به نام ملکه میوه های تایلندی نام برد، میوه ای که در طی ماه های مه تا سپتامبر با قیمتی بالغ بر 20 تا 50 بات برای هر کیلو در بازارهای شهر به فروش می رسد.

 • خارگیل با نام انگلیسی دورین (Durin) و نام تایلندی توری ین (Tu- Rian) 
می توان از خارگیل به عنوان شاه میوه های تایلندی نام برد، میوه ای در طی ماه های مه تا اوت با قیمتی بالغ بر 20 تا 60 بات برای هر کیلو در بازارهای شهر به فروش می رسد.

 • تمبر هندی شیرین 
تمبر هندی یکی دیگر از میوه های خوشمزه این سرزمین می باشد که در طی ماه های سپتامبر تا نوامبر با قیمتی بالغ بر 80 تا 120 بات در بازارهای شهر به فروش می رسد. 

 • پاپایا با نام تایلندی مالاگور (Malagor)
این میوه در تمام طول سال با قیمتی بالغ بر 10 تا 50 بات برای هر کیلو در بازارهای شهر به فروش می رسد. 

 • انبه با نام انگلیسی مانگو (Mango) و نام تایلندی مَمونگ (Mamuang)
طعم شیرین انبه های تایلندی در تمام دنیا معروف است. میوه ای خوشمزه که در طی ماه های ژانویه تا مه با قیمتی بالغ بر 40 تا 80 بات برای هر کیلو در بازارهای شهر به فروش می رسد. 

 • جک فروت با نام تایلندی کَنون (Kanoon)
جک فروت نوعی میوه سبز رنگ، معطر و آبدار است که جزو بزرگترین میوه های جهان می باشد. این میوه در طی ماه های ژانویه تا مه با قیمتی بالغ بر 30 تا 60 بات برای هر کیلو در بازارهای شهر به فروش می رسد.

 • مژکی با نام انگلیسی رامبوتان (Rambutan) و نام تایلندی اِن گار (Ngor)
این میوه در تمام طول سال با قیمتی بالغ بر 30 تا 60 بات برای هر کیلو در بازارهای شهر به فروش می رسد. این میوه دارای پوسته ای پرتیغ و گوشته ای خوراکی می باشد. 

 • سانتول با نام تایلندی گراتُن (Gratawn)
این میوه با پوسته ای زرد رنگ بوده که برای رسیدن به گوشته سبز رنگش می بایست پوسته آن را با چاقو جدا نمود. میوه ای ترش مزه که در طی ماه های مه تا اوت با پرداخت هزینه ای بالغ بر 20 تا 40 بات برای هر کیلو در بازارهای شهر به فروش می رسد.

 • سرخالو با نام انگلیسی لایچی (Lychee) و نام تایلندی لینچی (Linchee)
این میوه متعلق به گیاهی به نام سرخالوی چینی است با طعمی شیرین که عموما در قسمت های شمالی تایلند پرورش می یابد. این میوه فقط در ماه آوریل تا ژوئن با هزینه ای بالغ بر 50 تا 90 بات برای هر کیلو به فروش می رسد.

 • چشالو با نام انگلیسی لانگون (Longon) و نام تایلندی لام یای (Lam Yai) 
این میوه در فاصله بین ماه های ژوئن تا اوت با پرداخت هزینه ای بالغ بر 20 تا 50 بات برای هر کیلو در بازارهای شهر به فروش می رسد.

 • زرگیل با نام انگلیسی لانگسات (Langsat) و نام تایلندی لانگ کُرنگ (Longkorng)
این میوه به صورت خوشه ای است و دارای رنگ زرد مایل به خاکستری با طعمی شیرین و کمی ترش است. میوه ای که در فاصله بین ماه های ژوئن تا اکتبر با هزینه ای بالغ بر 40 تا 90 بات برای هر کیلو به فروش می رسد.

 • سیب رز با نام انگلیسی رُز اَپل (Rose Apple) و نام تایلندی چَمپو (Champoo)
این میوه با ظاهری شبیه به زنگوله با پوسته ای درخشان و گوشتی بسیار ترد می باشد. میوه ای که در فاصله بین ماه های ژوئن تا سپتامبر با هزینه ای بالغ بر 40 تا 100 بات برای هر کیلو در بازار به فروش می رسد.

 • دارابی با نام انگلیسی پومِلو (Pomello) و نام تایلندی سوم او (Som-oh)
دارابی یا پومیلو بزرگترین میوه از خانواده مرکبات به رنگ سبز کم رنگ و با گوشته ای سفید یا صورتی شبیه به گریپ فروت می باشد. میوه ای که در طی ماه های اوت تا اکتبر با هزینه ای بالغ بر 30 تا 60 بات برای هر کیلو در بازارهای شهر به فروش می رسد.

 • شکر سیب 
این میوه با سایزی مشابه سیب و پوسته ای سبز رنگ در طی ماه های ژوئن تا سپتامبر با پرداخت هزینه ای بالغ بر 30 تا 80 بات برای هر کیلو در بازارهای شهر به فروش می رسد.

 • سالاک یا میوه مار (Snake Fruit, Salak) و نام تایلندی راگام (Ragam)
سالاک گونه ای از درخت نخل است با میوه ای قهوه رنگ. این میوه در طی ماه های مه تا اوت با پرداخت هزینه ای بالغ بر 20 تا 40 بات برای هر کیلو به فروش می رسد.

 • سالا (Sala)
این میوه که اغلب به علت شباهت زیاد با سالاک اشتباه گرفته می شود طعم و مزه ای شبیه به سالاک دارد. سالا نیز مانند سالاک از خانواده سالاکا می باشد و کشیده تر و نازکتر از سالک است. این میوه در طی ماه های مه تا اوت با هزینه ای بالغ بر 30 تا 60 بات برای هر کیلو در بازار به فروش می رسد.

 • انگور برمه 
این میوه که زبان تایلندی به آن مافای Mafai)) می گویند با ظاهری خوشه ای و طعمی ترش در طی ماه های مه تا اوت با هزینه ای بالغ بر 60 تا 100 بات برای هر کیلو به فروش می رسد.

مناسبت ها و رویدادها

ماه ژانویه و فوریه
 • جشن سال نو چینی ها
زمان برگزاری جشن سال نو چینی از اواخر ژاونویه تا اواسط فوریه متغیر است، جشنی که توسط جمعیت بزرگ چینی ها در پوکت برگزار می شود. در طی این مراسم دو روزه خیابان های شهر قدیمی پوکت میزبان آتش بازی ها، مراسم دسته جمعی رنگارنگ و سرگرمی های محلی می باشد. در طی این فستیوال جشن های پرهیاهو و تخفیف های فوق العاده ای در انتظار بازدیدکنندگان خواهد بود.

 • نمایشگاه وات چالونگ (Wat Chalong Fair)
زمان برگزاری این رویداد مصادف با آغاز سال نو چینی هاست. این نمایشگاه عظیم شامل غرفه های خرید، دکه های خرید، بازی و سرگرمی های متعددی می باشد. این رویداد در محوطه معبد وات چالونگ یکی از مهم ترین معابد جزیره برپا می شود.

 • فستیوال شهر قدیمی پوکت 
در طی این رویداد آخر هفته ها جاده تالانگ به خیابان واکینگ تبدیل می شود. مکانی که در گوشه و کنارش تعداد زیادی غرفه های خیابانی و سرگرم کننده به چشم می خورد. در این دوران درب برخی از خانه های قدیمی به روی بازدیدکنندگان باز می شود.

ماه مارس
 • نمایشگاه تائو تِپ کراساتری و تئو سی سونتور (Thao Thep Krasattri and Thao Si Sunthon Fair)  
این نمایشگاه سالانه در روز سیزدهم مارس به پاس بزرگداشت و گرامیداشت تائو تِپ کراساتری و تئو سی سونتور دو قهرمان بزرگ که مردم تالانگ را در صف آرایی علیه هجوم و حمله قوم برمه رهبری نمودند، برپا می شود. 

ماه آوریل
 • جشنواره قایق های شناور چائولی (Chao Le (Sea Gypsy) Boat Floating Festival)
این جشنواره در نیمه ششمین و یازدهمین ماه قمری تایلند برگزار می شود، جشنواره ای شبیه به جشنواره لوی کراتونگ (چراغ بادی) که در شب هنگام با هدف دور راندن شیطان و جذب احساس خوشبختی برگزار می شود. 

 • جشنواره سونگ کران (Songkran)
می توان از جشنواره سونگ کران یا جشنواره آب به عنوان یکی از مهم ترین رویدادهای پوکت نام برد که در ماه آوریل به مناسبت سا نوی تایلندی ها برگزار می شود. در شمال تایلند این مراسم به مدت یک هفته اما در جنوب تنها در یک روز آن هم سیزدهم آوریل برپا می شوند. در طی این جشنواره مردم به خیابان ها می آیند و با سطل ها و تفنگ های آبی به نشان شادی یکدیگر را خیس می کنند. البته در این مراسم جوانب احتیاط را در مورد محافظت از گذرنامه و مسایل اکترونیکیتان رعایت نمایید و مواظب عبور موتورسیکلت ها نیز باشید. 

 • جشنواره آزادسازی لاک پشت ها
جشنواره آزاد سازی لاک پشت ها با هدف حفاظت از نسل لاک پشت ها و جلوگیری از کاهش جمعیت لاک پشت هایی که در سواحل نای یانگ (Nai Yang) و مای کائو (Mai Khao) بر روی تخمشان خوابیده اند، برگزار می شود.

 • هفته موتور پوکت 
می توان از جشنواره هفته موتور پوکت به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای موتور سیکلت آسیا نام برد که بازدیدکنندگان بسیاری از کشورهای مختلف دنیا را به خود جذب می کند. این جشنواره شامل آیتم هایی نظیر نمایشگاه موتور سیکلت، نمایش و رژه باشکوه دوچرخه سواری برای صلح، رقابت های دوچرخه سواری سنتی، برنامه های سرگرم کننده زنده، رقابت های دوچرخه سواری هفتگی برای بانوان و لوازم جانبی وچرخه ها می باشد. 

ماه اوت
 • نمایش آتش بازی پوکت 
این نمایش آتش بازی بسیار گسترده در شهر پوکت و در سافین هین (Saphin Hin) برگزار می شود. جشنواره ای که دیدنش از دور نیز خالی از لطف نیست ولی به هر حال از نزدیک جذاب تر می باشد. 

ماه سپتامبر و اکتبر
 • جشنواره گیاه خواری پوکت 
جشنواره گیاه خواری پوکت یا فستیوال نه خدای امپراطور (Nine Emperor gods) در اولین روز از نهمین ماه قمری تایلند مصادف با اواخر سپتامبر یا اکتبر برگزار می شود. جشنواره ای که توسط اقوام چینی ساکن جزیره پوکت با انجام یک رژیم گیاه خواری 9 روزه برپا می شود. از مهم ترین رویدادهای این جشنواره می توان به مراسم پیاده روی با آتش و بالا رفتن از نردبان های تیغه دار اشاره کرد.

ماه نوامبر
 • نمایشگاه جهانگردی پوکت 
این نمایشگاه که عموما از آن به عنوان کارناوال پوکت نام می برند از اولین روز نوامبر آغاز می شود. جشنواره ای که با اجرای نمایش های رنگارنگ، مسابقات ورزشی آبی و رقابت های متفاوتی برای گردشگران خارجی با هدف خوش آمدگویی به آنها و تقویت روابط دوستانه و صمیمی بین جهانگردان و مسئولین برپا می شود.

 • خیابان واکینگ تالانگ (Thalang Walking Street)
در شهر پوکت شروع فصول شلوغ و پرهیاهو در اولین آخر هفته ماه نوامبر با تبدیل جاده تالانگ به خیابان واکینگ جشن گرفته می شود. می توان از جاده تالانگ به عنوان یکی از قدیمی ترین جاده های شهر نام برد، جاییکه در تمام گوشه و کنارش ساختمان هایی زیبا با طراحی مختص شهر قدیمی پوکت به سبک سینو پرتقالی به چشم می خورد. قدم زدن در امتداد این خیابان و تماشای غرفه ها، کیوسک های غذایی و سرگرمی های متعدد بسیار لذت بخش خواهد بود.

 • فستیوال لوی کراتونگ (Festival Loy Kratong)
این فستیوال یک رویداد ملی است که همه ساله در ماه نوامبر در پوکت برگزار می شود. این مراسم در هنگام تاریک شدن هوا برپا شده و مهم ترین بخشش شامل شناور کردن کراتونگ روی آب می باشد. کراتونگ به فانوسی کوچک گفته می شود که همراه با یک شمع و آرزوهای هر فرد بر روی آب شناور می شود. انعکاس نورهای شمع در آب خالق تصویری زیبا و حیرت انگیز در آب می شود که تماشای آن از فاصله دور واقعا دلربا خواهد بود.

ماه دسامبر
 • جشنواره ارواح یا فو تو (Phóo-tōo)
این جشنواره در میانه هفتمین ماه قمری چینی ها مصادف با ماه نوامبر یا دسامبر برگزار می شود. یک رویداد که توسط چینی های معتقد با هدف بزرگداشت نیاکان و روح از بین رفتگان برگزار می گردد. در این فستیوال غذاهایی خاص، گل و شمع نثار روح درگذشتگان می شود و هدایایی دیگر نیز برای ارواحی که خویشاوندی ندارند تقدیم خواهد شد. غذاهای آماده (معمولا غذاهای گیاهی) بر روی صندلی هایی خالی که هر یک از آنها مختص یک روح است سرو می شود. از دیگر فعالیت های مرسوم در این رویداد می توان به خرید و فروش قایق های کاغذی مینیاتوری و شناور کردن فانوس ها بر روی آب با هدف هدایت و نشان دادن مسیر به روح های سرگردان اشاره کرد.

 • کارناوال پاتونگ 
با وارد شدن به فصل شلوغی و هیاهو، این کارناوال در پاتونگ برپا می شود. فستیوالی که به صورت سنتی در اوایل ماه نوامبر برگزار می شد اما در سال 2007 به دلیل بارندگی های شدید متوقف گردید و در سال بعد زمان برگزاری این مراسم به میانه های ماه دسامبر با هدف در امان ماندن از شر بارندگی های شدید منتقل شد. این فستیوال با برپایی غرفه های غذایی و سرگرم کننده و راهپیمایی در خیابان ها برگزار می شود.

 • فستیوال غذاهای دریایی پوکت 
ماه دسامبر در پوکت با برپایی فستیوال غذاهای دریایی برپا می شود. می توان از پوکت به عنوان منبعی غنی از غذاهای دریایی نام برد، این فستیوال فرصتی مناسب برای متخصصین آشپزی محلی برای نمایش مهارت هایشان در زمینه آشپزی خواهد بود. در طی این رویداد در تمام قسمت های ساحل پاتونگ غرفه های غذایی هیجان انگیزی به چشم می خورد.

 • مسابقه کرجی رانی جام پادشاه پوکت
این رویداد تنها یک مسابقه قایقرانی کوچک در پوکت نیست بلکه مسابقه ای بین المللی است که دریانوردان متعددی را از سراسر جهان به خود جذب نی کند.

 • مسابقه سه گانه لاگونای پوکت (Laguna Triathlon)
می توان از این مسابقات به عنوان یکی از رویدادهای ورزشی با سطحی بسیار بالا نام برد، مسابقاتی که در سه رشته شنا، دوچرخه سواری و دو میدانی با حضور شرکت کنندگانی از سراسر جهان برگزار می شود. مسابقات شنا 1.8 کیلومتری این رویداد از ساحل بنگ تائو در اطراف دریا به سمت تالاب های پشت ساحل انجام می شود. مسابقات دوچرخه سواری در مسیری 55 کیلومتری در بالای جاده ساحلی و در قسمت شمالی جزیره برگزار خواهد شد. این رویداد با برگزاری مسابقات دومیدانی در مسیری 12 کیلومتری در امتداد جاده لاگونا به پایان می رسد. درباره حمل و نقل شهری

حمل و نقل بین شهری

هوایی
فرودگاه بین المللی پوکت در شمال جزیره پوکت و در فاصله 32 کیلومتری تا مرکز شهر پوکت قرار گرفته است. این فرودگاه ایفاگر نقشی بسیار مهم در صنعت گردشگری تایلند می باشد زیرا پوکت جزو یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری تایلند به شمار می رود. می توان از این فرودگاه بعد از فرودگاه های بین‌المللی سوارنابومی و دن موئنگ (Don Mueang) در بانکوک به عنوان پرترددترین فرودگاه تایلند نام برد. در سال 2016 آمار ورودی و خروجی های این هواپیما 15.1 میلیون نفر اعلام شد، آماری با افزایش 17.8 درصدی نسبت به سال 2015.
این فرودگاه دارای دو ترمینال می باشد که از ترمینال 1 برای انجام پروازهای بین المللی و از ترمینال 2 برای انجام پروازهای داخلی استفاده می کنند. ترمینال ایکس با هدف انجام پروازهای چارتر در فوریه سال 2014 افتتاح گردید.
فرودگاه پوکت در سال 2016 تحت پروژه بازسازی و گسترش با بودجه ای بالغ بر 5.14 میلیارد بات قرار گرفت. این ترمینال بین المللی جدید دارای ظرفیت عبور 5 میلیون مسافر در طول سال می باشد. با اعمال این پروژه افزایش ظرفیت از 6.5 میلیون مسافر سالانه به 12.5 میلیون نفر در سال تغییر یافت. پیشنهاداتی مبنی بر کشیدن یک مسیر راه آهن از فرودگاه کرابی در سال 2012 ارائه شده است. 

دریایی
مسیر کشتیرانی پوکت از بندر راسادا (Rassada Pier) در پوکت به سمت جزیر فی فی (پی پی) می باشد. مسیری که از طریق آن می توان به سایر نقاط و مقاصد دسترسی پیدا کنید. مسیری که پیمودنش یک ساعت و نیم تا دو ساعت و نیم طول می کشد و استفاده از آن مستلزم پرداخت هزینه 600 و 1000 باتی برای مسیرهای یک طرفه و دوطرفه می باشد. با خرید تور از آژانس، از تخفیفاتی بهره مند می شوید و می توانید یک مسیر را به صورت رایگان طی کنید.
پیشنهاد می شود برای انتقال از بندر به شهر پوکت به جای تاکسی از سونگ تِئو (Songthaew) استفاده نمایید، وسایل نقلیه ای که با پرداخت تنها 10 بات شما را به شهر پوکت می رسانند. 
اگر موفق به مشاهده سونگ تِئو در کنار تابلوهای ایستگاه اتوبوس در خارج از ترمینال نشدید کافیست در امتداد دروازه خروجی بندر در امتداد بندر حرکت کنید و با رسیدن به اولین سه راهی به سمت چپ بپیچید و با پیمودن مسیری 600 متری در مسیری اصلی به ایستگاه وسایل نقلیه ارزان قیمت سونگ تِئو خواهید رسید. نقشه ای از تمام مسیرها دقیقا در خارج از ترمینال در نزدیکی ایستگاه اتوبوس واقع در مجتمع وجود دارد. زمان آخرین حرکت این وسایل نقلیه نیز در ساعت 19 اعلام شده است. 
همچنین از طریق برخی قایق های تندرو می توانید از پوکت به جزایر اطراف بروید. این قایق ها در مسیر پوکت به کو راچا (Ko Racha)  به مدت 45 دقیقه، فی فی به مدت یک ساعت و نیم، جزایر سیمیلان (Similan) به مدت سه ساعت و بقیه جزایر در حال حرکتند. برای تمام مسیرهای ذکر شده مسیر برگشت نیز در نظر گرفته شده.
علاقمندان می توانند قایق های تفریحی و قایق های معمولی را در تمام طول سال از پوکت در خلیج چالونگ اجاره کنند. اجاره این قایق ها از طریق شرکت های متعددی میسر است که با کمی تحقیق از چگونگی خدمت رسانی به آنها اطلاع پیدا خواهید کرد. 
هزینه استفاده از تورهای گردشگری با قایق های تندرو بین 1500 تا 2500 بات بسته به مقصد مورد نظر می باشد. بسیاری از شرکت ها، تورهای گردشگری با قایق جزیره فی فی را با محدودیت انتقال چمدان و بار به دلیل کمبود فضای کافی سازماندهی می کنند.
هزینه اجاره قایق های تندرو در مسیر پوکت به جزایر اطراف و بالعکس از 3000 تا 60000 بات می باشد که این قیمت ها بر اساس مقاصد و اندازه قایق ها متفاوت است. 
هزینه استفاده از این قایق ها از پوکت به جزیره کورال (Coral Island) 3000 تا 5000 بات، به جزیره راچایای (Racha Yai Island) 8000 تا 15000 بات، به جزیره فی فی 15000 تا 25000 بات، به جزیره پهانگ نگا از 15000 تا 25000، به کرابی 20000 تا 30000 بات و به سیمیلان از 30000 تا 60000 بات می باشد. قایق در مسیر آخر تنها در فاصله بین ماه های نوامبر تا آوریل حرکت می کند. همچنین اگر بخواهید از کائو لاک (Khao Lak) به سیمیلان بروید هزینه اش ارزانتر از حرکت از پوکت می باشند.
البته برای امتحان تجربیاتی خاص تر می توانید از پوکت با کشتی کروز دیدن نمایید. به عنوان مثال با کشتی کروز از سنگاپور به پوکت بروید. 

زمینی

راه آهن
در واقع هیچ خط ریلی مستقیمی به سمت این جزیره وجود ندارد و نزدیکترین ایستگاه به آن سورات تانی (Surat Thani) در فاصله 230 کیلومتری جزیره است. با این حال قطار بانکوک به سمت سنگاپور می تواند گزینه ای مناسب برای انتخاب باشد. در صورت انتخاب این مسیر باید در ایستگاه پون پین (Phin Phin) نزدیک ایستگاه اتوبوس سورات تانی پیاده شده و با پیمودن مسیری 5 ساعته از طریق اتوبوس به جزیره برسید. لطفا توجه داشته باشید تا از آمدن اتوبوس اطمینان پیدا نکردید و رسیدن اتوبوس به ایستگاه را ندیده اید از تهیه بلیط اجتناب کنید. 

اتوبوس
پوکت دارای دو ایستگاه اتوبوس می باشد که ایستگاه شماره 2 به عنوان ایستگاه جدید در شمال شهر و ایستگاه اول آن که قدیمی تر هم است در مرکز شهر در محل استقرار ایستگاه اتوبوس های فرودگاه قرار گرفته اند. از طریق ترمینال جدید یعنی شماره 2 به تمام اتوبوس ها با مقاصد دوردست و بسیاری از مینی بوس ها با مقاصد نزدیک دسترسی پیدا خواهید کرد. بسیاری از اتوبوس ها و مینی بوس های این ایستگاه به سمت مقاصد نزدیکی مانند پهانگ نگا، کرابی، چومپفون (Chumphon) و کائو لاک (Khao Lak) حرکت می کنند. 
می توان از اتوبوس های بی اس کا (BSK) به عنوان قابل اعتمادترین خطوط اتوبوس نام برد، اتوبوس هایی که می توانید از طریق آنها از پوکت به بانکوک سفر کنید، سفری 13 ساعته با پرداخت هزینه 650 تا 950 باتی.
در پوکت چندین شرکت اتوبوسرانی اختصاصی نظیر پوکت تراول تور (Phuket Travel Tour)، باس اکسپرس (Bus Express)، و پوکت تراول سرویس (Phuket Travel Service) نیز وجود دارد که بلیط بیشتر آنها نظیر باس اکسپرس و پوکت تراول را می توانید آنلاین رزرو کنید. یه دلیل محدودیت برنامه های اتوبوس ها در سرویس های دوردست پیشنهاد می شود که رزرو به صوت کامل با پرداخت هزینه صورت گیرد.
اتوبوس های دولتی نیز با تای تیکت مِیجِر (Thai Ticket Major) قرارداد دارند و امکان رزرو آنلاین آنها برای مسیرهای طولانی وجود دارد. توجه داشته باشید که استفاده از اکثر این اتوبوس ها مستلزم تهیه بلیط آنها از طریق دفاتر تای تیکت مِیجِر می باشند. این دفاتر معمولا در سینماهای اصلی مراکز خرید بزرگ یافت می شوند.
علاوه بر تمام موارد ذکر شده اتوبوس های قابل اعتماد شرکت خدمات مسافرتی فانتیپ (Phantip) نیز در دسترس می باشند. اتوبوس هایی که از مسیرهای مشخص شده نظیر پوکت به سورات تانی (Suratthani)، پوکت به کو سامویی (Koh Samui) و پوکت به کو پانانگ (Koh Phangan) حرکت می کنند. اتوبوس های این شرکت را می توان به صورت آنلاین در مسیرهای درخواستی رزرو نمود. سفر در مسیر پوکت به کو سامویی و بالعکس با این اتوبوس ها بین 450 تا 1300 بات می باشد که این هزینه ها بسته به کلاس انتخابی متفاوت است.
می توانید به راحتی تنها با پرداخت 10 بات بوسیله توک توک های بنفش خط 2 از ترمینال شماره 1 به ترمینال شماره 2 بروید. سه خط توک توک قانونمند دیگر نیز در سراسر پوکت وجود دارد که مسیر مابین هر دو ایستگاه اتوبوس را پوشش می دهند.
یک نقشه بسیار بزرگ و کارآمد دقیقا در خروجی ایستگاه های اتوبوس این شهر یافت می شوند که مسیرهای هر سه خطوط توک توک را در داخل شهر پوکت نمایش می دهند. آخرین سرویس این وسیله حمل و نقل ارزان قیمت با بلیط 10 باتی در ساعت 19 ایستگاه را ترک می کند. 
قبل از خروج از ترمینال اتوبوس پوکت دریافت نقشه رایگان شهر را از درگاه اطلاعات فراموش نکنید. نقشه ای بسیار جامع که شما را در یافتن مسیر یاری می کند. 
علاوه بر توک توک از تاکسی، تاکسی موتوری، تاکسی با تاکسی متر یا اتوبوس های درون شهری نیز می توان برای دسترسی به مقصد مورد نظر از هر دو ایستگاه اتوبوس استفاده نمود. هزینه استفاده از موتور سیکلت برای رسیدن به شهر پوکت 20 تا 100 بات و برای دستیابی به اکثر سواحل 100 تا 200 بات می باشد. 
دسترسی به ساحل پاتونگ از ترمینال اتوبوس شماره 1 به وسیله اتوبوس های محلی با پرداخت تنها 40 بات امکان پذیر خواهد بود. البته این اتوبوس ها مجهز به سیستم تهویه مطبوع هوا نیستند و بسیار آرام حرکت می کنند. 
البته پیشنهاد می شود برای دستیابی به سواحل از طریق هر دو ایستگاه از توک توک و تاکسی های موتوری استفاده نکنید زیرا هزینه ای بسیار گزاف را در قبال رساندن شما به مقصد دریافت می کنند.

حمل و نقل درون شهری

اتوبوس
حمل و نقل عمومی در پوکت محدود به یک شبکه شعاعی است که پوکت را به بقیه شهرهای ساحلی مرتبط می سازد. اتوبوس های محلی مسیرهای متفاوتی را می پیمایند و مسافران را به هر جا که بخواهند می برند. اتوبوس های پوکت عمدتا ایستگاه خاصی ندارند و بنا به درخواست مسافرین توقف می کنند. پایانه این اتوبوس ها در جاده رانونگ (Ranong Road) در کنار بازار محلی واقع شده است. اتوبوس هایی که به سواحل اصلی می روند از طریق ترمینال اتوبوس شهر پوکت حرکت می کنند و خطوط اصلی آنها به پاتونگ، کاتا- کارون (Kata-Karon)، خلیج چالونگ (Chalong Bay)، راوای- نای هارن (Rawai-Nai Han)، کِیپ پانوآ (Cape Panwa) برای آکواریوم، مای کائو (Mai Khao) و سورین- کامِلا (Surin-Kamala) متصل می شوند. 
در هنگام رسیدن به پوکت ممکن است اتوبوس ها شما را به جای ترمینال اصلی در مکانی وسط شهر پیاده کنند. جاییکه سریعا دور و برتان از رانندگان توک توک و تاکسی پر می شود. این رانندگان با گفتن اینکه ساعت کاری اتوبوس های محلی تمام شده یا اینکه هیچ ایستگاه اتوبوسی در این نزدیکی ها نیست سعی در توجیه شما برای رساندتان به مقصد دارند. 
ایستگاه اتوبوس پوکت در نزدیکی بازار در شهر قدیمی قرار گرفته است. چنانچه در ترمینال شماره 1 پیاده شدید به سمت جاده پهانگ نگا (Phang Nga Rd.) در سمت راست حرکت کنید، از جاده فانگ نا به سمت پایین حرکت خود را ادامه دهید تا به پایان آن در خیابان (Yaowarat Rd.) برسید. سپس به سمت چپ بروید، در چند قدمی خود میدانب را می بینید. وقتی به میدان رسیدید به سمت راست بروید تا به جاده رانونگ (Ranong Rd.) برسید. در اجاده ای که پیمودن 100 تا 200 متر می توانید ایستگاه های اتوبوس محلی را در آن بیابید.

تاکسی و توک توک
چنانچه برای رفت و آمد در پوکت ترجیح می دهید از تاکسی استفاده نمایید بهتر است توک توک را انتخاب کنید. می توان از تاکسی ها و توک توک ها به عنوان بهترین و راحت ترین شیوه رفت و آمدر در پوکت نام برد. تاکسی های توک توک در پوکت مانند دیگر نقاط تایلند به دلیل زمین های پست و هموار این شهر سه چرخه نیست. در پوکت از مینی ون به عنوان توک توک استفاده می شود. مینی ون هایی که به رنگ قرمز روشن و زرد به چشم می خورند و رانندگان آنها بدون استفاده از تاکسی متر و به صورت غیر رسمی کار می کنند. معمولا این وسیله نقلیه رایج در مجاورت تمام مراکز خرید و جاذبه های شهر به چشم می خورد. اما کرایه آنها کمی گران است و پیشنهاد می شود قبل از سوار شدن با راننده در مورد کرایه به توافق برسید. البته از این موضوع که میزان کرایه برای یک نفر یا کل افرداد توافق شده، اطمینان حاصل نمایید. به طور کلی افراد محلی توک توک ها را مافیای تایلندی می نامند، وسیله ای که هر 1 کیلومتر استفاده از آن مستلزم پرداخت هزینه 200 باتی خواهد بود. 
می توان از تاکسی با تاکسی متر به عنوان گزینه ای بهتر، امن تر و ارزان تر از توک توک نام برد اما متاسفانه این وسایل نقلیه همیشه در دسترس نیستند و در طول فصول شلوغی رانندگان آنها تاکسی متر را نادیده می گیرند و در قبال کرایه هزینه ای گزاف را درخواست می نمایند. 
پیشنهاد می شود برای اطمینان بیشتر از طریق تلفن تاکسی مورد نظر را بگیرید، شماره این تاکسی ها در پذیرش هتل محل اقامتتان یا طبقه همکف فرودگاه در فاصله 150 متری از درب خروجی موجودند. همچنین برای کمک رسانی به سایر مسافرین می توانید شماره های تاکسی های مورد اطمینان را در وب سایت توریستگاه به اشتراک گذارید. 
در بسیاری از سواحل علائم توقف تاکسی نیز به چشم می خورد، برخی از این تاکسی های غیر رسمی اند و کرایه های بالایی را دریافت می کنند ولی به طور کلی از توک توک ارزان ترند و قیمت آنها از 500 بات تجاوز نمی کند. تاکسی هایی مجهز به سیستم تهویه مطبوع هوا و بسیار راحت.

تاکسی موتوری
از دیگر وسایل نقلیه پوکت می توان به تاکسی های موتوری اشاره کرد، موتور سیکلت هایی که با پرداخت حداقل کرایه ممکن شما را به مقصد می رسانند. رانندگان این موتور سیکلت ها قبل از سوار شدن ابتدا نوعی جلیقه شماره دار براق را بر تن مسافرین می پوشانند. لطفا توجه داشته باشید امنیت این وسایل نقلیه از توک توک ها پایین تر است و استفاده از آنها برای مسیرهای طولانی پیشنهاد نمی شود. 

قایق 
برای جزیره گردی می توانید از قایق استفاده کنید ولی حتما قبل از انجام سفر بر سر قیمت به توافق برسید که حدودا برای هر ساعت از 500 بات شروع و بیش از 1800 بات برای یک روز کامل نیست.نقشه و موقعیت جغرافیایی

آب و هوا

ساعت به وقت محلی این شهرنظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.
محبوبترین مراکز دیدنی

مقاله های گردشگری

با 11 غار بزرگ در سراسر جهان آشنا شوید

غارها یکی از زیباترین، دیدنی ترین و جادویی ترین مکان های روی زمین هستند. آنها به عنوان دروازه ای به گذشته سیاره و گواهی از چگونگی تکامل زمین شناخته می شوند. چه شما یک مورخ باشید یا یک علاقه مند به ورزش، غارها همیشه علاقه انسان را برانگیخته اند، چرا که با پیشروی در این تونل های طبیعی، می توانید نگاهی اجمالی به تاریخ گذشته زمین بیاندازید.

متن کامل مقاله

معرفی 7 تجربه شگفت انگیز حیات وحش در اروپا

پناهگاه فوک در شمال آلمان به دلیل جذابیت بیش از حد و کارهای خوبی که انجام می‌ دهند، هنوز هم یکی از مکان‌ های مورد علاقه‌ ام است که تا به حال از آن بازدید کرده‌ ام. البته طوطی های دریایی و حتی خرس ها و اسب های وحشی هم برای دیدن وجود دارند. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید اروپا چه چیزی برای ارائه تجربه سفر از نوع حیات وحش برای شما دارد. در اینجا موارد دلخواه شخصی من، بدون ترتیب خاصی آورده شده است.

متن کامل مقاله

عکس های دیدنی از مکان های مقدس متروکه در جهان (قسمت دوم)

جهان پر از مکان های باشکوهی است که زمانی برای تمدن های گمشده مقدس بودند. کتاب جدید مکان‌ های مقدس متروکه اثر لارنس جوف، شگفت‌ انگیزترین مکان‌ های جهان را بررسی می‌ کند. ما برخی از معروف ترین و جذاب ترین آنها را برای کشف تاریخچه ای که در پس آنها نهفته است، برای شما انتخاب کرده ایم.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید