• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


 • زیارتگاه شاه شهید شهرستان هرمزگان استان قشم
 • زیارتگاه شاه شهید شهرستان هرمزگان استان قشم
 • زیارتگاه شاه شهید شهرستان هرمزگان استان قشم


زیارتگاه شاه شهید

نام مرکز دیدنی

The Martyr King Shrine

نوع مرکز دیدنی

مکان مذهبی

استان

شهرستان

قشم

ناحیه

اطراف شهر

نرخ قیمت ورودی

رایگان

آدرس

هرمزگان، قشم، خیابان دریا، قبل از برکه خلف

تاریخچه زیارت گاه شاه شهید
زیارتگاه شاه شهید در ده کیلومتری شهر قشم و در بالای کوهی در نزدیکی غارهای خربس، واقع شده است. در باب هویت صاحب این مقبره روایات گوناگونی در میان مردم بومی رواج دارد. اما آنچه که بین همه مشترک است، این است که این مقبره مربوط به مرد زیباروی نی نوازی بوده است که دختران و زنان  به شوق دیدن روی او و شنیدن صدای آواز سازش تا پای این کوه می آمدند. طبق داستان های مردم بومی، این سید ناگهان ناپدید شده است. البته داستان های نقل شده متفاوت است. بعضی می گویند که به آسمان رفته و بعضی اعتقاد دارند در دریا محو شده و دیگر اثری از او پیدا نشده است. مردم بومی معتقدند که این امامزاده برای باروری زنان عقیم بسیار مجرب است و سالانه افراد زیادی برای حاجت خواستن به این زیارتگاه می آیند و برای برآورده شدن حاجتشان، نذر می کنند.

معماری زیارتگاه
زیارتگاه شاه شهید بر بالای یک کوه در ارتفاعات قرار دارد و برای رسیدن به آن مسیری چشم نواز را در پیش دارید. این زیارتگاه دارای دو اتاق حدودا 12 متری است که با خشت ساخته شده اند. در مقابل این زیارتگاه یک حوض کوچک بر زیبایی و قداست آن افزوده است. در کنار این حوض درختی به اسم تمبر روییده که محلی ها آن را چیچغ می نامند. چیچغ گیاهی در حال انقراض است و مصارف بسیاری همچون تولید چاشنی و ادویه دارد.
این زیارتگاه قبلا یک مکان خیلی ساده و کوچک بود که با کمک سازمان منطقه قشم، باز سازی شد. 

مکان های گردشگری نزدیک
در سفر به قشم، برای اینکه سفر راحت تری را سپری کنید می توانید مکان های نزدیک به یکدیگر را در برنامه یک روز قرار دهید. در ادامه گردشگری در زیارتگاه شاه شهید پیشنهاد می شود از غارهای خربس و جزیره درگهان نیز بازدید کنید.


نقشه و موقعیت جغرافیایی

مشاهده دیدنی های اطراف روی نقشه

آب و هوا

دیدنی های نزدیک به زیارتگاه شاه شهید

تفریحات نزدیک به زیارتگاه شاه شهید

نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

ایران گردی
محبوبترین دیدنی های ایران

مقاله های گردشگری

با 11 غار بزرگ در سراسر جهان آشنا شوید

غارها یکی از زیباترین، دیدنی ترین و جادویی ترین مکان های روی زمین هستند. آنها به عنوان دروازه ای به گذشته سیاره و گواهی از چگونگی تکامل زمین شناخته می شوند. چه شما یک مورخ باشید یا یک علاقه مند به ورزش، غارها همیشه علاقه انسان را برانگیخته اند، چرا که با پیشروی در این تونل های طبیعی، می توانید نگاهی اجمالی به تاریخ گذشته زمین بیاندازید.

متن کامل مقاله

معرفی 7 تجربه شگفت انگیز حیات وحش در اروپا

پناهگاه فوک در شمال آلمان به دلیل جذابیت بیش از حد و کارهای خوبی که انجام می‌ دهند، هنوز هم یکی از مکان‌ های مورد علاقه‌ ام است که تا به حال از آن بازدید کرده‌ ام. البته طوطی های دریایی و حتی خرس ها و اسب های وحشی هم برای دیدن وجود دارند. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید اروپا چه چیزی برای ارائه تجربه سفر از نوع حیات وحش برای شما دارد. در اینجا موارد دلخواه شخصی من، بدون ترتیب خاصی آورده شده است.

متن کامل مقاله

عکس های دیدنی از مکان های مقدس متروکه در جهان (قسمت دوم)

جهان پر از مکان های باشکوهی است که زمانی برای تمدن های گمشده مقدس بودند. کتاب جدید مکان‌ های مقدس متروکه اثر لارنس جوف، شگفت‌ انگیزترین مکان‌ های جهان را بررسی می‌ کند. ما برخی از معروف ترین و جذاب ترین آنها را برای کشف تاریخچه ای که در پس آنها نهفته است، برای شما انتخاب کرده ایم.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید