•  جنگل حرا شهرستان هرمزگان استان قشم
  •  جنگل حرا شهرستان هرمزگان استان قشم
  •  جنگل حرا شهرستان هرمزگان استان قشم

جنگل حرا


نام مرکز دیدنی

Hara Forest

استان

شهرستان

ناحیه

اطراف شهر

آدرس

هرمزگان، بین بندر خمیر و قشم، در فاصله 60 کیلومتری غرب شهر قشم، تنگه خوران، بین جزیره قشم، جاده جنگل حرا - سهیلی

می توان از جنگل های حرا به عنوان یکی از عجایب ایران زمین نام برد، جنگلی که در دل آب های شور استان هرمزگان پناه گرفته است. از مهم ترین جاذبه های این جنگل ها می توان به شرایط زیست محیطی متفاوتش اشاره کرد، جاییکه بستر لازم برای رشد گیاهان آب شور را داراست. این گیاهان با جذب آب شور و انجام فرآیندهایی بر آن آب و مواد مغذی لازمشان را برای ادامه حیات تامین می کنند از این رو می توانند در این شرایط پایدار بمانند. جنگل های حرا مساحت 20 کیلومتری را پوشش می دهد و از تنوع زیستی بالایی با شرایطی مطلوب برخوردارند. شرایطی مطلوب که به لطف آن ادامه حیات گیاهان آب شور و گونه هایی متعددی امکان پذیر خواهد بود. گونه هایی شورپسند و نادر که از ارزش بسیار والایی برخوردارند. جنگل های حرا با آب و هوایی مرطوب و استوایی بستری بسیار مناسب برای زندگی پرندگان دریایی و مرغان ماهیخوار می باشد، پرندگانی که به دلیل مطلوب بودن شرایط هوا در فصل مهاجرتشان از این نقطه عبور می کنند. می توان از جنگل های حرا به عنوان بهشتی برای عاشقان طبیعت نام برد، جاییکه می توانند در آن نظاره گر ترکیبی رویایی از طبیعت خارق العاده، آب های درخشان، درختان و پرندگانی متفاوت باشند و در سکوتی دلنواز به تمدد اعصاب بپردازند. قرار گرفتن درختان سرسبز بر روی سطح آب در این جنگل ها خالق تصویری دلنواز شده است، تصویری دلربا که قطعا هوش را از سر هر بیننده ای می پراند. جنگل های حرا به عنوان زمردی درخشان در قلب آب های زمردی خلیج فارس خودنمایی می کنند و با طبیعتی بکر و حیات وحشی منحصر به فرد یکی از گزینه های توریستی و محبوب جزیره قشم و استان هرمزگان به شمار می رود. جنگل های حرا در استان هرمزگان، جزیره قشم، منطقه حفاظت شده حرا در تنگ خوران بین جزیره قشم، سواحل بندر خمیر و در مصب و دلتای رودخانه مهران قرار گرفته است.

بهترین زمان بازدید: بهترین زمان بازدید از این جواهر درخشان خلیج فارس فصل تابستان همزمان با شکوفه کردن درختان می باشد.


نقشه و موقعیت جغرافیایی


نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
هنوز نظری در این مورد درج نشده است.


مقاله های گردشگری

با 10 مورد از عجیب ترین گونه های گیاهی دنیا آشنا شوید

گیاهان موجودات بسیار جالبی بر روی کره زمین هستند که در سراسر جهان و به صورت هزاران گونه متفاوت وجود دارند و گفته می شود که حتی قبل از حیات انسان ها نیز گیاهان بر روی زمین می زیستند. گیاهان زیبا، مفید و شگفت انگیز هستند، برخی از آن ها به عنوان غذای حیوانات و حتی انسان ها استفاده می شوند، در حالی که برخی دیگر مصرف دارویی دارند.

متن کامل مقاله

با 15 مورد از زیباترین روستاهای اسپانیا آشنا شوید

لوس پِبلوس مس بونیتوس دِ اسپانا (Los Pueblos mas Bonitos de Espana) یا انجمن زیباترین جزیره های اسپانیا 68 جواهر کوچک و 11 مورد دیگر که در سال 2018 به این لیست اضافه شده را در طول کشور برگزیده است. به ادامه این مقاله توجه کنید تا تعدادی از بهترین ها را به شما معرفی کنیم.

متن کامل مقاله

جاذبه های پنهان شهرهای سراسر دنیا که از وجودشان بی خبرید

در این مقاله با جاذبه های پنهان شهرهای سراسر دنیا که از وجودشان بی خبرید از جمله تالار موسیقی ویلتون، موزه پیانولا، تالاب رودریگو ده فریتس و مناطق تماشایی دیگر آشنا می شوید.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید