• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


 • شهر آنکارا در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر آنکارا در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر آنکارا در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر آنکارا در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر آنکارا در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر آنکارا در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر آنکارا در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر آنکارا در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر آنکارا در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر آنکارا در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر آنکارا در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر آنکارا در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر آنکارا در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر آنکارا در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر آنکارا در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر آنکارا در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر آنکارا در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر آنکارا در کشور ترکیه - توریستگاه

آشنایی با آنکاراکشور

پایتخت

اقلیم آب و هوایی

تابستان گرم و خشک و زمستان سرد

وسایل حمل و نقل

مترو,خطوط اتوبوسرانی,دلموش,تاکسی,قطار

مساحت

24,521 کیلومتر مربع

جمعیت

5,504,000 نفر

زمان پرواز از تهران

2.37 ساعت
موقعيت جغرافيايى و اطلاعات شهر
آنکارا پایتخت و دومین شهر بزرگ ترکیه است و در مرکز آناتولی در حاشیه شرقی فلات بزرگ و مرتفع آناتولی، در ارتفاع 850 متری از سطح دریا قرار دارد. این شهر با استان های چانکیری (Cankiri) و بولو(Bolu) از شمال، با اسکی شهیر(Eskişehir) از غرب، قونیه و آکسارای از جنوب، و با کیریک‌ کاله (Kırıkkale) و کیرشهیر (Kırşehir) از شرق هم مرز است. بیشتر مردم این شهر در بخش خدمات و در دفاتر دولتی کار می کنند زیرا بخش صنعتی برای تامین نیازهای شغلی همه مهاجران کافی نیست. در این شهر چندین دانشگاه مشهور جهان مانند دانشگاه فنی خاورمیانه (METU) و دانشگاه های بیلکنت و آنکارا وجود دارند و بسیاری از دانشجویان محلی و بین المللی برای بهره مندی از این آموزش عالی در این شهر زندگی می کنند. 
فرودگاه بین المللی اسنبوآ (Esenboğa) که در قسمت شمالی شهر قرار دارد، اصلی ترین فرودگاه شهر است. مهمترین نماد این شهر آنیت کبیر (مقبره آتاترک، بنیانگذار جمهوری ترکیه) است. آنیت کبیر یک شاهکار معماری با طراحی زیبا است که با پارک صلح بزرگ و جاده شیرهای خود، هزاران نفر از مردم محلی و همچنین گردشگران را به خود جلب می کند و در عین حال محل برگزاری بسیاری از مراسم ها و جشن های ملی نیز می باشد. نماد دیگر، ارگ آنکارا است که در منطقه آلتیندا قرار دارد و بر روی تپه های این شهر بنا شده است. 
آنکارا همچنین یک قطب کشاورزی است که 60 درصد از اراضی آن برای کشت گندم، جو و چغندرقند و همچنین پرورش گوسفند و بز استفاده می شود. این فعالیت های تولیدی در نمادهای آنکارا که شامل بز، گلابی، گربه و چندین گل بومی می شود نیز نشان داده شده است. چندین پارک هم در آنکارا وجود دارد که می توان از آنها بازدید کرد، مزرعه جنگلی آتاترک، پارک 50 ساله و پارک گلباشی محبوب ترین آنها هستند. اگرچه سرعت پیشرفت شهر به اندازه سرعت پیشرفت استانبول نیست، اما پروژه های جدید زیادی در اطراف آن وجود دارد که مهاجران جدید را جذب و همچنین سرمایه گذاران را برای خریداری ملک در آنکارا ترغیب می کنند.

جمعیت
مرکز این شهر دارای 4،587،558 نفر جمعیت است، در حالی که خود این استان بیش از 5.4 میلیون نفر جمعیت دارد.

تاریخچه آنکارا
آنکارا مهد تمدن ها است و قدمت آن به دوران پارینه سنگی باز می گردد. اکتشافات فسیل ماهی های باستانی در این ناحیه نشان می دهد که این منطقه قبل از تغییرات جغرافیایی بزرگ، در واقع نزدیک دریا بوده است. تاریخ سکونت انسان، به دوره هیتی ها در سال 2000 پیش از میلاد می رسد و در حوالی ارگ آنکارا آغاز شده است. منطقه اطراف ارگ آنکارا به دلیل تپه های شیب دار آن که از شهر محافظت می کرد و مجاورت آن با دره کوبوک که سرشار از منابع غذایی است، برای سکونت بسیار مناسب بود. از آن زمان، بسیاری از تمدن ها در این منطقه از فریجی ها گرفته تا رومی ها و امپراتوری سلجوقیان ساکن شدند. 
این شهر در قرن 14 توسط عثمانیان فتح شد و آخرین پیشرفت مهم آن انتخاب شدن به عنوان پایتخت جمهوری ترکیه در سال 1923 بود که با صنعتی شدن سریع و افزایش جمعیتی که صورت گرفت، باعث رفع مشکلات بهداشتی و قحطی در شهر شد. موزه تمدن‌ های آناتولی در اولوس و موزه گوردیون در پولاتلی محل نگهداری چندین اثر ارزشمند است که در کاوش های باستان شناسی کشف شده اند. موزه جمهوری، که در آن جمهوری ترکیه تاسیس شد و عمارت موزه آتاترک در جانکایا نمایانگر تاریخ اخیر این کشور هستند. محبوب ترین بناهای تاریخی آنکارا عبارتند از بنای یادبود جمهوری اولوس که در سال 1927، بنای یادبود گوون پارک در کیزیلای که در سال 1935 و بنای یادبود دوتپه که در سال 2000 در پولاتلی تأسیس شد، محلی که در آن نبرد ساکاریا در طول جنگ استقلال رخ داد.

آب و هوا
آنکارا دارای آب و هوای قاره ای است و تابستان های گرم و خشک و زمستان های نیمه خشک و سرد دارد و بر اساس طبقه بندی آب و هوای تروارثا (Trewartha)، آنکارا دارای آب و هوای جلگه ای منطقه معتدله است. بارش باران بیشتر در فصل بهار و پاییز رخ می دهد و میانگین بارندگی سالانه در آنکارا بسیار کم و 388 میلی متر است. با این حال، این میزان بارندگی را می توان در کل طول سال مشاهده کرد. میانگین ماهانه دما در ماه ژانویه (دی و بهمن) 0.3 درجه سانتیگراد بوده و در ماه جولای (تیر و مرداد) تا 23.5 درجه سانتیگراد افزایش می یابد و میانگین دمای هوای سالانه نیز 12.02 درجه سانتی گراد است. 

غذا های آنکارا
آنکارا با دونر کباب یا همان کباب ترکی شناخته می شود. برای یک دونر خوب باید به دور دونر نگاهی بیندازید که در واقع باید مستطیلی باشد و برش ها صاف و از هم جدا باشند. مانند بسیاری از پایتخت های دیگر، آنکارا جایی است که می توانید بهترین و تازه ترین ماهی های کشور را در تمام طول سال میل کنید، البته ارزان ترین آنها نیست. در حوالی خیابان ساکاریا، انواع مختلفی از رستوران های غذاهای دریایی وجود دارد، از فست فود گرفته تا رستوران های شیک و خوب. غذاهای مدیترانه ای و دریای سیاه گزینه های دیگری هستند که هنگام حضور در آنکارا حتما باید امتحان کنید. 
از غذاهای محلی و بسیار شناخته شده آنکارا نیز می توان به اسکندر کباب و اورفا کباب اشاره کرد که جز بهترین و خوشمزه ترین غذاهای آنکارا به حساب می آیند و همچنین لاهمجون و پیده که پیتزایی به سبک ترکی می باشند و انواع مختلف آن را می توانید در بهترین رستوران ها و فست فودی های شهر پیدا کنید. 

نوشیدنی های آنکارا
یکی از نوشیدنی ها ترکیه که می توان در آنکارا پیدا کرد سالپ می باشد. سالپ یک نوشیدنی گرم است که تقریبا در طول زمستان نوشیده می شود. این نوشیدنی از شیر یا آب تهیه شده و با نشاسته ای از ریشه چندین گونه ارکیده وحشی شیرین و غلیظ می شود و بیشتر برای صبحانه در مراکز تجاری نوشیده می شود. اما زمانی که صحبت از نوشیدنی های سنتی ترکیه است، اولین چیزی که به ذهن خطور می کند دوغ (ayran) است. سهولت تهیه آن به این معنی است که حتی در دورافتاده ترین گوشه های آنکارا و حتی ترکیه هم نوشیدن آن رایج است. دوغ عملا به سمبل ترکیه تبدیل شده است و تقریبا در سراسر اروپا هم یافت می شود. قهوه ترک هم که دیگر نیازی به معرفی ندارد چون جزو جدانشدنی از ترکیه است. 
نوشیدنی دیگری که باید امتحان کنید بوزا (Boza) است. بوزا یک نوشیدنی غلیظ و ترش و شیرین است که در بین اقوام ترک بسیار محبوب می باشد. در زمان سلجوقیان به بکنی (bekni) معروف بوده و از ارزن، گندم، ذرت، برنج یا جو تهیه می شده است. بوزا نوشیدنی فصلی است و در زمستان نوشیده شده و در ترکیه بیشتر از ارزن تهیه می شود. 
یکی از محبوب ترین نوشیدنی های ترکیه آب میوه ها هستند که انواع ترش و شیرین آن را به راحتی می توان تهیه کرد، ولی محبوب ترین آن‌ ها آب آلبالو و پس از آن هم آب انگور است. پس اگر در پایتخت ترکیه هستید حتما این نوشیدنی محبوب را امتحان کنید. 
پس از آب میوه، شربت ها از دیرباز در ترکیه بسیار محبوب بوده اند و در قدیم در زمانی که زنی زایمان می کرد شربتی به نام لوهوسا (Lohusa) بین مردم سرو می شد. انواع مختلف دیگری از شربت وجود دارد که کمتر مرسوم هستند و برخی از آنها در شعر مولانا آمده است و عبارتند از شربت عسل، شربت گلاب، شربت شکر، شربت مرحمت، شربت خدا و شربت ناردنک. متاسفانه امروزه فرهنگ نوشیدن شربت توسط آب میوه های تجاری جایگزین شده، اما این فرهنگ هنوز در برخی از روستاها زنده مانده است.

مناسب ها و رویدادهای آنکارا

جشنواره بین المللی فیلم آنکارا: آوریل – مه
این جشنواره فیلم که از سال 1988 آغاز به کار کرد، جواهری بر تاج آنکارا است و هر ساله بزرگتر و بهتر می شود. با ده ها رویداد روزانه در طول ماه، علاقمندان به فیلم مطمئنا چیز منحصر به فردی پیدا خواهد کرند که نظر آنها را جلب کند.

جشنواره موسیقی آنکارا: آوریل
جشنواره موسیقی با تلاش های هماهنگ موسسات موسیقی بین المللی و سازمان های فرهنگی محلی، موسیقی کلاس جهانی اروپا را به نمایش می گذارد و نوازندگان و موسیقی ترکی را تبلیغ می کند.

جشنواره بین المللی کارتون آنکارا: آوریل
این جشنواره بخشی از یک جشن گسترده تر برای کودکان است که هر ماه آوریل برگزار می شود. جشنواره کارتون عمدتا از یک مسابقه عظیم کارتونی تشکیل شده و محلی است که کاریکاتوریست های حرفه ای از سراسر ترکیه کارهای خود را ارائه می دهند تا توسط یک هیات داوری مخفی داوری شوند و برنده کار خود را در شهر به نمایش می گذارد. تنها بزرگسالان می توانند وارد جشنواره شوند اما بخشی از جشنواره نیز برای کودکان است و تنها قانون آن، این است که کودکان باید بتوانند هر کارتونی را که ارائه می شود درک کرده و از آن لذت ببرند.

جشنواره بین المللی فیلم های زنانه فلایینگ بوم (Flying Boom): ماه مه
این یک رویداد سالانه برای تجلیل از مشارکت زنان در ساخت فیلم است. دو جایزه بزرگ ماه، جایزه افتخاری بیلگِ اولگاچ (Bilge Olgaç) و جایزه دستاورد کل عمر (Lifelong Achievement) بوده و هر سال ورودی ها مربوط به یک موضوع انتخاب شده هستند.

جشنواره بین المللی رقص آنکارا: دسامبر
این یک جشنواره 4 روزه است که رقصندگان و هنرمندان مشهور بین المللی هر روز در کنسرت های مختلف، نمایش ها، کارگاه های آموزشی شرکت می کنند و دارای کد لباس های مختلف هستند. این جشن هم برای هنرهای نمایشی و هم صنایع مد است.درباره حمل و نقل شهری

حمل و نقل بین شهری

هواپیما
فرودگاه بین المللی آنکارا اسنبوآ (ESB) در حدود 28 کیلومتری شمال شرقی شهر واقع شده است. پروازهای بین المللی نسبتا تعداد کمی دارند به جز هواپیمایی ترکیه (نرکیش ایرلاینز)، لوفت هانزا، شرکت های هواپیمایی اتریشی و بریتیش ایرویز که پروازهای مستقیم به مراکز اروپایی مربوطه را ارائه می دهند. ایران ایر و ماهان هم پروازهایی به تهران دارند. برای سایر شرکت های هواپیمایی که به ترکیه پرواز می کنند، پرواز به استانبول ضروری است و پس از آن انتقال هوایی به آنکارا توسط شرکت هواپیمایی ترکیه یا آنادولو جت (یک شرکت ارزان قیمت هواپیمایی ترکیه) انجام می شود.
ترمینال جدید فرودگاه در سال 2007 افتتاح شد و دارای دروازه های بیشتر، سیستم پارکینگ منظم تر و به طور کلی ترافیک هوایی بهتر است. جاده اتصال فرودگاه آنکارا به جاده حلقه نیز به طور کامل بازسازی شده است.
اتوبوس های فرودگاهی توسط شرکت بِلکو ایر اداره می شوند که ناوگانی از اتوبوس های مدرن را اداره می کنند. شماره این اتوبوس ها 442 است و در چندین نقطه از جمله آشتی ((AŞTİ (محلی که اتوبوس های بین شهری حرکت می کنند)، کیزیلای (مرکز شهر) و اولوس (مرکز تاریخی شهر، نزدیک به موزه ها و حمام ها) توقف می کند. اتوبوس 442 در یک حلقه و به طور مکرر (تقریبا هر 20 دقیقه) در حرکتند. از هر نقطه توقف این اتوبوس می توان به سمت فرودگاه حرکت کرد.
بلیط را می توان بعد از سوار شدن در اتوبوس خریداری کرد. توجه داشته باشید که اطلاعیه ها فقط به زبان ترکی هستند و ممکن است هیچ کارمند انگلیسی زبانی پیدا نکنید. این مقرون به صرفه ترین راه رسیدن به مرکز شهر است که پس از آن می توانید سوار تاکسی شوید. هزینه تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر بسته به مقصد شما می تواند چیزی حدود 60 تا 100 لیر ترکیه باشد.

قطار
آنکارا به دلیل قرار گرفتن در یک مکان مرکزی در ترکیه، مرکز شبکه ریلی این کشور نیز هست و از بسیاری از شهرها می توان به آن دسترسی پیدا کرد. هم اکنون قطارهای سریع السیر به مقصد استانبول و قونیه وجود دارند. قطار جدید سریع السیر مسیر استانبول به آنکارا را در حدود 3 ساعت و 30 دقیقه می پیماید. محل حرکت قطارها از ایستگاه پندیک است که یک حومه در ضلع آسیایی استانبول است و با اتوبوس از کادیکوی (1 ساعت) یا تاکسی از ایستگاه مترو کارتال (10 متر) قابل دسترسی می باشد. قیمت آن 70 لیر ترکیه است. (نرخ هزینه با توجه به زمان نشر این متن می باشد.)
قطارهای سریع السیر نیز در طول روز به طور مداوم به اسکی شهیر و قونیه می روند و هر دو مسیر کمتر از 1 و نیم ساعت طول می کشد که امکان سفرهای روزانه از آنکارا را فراهم می کند. 
همه قطارها توسط راه آهن دولتی ترکیه اداره می شوند. راه آهن دولتی جمهوری ترکیه، مخفف ت ج دد (TCDD)، یک شرکت ملی راه آهن تحت کنترل دولت است که مسئولیت مالکیت و نگهداری زیرساخت های ریلی در ترکیه و همچنین برنامه ریزی و ساخت خطوط جدید را به عهده دارد. راه آهن دولتی جمهوری ترکیه در 4 ژوئن سال 1929 به عنوان بخشی از ملی شدن راه آهن در ترکیه تشکیل شد.
ایستگاه قطار در شمال میدان کیزیلای واقع شده است که تعداد زیادی از اتوبوس های عمومی به آن متصل هستند و درست در جلوی ایستگاه متوقف می شوند. در حدود 10 دقیقه پیاده روی، آن طرف پارک گنجلیک، ایستگاه متروی اولوس است که علاوه بر کیزیلای، به تعدادی از مکان های مرکزی شهر نیز خدمات می دهد.

اتوبوس
اگر از مکان هایی غیر از استانبول سفر می کنید، اتوبوس های سریع، ارزان و مدرن پیدا خواهید کرد. اتوبوس ها در ایستگاه اتوبوس آخر یعنی ترمینال (اتوگار) به نام آشتی توقف می کنند که در ایستگاه بین شهری آنکارا قرار دارد. اکثر شهرهای ترکیه دارای اتوبوس مستقیم به پایتخت ترکیه هستند و این اتوبوس ها بسیار سریعتر از قطارها حرکت می کنند. سفر با اتوبوس از آنکارا به قسمت اروپایی استانبول حدود 5/5 ساعت طول می کشد و کرایه یک طرفه آن بسته به نوع اتوبوس و زمان حرکت حداقل در حدود 90 لیر ترکیه است. (نرخ هزینه با توجه به زمان نشر این متن می باشد.) صدها شرکت اتوبوس رانی برای سفر به نقاط مختلف ترکیه وجود دارد. این شرکت های دارای بلیط فروشی بزرگتری در ترمینال آشتی می باشند که بیشتر اوقات راحت تر، اما گران تر هم هستند. ترمینال آشتی با یک خط مترو به میدان کیزیلای و تعدادی دیگری از مکان های مرکزی وصل می شود. همچنین اتوبوس های رایگان به مقصد کیزیلای و تعدادی مکان دیگر وجود دارد که توسط ترمینال آشتی اداره می شود.  

حمل و نقل درون شهری
این شهر دارای یک شبکه اتوبوس عمومی متراکم، یک مترو دارای دو خط به نام آنکارا متروسو و یک خط راه آهن برون شهری به نام آنکارا بانلیو ترنی است.
برای گردشگران استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی آنکارا، به ویژه شبکه اتوبوس های عمومی، دشوار است زیرا نقشه ها کمیاب هستند و تمام اطلاعات آنها به زبان ترکی است. در هر نوع از حمل و نقل عمومی امکان دسترسی برای مسافران معلول فراهم نشده است و اتوبوس ها و متروها در ساعات پر رفت و آمد به خصوص در روزهای دوشنبه و جمعه بسیار شلوغ هستند.
اگر شهر را به خوبی می شناسید، حمل و نقل عمومی به ویژه مترو، راهی ایده آل، آسان، سریع و ارزان برای رفتن به اطراف شهر به ویژه برای مسافت های طولانی تر است. تاکسی ها نیز برای مسافت های کوتاه تر راهی آسان، سریع و ارزان قیمت هستند.
آنکارا کارت کارت های مغناطیسی چند منظوره هستند که برای پراداخت هزینه مترو و اتوبوس های شهری استفاده می شود. این کارت های را می توان از برخی کیوسک ها و یا در متروها خریداری کرد. 

اتوبوس
دو نوع اتوبوس عمومی در آنکارا وجود دارد. اتوبوس‌ هایی به نام آنکارا بلدیه اتوبوسلری (EGO) که توسط شهرداری آنکارا اداره می شوند و اتوبوس‌ هایی که توسط یک شرکت خصوصی به نام آنکارا اوزل هالک اتوبوسلری (OHO) اداره می شوند. این دو نوع را می توان با توجه به رنگ آن ها تشخیص داد. اتوبوس های شهرداری دارای رنگ سفید و آبی هستند در حالیکه اتوبوس های خصوصی دارای رنگ آبی هستند. هر دو نوع این اتوبوس های عمومی از شبکه اتوبوس و ایستگاه های اتوبوس مشابهی استفاده می کنند. ایستگاه های اتوبوس در ترکیه با تابلوهای آبی که روی آن حرف D نوشته شده قابل تشخیص می باشند.
سیستم پرداخت اتوبوس های غیر شهرداری با وجه نقد است. این بلیط که تنها بلیط یک طرفه است، در اتوبوس ها با هزینه 2.40 لیر ترکیه خریداری می شود. (نرخ هزینه با توجه به زمان نشر این متن می باشد.)
سیستم پرداخت برای اتوبوس های شهرداری آنکارا کارت است.

دلموش 
دلموش ها مینی بوس های خصوصی بوده که به اندازه اتوبوس ها مرسوم هستند و در مسیرهای خاص خود حرکت می کنند. گوون پارک در میدان کیزیلای اصلی ترین ایستگاه دلموش است، که به همه نقاط آنکارای مرکزی می روند. می توانید در هر نقطه از مسیر سوار آنها شوید و به همان روشی که با دست خود یک تاکسی می گیرید، می توانید آنها را نیز متوقف کنید. قیمت ها بسته به نقطه سوار شدن و مقصد شما متغیر است، اما به طور معمول بیش از دو تا سه لیره ترکیه نیست. (نرخ هزینه با توجه به زمان نشر این متن می باشد.)

متروی آنکارا
متروی آنکارا به نام آنکارا متروسو شامل چهار خط است که آنکارای و آنکارا مترو نامیده می شوند و متعلق به شهرداری آنکارا بوده و توسط آن اداره می شود. خط ریلی سبک غرب - شرق به نام آنکارای و خط ریلی سنگین شمال - جنوب آنکارا هر دو بیشتر خطوط زیرزمینی هستند و در ایستگاه کیزیلای تقاطع دارند. به طور هم زمان می توان با یک پرداخت به همه ایستگاه ها سفر کرد. برای سوار شدن به مترو باید از آنکارا کارت استفاده کرد.

راه آهن حومه آنکارا
راه آهن حومه آنکارا (آنکارا بانلیو ترنی) که متعلق به راه آهن کشور ترکیه است و توسط آن اداره می شود از یک خط حومه منفرد تشکیل شده و در شبکه ریلی ملی است. خط حومه شهر، از سینکان در غرب شروع می شود و با گذر از مرکز شهر تا کیاز در شرق امتداد می یابد. این خط 37 کیلومتر طول دارد و دارای 26 ایستگاه است. در این مناطق حومه هیچ محل جذابی برای بازدید کنندگان وجود ندارد. پرداخت مترو با پول نقد در هر ایستگاه قطار انجام می شود که هزینه آن برای بلیط یک طرفه 1.70 لیر ترکیه و بلیط دو طرفه 3 لیر ترکیه است. (نرخ هزینه با توجه به زمان نشر این متن می باشد)

تاکسی
تاکسی های بسیاری در آنکارا وجود دارد و با رنگ زرد و کلمه تاکسی در بالای ماشین قابل تشخیص می باشند. کلیه تاکسی های مجاز دارای حرف T در پلاک های خود هستند. کرایه مطابق با مسافت طی شده و توسط کیلومتر شمار محاسبه می شود و حداقل کرایه از 4 لیر ترکیه شروع می شود و نرخ هر کیلومتر 3 لیر ترکیه است. نرخ روز و شب یکسان است و انعام داده نمی شود و  برای هر ساعت توقف باید 35.4 لیر ترکیه پرداخت شود. (نرخ هزینه با توجه به زمان نشر این متن می باشد.)
بیشتر رانندگان تاکسی همیشه کیلومتر شمارهای خود را روشن می کنند، اما گاهی اوقات برخی از آنها از استفاده از کیلومتر شمار خودداری می کنند و سعی دارند یک مبلغ ثابت را به ویژه از گردشگران دریافت کنند. شما باید از سوار شدن به این تاکسی ها خودداری کنید و به سادگی یکی دیگر از آنها را بگیرید، زیرا مطمئنا در انتهای مسیر مبلغ بسیار بیشتری خواهید پرداخت. اگر چه تعداد بسیار کمی از رانندگان تاکسی به یک زبان خارجی صحبت می کنند، ولی بیشتر آنها قادر هستند که مقصد و مسیرهای درخواستی شما را بفهمند. بنابراین از رانندگان تاکسی بخواهید که کیلومتر شمار خود را روشن کنند و تاکید کنید مبلغی که کیلومتر شمار نشان می دهد را به آنها خواهید پرداخت.  
مراقب باشید که چه اسکناسی را برای پرداخت به راننده می دهید. برخی از رانندگان تاکسی سعی می کنند وانمود کنند که اسکناس 50 لیری که تحویل داده شده، فقط یک اسکناس 5 لیری بوده است. بعضی اوقات ممکن است رانندگان تاکسی اسکناس هایی را که به آنها می دهید نیز پاره کنند و به شما بگویند پاره بوده، تا بتوانند یک اسکناس 50 لیره دیگر دریافت کنند. بنابراین، پیش از پرداخت مطمئن شوید که اسکناس ها پاره نشده اند. نقشه و موقعیت جغرافیایی

آب و هوا

ساعت به وقت محلی این شهرنظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.
محبوبترین مراکز دیدنی

مقاله های گردشگری

با سازه های غیرمعمول و ساختمان های عجیب و غریب روی زمین آشنا شوید

نمی توان این واقعیت را انکار کرد که این جهان پر از شاهکارها و معماری های غیر سنتی است. چیزهای منحصر به فردی در این سیاره وجود دارد، از جمله رستوران های عجیب و غریب و غیر معمول، معابد عجیب و منحصر به فرد و موزه های غیر عادی که در سراسر کره زمین یافت می شوند.

با 10 دلیل برای سفر به وارنا در بلغارستان آشنا شوید

آیا قصد سفر به بلغارستان دارید، اما هنوز نمی دانید که کدام شهر آن را ببینید، وارنا یا صوفیه؟ در این مقاله پاسخ سوال خود را پیدا خواهید کرد. می خواهید بدانید بلغارستان کجاست؟ خوب، بلغارستان یک کشور در منطقه بالکان در سواحل دریای سیاه است که صوفیه پایتخت آن می باشد و وارنا هم محبوب ترین شهر ساحلی آن است.

متن کامل مقاله

با الهام بخش ترین مجسمه ها در جهان آشنا شوید

این مجسمه های خیره کننده با ترویج فراگیری، ارتباط انسانی و احترام به مام طبیعت، یک برنامه سفر جایگزین را برای جاذبه های "معمول" ارائه می دهند. در این مقاله نگاهی می اندازیم به چند اثر هنری باورنکردنی در سراسر جهان.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید