• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


 • شهر بدروم در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر بدروم در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر بدروم در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر بدروم در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر بدروم در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر بدروم در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر بدروم در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر بدروم در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر بدروم در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر بدروم در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر بدروم در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر بدروم در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر بدروم در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر بدروم در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر بدروم در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر بدروم در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر بدروم در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر بدروم در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر بدروم در کشور ترکیه - توریستگاه

آشنایی با بدرومکشور

اقلیم آب و هوایی

تابستان گرم و مرطوب و زمستان معتدل

وسایل حمل و نقل

دلموش,تاکسی

مساحت

656 کیلومتر مربع

جمعیت

39,317 نفر

زمان پرواز از تهران

3.12 ساعت

موقعيت جغرافيايى و اطلاعات شهر

بدروم یک شهر بندری در استان موغله (Muğla)، در منطقه جنوب غربی اژه ای ترکیه است. این شهر در سواحل جنوبی شبه جزیره بدروم، در نقطه ای قرار دارد که ورودی خلیج گکووا (Gökova) بوده و در مرکز منطقه ای به همین نام واقع شده است. این شهر در دوران باستان با نام هالیکارناسوس کاریا (Halicarnassus of Caria) شناخته می شد و به دلیل محل آرامگاه ماسول (Mausolus)، که یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان است مشهور بود. متاسفانه، این بنای تاریخی در اثر زلزله ای که در قرون وسطی رخ داد تخریب شد و برخی از بقایای موجود آن را می توان در موزه لندن مشاهده کرد. قلعه بدروم نیز توسط شوالیه های میهمان نواز در قرن 15 ساخته شده و مشرف بر بندر و تفرجگاه ها است. این قلعه شامل یک موزه باستان شناسی زیر آب بوده و در طول سال میزبان چندین جشنواره فرهنگی است.

صنعت اصلی بدروم گردشگری است، اما به دلیل وسعت زیاد زمین های کشاورزی حاصلخیز در خارج از تفرجگاه های شلوغ، روستاهای اطراف نیز به خاطر نارنگی، انگور، زیتون، پرتقال و پنبه مشهور شده اند. بدروم دارای آب و هوای عالی، خط ساحلی زیبا و یک مرکز بین المللی برای قایقرانی می باشد و دارای مناطق بسیاری نیز هست که به عنوان مکان های زیبا و تاریخی شناخته شده اند. در این شهر غذاهای متنوع و محبوبی را هم می توانید امتحان کنید. بهترین غذاهای ایتالیایی، تایلندی، چینی، مکزیکی، اروپایی، ترکی و غذاهای دریایی از غذاهای ساده گرفته تا جشن های خوراک شناسی در اینجا ارائه می شود. زندگی شبانه نیز در بدروم به همان اندازه که انتظار دارید پرنشاط و متنوع است. انواع موسیقی از جمله موسیقی پاپ، راک، جاز، فولکلور و همچنین موسیقی زنده تا صبح شما را همراهی می کنند.


جمعیت

در سرشماری سال 2019 جمعیت شهر بدروم 39317 نفر بود که به انضمام شهرستان ها و روستاهای اطراف با جمعیت 136118، جمعیت منطقه در مجموع به 175435 نفر رسید. 


اقلیم آب و هوا

بدروم دارای آب و هوای مدیترانه ای و گرم است. میانگین دمای هوا در زمستان حدود 15 درجه سانتیگراد و در تابستان 34 درجه سانتیگراد است. تابستان ها گرم و عمدتا آفتابی و زمستان ها معتدل و مرطوب هستند.


تاریخچه بدروم
اولین ساکنان ثبت شده در منطقه بدروم کارایان ها بودند و این بندرگاه از قرن هفتم قبل از میلاد تحت استعمار یونانیان دوریان بود. این شهر بعدا تحت حکمرانی ایرانیان در آمد. در زمان حکمرانی ایرانی ها بدروم پایتخت ساتراپی کاریا بود که از آن زمان تا کنون سرزمین داخلی آن را تشکیل می دهد و بندر اصلی آن بوده است. موقعیت استراتژیک این شهر ایجاب می کرد که از خودمختاری ویژه ای برخوردار باشد. شواهد باستان شناسی که اخیرا توسط کتیبه سالماکیس کشف شده و اکنون در موزه باستان شناسی زیر آب بدروم وجود دارد، گواهی بر این امر است که ساکنان این شهر، مردمی توسعه یافته بوده اند. یکی از افراد بومی این منطقه، هرودوت مورخ یونانی (484-420 قبل از میلاد) بوده است.
ماسول پادشاه و ساتراپ هخامنشیان از اینجا کاریا را به طور مستقل اداره می کرد و سلطنت وی بین سال های 377 تا 353 پیش از میلاد بود. هنگامی که وی در سال 353 قبل از میلاد درگذشت، آرتمیس دوم، که هم خواهر و هم بیوه او بود، بهترین معماران یونان باستان ساتیروس و پیتیاس و همچنین چهار مجسمه ساز بریاکسیس، اسکوپاس، لئوکارس و تیموتئوس را برای ساختن یک بنای تاریخی و همچنین مقبره او استخدام کرد. این سازه با نقش برجسته و یک مجسمه عظیم تزئین شده بود و به مدت 1700 سال پابرجا ماند و سرانجام در اثر یک زمین لرزه ویران شد. امروز فقط پایه ها و چند قطعه از مجسمه آن باقی مانده است.
شوالیه های جنگهای صلیبی در سال 1402 به این منطقه رسیدند و از بقایای مقبره به عنوان معدن سنگی برای ساختن قلعه (قلعه سنت پیتر) استفاده کردند که هنوز هم به طور موثری پابرجا مانده و یک نمونه به خوبی حفظ شده از معماری اواخر دوره جنگ های صلیبی در شرق مدیترانه است. پس از آنکه تامرلان قلعه قبلی آنها را که در خلیج درونی ازمیر قرار داشت تخریب کرد، سلطان محمود عثمانی اول به شوالیه های مهمان نواز (شوالیه های سنت جان) اجازه ساختن آن قلعه را داد. بعدها قلعه و شهر آن به پترونیوم معروف شد، جایی که نام مدرن بدروم از آن مشتق شده است.
بدروم تا اواسط قرن بیستم شهری آرام با ماهیگیران و غواصان اسفنج دریایی بود. اگرچه، همانطور که منصور خاطرنشان می کند، حضور جامعه بزرگی از ترکان کرت دو زبانه، در کنار شرایط تجارت آزاد و دسترسی به جزایر دودکان جنوبی تا سال 1935، باعث شد تا این شهر حالت استانی کمتری داشته باشد. در کل بدروم هیچ تاریخ قابل توجهی از افراط گرایی سیاسی یا مذهبی ندارد و اولین مرکز روشنفکران آن بعد از دهه 1950 پیرامون نویسنده ای به نام جوات شاکر کاباآچلی (Cevat Şakir Kabaağaçlı)، ایجاد شد که برای اولین بار دو دهه قبل به شهر تبعید شده بود.

غذا های بدروم
انواع و اقسام رستوران ها در شبه جزیره بدروم وجود دارند که غذاهای متنوع و فوق العاده ای را ارائه می دهند. غذاهای ترکی، مدیترانه ای و دریایی بدون شک بهترین و مشهورترین غذاهای بدروم هستند.
غذاهای محبوب، مخصوص و سنتی شبه جزیره بدروم بسیار زیاد هستند و برخی از آنها عبارتند از کشکک (Keşkek)، بامیه با روغن زیتون، سالاد گیاه تربچه، سالاد گیاه خردل، سبزی تند کباب شده (ot kavurmasi)، مزه (پیش غذا)، مزه کوپو اغلو با ماست (ماست و بادمجان)، گل های کدو حلوایی پر شده، خورش هشت پا با پیاز، کباب چوکرتمه (Çökertme kebabı)، شیرینی پخته شده به سبک بدروم، خوراک چوکرتمه، ژله ترنج، روغن مریم گلی و شیرینی لقمه که ارزش امتحان کردن را دارند.
ماهی نیز یک غذای محبوب در بدروم است. گردشگران می توانند بهترین و تازه ترین ماهی های صید شده را در رستوران های مختلف داخل و اطراف بدروم پیدا کنند. گوموشلوک (Gümüşlük) از بهترین تفرجگاه ها برای خوردن ماهی در بدروم است. بهترین رستوران های ماهی در شبه جزیره بدروم در گوموشلوک، ترک بوکو (Türkbükü)، اورتاکنت (Ortakent)، توربا (Torba) و یالیکاواک (Yalikavak) قرار دارند. 

رویدادها و مناسبت های بدروم
بدروم نه تنها به دلیل سواحل و سبک زندگی سرگرم کننده، بلکه به خاطر جشنواره های مختلفی که در طول سال برگزار می شوند نیز شناخته می شود. این جشنواره ها رنگ متفاوتی به زندگی بدروم می بخشند و توجه نه تنها افراد محلی، بلکه افرادی که برای بازدید از شهر می آیند را هم جلب می کند. در اینجا با بهترین جشنواره های بدروم آشنا شوید.

مسابقات سنتی قایق چوبی: این مسابقات که هر ساله در سومین یکشنبه ماه اکتبر برگزار می شود یک جشنواره هیجان انگیز در بدروم است. باشگاه دریانوردی ای.تی.ای بدروم ((ETA Bodrum میزبان مسابقات قایق چوبی بوده که مکانی تماشایی و دلپذیر را به نمایش می گذارد.

جشنواره دوچرخه: این رویداد که در ماه مه برگزار می شود ابتکاری برای داشتن یک بدروم سبزتر و تبلیغ استفاده نکردن از وسایل نقلیه موتوری است. فعالیت های جالب دیگری همچون اجرای موسیقی زنده، نمایش های آکروبات و رقص نیز وجود دارد.

جشنواره باله: این رویداد که در ماه اوت برگزار می‌ شود یکی از جشنواره های مهم بدروم است که میزبان اجراهای باله و کنسرت در آمفی تئاترهای باستانی خود می باشد.
شکر بایرام (جشنواره شیرینی): این جشنواره نشانگر پایان ماه رمضان است که در آن مردم شیرینی خورده و به بازدید اعضای بزرگتر خانواده می روند.

جشنواره موسیقی بدروم: این جشنواره که در ابتدا با عنوان جشنواره موسیقی کلاسیک دی مارین ((D-Marin در سال 2004 آغاز شد، اخیرا نام جشنواره موسیقی بدروم را به خود گرفت و هر سال تاریخ شروع و پایانش تغییر می کند. زمان برگزاری این جشنواره بین یک دوره 4-5 یا 8 روزه تغییر می باشد. برنامه جشنواره موسیقی کلاسیک بدروم شامل کنسرت های صبحگاهی، کنسرت های غروب آفتاب، کنسرت های عصرانه و کنسرت های شبانه است. جشنواره موسیقی بدروم همچنین نمایش فیلم را تحت عنوان موسیقی در سینما برگزار می کند.

جشنواره بین المللی رقص بدروم: سه جشنواره رقص مختلف به عنوان بخشی از جشنواره های بین المللی رقص بدروم، یکی از قدیمی ترین جشنواره های بدروم برگزار می شود.
جشنواره بین المللی رقص های مردمی بدروم (30 آوریل - 5 مه): در این جشنواره مسابقات رقص عامیانه گروه کودکان و نوجوانان برگزار می شود. رقبا نه تنها از شهرهای مختلف ترکیه، بلکه از خارج از ترکیه نیز حضور دارند. این فعالیت ها در کلوپ رقص بدروم، مرکز فرهنگی هرودوت و هتل ایسیس انجام می شود.
جشنواره بین المللی رقص مدرن بدروم (هشتم تا دوازدهم ماه مه): جشنواره رقص مدرن بدروم در ابتدا در سطح ملی و در سال 2017 برگزار شد و اکنون در سطح بین المللی برگزار می شود. حضور در این جشنواره برای رقصندگان بالای 5 سال از همه ملیت ها آزاد است. در این جشنواره نمایش های رقص و مسابقات و همچنین کارگاه های آموزشی در مرکز فرهنگی هرودوت، کلوپ رقص بدروم و هتل ایسیس برگزار می شود.
جشنواره بین المللی رقص لاتین بدروم (23 - 26 مه): در این جشنواره نمایش های سالسا، باچاتا و کیزومبو توسط شرکت کنندگان ملی و بین المللی نیز اجرا می شود و مسابقاتی نیز برگزار می گردد. حضور در این جشنواره برای شرکت کنندان هزینه دارد.

جشنواره تابستانی تانگوی بدروم: این جشنواره بین 19 تا 23 ژوئن برگزار می شود و به عنوان بزرگترین جشنواره تانگو و تعطیلات ترکیه توصیف می گردد. در این جشنواره نمایش های شرکت کنندگانی از بیش از 30 کشور جهان و همچنین تانگو برگزار می شود.

جشنواره نارنگی بدروم: فستیوال نارنگی بدروم هر ساله در شهر بیتز توسط شهرداری بدروم و برای ترویج نارنگی های معروف این شهر برگزار می شود. غرفه های جشنواره محصولات مختلفی را با نارنگی های بدروم تولید می کنند و نوازندگان محلی نیز کنسرت برگزار می کنند. 

جشنواره پنیر آهسته بدروم (Slow Cheese Bodrum): این یک جشنواره بین المللی پنیر است که سال 2019 برای سومین بار بین 11 و 14 آوریل برگزار شد. تولید کنندگان محلی پنیر خود را در این جشنواره به نمایش می گذارند. پنیر، عسل و مزه های زیتون، تهیه مربای سنتی و تهیه پنیر برای کودکان نیز از جمله فعالیت های این جشنواره است.

جشنواره گیاهان خودروی تلخ بدروم: این یکی از معروف ترین جشنواره های بدروم است که در ماه مارس برگزار می شود. این جشنواره با نمایش مواد غذایی پخته شده توسط این گیاهان خودرو، سبزیجات شفابخش و خوشمزه منطقه بدروم را ترویج می کند. همچنین فعالیت های زیادی از قبیل میهمانی ها، فعالیت های فرهنگی و گفت و گوهایی درباره هنر و علوم آشپزی انجام می شود.

جشنواره بادبادک بدروم: جشنواره بادبادک بدروم که هرساله در ماه مه برگزار می شود، در سیزدهم ماه مه سال 2018 با موضوع بدروم بدون مانع برای آگاهی از حقوق معلولین برگزار شد. این جشنواره توسط باشگاه بادبادک بدروم با حمایت شهرداری این شهر برگزار می شود و علاقمندان به بادبادک بسیاری را به خود جلب می کند. همچنین مسابقه هایی برای کودکان برگزار و نمایش های توسط دلقک ها انجام می شود که اطمینان می دهد کودکان از اوقات خوبی برخوردار هستند.

جشنواره پادسا: جشنواره پادسا، بیش از 20 سال است که در منطقه بدروم برگزار می شود و شهر باستانی پادسا، شهری با تمدن للگی را نیز در بر می گیرد و فعالیت های مختلفی از جمله کنسرت موسیقی محلی، پیاده روی های طبیعت، نمایش های رقص مردمی و مسابقات در آن برگزار می شود. این جشنواره همه ساله در ماه مه برگزار می شود. 

جشنواره شکوفه زیتون: که برای نخستین بار در سال 2019 و در 27 و 28 آوریل در یالیسیفلیک با حضور شهردار بدروم برگزار شد. موضوع این جشنواره همانطور که از نام آن هم مشخص است درباره زیتون می باشد و توسط اداره زراعت استان موغله و اداره کشاورزی بخش بدروم برگزار می شود. این جشنواره که در باغ چای شهرداری یالیسیفلیک برگزار شد، محصولات مختلفی از تولید کنندگان محلی و همچنین محصولاتی مانند زیتون و روغن زیتون را به نمایش گذاشته شد. درباره حمل و نقل شهری

حمل و نقل بین شهری

هوایی
فرودگاه بدروم میلاس (Bodrum-Milas)  35 کیلومتر با بدروم فاصله دارد و بسیاری از شرکت های هواپیمایی در فصل تابستان پروازهای چارتر به بدروم دارند. در این فرودگاه یک ترمینال بین المللی جادار جدید در سال 2000 به پایان رسید و پس از اتمام ترمینال بین المللی جدید در سال 2012 به ترمینال داخلی تبدیل شد. ترمینال قدیمی که اکنون به پروازهای داخلی اختصاص داده شده است، در کنار ترمینال بین المللی قرار دارد. این ترمینال ها سالانه حدود 2.5 میلیون مسافر دارند و به ویژه در ماه های اوج گردشگری تابستان که پروازهای چارتر اغلب از شهرهای بزرگ اروپا وارد می شوند، شلوغ هستند. ترمینال جدید به منظور کنترل 5 میلیون مسافر در سال طراحی و در ژوئن 2012 افتتاح شد و بهره برداری از فرودگاه به یک شرکت خصوصی که این فرودگاه را به نمایندگی از دولت ترکیه اداره می کند، منتقل شد. این ترمینال در حال حاضر بزرگ و جادار است و دارای صندلی های اضافی و دو منطقه سیگار کشیدن در فضای باز است که می توانید از سالن خروجی به آن دسترسی پیدا کنید. 
فاصله فرودگاه میلاس تا بدروم 45 دقیقه، تا کوش آداسی 3 ساعت و 30  دقیقه، تا مارماریس 4 ساعت و 30 دقیقه و تا آنتالیا 5 ساعت و 30 دقیقه است. همچنین فرودگاه های دالامان و ازمیر هم در دسترس هستند که 3 ساعت با بدروم فاصله دارند. 
برای راحتی مسافران اتوبوس های عمومی فرودگاه که هاواش نام دارند در تمام ساعات و به طور منظم مسافران را از فرودگاه به مرکز شهر و برعکس می رسانند. همچنین برای راحتی بیشتر مسافرین هر یک ساعت سرویس حمل و نقل بین دو ترمینال داخلی و بین المللی برقرار است.

زمینی
شرکت های اتوبوسرانی بین شهری بسیاری در بدروم وجود دارند که خدمات حمل و نقل را از بدروم به شهرهای بزرگ ترکیه مانند استانبول، آنکارا، ازمیر، آنتالیا، آدانا، بورسا، قونیه و دیگر شهرها ارائه می دهند. با اتوبوس از استانبول تا بدروم 13 ساعت، ازمیر تا بدروم 4 ساعت، آنکارا تا بدروم 10 ساعت و از آنتالیا تا بدروم 7 ساعت طول می کشد. 

دریایی
بندر بدروم به سایر جزایر و بنادر ترکیه و یونان نزدیک است و یک سرویس کشتی بزرگ هم به مقصد جزایر یونان، مارماریس، داتکا و سواحل اژه دارد. بدروم دارای سه بندر تفریحی بزرگ و اسکله کروز است. اولین بندر تفریحی به نام میلتا در مرکز بدروم، بندر تفریحی دوم در تورگوتریس و بندر تفریحی سوم در یالیکاواک واقع شده است.
می توانید به وسیله قایق های بزرگ (فری بوت) از بدروم به سانتورینی و جزیره کوس (Kos) یا رودز (Rhodes) سفر کنید. سفر از بدروم به کوس همه روزه انجام می شود و با داشتن دو خط سریع و معمولی، حدود 45 تا 60 دقیقه طول می کشد. همچنین هزینه آن بین 17 تا  30 یورو می باشد. سفر از بدروم به رودز فقط در روزهای شنبه و دوشنبه انجام می شود و حدود 140 دقیقه طول می کشد و هزینه آن بین 42 تا 84 یورو است. 

حمل و نقل درون شهری
حمل و نقل در بدروم بسیار آسان است. از بدروم می توان با دلموش (مینی بوس)، تاکسی، موتور سیکلت، دوچرخه و یا کرایه وسیله نقلیه (خودرو) به تفرجگاه های مجاور در امتداد شبه جزیره بدروم دسترسی پیدا کرد.

دلموش (مینی بوس)
بیشتر حمل و نقل عمومی در شهر با استفاده از مینی بوس های محلی به نام دلموش صورت می گیرد. هر یک از این مینی بوس های خصوصی مسیر خاصی را طی می کنند که روی تابلوهای پشت آنها نوشته شده است. واژه دلموش در ترکی به معنی پر شده است، چون این مینی بوس ها فقط زمانی از ترمینال خارج می شوند که به تعداد کافی مسافر سوار آنها شده باشند. جدا از این مینی بوس ها، شهرداری موغله نیز دارای سرویس اتوبوس بین شهرها در شبه جزیره بدروم است. حمل و نقل عمومی بین شهرهای بزرگی مانند گومبت، بیتز، تورگوتریس و ایستگاه اصلی اتوبوس بدون توقف است.

تاکسی
استفاده از تاکسی راه آسانی برای گشت و گذار در شهر است اما همچنان می تواند گران هم باشد، بنابراین باید عاقلانه از آنها استفاده کنید. اگر در داخل شهر یا دهکده باشید، هزینه به صورت متری محاسبه خواهد شد. اگر قصد دارید از یک تفرجگاه در شبه جزیره بدروم به تفرجگاه دیگری بروید، یک لیستی از قیمت ها وجود دارد که بر اساس آن می توانید تصمیم بگیرید اما سعی کنید قبل از سوار شدن با راننده تاکسی بر سر قیمت تعیین شده به توافق برسید. تاکسی ها را از رنگ زرد روشن آنها می توان تشخیص داد و در گوشه هر خیابان اصلی هم می توانید آنها را پیدا کنید. 

اجاره خودرو
شبه جزیره بدروم برای گشت و گذار با خودرو ایده آل است، چون همه مقاصد نام گذاری شده و به راحتی در دسترس هستند. از سمت راست رانندگی کنید و همیشه گذرنامه و قرارداد اجاره خودرو را همراه خود داشته باشید. هزینه میانگین اجاره خودرو روزانه بین 25 تا 30 یورو می باشد و این بسته به نوع مدل و ویژگی هایی مانند تهویه مطبوع خودرو است.
اجاره خودرو به این معنی است که شما قادر خواهید بود بیشتر مکان‌ هایی که علاقمند به بازدید از آنها هستید را ببینید و از وقت خود در بدروم بیشترین بهره را ببرید. کرایه خودرو می تواند بسیاری از دردسرها و استرس هایی را که مربوط به پیدا کردن تاکسی در فرودگاه و برخورد با سیستم حمل و نقل عمومی است و با آن آشنایی ندارید را هم از بین ببرد.نقشه و موقعیت جغرافیایی

آب و هوا

ساعت به وقت محلی این شهرنظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.
محبوبترین مراکز دیدنی

مقاله های گردشگری

با سازه های غیرمعمول و ساختمان های عجیب و غریب روی زمین آشنا شوید

نمی توان این واقعیت را انکار کرد که این جهان پر از شاهکارها و معماری های غیر سنتی است. چیزهای منحصر به فردی در این سیاره وجود دارد، از جمله رستوران های عجیب و غریب و غیر معمول، معابد عجیب و منحصر به فرد و موزه های غیر عادی که در سراسر کره زمین یافت می شوند.

با 10 دلیل برای سفر به وارنا در بلغارستان آشنا شوید

آیا قصد سفر به بلغارستان دارید، اما هنوز نمی دانید که کدام شهر آن را ببینید، وارنا یا صوفیه؟ در این مقاله پاسخ سوال خود را پیدا خواهید کرد. می خواهید بدانید بلغارستان کجاست؟ خوب، بلغارستان یک کشور در منطقه بالکان در سواحل دریای سیاه است که صوفیه پایتخت آن می باشد و وارنا هم محبوب ترین شهر ساحلی آن است.

متن کامل مقاله

با الهام بخش ترین مجسمه ها در جهان آشنا شوید

این مجسمه های خیره کننده با ترویج فراگیری، ارتباط انسانی و احترام به مام طبیعت، یک برنامه سفر جایگزین را برای جاذبه های "معمول" ارائه می دهند. در این مقاله نگاهی می اندازیم به چند اثر هنری باورنکردنی در سراسر جهان.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید