• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهانتوصیه ها و دانستنیهای سفر به باکو

مترو
در باکو می توان با مترو تنها با پرداخت 0.2 منات به بسیاری از مکان ها دست یافت و از مترو به عنوان ارزان ترین راه حمل و نقل در باکو نام برد. شما می توانید کارت های باکی متروپلیتن (Bakı Metropiliten) را تهیه کرده و آنها را تا حد مورد نیاز شارژ نمایید. همچنین امکان خرید کارت های آذربایجان سوشیال کارتیلیک (Azerbaycan Sosial Kartılike) نیز وجود دارد، کارت هایی که از نظر ظاهری بسیار شبیه به کارت های عابر بانک در دستگاه های خودپرداز می باشند. کارمندان مترو با زبان های روسی و آذری بیشتر از زبان انگلیسی آشنایی دارند. پس اگر روسی و آذری بلدید ترجیحا از آنها برای صحبت استفاده کنید. در هنگام انتقال به ایستگاه ها علی الخصوص در ایستگاه های یِرمی سِکیز مِی و جعفر جبارلی (Jafar Jabbarli) کاملا مراقب باشید. در ایستگاه های مزبور علائم راهنما به درستی مشخص نشده اند و واضح نیستند از این رو احتمال گیجی و سردرگمی در آنها به شدت بالاست. مقصد نهایی و ایستگاه بعدی مترو در تابلوهای آن اعلام می شوند. این تابلوها عموما در سطحی مرتفع قرار دارند و به راحتی قابل رویت اند. در طول ساعات اوج شلوغی متروها به شدت شلوغند تا جاییکه در برخی موارد امکان ورود به مترو وجود ندارد و می بایست منتظر قطار بعدی بمانید. با توجه به این ازدحام و شلوغی ها برنامه های سفرتان را در ساعت هایی زودتر از زمان مقرر تنظیم نمایید تا تاخیر به وجود آمده مشکلی در برنامه هایتان به وجود نیاورد. لطفا توجه داشته باشید عکسبرداری در مترو ممنوع است و افراد زیادی در حال عکس گرفتن از ایستگاه های مترو بازداشت شدند. در ایستگاه ها امکانات لازم برای عبور ویلچر وجود ندارد. آسانسور یافت نمی شود و دسترسی به طبقات تنها از طریق پله برقی میسر خواهد بود. 

آداب و رسوم مترو
هنگام ورود به هر ایستگاه کارکنان مترو کیف های شما را با سنسور تشخیص فلز بررسی می کنند. پس در این موارد لطفا با این افراد همکاری های لازم را به عمل آورید. صف ها دارای نظم خاصی نیستند و برخی از افراد بدون توجه به صف و مردم در حال انتظار از روی موانع پریده و سوار مترو می شوند. در صورت تمایل به سوار شدن به متروی بعدی در داخل راهرو منتظر بمانید. در اغلب موارد در مترو آقایان جایشان را به بانوان و افراد سالخورده می دهند. با توجه به اینکه اغلب مسافرین تمایل دارند در ورودی مترو بایستند از این رو این قسمت بسیار شلوغ می شود. با توجه به این شلوغی ها احتمال ضربه و تنه خوردن بسیار زیاد می باشد. در صورت بروز چنین اتفاقاتی اصلا انتظار عذرخواهی از دیگران را نداشته باشید. 

دسترسی به و از فرودگاه
در باکو می توان از طریق اتوبوس های سریع السیر به فرودگاه رسید این اتوبوس ها در ایستگاه مترو کوراوغلو (Koroglu) و یِرمی سِکیز مِی (28 May) نیز توقف دارند. در طی مسیر فرودگاه تا شهر امکانات رفاهی بین راهی نظیر دستشویی و اتاق های مخصوص استراحت نیز وجود دارد. این اتوبوس ها از ساعت 6 تا 22 هر نیم ساعت یکبار و در ساعات شب هر یک ساعت یکبار حرکت می کنند. هزینه بلیط های یک طرفه آن از اکتبر سال 2016 مبلغ 1.30 منات می باشد و بلیط ها باید قبل از ورود به اتوبوس خریداری گردند. هنگام خروج از ترمینال فرودگاه دو دستگاه تهیه بلیط در هر دو ضلع درب خروجی یافت می شود. دستگاه هایی مشابه نیز در داخل ایستگاه های اتوبوس نصب شده اند و دارای راهنمایانی به زبان انگلیسی می باشند. صفحه اصلی این دستگاه ها دو انتخاب را ارائه می دهد. هزینه خرید کارت های پلاستیکی باکیت کارت 2 منات می باشد که 1.30 منات به عنوان هزینه سفر به آن اضافه می شود. از این کارت ها برای اتوبوس و مترو نیز می توان استفاده کرد. بلیط های کاغذی اکسپرس قابل استفاده مجدد نیستند. دسترسی به مرکز شهر از طریق تاکسی از ژوئن سال 2016 با پرداخت هزینه 15 تا 20 مناتی امکان پذیر است. اما آماده باشید که ممکن است از شما کرایه 60 مناتی را طلب کنند. لطفا توجه داشته باشید یک شرکت تاکسی رانی که دارای مجوز رسمی کار در فرودگاست نیز در محوطه فرودگاه وجود دارد. معمولا پلیس از فعالیت رانندگان تاکسی که در خروجی فرودگاه حضور دارند، جلوگیری می کند. اما این تاکسی ها می توانند در حاشیه فرودگاه کار کنند. تاکسی های رسمی فرودگاه در مقابل ساختمان آن مستقر هستند و مجهز به تاکسی متر نمی باشند. هدایت مسیر در این تاکسی ها تا حدودی بر عهده مسافرین است. استفاده از این تاکسی ها مستلزم مراجعه به کیوسک تاکسیرانی خواهد بود. مسافرین بعد از اعلام مسیر و توافق بر سر مبلغ کرایه فیش خود را دریافت کرده و سوار خودرو خواهند شد. البته اگر با راننده بر سر کرایه توافق نکردید از فرودگاه بیرون آمده و بعد از خروج از ایستگاه تاکسی از راندگان بخواهید که شما را به قسمت پایین پارکینگ برسانند. درباره کرایه نیازی به پرس و جو از آنها نیست زیرا ممکن است هزینه ای غیر معقول را از شما درخواست نمایند. شما می توانید هر چقدر که دوست دارید بپردازید. می توان از تاکسی های اوبر به عنوان یکی از قابل اعتمادترین و شایسته ترین شرکت های تاکسیرانی نام برد. در صورت نداشتن سیم کارت محلی و اینترنت خط می توانید از وای فای فرودگاه به صورت رایگان استفاده نمایید. کرایه تاکسی های شرکت اوبر از فرودگاه به شهر تقریبا 12 منات می باشد. با پرداخت 5 منات می توانید از فرودگاه به ایستگاه مترو کوراوغلو برسید. از آنجا چهار تا شش ایستگاه تا مرکز شهر یافت می شود که از ساعت 6 صبح تا نیمه شب خدمت رسانی می کنند. 

سفر دریایی
کشتی های مسافربری در مسیرهای باکو، روسیه، ایران، قزاقستان (تقریبا هر 7 تا 10 روز)، ترکمن باشی و ترکمنستان (سفر دو روزه با پرداخت 50 دلار آمریکا همراه با تخت، همراه داشتن غذا را فراموش نکنید) حرکت می کنند. لطفا قبل از سوار شدن بر این کشتی ها از الزامات تهیه ویزا اطلاع پیدا کنید و در صورت ضرورت حتما ویزا تهیه نمایید. 

دوچرخه سواری در باکو
می توان از دوچرخه سواری به عنوان یکی از عالی ترین راه های حمل و نقل نام برد که به راحتی تمام قسمت های شهر را پوشش می دهد. اما متاسفانه باکو به دلیل داشتن ترافیک های بدون نظم و مشوش محل مناسبی برای دوچرخه سواری نیست. به غیر از قسمت های شمالی شهر بقیه قسمت های آن که شامل دان تاون و ایچری شهیرند دارای جاده هایی مسطح و ایمنی برای دوچرخه سواری اند که البته بسیاری از اوقات شاهد ترافیک های وحشتناکی می باشند. در خیابان های باکو مسیرهای دوچرخه سواری مجزا وجود ندارند و اتومبیل ها و دوچرخه ها در مسیری یکسان حرکت می کنند. مرکز شهر باکو اصلا مکان مناسبی برای دوچرخه سواری نیست و مردم این شهر به شدت با انجام آن در این منطقه مخالفت می کنند. در سال 2012 تنها در مسیرهای پیاده روی باکو 285 نفر کشته و 1185 نفر زخمی شده اند. به طور کلی آمار مرگ و میر قطعی در هر یک از خیابان های باکو به بیش از 1000 نفر می رسد. دلیل این آمار وحشتناک نیز عدم توجه بیش از 40 درصد از رانندگان این شهر به موازین و قوانین رانندگی است. در حالیکه سواری در خیابان های باکو اصلا توصیه نمی شود اما الحق نباید انجام آن را در بلوار باکو از دست داد. در ماه مه سال 2012 یک منطقه جدید در بولوار مجاور دریا باکو افتتاح گردید، این محوطه از قصر ورزش های باکو شروع شده و تا میدان پرچم ملی ادامه دارد. همچنین دارای یک پارکینگ در قصر ورزش می باشد از این رو می توان این منطقه را به عنوان نقطه شروعتان انتخاب نمایید. گرچه باکو از امنیت بالایی برخوردارست اما هیچگاه دوچرخه تان را بدون قفل و زنجیر در مکانی ترک نکنید. لطفا توجه داشته باشید در مرکز شهر باکو فروشگاه هی به نام مای بایک (MyBike) با آدرس (Asef Zeynalli Street, Ichari Shahar) یافت می شود که می توانید از آن دوچرخه اجاره نمایید. برای یافتن بهترین مسیرها کافیست یک نسخه از نقشه باکو با دوچرخه را تهیه کنید، این نقشه در تمام نقاطی که دوچرخه اجاره می دهند، یافت می شود. هزینه اجاره روزانه دوچرخه ها 10 تا 20 منات خواهد بود. برای اجاره دوچرخه ارائه پاسپورت و کارت شناسایی همراه با مبلغی به عنوان وثیقه الزامی است. 

تردد با اتوبوس و مینی بوس در باکو
هزینه استفاده از اتوبوس و مینی بوس برای هر نفر در باکو تقریبا 0.2 منات است، به بیانی دیگر می توان در این شهر با پرداخت این هزینه به هر نقطه ای که می خواهید، بروید. مقاصد معمولا بر روی قسمت جلویی و ضلع سمت راست اتوبوس ها نوشته شده است. با مراجعه به وب سایت (http://www.niim.az/en/bus-info) می توانید از مسیر و ایستگاه های اتوبوس ها بر روی نقشه تعاملی شهر باکو آگاه شوید. متاسفانه استفاده از اتوبوس برای افراد با معلولیت های جسمی علی الخصوص کسانی که از ویلچر استفاده می کنند، میسر نخواهد بود.

تردد با قطار
خطوط قطار الکترونیکی باکو از قسمت های متعدد شهر تا مناطق اطراف باکو نظیر سومقاییت (Sumqait) کشیده شده و هزینه استفاده از آن 1 منات می باشد.

تاکسی
تاکسی های باکو معمولا در تمام قسمت های شهر به چشم می خورند اما چنانچه با زبان محلی این سرزمین آشنا نیستید پیشنهاد می شود که از تاکسی های طرح لندن که به تاکسی های بادمجان معروفند، استفاده نمایید. این تاکسی ها بر خلاف دیگر تاکسی های باکو دقیقا بر روی تاکسی متر کار می کنند و قابل اعتمادند. برخی از رانندگان این تاکسی ها با زبان انگیسی آشنایی دارند اما پیشنهاد می شود قبل از سوار شدن بر آنها از یک دوست محلی برای گفتن آدرس مورد نظرتان به آنها کمک بخواهید.

پیاده روی
دسترسی به اطراف میدان فانتین، بلوار باکو و شهر قدیمی به صورت پیاده امکان پذیر خواهد بود اما امکان رفتن به کل قسمت های شهر به صورت پیاده وجود ندارد. دولت آذربایجان در راستای تشخیص مشکلات و خطرات ترافیکی برای عابرین پیاده تصمیم به ایجاد و ساخت شبکه های گسترده ای از پیاده روهای زیرزمینی با هدف حفظ امنیت عابرین شهر گرفته است. متاسفانه افراد زیادی که به جای استفاده از مسیرهای پیاده روی از خیابان ها عبور کنند، جان خود را از دست داده یا زخمی شده اند. این مسیرها در تمام قسمت های شهر علی الخصوص در نزدیکی بولوار و ورودی مترو به چشم می خورند. اغلب این مسیرها دارای آسانسور و پله برقی اند اما رمپ های قابل استفاده برای معلولین با ویلچر در آنها یافت نمی شود. گاها بالابر در برخی مسیرها وجود دارد که اغلب آنها قابل استفاده نیستند. با توجه به فعالیت های جاده ای و بازسازی های ساختمان های مدرن مسیرهای پیاده روی در برخی نقاط به طور کامل قطع شده اند و یک مسیر جایگزین برای آنها انتخاب شده است.

نکات عمومی
قبل از سفر به باکو حتما از پوشش دهی هزینه بیمه تان در آذربایجان اطمینان حاصل نمایید. همچنین چنانچه از دارو خاصی استفاده می کنید حتما اطلاعات لازم از ممنوعیت یا عدم ممنوعیت حمل آن در آذربایجان کسب نمایید. 

شماره های ضروری
شماره اورژانس پزشکی 103 می باشد. همچنین برای دریافت اطلاعات مربوط به سلامت، تجهیزات پزشکی و داروخانه ها با شماره 9103 تماس حاصل نمایید. تماس با این شماره ها از طریق تلفن همراه و دیگر خطوط ثابت امکان پذیر خواهد بود.

در صورت مواجه شدن با بیماری های گوارشی و اسهال در باکو چه کارهایی باید کرد؟
اسهال یکی از شایع ترین بیماری هاییست که مسافرین با آن دست و پنجه نرم می کنند. در صورت مواجه شدن با این مشکل حتما مقدار زیادی آب معدنی یا آب جوشانده شده، بنوشید. نمک های آبرسانی را از داروخانه های شهر تهیه نمایید و از نوشیدن قهوه و نوشیدنی های شیرین اجتناب ورزید. لطفا توجه داشته باشید حتما در آب های مشخص شده که توسط گروهی از غریق نجات ها نظارت می شوند، شنا کنید.

ترافیک
با توجه به مهاجرت سیل عظیمی از مردم آذربایجان به پایتخت این شهر جمعیت باکو به صورت باورنکردنی و خیره کننده ای در حال افزایش می باشد. این افزایش جمعیت پیامدهای متعددی نظیر افزایش ترافیک را در پی دارد. در طول ساعت های شلوغی رانندگی در باکو و حتی استفاده از وسایل نقلیه عمومی این شهر واقعا دشوار می باشد. در این ساعات بسیار با احتیاط از خیابان های عبور نمایید و حتما از مسیرهای پیاده روی زیرزمینی استفاده کنید. با توجه به اینکه در این ساعات پلیس راهنمایی و رانندگی سعی بر باز کردن ترافیک دارد پس حتما در حین عبور از خیابان علاوه بر توجه به چراغ راهنما مراقب اطرافتان باشید. 

ساعت کاری در باکو
اکثر فروشگاه های باکو تا ساعت 22 باز هستند که البته چندین فروشگاه خرده فروشی در این شهر یافت می شود که تا نیمه های شب و گاها تا صبح به فعالیت خود ادامه می دهند. همه این فروشگاه ها هر روز هفته خدمت رسانی می کنند. داروخانه های باکو نیز به صورت معمول هر روز هفته تا ساعت 21 در دسترس هستند و برخی دیگر از آنها تا  نیمه های شب و تا صبح خدمت رسانی می کنند. برای کسب اطلاعات لازم درباره محل قرار گرفتن این فروشگاه ها به صفحه نقشه آنها مراجعه نمایید.

جرم و جنایت
با توجه به پایین بودن آمار جرم و جنایت در باکو این شهر به هیچ وجه مکانی خطرناک نخواهد بود از این رو می توانید با خیال راحت حتی در اواخر شب در مرکز آن راه بروید. البته خانم ها می بایست کمی جانب احتیاط را رعایت نمایند و شب ها به تنهایی به خیابان نروند. در باکو نیز همانند هر شهر دیگر انسان های احمقی که ممکن است شما را به خطر بیندازند، وجود دارد.

مردم
مردم آذربایجان در کل دنیا به میهمان نوازی مشهورند، در بین مردم این سرزمین به ارمغان آوردن بهترین ها برای میهمانانشان یک سنت مهم محسوب می شود. آنها به بهترین شکل ممکن و با رویی گشاده از میهمانانشان پذیرایی می کنند. در هنگام سفر به باکو در صورت نیاز حتما از مردم مهربان این شهر کمک بخواهید، مطمئنا آنها به بهترین شکل ممکن شما را در حل مشکلتان یاری می رسانند.

قوانین آداب معاشرت
در هنگام سفر به باکو سعی کنید از انجام فعالیت هایی نظیر قرار دادن پاها روی میز در هنگام نشستن، اشاره با انگشت به سمت فردی، با دست ضربه زدن به فردی که نمی شناسید یا زیاد دوست نیستید، با صدای بلند صحبت کردن و پوشیدن لباس های نامتعارف خودداری نمایید.

عکسبرداری
در باکو می توانید از هر منظره و مکانی که دوست دارید به جز مناطقی که به علائم عکسبرداری ممنوع تجهیز شده اند، عکس بگیرید. در صورت توجه نکردن به این علائم، عکسبرداری های شما گزارش می شود. در این موارد ممکن است یک افسر امنیتی عملیات لازم را برای حذف عکس ها پیگیری می کنند. افرادی که در خیابان ها حضور دارند علی الخصوص نسل جوان درخواست شما را برای گرفتن یک عکس یادگاری به صورت بسیار دوستانه ای قبول می کنند.

خرید
در خیابان نظامی باکو و محوطه اطراف میدان فانتین تعداد زیادی فروشگاه لوازم جانبی، لباس و جواهرات یافت می شود. همچنین در بلوار ساحلی معروف باکو و فاصله 5 دقیقه ای تا مرکز شهر یک مرکز خرید غول پیکر به چشم می خورد. مرکز خریدی فوق العاده که درست روبروی هتل پارک این قرار گرفته و پارک بولوار نام دارد. این مرکز خرید میزبان تعداد زیادی فروشگاه لباس، جواهرات و لوازم جانبی بوده و همچنین چندین رستوران، کافه و یک سینما و سالن بولینگ نیز در آن وجود دارد. 

سوغاتی ها
برای برخی از مسافرین خرید سوغاتی ضروری است، در مرکز شهر باکو انواع اجناس ساخت کشور چین یافت می شود و سوغاتی های این شهر در تمام مغازه های آن یافت نمی شود. در سال های گذشته هنرمندان، آثار هنری و نقاشی های زیبای خود را با موضوع و تم باکو در نزدیکی های میدان فانتین به فروش می رساندند اما اخیرا فعالیت فروشندگان خیابانی در این شهر ممنوع شده. بنابراین چنانچه تمایل به خرید هدایای واقعی و سوغاتی های باکو هستید به مغازه های مجاور برج میدن مراجعه نمایید. در داخل این فروشگاه ها تمام اقلام مربوط به این سرزمین از فرش های دست بافت تا کتاب های قدیمی و ظروف عتیقه یافت می شود. در هنگام خرید از این فروشگاه ها به دو نکته توجه نمایید. اول اینکه برخی از فروشندگان در هنگام معامله به خریداران خارجی قیمت کالاها را بیش از ارزش واقعی آنها بیان می کنند، پس به این گرانی ها توجه داشته باشید. همچنین در برخی موارد کالاهای عتیقه نظر مامورین گمرک را به خود جلب می کند. پس قبل از خرید کالا لینک کد کالا که به زبان انگیسی یافت می شود را چک نمایید تا اطلاعات عمومی لازم درباره آنها را بدست آورید. 

چانه زنی
چانه زدن در باکو ضروری است، مهم نیست که برای گرفتن یک تاکسی تلاش می کنید یا می خواهید یک محصول ارزشمند را از یک عتیقه فروشی تهیه نمایید. در هر صورت چانه زنی در تمام موارد به جز فروشگاه های مواد غذایی که قیمت اقلام را با برچسب مشخص نموده اند، جوابگوست.

گدایان خیابانی
گرچه در خیابان های باکو گداهای زیادی وجود ندارد اما از آنجایی که شما یک توریست هستید و به راحتی در میان جمعیت قابل شناسایی می باشید، گداها به سرعت شما را می شناسند و به سمتتان روانه می شوند. گداها اغلب توسط پلیس دستگیر می شوند اما گاها و به ندرت در خیابان ها به چشم می خورند. جمعیت گدایان را اغلب کشتی گج کاران بسیار پیر که با مدال هایشان در خیابان ظاهر می شوند و کودکان تشکیل می دهد. لطفا از پول دادن به این کودکان اجتناب نمایید زیرا کمک کردن به آنها به منزله ادامه دادن به راهشان خواهد بود. مراقب باشید برخی از این افراد سارق و جیب برند.

آب و هوا
شهر باکو بر روی شبه جزیره آبشوران قرار گرفته و از سه طرف توسط دریای خزر احاطه گردیده. آب و هوای این شهر در طی فصل بهار و پاییز گرم می باشد. باکو شاهد زمستان های بدون برف و یخ زدگی است و شاید در طول کل زمستان تنها 2 یا 3 بار در این شهر برف ببارد. تابستان های باکو واقعا گرم و طاقت فرساست. از مهم ترین مشخصه های آب و هوایی این شهر می توان به وزش مداوم باد در آن اشاره کرد.

سفارت و خدمات کنسولگری ایران در باکو

سفارت ایران
آدرس: B.Sardarov street, Baku 4.
Tel: +994 (12) 492 44 07, 492 64 53, 492 80 06 
Fax: +994 (12) 498 07 33, 497 12 23 
E-mail: info@iranembassyaz.org
matbuat@iranembassy.az 
Web site: www.iranembassy.az

خدمات کنسولی
آدرس: 10 J.Jabbarli street, Baku
Tel: +994 (12) 498 07 66, 495 95 40 
Fax: +994 (12) 498 05 40

مرکز فرهنگی
آدرس:  42 Iskra street, Baku
Tel: +994 (12) 498 23 45, 495 20 12 
Fax: +994 (12) 497 30 55

اداره امور دینی
Tel: +994 (12) 495 20 12

مجتمع آموزشی
آدرس: 49 Hatayi street, Baku
Tel: +994 (12) 492 61 31

اداره کنسولگری در نخجوان
کنسول عمومی: آقای سید محمد طباطبایی
آدرس: 13 Ataturk street, Nakhchyvan
Tel: + 994 (136) 5 03 43, 5 72 46, 5 73 64 
Fax: + 994 (136) 5 67 05


نظرها

 • 2 1

  باسلام برای اجاره منزل در باکو کل پول اجاره را. اول پرداخت نکنید چون بعد بامشکل وخرابی دستگاه گرم وسرد جوابکو نیستند

 • 0 1

  عالی بود

 • 0 0

  عالی 👍 یاشاسین ❤️

 • 0 0

  خوب

مقاله های گردشگری

با 11 مورد از صلح آمیزترین کشورهای جهان آشنا شوید

کیفیت زندگی مردم یک کشور نیز مهم است. آموزش با کیفیت بالا، بازار کار گسترده و مراقبت های بهداشتی رایگان از جمله موارد مشترک صلح آمیزترین کشورها هستند. بنابراین، اگر مشتاق هستید بدانید که کدام کشور صلح‌آمیزترین کشور اروپا یا صلح‌آمیزترین کشور در جهان است، ما به شما خواهیم گفت. بیایید 11 کشور صلح آمیز جهان را بشناسیم!

متن کامل مقاله

معرفی 28 مکان حیرت انگیز که باور نمی کنید در استرالیا هستند (قسمت دوم)

برای جشن گرفتن بازگشایی مرزهای استرالیا و استقبال دوباره از بازدیدکنندگان بین المللی، ما برخی از باورنکردنی ترین مکان ها را برای بازدید در سرزمین های اقیانوسیه انتخاب کرده ایم. در این مقاله به اطراف استرالیای چندفرهنگی سفر می کنیم و مناظر غیرمعمولی را کشف خواهیم کرد که شما را به این فکر می‌ اندازد که کجای زمین هستید …

متن کامل مقاله

معرفی 28 مکان حیرت انگیز که باور نمی کنید در استرالیا هستند (قسمت اول)

برای جشن گرفتن بازگشایی مرزهای استرالیا و استقبال دوباره از بازدیدکنندگان بین المللی، ما برخی از باورنکردنی ترین مکان ها را برای بازدید در سرزمین های اقیانوسیه انتخاب کرده ایم. در این مقاله به اطراف استرالیای چندفرهنگی سفر می کنیم و مناظر غیرمعمولی را کشف خواهیم کرد که شما را به این فکر می‌ اندازد که کجای زمین هستید …

متن کامل مقاله

آب و هوا

ساعت به وقت محلی این شهر

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید