• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


 • شهر لنکاوی در کشور مالزی - توریستگاه
 • شهر لنکاوی در کشور مالزی - توریستگاه
 • شهر لنکاوی در کشور مالزی - توریستگاه
 • شهر لنکاوی در کشور مالزی - توریستگاه
 • شهر لنکاوی در کشور مالزی - توریستگاه
 • شهر لنکاوی در کشور مالزی - توریستگاه
 • شهر لنکاوی در کشور مالزی - توریستگاه
 • شهر لنکاوی در کشور مالزی - توریستگاه
 • شهر لنکاوی در کشور مالزی - توریستگاه
 • شهر لنکاوی در کشور مالزی - توریستگاه
 • شهر لنکاوی در کشور مالزی - توریستگاه
 • شهر لنکاوی در کشور مالزی - توریستگاه
 • شهر لنکاوی در کشور مالزی - توریستگاه
 • شهر لنکاوی در کشور مالزی - توریستگاه
 • شهر لنکاوی در کشور مالزی - توریستگاه
 • شهر لنکاوی در کشور مالزی - توریستگاه

آشنایی با لنکاویکشور

اقلیم آب و هوایی

استوایی

وسایل حمل و نقل

تاکسی,دوچرخه

مساحت

478 کیلومتر مربع

جمعیت

85,588 نفر

زمان پرواز از تهران

9.15 ساعت
موقعيت جغرافيايى و اطلاعات شهر لنکاوی
لنکاوی، که به طور رسمی با نام لنکاوی، جواهر کداح (Kedah) شناخته می شود، یک ناحیه و یک مجمع الجزایر متشکل از 99 جزیره (5 جزیره کوچک که فقط در جزر و مد کم قابل مشاهده می باشد) است که در دریای آندامان (Andaman) و در حدود 30 کیلومتری شمال غربی ساحل سرزمین اصلی، مالزی واقع شده است و بخشی از ایالت کداح می باشد. حداکثر طول این جزیره 30 کیلومتر است و پایتخت و بزرگترین شهر آن کوآ (Kuah) می باشد. از میان 99 جزیره تنها 4 مورد از بزرگترین آن ها دارای سکونت هستند. در 15 ژوئیه سال 2008، سلطان عبدالحلیم از کداح (Langkawi Permata Kedah) همزمان با جشن سالگرد ویژه خود، با تغییر نام جزیره به لنکاوی پرماتا کداح موافقت کرد. لنکاوی همچنین یک منطقه اداری است و پانتای چنانگ (Pantai Cenang) محبوب ترین منطقه ساحلی و توریستی در لنکاوی می باشد که سالانه ده ها هزار گردشگر از آن بازدید می کنند. 
وزارت گردشگری مالزی این جزیره را به عنوان مقصدی برای تعطیلات گردشگران ثروتمند قرار داده است، ولی خوشبختانه در عمل اینگونه نیست. البته، لنکاوی دارای چندین ساحل است که هتل های گران قیمتی در آن ها قرار دارند و جایی نیست که توریست های معمولی با درآمد متوسط بتوانند کار ویژه ای در آن انجام دهند. اما همانطور که گفته شد هنوز هم قسمت اصلی سواحل این جزیره از جمله محبوب ترین ساحل آن یعنی پانتای چنانگ و پانتای تنگاه (Pantai Tengah) با قیمت های بسیار مناسب، جذاب ترین مکان های این جزیره هستند. حتی مسافران با بودجه محدود می توانند به راحتی محل اقامت خود را در اینجا پیدا کنند، خواه یک هتل ارزان قیمت، یا یک اتاق در یکی از مهمانخانه های لنکاوی باشد. قیمت غذاها و سرگرمی هم زیاد نیست، همه چیز بسیار در دسترس و ارزان است و نوشیدنی ها به ویژه بر خلاف سایر نقاط مالزی که بسیار گران هستند، بدون هیچ گونه مالیاتی فروخته می شوند.

جمعیت
تنها چهار جزیره از 99 جزیره دارای سکونت هستند که شامل لنکاوی (پالائو لنکاوی، جزیره اصلی)، توبا (Tuba)، رباک (Rebak) و دایانگ بانتینگ (Dayang Bunting) می شود. جمعیت کل تقریبا 99،000 نفر است، که حدود 65،000 نفر از آن ها در لنکاوی هستند و 90 درصد آن ها را مالزیایی ها تشکیل می دهند.

آب و هوا
جزیره لنکاوی دارای آب و هوای استوایی است و در آن سالانه بیش از 2،400 میلی متر باران می بارد و در طول سال گرم و آفتابی است. در اینجا می توان در کل سال به تفریح و استراحت پرداخت اما برای اینکه تعطیلات خود را خراب نکنید، باید فصول با پتانسیل گردشگری بالا، متوسط و کم را در نظر بگیرید.
فصل گردشگری و تعطیلات از ماه نوامبر تا مارس ادامه دارد و اوج آن از ماه ژانویه تا مارس است. این بهترین زمان برای گذراندن تعطیلات در سواحل است، زیرا باد، باران و هوای ابری مشکلی ایجاد نمی کنند. در این زمان دریا بسیار آرام و بدون موج است.
فصول گردشگری متوسط از ماه آوریل تا اوت است. این زمان برای کسانی مناسب است که می خواهند در هزینه های خود صرفه جویی کنند و در عین حال اوقات خوبی نیز داشته باشند. در این زمان، ممکن است باران ببارد و آسمان ابری شود، اما همه این ها لحظه ای است. هوای نامساعد معمولا در نیمه دوم روز رخ می دهد و نهایتا یکی دو ساعت بیشتر طول نمی کشد. مزیت سفر در این دوره زمانی، تعداد کمتر گردشگر و قیمت پایین تر هتل ها می باشد. برخی از هتل ها در این فصول تا 50 درصد تخفیف می دهند. 
فصل کم کردشگر (فصل بارندگی) ماه های سپتامبر و اکتبر را شامل می شود. در این زمان بارندگی بیشتر شده و آسمان اغلب اوقات ابری است. در حقیقت، حتی در این زمان هم می توان سفر خوبی به این جزیره داشت، فقط باید آماده باشید که هر روز برای چند ساعت ممکن است باران ببارد و اینکه بخشی از زیرساخت های گردشگری برای تعمیرات و ارتقا بسته می شوند.

تاریخچه لنکاوی
تاریخ لنکاوی طی سال ها با سلطنت کداح (Kedah) پیوند خورده و رابطه نزدیکی با آن دارد. افسانه ها از یک مار بسیار بزرگ، نگهبان جزایر لنکاوی حکایت می کنند که هر زمان پادشاه جدیدی در کداح برای اولین بار به سلطنت می رسید، یا هنگامی که جنگ با یک کشور دیگر اعلام می شد، باید یک دختر باکره را برای آن قربانی می کردند. 
جزیره لنکاوی توسط مسافران مختلف این منطقه در تاریخ ثبت شده است. این جزیره در قرن 14 در سلسله یوان، توسط وانگ دایوان، لنگیاپوتی (Lóngyápútí) نامیده شد و هنگامی که دریادار مینگ ژنگ از این منطقه بازدید کرد، این جزیره را در نقشه خود با عنوان لنگیاجیائوی (Lóngyájiāoyǐ) مشخص کرد. در قرن پانزدهم، هنگامی که آچنی ها برای کاشت فلفل به این جزیره آمدند، اینجا را جزیره فلفل (Pulau Lada) نامیدند. در سال 1691، ژنرال فرانسوی آگوستین دو بولیو ورود خود را برای خرید فلفل به جزیره لانکاهوی (لنکاوی) ثبت کرد و او مجبور شد که برای خرید فلفل از جانشین لنکاوی مجوز بگیرد. 
لنکاوی از نظر تاریخی محل زندگی دریانوردان و همچنین دزدان دریایی و ماهیگیرانی بوده که در اصل اهل قسمت جنوبی شبه جزیره مالزی بودند. در سال 1821 ارتش سیام (Siam) به کداح و لنکاوی حمله کرد و در اولین حمله، مردم محلی تصمیم گرفتند انبار پادانگ ماتسیرات را بسوزانند تا با گرسنگی دادن به ارتش سیام آن ها را بیرون برانند. با این وجود سرانجام سیامی ها در ماه مه سال 1822 این جزیره را تصرف کردند، رهبران آن را به قتل رساندند و بسیاری از مردم جزیره را به عنوان برده گرفتند و بسیاری دیگر نیز مجبور به فرار شدند. قبل از حمله سیام، تخمین زده می شد که جمعیت جزایر 3 تا 5 هزار نفر باشد که تنها بخش کوچکی از آن پس از حمله باقی مانده اند. 
این جزیره در کمپینی علیه سیامی ها در سال 1837 از حکومت سیام پس گرفته شد. بین سال های 1840 تا 1841 سلطان کداح، که پس از حملات سیام به تبعید فرستاده شده بود، اجازه بازگشت یافت و جمعیت جزایر لنکاوی عمدتا پس از آن به دلیل اسکان مهاجرانی از سوماترا افزایش یافت. در سال 1909 این جزایر با پیمان آنگلوسیامی (Anglo-Siamese) تحت حاکمیت انگلیس قرار گرفتند. بر اساس این پیمان وسط کانال بین پارک ملی تاروتائو (Tarutao) و لنکاوی به مرز سیام و تاروتائو به بخشی از سیام تبدیل شد، در حالی که تمام جزایر لنکاوی در جنوب، تحت سلطه انگلیس در آمدند. در مدت جنگ جهانی دوم، زمانی که بخش انگلیسی مالزی به دست ژاپنی ها افتاد، سیام مدت کوتاهی کنترل آن را بدست گرفت. 
لنکاوی برای مدت زمان زیادی پناهگاه دزدان دریایی بود و قسمت شمالی تنگه مالاکا (Malacca) را تحت تاثیر قرار داده بود. در یک سری عملیات، بین دسامبر سال 1945 تا مارس 1946، انگلیسی ها پایگاه زمینی دزدان دریایی را در لنکاوی و تاروتائو پاکسازی کردند و به حکومت خود ادامه دادند تا اینکه مالزی نهایتا در سال 1957 استقلال یافت. 
لنکاوی تا سال 1986 و تا زمانی که نخست وزیر وقت ماهاتیر محمد تصمیم گرفت آن را به یک مکان بزرگ گردشگری تبدیل و به برنامه ریزی احداث بسیاری از ساختمان های جزایر کمک کند، به عنوان مکانی دورافتاده و آرام باقی ماند. این جزیره به سرعت به عنوان یک مقصد گردشگری رشد کرد و تا سال 2012، پذیرای بیش از 3 میلیون گردشگر در سال بود. 

غذاهای لنکاوی

1) ناسی داگانگ (Nasi Dagang): این غذا در اصل یک وعده صبحانه دیروقت یا ناهار است. برنج بخار پز شده در شیر نارگیل با کاری ماهی تند سرو می شود و شامل موادی مانند تخم مرغ آب پز، نارگیل سرخ شده و ترشی است.
2) ناسی کاندار (Nasi Kandar): یکی دیگر از غذاهای محلی محبوب که در آن برنج بخارپز شده با چندین کاری با طعم های مختلف به همراه یک یا چند ماده غذایی مانند تکه های مرغ سرخ شده، تکه های مکعبی گوشت گاو، ماهی، گوشت گوسفند، میگو، ماهی مرکب و غیره سرو می شود.
3) ناسی لماک (Nasi Lemak): این یکی دیگر از غذاهایی است که حتما باید امتحان کنید. برنج در کرم نارگیل بخارپز شده و اغلب روی برگ موز یا پاندان سرو می شود. بوی این غذا اصلی ترین ویژگی آن است و بادام زمینی بو داده، تخم مرغ آب پز، تکه های خیار و ماهی کولی کوچک خشک شده (sambal ikan billis) در آن وجود دارد. می توانید این غذا را با مرغ یا "راندانگ" گوشت گاو که در شیر نارگیل و کاری پخته می شود نیز میل کنید.
4) ناسی آیام (Nasi Ayam): این غذا با عنوان برنج و مرغ نیز معروف است و برنج را در آب مرغ تهیه می کنند و با مرغ سوخاری یا تفت داده شده سرو می شود.
5) ایکان باکار (Ikan Bakar): ایکان به معنی ماهی است و ایکان باکار در زبان مالزیایی به معنای ماهی کبابی می باشد. ماهی قبل از اینکه در یک برگ موز پیچیده و روی اجاق زغالی کباب شود، به مخلوطی از سامبال، زردچوبه، چیلی، بلاکان (سس میگو) و خسرودار (galangal) آغشته می شود. به غیر از ماهی، از غذاهای دریایی دیگر مانند سفره ماهی (Ikan Pari) نیز برای تنوع استفاده می شود.
6) ساتای (گوشت کبابی): ساتای یک میان وعده محبوب مالزیایی است و در حقیقت تکه های گوشت سیخ شده است که قبل از کباب شدن بر روی آتش زغال، یک شب به مواد مخصوص آغشته می شود. ماده مخصوص ساتای با برگ لیموترش، زردچوبه، گشنیز، موسیر، چیلی سیر و عسل تهیه می شود که در نتیجه طعمی کمی شیرین و در عین حال خوشمزه دارد. ساتای با گوشت مرغ، گاو یا بره هم تهیه می شود و با سس بادام زمینی، تکه های خیار خام و تکه های مکعبی برنج سرو می شود. این غذا را می توان در بازارهای شبانه لنکاوی و رستوران های محلی با قیمت تقریبی 1 رینگت برای هر سیخ پیدا کنید، اگرچه پنج تفرجگاه‌ پنج ستاره نیز با قیمت بیشتر آن را ارائه می دهند. 
7) روتی کانای (Roti Canai): یک پنکیک تخت و نازک که با استفاده از آرد گندم و روغن یا کره تهیه شده و سپس روی یک ظرف آهنی سرخ می شود و با دال (dahl) و ماهی یا کاری مرغ سرو می شود. این غذا به روش های دیگری هم سرو می شود، به عنوان مثال روتی تلور (Roti Telur) تخم مرغ دارد و روتی پیسانگ (Roti Pisang) موز دارد. این یکی از غذاهای محبوب مردم محلی برای صبحانه و ناهار است.
8) چار کوای تئو (Char Kuay Teo): رشته فرنگی برنجی که با میگو، تخم مرغ، جوانه لوبیا و غیره سرخ می شود و غذای محبوب بسیاری از مردم محلی است و به عنوان یک غذای معمول دوره گردها شناخته می شود.
9) کای فن (Kai Fan): این غذا با انواع مختلف گوشت از جمله گوشت خوک، گوشت گاو، اردک و غیره تهیه می شود. اما محبوب ترین مورد در این جزیره برنج بخارپز با گوشت مرغ است. ابتدا مرغ با ادویه ها و گیاهان مختلف مخلوط می شود و سپس آن را تفت داده تا قهوه ای طلایی و ترد شود. برنج هم به طور جداگانه با آب مرغ پخته شده و همراه با مرغ و تکه های خیار سرو می شود. 
10) ناسی توماتو (Nasi Tomato): ناسی تاماتو یا همان برنج گوجه ای با استفاده از ترکیبی از رب گوجه فرنگی، شیر نارگیل، ادویه های مختلف، همراه با سیر سرخ شده، پیاز و شکر تهیه می شود. این غذای ترش و شیرین در اکثر رستوران های مالزیایی در لنکاوی موجود است و می توان با طیف گسترده ای از مواد دیگر مانند مرغ سرخ شده یا ماهی و سبزیجات خام میل کرد، اما بهترین آن ها رندانگ گوشت گاو (یک کاری خشک تهیه شده با شیر نارگیل)، کاری نخود و آکارنناس (سالاد آناناس و بادام زمینی) است.
11) پاجری نناس (کاری آناناس): پاجری نناس (Pajeri nenas) برای افراد گیاهخواری که به دنبال یک کاری سنتی به سبک مالزیایی هستند، ایده آل است. این غذای ترش و شیرین که با نام کاری آناناس نیز شناخته می شود، به طور معمول در هنگام ناهار در رستوران های محلی مالزیایی در لنکاوی سرو می شود. این غذا با تکه های آناناس شیرین و در کاری با پایه نارگیل تهیه شده و بهترین شکل سرو آن با یک بشقاب برنج سفید، بامیه، خیار و بادمجان است. 
12) رندانگ گوشت گاو: رندانگ گوشت گاو به طور سنتی همراه با کتوپات (کوفته برنجی که در برگ نارگیل پیچیده شده است) و ناسی مینیاک (برنج روغنی) در عروسی ها یا جشن های سالانه سرو می شود. امروزه این یک غذای محبوب برای سرو در کنار هر نوع غذای برنجی است. رندانگ گوشت گاو شامل تکه های مکعبی گوشت گاو در یک کاری آرام پخته شده است که با زنجبیل، زردچوبه، لیموی کفیر، فلفل قرمز، نارگیل برشته شده و آسام کپینگ (که از یک درخت جنگل های بارانی بومی شبه جزیره مالزی است) طعم دار می شود. به غیر از گوشت گاو یا گاومیش، در اکثر رستوران های مالزیایی در لنکاوی می توانید آن را با مرغ، مواد گیاهی و دریایی نیز پیدا کنید.
13) گولای ایکان تالانگ ماسین (کاری ماهی نمکی): اگر عاشق غذاهای دریایی هستید، باید گولای ایکان تالانگ ماسین (Gulai Ikan Talang Masin) را امتحان کنید. این غذا شامل ماهی ملکه نمکی، آناناس و سبزیجات در نارگیل و کاری برگ لیمو ترش است. این در اصل یک غذای خوشمزه اسلامی - هندی است و تقریبا در همه خانه ها و غذاخوری های مالزیایی یافت می شود. علی رغم نام آن، به دلیل فراوانی شلغم، بادمجان، گوجه فرنگی و لوبیا، نمک زیادی در آن وجود ندارد. همانند اکثر خورشت ها و کاری های مالزیایی، گولای ایکان تالنگ ماسین معمولا با برنج سفید یا برنج گوجه ای ترکیب می شود تا طعم بیشتری به آن ببخشد.
14) آیام ماساک مراه (مرغ گوجه ای): نام آیام ماساک مراه (Ayam masak merah) به دلیل رنگ قرمز روشن مرغ سرخ شده که در سس گوجه فرنگی پخته شده نامگذاری شده است. برخی رستوران های محلی دانه ذرت، نخود فرنگی و هویج خرد شده را قبل از تزئین آن با برگ های گشنیز و لیموی کفیر به آن اضافه می کنند. برخلاف بیشتر غذاهای مالزیایی، آیام ماساک مراه طعم ترش و شیرینی دارد و این گزینه خوبی برای کسانی است که نمی توانند غذاهای تند را تحمل کنند. قیمت این غذا بین 4 تا 6 رینگت است و می توان آن را با برنج ساده یا ناسی توماتو سرو کرد.
15) آسام پداس (ماهی خال خالی اسپانیایی در خورشت تند): آسام پداس (Assam pedas) یک غذای سنتی مهم در مالزی و اندونزی است که در آن ماهی و سبزیجات در یک خورشت تند و ترشی جوشانده می شوند که با موادی مانند بلاکان، تمر هندی و فلفل قرمز درست شده است. نوع ماهی مورد استفاده برای تهیه این غذا بسته به منطقه متفاوت است، اگرچه بسیاری از رستوران های لنکاوی معمولا ماهی خال خالی اسپانیایی، سرخوی شمالی یا ماهی تن را انتخاب می کنند. آسام پداس همچنین حاوی بسیاری از سبزیجات مانند بامیه، گوجه فرنگی، جوانه های زنجبیل و گشنیز است.
16) ناسی گورنگ کامپونگ (Nasi Goreng Kampung): ناسی گورنگ کمپونگ غذایی دلچسب است که با برنج سرخ شده معطر همراه با تخم مرغ، اسفناج آبی، لوبیا سبز خرد شده و پیاز تهیه می شود. این دستور غذا که به عنوان یک غذای راحت به سبک مالزیایی شناخته می شود، به دلیل داشتن ماهی کولی، تکه های مرغ، موسیر سرخ شده و فلفل قرمز تایلندی با برنج های سرخ شده دیگر متفاوت است. 

اگر دوست دارید غذای نیونیا (ترکیبی مالزیایی - چینی) را میل کنید، می توانید غذاهای زیر را امتحان کنید. توجه داشته باشید که در بیشتر غذاهای نیونیا از موادی مانند شیر نارگیل، برگ لیمو، زردچوبه، فلفل قرمز، سامبال و غیره استفاده می شود. این غذاها پس از آنکه تاجران چینی در مالاکا مستقر و با شیوه زندگی مالزیایی سازگار شدند، به وجود آمده است. در اینجا برخی از غذاهای عالی نیونیا آورده شده است:
1. آکار ایکان (Acar Ikan): ماهی های کوچک سرخ شده غوطه ور در ترشی (ترکیبی از تمبر هندی روغن و سیر).
2. آکار اووک (Acar Awak): انواع مختلفی از سبزیجات که در ترشی تهیه می شوند.
3. خرچنگ فلفل قرمز: خرچنگ با مواد مختلفی مانند فلفل قرمز، برگ لیمو ترش، زردچوبه، بلاکان، پیاز، سیر، گوجه فرنگی و ... سرخ می شود و بسیار تند است.
و البته انواع شیرینی های محلی، کیک ها، دسرها و خوراکی های معروف به کوییه (Kuih) در برخی غرفه های این جزیره در دسترس هستند، که طعم عالی غذای محلی را به شما ارائه می دهند.

مناسب ها و رویدادهای لنکاوی 
جشن سال نو - ژانویه
بسیاری از تفرجگاه ها و رستوران های جزیره برای این جشن بزرگ شبانه در تاریخ 31 دسامبر آماده می شوند و استقبال از اولین روز سال تا ساعات اولیه آن ادامه دارد. بیشتر این میهمانی ها در شهرهای پانتای چنانگ و کوآ برگزار می شود که از محبوب ترین مناطق توریستی هستند. با این حال در روز سال نو (یعنی اول ژانویه)، بیشتر مردم جزیره با بیرون بردن خانواده هایشان برای صرف یک ناهار یا شام دلچسب، این رویداد را جشن می گیرند. رستوران ها نیز با نورپردازی های رنگارنگ خود را تزئین می کنند. 

رگاتای بین المللی لنکاوی - ژانویه
حدود 50 قایق بادبانی در این مسابقه قایق های بادبانی که بسیار هم محبوب است شرکت می کنند. این قایق های بادبانی از سراسر جهان آمده و در 9 کلاس مختلف به رقابت می پردازند. این مسلما محبوب ترین رگاتای قایقرانی در کل آسیای جنوب شرقی است.

جشنواره پونگال (Ponggal) - ژانویه
جمعیت قابل توجهی از اهالی تامیل (Tamil) در این جزیره وجود دارد و پونگال در اصل یک جشنواره برداشت محصول است که توسط تامیلی ها برگزار می شود. به دلیل محبوبیت روز افزون، بسیاری از ساکنان جزیره نیز به این جشنواره پیوسته اند. این جشنواره معمولا در 14 ژانویه در لامان پادی (Laman Padi) و در مزارع سرسبز برنج و به منظور سپاسگزاری از طبیعت برای دادن محصول به مردم جزیره در طول سال برگزار می شود. 

جشن سال نو چینی - فوریه
بعد از مسلمانان، چینی ها بیشترین جمعیت را در این جزیره دارند و بنابراین سال نو چینی جشن قابل توجهی در این جزیره است. این رویداد، جشن اولین روز سال تقویم قمری بوده و ممکن است در پایان ژانویه یا اول فوریه رخ دهد. این جشن در واقع در عصر آغاز می شود که تقریبا همه خانواده های چینی برای صرف شام گرد هم می آیند. در این روز رستوران های زیادی را خواهید دید که با چراغ تزئین شده و انواع مختلفی از غذاهای عجیب و غریب را ارائه می دهند.

چالش ماهی مرکب لنکاوی - فوریه
این رویداد که اخیرا بسیار محبوب شده است، شرکت کنندگان بین المللی را به خود جلب می کند و آن ها باید یک شب کامل را در قایق های خود سپری کنند و با یکدیگر برای صید ماهی مرکب رقابت کنند. در این رویداد بیش از 50 قایق با تیم هایی متشکل از ماهیگیران محلی و از کشورهای دیگر شرکت می کنند. جوایز نقدی روز بعد به صورت انفرادی و تیمی در دسته های مختلف از جمله برای طولانی ترین و سنگین ترین ماهی اهدا می شود.

تور دوچرخه سواری لنکاوی (Tour de Langkawi) - فوریه و مارس
تور دوچرخه سواری لنکاوی یک مسابقه دو مرحله ای دوچرخه سواری است که در لنکاوی برگزار می شود. این مسابقه با هدف جذب گردشگر از سال 1996 و در ماه فوریه هر سال برگزار می شود. این تور معمولا شامل 10 بخش (مرحله) است و در 10 روزه ادامه می یابد، ولی طی سال های اخیر به هشت مرحله کاهش یافته است. در حالی که مسیر هر ساله تغییر می کند، دوچرخه سواری کوهستانی که سخت ترین مسیر تور است، همیشه در آن گنجانده می شود. بر اساس امتیاز پیراهن زرد به رهبر داده می شود، در حالی که پیراهن سبز به شرکت کننده ای که در بخش های سرعت بهترین عملکرد را داشته باشد داده می شود.

نمایشگاه بین المللی دریانوردی و هوا فضای لنکاوی (LIMA) - مارس
این بزرگترین رویداد در کل آسیا است که در آن هر دو سال یک بار تولیدکنندگان عمده صنعت هوافضا و دریانوردی از سراسر جهان جدیدترین هواپیماها و محصولات خود را به نمایش می گذارند. این رویداد همچنین شامل نمایش بزرگی از محصولات مرتبط با هواپیما است که هزاران بازدید کننده از سراسر آسیا را به خود جلب می کند.

جشنواره بین المللی هنر لنکاوی (LIFA) - آوریل
این یک جشنواره هنری است که در موزه و بنیاد فرهنگی ابراهیم حسین، واقع در منطقه خلیج داتای (Datai) برگزار می شود. در این رویداد بزرگ 10 روزه، هنرمندان و صنعتگران بزرگی از نقاط مختلف مانند ژاپن، اروپا، آفریقا، کشورهای آسیایی و البته مالزی شرکت می کنند. این جشنواره شامل زمینه های مختلفی مانند نقاشی، مجسمه سازی، رقص و موسیقی، شعر و غیره است و به طور مشترک توسط موزه و سازمان توسعه لنکاوی (LADA) برگزار می شود.

جشنواره بین المللی آب لنکاوی - آوریل
این یک مسابقه سرگرم کننده ورزش های آبی است که توسط اداره گردشگری برگزار می شود و هدف اصلی این رویداد ارتقا گردشگری بین المللی در جزیره است. این برنامه شامل فعالیت هایی مانند مسابقه کایاک جزیره به جزیره، مسابقه ماهیگیری، شکار گنج زیر آب، ساخت قلعه های ماسه ای، مسابقه نتبال ساحلی و غیره است. در حالی که این فعالیت ها در سراسر جزیره انجام می شود، ولی بیشتر آن ها در پارک بندر تلاگا (Telaga) انجام می شوند. هر ساله افراد محلی و گردشگران زیادی برای تماشای این مسابقات به اینجا می آیند. 

کارناوال بین المللی لاکسا (Laksa) لانکاوی - می
این جشنواره که در هفته آخر ماه می برگزار می شود، یک جشنواره غذایی سالانه است که روش های مختلف تهیه لاکسا (رشته فرنگی) را از سراسر مالزی و همچنین بسیاری از کشورهای آسیایی به نمایش می گذارد. در حالی که سرآشپزهای بین المللی در حال تهیه لاکسا هستند، می توانید در مسابقات مختلفی از جمله خوردن لاکاسا شرکت کنید. چندین فعالیت دیگر از جمله موسیقی زنده نیز برگزار می شود. 

چالش لنکاوی وحشی - می
این یک مسابقه ماجراجویی است که بیش از 400 شرکت کننده از کشورهای مختلف در سراسر جهان در آن شرکت می کنند. این چالش شامل یک سری رقابت و مسابقات مانند کایاک سواری، کوهنوردی، دویدن در میان جنگل، شنا و موارد دیگر است. شرکت کنندگان از کشورهایی مانند استرالیا، سوئد، اسپانیا، ایالات متحده و سراسر آسیا می آیند. توجه داشته باشید که این رویداد به دلیل عدم حمایت هر ساله به طور مداوم برگزار نمی شود. 

کارناوال ژئوپارک لنکاوی - ژوئن
از زمانی که ژئوپارک لنکاوی در سال 2007 در میراث جهانی یونسکو ثبت شد، لنکاوی این رویداد را به عنوان کارناوال سالانه جشن می گیرد. این دوره طی 4 روز با فعالیت های سرگرم کننده و جلسات آموزشی برگزار می شود. این فعالیت ها شامل لباس های فانتزی کودکان، مسابقه با مرغ ها، مسابقه آشپزی، والیبال ساحلی، حکاکی روی یخ، موسیقی محلی و رقص است که غذاها و فرهنگ سنتی محلی، هنر و صنایع دستی را به نمایش می گذارد. این کارناوال در سراسر جزیره وجود دارد اما بیشتر در کوآ و در اطراف میدان عقاب برگزار می شود. 

مسابقه اطفا حریق - جولای
این یک مسابقه عجیب است که توسط سازمان آتش نشانی برگزار شده و تیم های آتش نشانی و جامعه محلی برای خاموش کردن آتش به رقابت می پردازند. تیمی که زودتر از دیگران این کار را انجام دهد برنده می شود و جایزه را می گیرد. این رویداد برای افزایش آگاهی در مورد ایمنی در برابر آتش سوزی برگزار می شود و تیم ها از بخش های مختلف جامعه شامل کارمندان رستوران ها، هتل ها، اداره های دولتی، سازمان های غیردولتی و سایر افراد تشکیل می شوند. 

مسابقات گلف معظم شاه - جولای
این یک تورنمنت گلف سازمان یافته در این جزیره است که توسط هتل بی ویو (Bay View) برگزار می شود. گلف بازان از سراسر آسیا و گلف بازانی از بخش دولتی و شرکت های بزرگ نیز در این مسابقات شرکت می کنند. حامی اصلی این مسابقات سلطان ایالت کداح است.

مسابقه رامبوتان (Rambutan) - جولای
همه چیز در مورد میوه رامبوتان است، که یک میوه پرزدار می باشد به وفور در لنکاوی یافت می شود. مسابقاتی وجود دارد که شامل چیدن و خوردن رامبوتان است که نمایش های شگفت انگیز کنده کاری روی این میوه را نیز به نمایش می‌ گذارد. همه افراد از جمله گردشگران نیز می توانند در این مسابقه شرکت کنند و بسیاری از فعالیت های سرگرم کننده و مسابقات دیگر هم وجود دارد. 

جشنواره میوه و غذای لنکاوی - جولای
این یک جشنواره ملی است که در این ماه برگزار می شود و لنکاوی نیز آن را جشن می گیرد. افراد محلی و بازدید کنندگان می توانند انواع غذاهای لذیذ محلی و همچنین میوه هایی را که به صورت محلی در این جزیره پرورش می یابد، میل کنند و بخرند. در این جشنواره می توانید پخت و پز غذاها را ببینید و در مورد نحوه تهیه غذاهای محلی عجیب و غریب مختلف بیاموزید.

بازار رمضان لنکاوی - اوت 
بازار ماه رمضان هر روز عصر در کوآ برپا می شود، زمانی که مسلمانان محلی بعد از غروب آفتاب آماده افطار شده و برای خوردن بسیاری از غذاهای سنتی و غذاهای لذیذ به آنجا می آیند. معمولا تنوع غذاهای مختلف نسبت به آنچه در بازارهای شبانه مشاهده می کنید، دو برابر است. در هر عصر می توانید انتظار داشته باشید که حدود 100 نوع غذا را در اینجا پیدا کنید. 
غذاهایی که در غرفه ها فروخته می شود بیشتر غذاهای محلی اصیل و به سبک نیونیا و اندونزیایی است و واقعا عالی و ارزان هستند. بازار رمضان درست در پشت مرکز واتر گاردن هاکرز (Water Garden Hawkers) در کوآ قرار دارد و بسیار نزدیک به هتل بارون (Baron) است. کار بازار از ساعت 4 بعدازظهر شروع می شود و تا زمان اتمام غذا باز می ماند.

عید  
مسلمانان در این جزیره مانند هر مکان دیگر در جهان پس از اقامه نماز عید به خانه های دوستان و اقوام خود سر می زنند و به یکدیگر سلام کرده و این عید را تبریک می گویند. رسم است که همه مسلمانان در مدت این جشن لباس سنتی مالزیایی خود را می پوشند.

جشن هاری مردکا (Hari Merdeka)، (روز استقلال) - اوت
روز استقلال مالزی در 31 اوت هر سال در این کشور جشن گرفته می شود. این روز پایان رژیم انگلیس در مالزی است و لنکاوی با روحیه میهن پرستانه خود بسیاری از فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی را در روز استقلال برگزار می کند. رژه ها در منطقه کوآ برگزار می شوند.

جشن روز مالزی - سپتامبر
روز مالزی در شانزدهم سپتامبر هر سال در سراسر کشور از جمله در لنکاوی برگزار می شود. این روزی است که فدراسیون مالزی در سال 1963 با پیوستن به مالایا، بورنئو شمالی، ساراواک (Sarawak) و سنگاپور تشکیل شد، اگرچه سنگاپور دو سال بعد از آن جدا شد.

عید فطر
این پایان ماه رمضان یا ماه روزه داری برای مسلمانان است. ساکنان جزیره در دو روز تعطیلات این عید انواع غذاها را تهیه کرده و به همراه خانواده و دوستان خود میل می کنند. 

چالش بین المللی دوچرخه سواری کوهستان لنکاوی - اکتبر
این رویداد بین المللی دوچرخه سواری که برای اولین بار در سال 2010 برگزار شد، طی سال ها محبوبیت بیشتری پیدا کرده و اکنون از نظر فنی به یکی از بهترین ها و چالش برانگیزترین مسابقه های دوچرخه سواری کوهستان در کل آسیا تبدیل شده است و صدها دوچرخه سوار از سراسر جهان و همچنین مالزی در آن شرکت می کنند. با این حال این مسابقه انواع علاقه مندان به دوچرخه سواری را تقریبا با هر سنی در بر می گیرد و به 25 نفر برتر امتیازی با رنکینگ جهانی اعطا می شود. مسیر مسابقه از مناظر شگفت انگیز شامل شالیزارها، جنگل های کوهستانی، مزارع لاستیک، مسیرهای روستایی دوست داشتنی و جنگل بارانی و ژئوپارک 300 میلیون ساله لنکاوی عبور می کند.

مسابقات بین المللی ماهیگیری لنکاوی 
بیش از 400 ماهیگیر از کشورهای مختلف مانند استرالیا، اندونزی، تایلند و البته خود مالزی در این مسابقه ماهیگیری دو روزه شرکت می کنند. جوایز نقدی در دسته هایی مانند سنگین ترین و بزرگترین شکار وجود دارد. توجه داشته باشید که محل برگزاری و ماه رویداد تغییر می کند. این رویداد برای همه تماشاگران رایگان است و توسط سازمان توسعه لنکاوی برگزار می شود. 

لون بولز (Lawn Bowls) بین المللی لنکاوی (جام ماهسوری) - اکتبر
این یک مسابقه قهرمانی بین المللی بولینگ روی چمن است که تیم های بین المللی زیادی را از جنوب شرق آسیا به خود جذب می کند، اما مشارکت کشورهایی مانند کانادا نیز وجود دارد. بیش از 100 تیم در این مسابقات شرکت می کنند و مسابقات قهرمانی طی چند روز برگزار می شود. این امر به طور مشترک توسط سازمان توسعه لنکاوی، فدراسیون لون بولز مالزی و انجمن لون بولز کداح سازماندهی می شود.

دیپاوالی (Deepavali) - نوامبر
دیپاوالی که به عنوان "جشنواره نورها" نیز شناخته می شود، توسط هندوها که حضور چشمگیری در این جزیره دارند، جشن گرفته می شود. بعد از غروب، مواد آتش بازی آسمان را روشن می کنند و خانه های هندوها و همچنین بسیاری از فروشگاه ها و موسسات چراغ های نفتی خود را روشن می کنند. این راهی برای طلب شادی، سعادت، آرامش و خردمندی از درگاه خداوند است. برای گردشگران تماشای این رویداد در سراسر جزیره بسیار عالی خواهد بود.

رگاتای بین المللی راجا مودا سلانگور (Raja Muda Selangor) - نوامبر
این یک مسابقه بین المللی و چالش برانگیز سالانه دریانوردی است. مسابقه قایقرانی در بندر کلانگ شروع شده و در پانکور و پنانگ ادامه می یابد و در لنکاوی به پایان می رسد. این مسابقه شامل سه گذرگاه شبانه با مسافت کلی حدود ۳۸۴ کیلومتر به علاوه سه روز مسابقه بندر در پنانگ و لنکاوی است که توسط باشگاه قایقرانی سلطنتی سلانگور برگزار می شود.

جشنواره طبیعت لنکاوی - نوامبر
این یک جشنواره نسبتا جدید است که وجود طیف وسیعی از پرندگان، پروانه ها و حیات وحش را در لنکاوی جشن می گیرد. در این جشنواره 226 گونه پرنده از جمله نوک شاخ (hornbill) بزرگ، شاه ماهیگیر بالدار قهوه ای کمیاب و بیش از 500 پروانه ثبت شده و یکی از اهداف اصلی آن ایجاد فهرستی از پروانه ها و پرنده های موجود در جزیره است. این جشنواره همچنین شامل فعالیت هایی مانند پیاده روی در طبیعت و اکوسیستم کوه گونونگ رایا، گفتگوها و کارگاه های مرتبط با طبیعت توسط طبیعت شناسان معروف جزیره و نمایشگاه و تجارت طبیعت است که در آن اقلام مختلف مرتبط به فروش می رسد. 

جشنواره صنایع دستی لنکاوی - دسامبر
مجموعه صنایع دستی لنکاوی هر ساله فضای تجارتی را برای نمایش و فروش آثار دستی و هنری ایجاد شده توسط هنرمندان و صنعتگران محلی در اختیار تجار محلی قرار می دهد. برخی از اقلام عالی صنایع دستی شامل چاپ های باتیک روی ابریشم، ظروف نقره، وسایل ساخته شده از کاغذ و چوب و موارد دیگر است. مجموعه صنایع دستی خود یک انبار عظیم از اقلام مختلف صنایع دستی محلی است.

جشن های کریسمس - دسامبر
به دلیل هجوم زیاد گردشگران در این مدت، کل جزیره حال و هوای جشن به خود می گیرد. در تاریخ 25 دسامبر، بسیاری از مغازه ها، رستوران ها و سایر موسسات خود را با چراغ های رنگارنگ و چیزهای دیگر تزئین می کنند. رستوران های پر زرق و برق غذاهای ابتکاری را ارائه می دهند و پر از گردشگران و مردم محلی می شوند. بهترین مکان برای لذت بردن از چراغانی ها  پانتای چنانگ و شهر کوآ است. درباره حمل و نقل شهری

حمل و نقل بین شهری

هواپیما 
فرودگاه بین المللی لنکاوی در پادانگ ماتسیرات، در شمال غربی جزیره واقع شده است و در سال 2008، یک میلیون و 200 هزار مسافر در این فرودگاه جابجا شدند. اکثریت قریب به اتفاق مغازه ها و غذاخوری های موجود در فرودگاه قبل از بخش امنیت و مهاجرت واقع شده اند، بنابراین تا موقعی که زمان پرواز شما اعلام نشده، بهتر است وارد قسمت پرواز نشوید. فرودگاه دارای اینترنت بیسیم رایگان است و هیچ مسیر سرپوشیده ای برای رسیدن به هواپیما وجود ندارد، بنابراین در صورت بارندگی، شرکت هواپیمایی چترهایی را برای رسیدن به هواپیما تامین می کند. 
خطوط هوایی که به مبدا و مقصد لنکاوی خدمات ارائه می دهند شامل تایگر ایر (Tigerair)، سیلک ایر (SilkAir) از سنگاپور، ایر ایژیا (AirAsia) به سنگاپور، پنانگ و فرودگاه بین المللی کوالالامپور، خطوط هوایی مالزی، مالیندو ایرلاینز (Malindo Airlines) به فرودگاه بین المللی کوالالامپور، فایرفلای (Firefly) به فرودگاه سابونگ کوالالامپور و پنانگ می باشند. همچنین پروازهای مستقیم از پنانگ، سنگاپور، کوالالامپور، هات یای (Hat Yai) و پوکت به لنکاوی انجام می شود. 

قایق

لنکاوی فری (Langkawi Ferry) 
لنکاوی فری دارای کشتی های سریع A / C از مبدا کوالا پرلیس (18 رینگت، 75 دقیقه)، کوالا کداح (23 رینگت، 105 دقیقه)، پنانگ (70 رینگت، 165 دقیقه)، در ضمن داخل کشتی بسیار سرد است، بنابراین لباس گرم به همراه داشته باشید و ساتون (30 رینگت یا 300 بات، 75 دقیقه، آخرین کشتی 4 بعد از ظهر حرکت می کند) به مقصد این جزیره می باشد. رزرو را می توانید به صورت آنلاین انجام دهید، اما بلیت باید چاپ شود. این کار را می توانید در ترمینال با پرداخت ۱ رینگت به ازای هر بلیت انجام دهید. ترمینال در اسکله کوآ، نزدیک میدان عقاب است و از کوالا پرلیس یا کوالا کداح می توانید با اتوبوس یا قطار به شهرهای دیگر مالزی بروید. 
مدت زمان سفر بین پنانگ و لنکاوی ۳ ساعت است.
ساعات حرکت:
پنانگ - لنکاوی: ۸:۳۰ صبح و ۲ بعد از ظهر
لنکاوی - پنانگ: ۱۰:۳۰ صبح و ۳ بعد از ظهر
قیمت بلیت: 
یکطرفه: بزرگسالان ۶۰ رینگت، کودکان ۳ تا ۱۱ ساله ۴۵ رینگت، کودکان زیر دو سال ۲۵ رینگت
دوطرفه: بزرگسالان ۱۲۰ رینگت، کودکان ۳ تا ۱۱ ساله ۹۰ رینگت، کودکان زیر دو سال ۵۰ رینگت
مدت زمان سفر بین کوالا پرلیس و لنکاوی ۱ ساعت و ربع است.
ساعات حرکت:
لنکاوی - کوالا پرلیس و بلعکس: از ساعت ۷ صبح تا ۷ شب
قیمت بلیت: 
یکطرفه: بزرگسالان ۱۸ رینگت، کودکان ۳ تا ۱۱ ساله ۱۳ رینگت
دوطرفه: بزرگسالان ۳۶ رینگت، کودکان ۳ تا ۱۱ ساله ۲۶ رینگت
مدت زمان سفر بین کوالا کداح و لنکاوی ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه است.
ساعات حرکت:
لنکاوی - کوالا کداح و بلعکس: از ساعت ۷ صبح تا ۷ شب
قیمت بلیت: 
یکطرفه: بزرگسالان ۲۳ رینگت، کودکان ۳ تا ۱۱ ساله ۱۷ رینگت
دوطرفه: بزرگسالان ۴۶ رینگت، کودکان ۳ تا ۱۱ ساله ۳۴ رینگت
مدت زمان سفر بین ساتون و لنکاوی ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه است.
ساعات حرکت:
لنکاوی - ساتون: ساعت ۹:۳۰ صبح و ۵:۱۵ عصر
ساتون - لنکاوی: ساعت ۱۰ صبح و ۴:۳۰ عصر
قیمت بلیت: 
یکطرفه: بزرگسالان ۳۵ رینگت، کودکان ۳ تا ۱۱ ساله ۲۸ رینگت، کودکان زیر دو سال ۱۲ رینگت
دوطرفه: بزرگسالان ۷۰ رینگت، کودکان ۳ تا ۱۱ ساله ۵۶ رینگت، کودکان زیر دو سال ۲۴ رینگت
مدت زمان سفر بین کو لیپ (KOH LIPE) و لنکاوی ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه است.
ساعات حرکت:
لنکاوی - کو لیپ: ساعت ۹:۳۰ صبح و ۱۰:۳۰ صبح و ۲:۳۰ بعد از ظهر 
کو لیپ - لنکاوی: ساعت ۱۱ شب و ۱۲ ظهر و ۳:۴۵ بعد از ظهر
قیمت بلیت: 
یکطرفه: بزرگسالان ۱۱۸ رینگت، کودکان ۳ تا ۱۱ ساله ۱۰۸ رینگت
دوطرفه: بزرگسالان ۲۳۶ رینگت، کودکان ۳ تا ۱۱ ساله ۲۱۶ رینگت

تراپیکال چارترز (Tropical Charters) 
تراپیکال چارترز در مدت فصل تعطیلات دو بار در روز از اسکله کوآ در ساعات 9:30 صبح و 2:30 بعد از ظهر از لنکاوی و 11 صبح و 4 بعد از ظهر از به کو لیپ خدمات ارائه می دهد. در مدت فصل غیر گردشگری، این شرکت فقط سفرهای صبحگاهی را ارائه می دهد. قیمت بلیت یک طرفه 118 رینگت است (در صورت رزرو آنلاین 100 رینگت است)، که شامل حمل و نقل با قایق دم بلند و هزینه های گمرکی تایلند است. این سفر 90 دقیقه طول می کشد و ورود به کو لیپ در تفرجگاه بوندایا (Bundhaya) است.
ساعات حرکت: 
از لنکاوی به کو لیپ ساعت ۱۰:۳۰ صبح و از کو لیپ به لنکاوی ساعت ۱۲ ظهر
قیمت بلیت: 
یک طرفه: ۸۵ رینگت
دو طرفه: ۱۷۰ رینگت

کشتی های بندر تلاگا (Telaga) 
کشتی های بندر تلاگا در مدت فصل تعطیلات، هر روز دو بار در ساعات 9:30 صبح و 2:30 بعد از ظهر به کو لیپ در تایلند سفر می کند (75 دقیقه، ۱۲۸ رینگت یک طرفه، دو طرفه 248 رینگت). این کشتی ها در اسکله شناور در خلیج پاتایا توقف می کنند و از آنجا قایق های تفریحی به ساحل پاتایا می روند. رزرو می تواند بصورت آنلاین انجام شود.
ترمینال بندر تلاگا نزدیکترین مکان به کو لیپ در تایلند است و سفر یک طرفه از این نقطه به کو لیپ حدود ۹۰ دقیقه طول می کشد و ۱۲۸ رینگت هزینه دارد. 
ساعات حرکت:
از لنکاوی به کو لیپ ساعت ۹:۳۰ صبح و ۲:۳۰ بعد از ظهر
از کو لیپ به لنکاوی ساعت ۱۰:۳۰ صبح، ۱۲:۰۰ ظهر و ۴:۰۰ عصر

حمل و نقل درون شهری
در این جزیره عملا حمل و نقل عمومی وجود ندارد، بنابراین گزینه های پیش روی شما برای سفر در این جزیره استفاده از تاکسی یا اجاره ماشین، موتورسیکلت، اسکوتر یا دوچرخه است.

تاکسی
تاکسی ها به وفور در دسترس هستند و محبوب ترین و راحت ترین وسیله حمل و نقل در این جزیره می باشند. هرچند که سریع هستند، ولی در مقایسه با حالت های دیگر حمل و نقل بسیار گران می باشند. 15 دقیقه سوار شدن در تاکسی می تواند هزینه 18 رینگتی برای شما داشته باشد. تاکسی ها تقریبا در همه جا از جمله فرودگاه، ترمینال کشتی و مکان های اصلی گردشگری پیدا می شوند و همچنین می توانید تاکسی های خالی را در جاده متوقف کرده و سوار آن ها شوید. 
هزینه یک تاکسی از فرودگاه به پانتای چنانگ (Pantai Cenang) ۲۰ رینگت است. می توانید از میز خدمات تاکسی فرودگاه کوپن خریداری کنید. کرایه تاکسی از ترمینال کشتی به پانتای چنانگ ۳۰ رینگت است. برای کسانی که به اسکله کوآ وارد می شوند و به شهر کوآ می روند، هزینه تاکسی ۸ رینگت و تا روستای اورینتال (Oriental) در جزیره ۴۴ رینگت است. 
تمام تاکسی های معمولی با یک قیمت ثابت کار می کنند و کرایه از یک قسمت جزیره به قسمت دیگر همیشه ثابت است. این سیستم منجر به افزایش قیمت می شود، اما از آنجا که رانندگان تاکسی مبلغ خوبی دریافت می کنند، سعی نمی کنند که از گردشگران کرایه بیشتر بگیرند و یا در طول مسیر شیطنت نکرده و تلاش به فریب دادن مسافران نمی کنند، چیزی که در سایر مناطق جنوب شرقی آسیا بیشتر دیده می شود. نتیجه این کار یک سیستم تاکسی قابل اعتماد و اما گران تر است. یکی از ایستگاه های تاکسی در پانتای چنانگ در کنار اطلاعات گردشگری است که در آن قیمت ها به مقصدهای مختلف نشان داده شده است. 
یک گزینه مناسب به جای تاکسی های محلی، اوبر (Uber) و گرب (Grab) است که در سراسر جزیره یافت می شوند و مانند سایر نقاط مالزی در مقایسه با اکثر کشورها بسیار ارزان هستند. یک سفر از فرودگاه لنکاوی به وستین (19.5 کیلومتر) کمتر از ۲۲ رینگت است. زمان انتظار در مناطق محبوب گردشگری به ندرت بیش از 5 دقیقه است. 

با ماشین، موتورسیکلت یا اسکوتر
اجاره اتومبیل، موتورسیکلت یا اسکوتر به دلیل کمبود وسایل حمل و نقل عمومی بسیار توصیه می شود. این کار را می توان با قیمت های مناسب (50 رینگت برای یک ماشین کوچک) از سالن پرواز در فرودگاه و همچنین از مجموعه بندر (اسکله)، یا از فروشگاه های پانتای چنانگ انجام داد. از اجاره کردن ماشین از افراد ناشناس خودداری کنید، زیرا بسیاری از آن ها کلاهبردار بوده و بدون مجوز و معمولا بدون بیمه وسایل نقلیه را اجاره می دهند.
اجاره یک سدان متوسط دارای تهویه مطبوع روزانه بین ۷۰ تا ۱۵۰ رینگت (بسته به مدل، شرایط و مدت اقامت) و یک موتورسیکلت یا اسکوتر 150 سی سی روزانه 40 تا 45 رینگت هزینه دارد. دوچرخه های نیمه اتوماتیک 115 سی سی با هزینه ۲۵ رینگت در روز ارزان تر است اما معمولا بسیار بیشتر استفاده شده و قدیمی تر هستند. بیشتر آژانس های اجاره وسایل نقلیه بیمه کامل را ارائه نمی دهند و در صورت بروز هرگونه حادثه باید قادر باشید خسارت تا 3000 رینگت را پرداخت کنید. اگر چمدان سنگین ندارید، توصیه می شود موتورسیکلت اجاره کنید و جاده ها نیز برای سفر با دوچرخه در وضعیت خوبی قرار دارند و ایمن هستند. 
به یاد داشته باشید که مرتبا سطح سوخت خود را بررسی کنید، ایستگاه های پمپ بنزین فاصله زیادی (10 کیلومتر) با یکدیگر دارند. با این حال، آژانس های اجاره وسایل نقلیه به میزان سوخت موجود در باک هنگام بازگشت خودرو اهمیت زیادی نمی دهند، بنابراین بیش از حد لازم برای سوخت هزینه نکنید. سوخت ارزان است و شما باید موتورسیکلت ها را با همان مقدار سوختی که دریافت کرده اید، بازگردانید. بعضی از شرکت ها هنگام امضای قرارداد میزان سوخت را چک کرده و آن را علامت گذاری می کنند. قیمت سوخت یک بار در هفته توسط دولت تعیین می شود و می توان در گوگل یا سایت Fuel Price Malaysia از آن اطلاع پیدا کرد. 
احتمالا برای اولین بار در پمپ بنزین ایده ای ندارید که چه مقدار سوختگیری کنید. برای این کار باید حدس بزنید که چه مقدار سوخت نیاز دارید و بیشتر اتومبیل های موجود در صورت خالی بودن ۵۰ رینگت برای پر شدن و موتورها تقریبا ۵ رینگت سوخت نیاز دارند. بعضی اوقات اتومبیل یا موتورسیکلت خود را پر می کنید و از آنچه پرداخت کرده اید استفاده نکرده اید، در این صورت نگران نباشید، چرا که می توانید این مبلغ را در قسمت پیشخوان دریافت کنید. به یاد داشته باشید که در این جزیره از سمت چپ جاده و به صورت ایمن و آهسته رانندگی کنید. گردشگران، کودکان و حیواناتی مانند مرغ، گاو و حتی گاومیش ممکن است از جاده ها عبور کنند. 

قوانینی که باید برای رانندگی در لنکاوی بدانید:
1. همیشه باید گواهینامه رانندگی را همراه خود داشته باشید (یا گواهینامه رانندگی بین المللی برای مسافران خارجی). آژانس ها با هر گواهینامه معتبر، خودرو اجاره می دهند. در صورتی که اهل انگلستان هستید، اجاره با گواهینامه معمولی هم قابل پذیرش است. 
2. بستن کمربند ایمنی در کلیه وسایل نقلیه اجباری است. در صورت عدم استفاده جریمه ای از ۵۰ رینگت به بالا باید پرداخت شود.
3. در صورت اجاره موتورسیکلت پوشیدن کلاه ایمنی اجباری است. جریمه مشابهی نیز در صورت عدم این کار وجود دارد، اما مهمتر از همه این است که بیمارستان جزیره امکانات لازم برای درمان آسیب های سر را ندارد و باید مصدوم به پنانگ (45 دقیقه) برده شود و این در صورتی است که هلی کوپتر موجود باشد.

دوچرخه 
در بسیاری از هتل ها امکان اجاره دوچرخه وجود دارد و هزینه روزانه آن می تواند بین 10 تا 30 رینگت باشد. دوچرخه سواری در جزیره لنکاوی چندان معمول نیست و ممکن است در مدت سفر خود هیچ کسی را در حال دوچرخه سواری در این جزیره نبینید. بیشتر گردشگران یا از یک تور سازمان یافته استفاده می کنند یا ماشین و موتورسیکلت اجاره می کنند که البته روش بسیار خوبی برای گشت و گذار در جزیره است. نقشه و موقعیت جغرافیایی

آب و هوا

ساعت به وقت محلی این شهرنظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.
محبوبترین مراکز دیدنی

مقاله های گردشگری

با 11 غار بزرگ در سراسر جهان آشنا شوید

غارها یکی از زیباترین، دیدنی ترین و جادویی ترین مکان های روی زمین هستند. آنها به عنوان دروازه ای به گذشته سیاره و گواهی از چگونگی تکامل زمین شناخته می شوند. چه شما یک مورخ باشید یا یک علاقه مند به ورزش، غارها همیشه علاقه انسان را برانگیخته اند، چرا که با پیشروی در این تونل های طبیعی، می توانید نگاهی اجمالی به تاریخ گذشته زمین بیاندازید.

متن کامل مقاله

معرفی 7 تجربه شگفت انگیز حیات وحش در اروپا

پناهگاه فوک در شمال آلمان به دلیل جذابیت بیش از حد و کارهای خوبی که انجام می‌ دهند، هنوز هم یکی از مکان‌ های مورد علاقه‌ ام است که تا به حال از آن بازدید کرده‌ ام. البته طوطی های دریایی و حتی خرس ها و اسب های وحشی هم برای دیدن وجود دارند. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید اروپا چه چیزی برای ارائه تجربه سفر از نوع حیات وحش برای شما دارد. در اینجا موارد دلخواه شخصی من، بدون ترتیب خاصی آورده شده است.

متن کامل مقاله

عکس های دیدنی از مکان های مقدس متروکه در جهان (قسمت دوم)

جهان پر از مکان های باشکوهی است که زمانی برای تمدن های گمشده مقدس بودند. کتاب جدید مکان‌ های مقدس متروکه اثر لارنس جوف، شگفت‌ انگیزترین مکان‌ های جهان را بررسی می‌ کند. ما برخی از معروف ترین و جذاب ترین آنها را برای کشف تاریخچه ای که در پس آنها نهفته است، برای شما انتخاب کرده ایم.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید