• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


 • ییلاق بره سر شهرستان گیلان استان رودبار
 • ییلاق بره سر شهرستان گیلان استان رودبار
 • ییلاق بره سر شهرستان گیلان استان رودبار
 • ییلاق بره سر شهرستان گیلان استان رودبار


ییلاق بره سر

نام مرکز دیدنی

Barehsar

نوع مرکز دیدنی

طبیعت بکر و جنگل

استان

شهرستان

رودبار

ناحیه

جنگلی

مدت زمان بازدید

نصف روز تا یک روز کامل

ساعت بازدید

تمام ایام سال

نرخ قیمت ورودی

رایگان

آدرس

استان گیلان، شهرستان رودبار، بخش خورگام

بره سر از ییلاق های خوش آب و هوای شهرستان رودبار است. جنگل های سرسبز و پر از درخت بره سر چشم اندازهای دلربای را به وجود آورده اند تا هوش از سر هر بیننده ای ببرند.
یکی از این مناظر، طبیعی دریاچه ویستان است. دریاچه ای که راش های بلند قامتی اطراف آن را در بر گرفته اند و طبیعتی غیر قابل توصیف را به تصویر کشیده اند. لمس آب با پا و دست هایتان بسیار دلچسب خواهد بود و نوشیدن چای آتیشی و گوش دادن به آواز ناب طبیعت بره سر این لذت را چند برابر خواهد کرد. کلبه قدیمی قرار گرفته در کنار ویستان و گوسفندان در حال چرا در کنار چمن های مخملین دامان این دشت، ناخودآگاه شما را وادار به عکاسی از هر قسمت این ییلاق بکر و زیبا می کنند.

پوشش گیاهی:
با قدم زدن در میان طبیعت به گونه های گیاهی متنوعی برخورد خواهید کرد. از درخت های مثمر زالزالک و بلوط گرفته تا بید، راش و نی و گیاهان دارویی همچون شیرین بیان، گل گاوزبان و لاله کوهی، همگی در کنار هم هارمونی زیبایی را به وجود آورده اند که در حین لذت از زیبای هایشان می توان نوش جانشان کرد و یا با دیدنشان به خوب کردن حال دلتان کمک کنید.

مکان های دیدنی:
با کمی ماجراجویی در بره سر به ناگاه دریاچه ای زلال و زیبا در میان طبیعتی چشم نواز پیش رویتان ظاهر خواهد شد. این دریاچه، ویستان نام دارد و جزو معود مکان هایی است که همچنان بکر و دست نخورده باقی مانده و هیچ اثری از آلودگی های محیطی در آن دیده نمی شود. دیگر جاذبه ای که به واسطه آب های روان این منطقه بسیار دیدنی است، آبشار شار شار است و در فاصله نیم کیلومتری از این ییلاق قرار دارد.
منطقه داماش به همراه چشمه های معدنی معروف آن در فاصله بسیار نزدیکی به بره سر قرار دارد و اوایل تابستان بهترین زمان برای دیدن آن است زیرا شاهد دشت های پر گل از سوسن های سفید خواهید بود.
منطقه بره سر خود از ییلاق های متنوعی تشکیل شده است و از این میان می توان به ییلاق های شینه چاک، استلی سرا، ویستان، دوسلان و گلچالکی اشاره کرد.

اقامت:
چادر زدن بر روی دشت های بره سر و شنیدن صدای طبیعت در طول شب بسیار خاطره برانگیز خواهد بود. بایستی خاطرنشان کنیم ترس از حیوانات وحشی همچون خرس نداشته باشید زیرا این منطقه امن خواهد بود پس با خیال راحت از سفرتان لذت ببرید. اما اگر تمایل به کمپ زدن نداشتید، خانه های کرایه ای مردمان بره سر مکانی مناسب برای اقامت شما در این ییلاق خواهد بود.


نقشه و موقعیت جغرافیایی

مشاهده دیدنی های اطراف روی نقشه

آب و هوا

دیدنی های نزدیک به ییلاق بره سر

تفریحات نزدیک به ییلاق بره سر

نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

پانزده سنت آشپزی برتر یونسکو در سراسر جهان

احتمالا در مورد بسیاری از میراث جهانی یونسکو مانند گذرگاه ساحلی جاینت (Giant’s Causeway) در ایرلند شمالی، سد بزرگ مرجانی (Great Barrier Reef) استرالیا و تاج محل در هند اطلاعاتی دارید، اما آیا می دانید یونسکو سنت های آشپزی را نیز به رسمیت می شناسد؟ این سازمان غذا و نوشیدنی فرهنگ های مختلف در سراسر جهان را ارج می نهد.

متن کامل مقاله

فوچا شهری برای علاقه مندان به طبیعت و آب زلال در ساحل دریای اژه ترکیه

فوچا (Foça) یک شهر کوچک زیبا، در 70 کیلومتری شمال ازمیر در دریای اژه است. جمعیت آن حدود 30 هزار نفر می باشد اما در تابستان با حضور گردشگران داخلی و خارجی که به دلیل زیبایی های طبیعی، آب های شفاف و تمیز، آبشارهای کوچک و آب و هوای خوب به این منطقه می آیند، جمعیت آن تا 70 هزار نفر هم می رسد. برخی از خلیج های فوچا با داشتن آب های پاک منطقه ای در دریاهای مدیترانه و اژه، نشان پرچم آبی گرفته اند.

متن کامل مقاله

پانزده مسیر پیاده روی مجازی که می توانید از درون خانه آن ها را کشف کنید

احتمالا افسردگی دوران قرنطینه تا الان شروع شده است و دوست دارید پیاده روی کنید ولی در خانه گیر کرده اید. خبر خوب این است که در سراسر دنیا مسیرهای پیاده روی وجود دارد که می توانید بدون بیرون رفتن از خانه، آن ها را تجربه کنید. البته هوای تازه ای وجود ندارد، ولی یک سفر مجازی به این مقصد بهترین گزینه است.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید