• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


 • شهر سنگاپور در کشور سنگاپور - توریستگاه
 • شهر سنگاپور در کشور سنگاپور - توریستگاه
 • شهر سنگاپور در کشور سنگاپور - توریستگاه
 • شهر سنگاپور در کشور سنگاپور - توریستگاه
 • شهر سنگاپور در کشور سنگاپور - توریستگاه
 • شهر سنگاپور در کشور سنگاپور - توریستگاه
 • شهر سنگاپور در کشور سنگاپور - توریستگاه
 • شهر سنگاپور در کشور سنگاپور - توریستگاه
 • شهر سنگاپور در کشور سنگاپور - توریستگاه
 • شهر سنگاپور در کشور سنگاپور - توریستگاه
 • شهر سنگاپور در کشور سنگاپور - توریستگاه
 • شهر سنگاپور در کشور سنگاپور - توریستگاه
 • شهر سنگاپور در کشور سنگاپور - توریستگاه
 • شهر سنگاپور در کشور سنگاپور - توریستگاه
 • شهر سنگاپور در کشور سنگاپور - توریستگاه
 • شهر سنگاپور در کشور سنگاپور - توریستگاه
 • شهر سنگاپور در کشور سنگاپور - توریستگاه
 • شهر سنگاپور در کشور سنگاپور - توریستگاه
 • شهر سنگاپور در کشور سنگاپور - توریستگاه
 • شهر سنگاپور در کشور سنگاپور - توریستگاه

آشنایی با سنگاپورپایتخت

اقلیم آب و هوایی

گرم و مرطوب

وسایل حمل و نقل

مترو,خطوط اتوبوسرانی,تاکسی,قطار,تله کابین

مساحت

721 کیلومتر مربع

جمعیت

5,791,901 نفر

زمان پرواز از تهران

8.45 ساعت

موقعيت جغرافيايى و اطلاعات شهر

پایتخت کشور جمهوری سنگاپور، شهر سنگاپور است. سنگاپور یک دولت شهر می باشد و شهر سنگاپور در قسمت جنوبی آن قرار دارد. شهر سنگاپور با موقعیت استراژتیک خود بین دریای جنوب و اقیانوس هند واقع شده است و یک قطب تجاری، حمل و نقل و بازرگانی جهانی می باشد. سنگاپور یکی از شلوغ ترین بنادر دریایی جهان است. در واقع منطقه تجاری مرکزی در هر دو قسمت مرکزی و جنوبی جزیره پخش شده. بسیاری از جاذبه های دیدنی به یکدیگر نزدیک هستند. جاده اورچارد (Orchard Road) بهشتی برای علاقمند به خرید در قسمت شمالی شهر واقع شده است. محله چینی ها هم که اسکله بوت (Boat Quay) در آن قرار دارد در قسمت جنوب جاده اورچارد است و این درحالیست که محله هندوستان کوچک در شمال شرقیش واقع شده. جزیره سنتوزا (Sentosa Island) هم که سرگرمی های بسیاری دارد درست در جنوب غربی مرکز شهر قرار گرفته است.     

 

جمعیت

بر طبق آمار بدست آمده در ابتدای سال 2019 جمعیت کشور سنگاپور 5 میلیون و 791 هزار و 901 نفر می باشد.


آب و هوا

سنگاپور دارای آب و هوای اقلیم جنگل های بارانی بدون داشتن هیچ فصل خاصی، دما و فشار یکنواخت، رطوبت بالا و بارندگی فراوان می باشد. دمای هوا معمولا بین 22 تا 35 درجه سانتیگراد است. درحالیکه دمای هوا در طول سال به طرز قابل توجهی متغیر نیست فصل موسمی از ماه ژوئیه تا ژانویه ادامه دارد.

از ژوئیه تا اوکتبر به دلیل آتش سوزی جنگل در جزیره سوماترا که در همسایگی اندونزی واقع شده اغلب شاهد گرد و غبار و دود خواهید بود. گرمترین ماه های سال مه و آوریل با میانگین دمای 32.2 درجه سانتیگراد و خنک ترین ماه ها دسامبر و ژانویه با میانگین 24 درجه سانتیگراد است. 


تاريخچه
با توجه به نشانه ها و موارد یافت شده، تاریخ پیدایش شهر سنگاپور به قرن دوم و سوم بر می گردد اما اطلاعات دقیقی از آن تا قرن هجدهم در دست نیست. در قرن هجدهم بود که بریتانیا در پی کشورگشایی های خود در هند و افزایش تجارتش با چین نیازمند بندری در این منطقه بود که توانست در این جزیره یک بندر تجاری ایجاد نماید و در نهایت پس از چند سال آن را مستعمره خود کند. در طول جنگ جهانی دوم از سال 1942 به مدت 3 سال امپراطوری ژاپن موفق به اشغال سنگاپور شد اما این موضوع با به پایان رسیدن جنگ خاتمه یافت و بار دیگر بریتانیا سنگاپور را به کنترل خود در آورد. پس از 18 سال بالاخره سنگاپور موفق شد با فدراسیون مالزی ادقام شود و به مستعمره بودن خود پایان دهد. اما پس از گذشت تنها 2 سال از این فدراسیون اخراج شد و به استقلال کامل رسید. از آن زمان بود که با برنامه ریزی توانست به شهری مدرن تبدیل شود و در بین یکی از شهرهای پر رونق جهان جای بگیرد. امروزه سنگاپور یکی از 3 کشور – شهر مستقل دنیاست و با اینکه از نظر ذخایر معدنی فقیر می باشد اما با تکیه به بخش خدمات و صنعت، رشد و شکوفایی فراوانی را در بخش اقتصادی بدست آورده است و این امر آن را به یکی از ثروتمندترین مناطق دنیا تبدیل کرده است. سنگاپور هم اکنون عنوان سومین مرکز بازار تبادل ارز خارجی جهان، سومین مرکز اقتصادی بزرگ دنیا، دومین بازار بزرگ قمار کازینو، چهارمین مرکز تجارت و پالایش نفت، بزرگترین تولید کننده نفت خام و بزرگترین مرکز عمده خدمات تعمیر کشتی و مرکز تدارک جهانی را در اختیار دارد. همچنین یکی از گرانترین شهرهای جهان برای زندگی می باشد.    

غذا و نوشیدنی
گفته می شود که صرف غذا یک سرگرمی ملی در سنگاپور است. در این شهر غذا جزئی جدا نشدنی از فرهنگ مردم می باشد از این رو مکانهای مختلف و پرشوری نظیر مراکز روباز برای فروشندگان دوره گرد، فوت کورت ها، کافی شاپ ها، فست فودها، رستوران های شیک و مدرن و بسیاری دیگر در گوشه و کنار شهر به چشم می خورند. هر روز دو رستوران جدید در سنگاپور افتتاح می شود. در این شهر مردم با توجه به دین خود از خوردن برخی از غذاها پرهیز می کنند. به طور مثال مسلمانان گوشت خوک و هندوها گوشت گاو نمی خورند. همچنین گروهی از مردم گیاه خوار می باشند. پس مطمئن باشید که با تنوع غذایی بالایی روبه رو خواهید شد. تنوع غذایی در این شهر دلیلی برای بازدید از آن می باشد چراکه سنگاپور یکی از بهترین مکانها برای ترکیبی از راحتی، قیمت، کیفیت و تنوع غذاست. پلو مرغ هاینانی غذای ملی سنگاپور می باشد. از دیگر غذاهای محبوب در شهر نیز می توان به کله ماهی پخته شده با کاری که در برگ موز سرو می شود، غذاهای دریایی چینی، روتی پراتا، نوعی نون نازک که با سسی مخصوص سرو می شود و از غذاهای محبوب سنگاپوری هندیست و انواع نودل ها که از جمله غذاهای سنگاپوری مالایی می باشد نام برد. همچنین کوپی او (نوعی قهوه)، ته تاریک (نوعی پای)، میلو دایناسور که نوعی نوشیدنیست و مواد اصلی تشکیل دهنده آن جو می باشد، بابِل تی یا چای حبابی و بانداگ (شیر خنک با شربت گل رز) از نوششیدنی های محبوب در سنگاپور هستند. 

مناسبت ها و رویدادها
سنگاپور به طور رسمی کشور و شهری سکولار است اما با توجه به جمعیت چند فرهنگی اش تعطیلات چینی، بودایی، هندو، مسلمان، هندی و مسیحیان در آن جشن گرفته می شود. 

فستیوال ریور هونگبوا 
جشنواره رنگین ریور هونگبوا یکی دیگر از روزهای مهم در تقویم چینیست که معمولا در اواخر ماه ژانویه تا اوایل ماه فوریه به مدت 17 روز جشن گرفته می شود. در این رویداد بزرگ اسطوره های مشهور چینی شامل خدای شانس و 12 نماد صور فلکی چینی در ابعاد بزرگ به نمایش در می آیند. در طول این جشنواره خیابان ها پر می شوند از غذاهای خوشمزه و با آتش بازی، جشن و پایکوبی تا انتهای شب ادامه خواهد داشت.

جشنواره راهپیمایی چینگای
فستیوال خیابانی چینگای یک راهپیمایی سنتی است که هر ساله در طول 15 روز سال نوی چینی جشن گرفته می شود. این راهپیمایی از سیتی هال شهر (ساختمان شهرداری) شروع می شود و در سان تک سیتی به پایان می رسد. در تمام مسیر شاهد نمایش های آکروبات بازان تایوانی، رقصنده های سالسا، شعبده بازان و رقص های سنتی شیر چینی خواهید بود. 

جشنواره هنری سنگاپور
این جشنواره به عنوان قسمتی از جشن سال نوی چینی در تماشاخانه اسپلنید برگذار می شود و صحنه ای برای نمایش نوابغ چینی در زمینه های تئاتر، موسیقی، رقص و هنر می باشد. از اجراهای سنتی گرفته تا سکویی برای پیشرفت، برای هر کس چیزی برای سرگرم شدن وجود دارد.   

جشنواره تایپوسام 
این جشنواره که بین ماه های ژانویه و فوریه برگذار می شود از جشن های آئین هندوست و اغلب جامعه تامیل در بدر ماه تای آن را جشن می گیرند. در این روز مردان به منظور طلب بخشش و توبه به درگاه موروگان پسر شیوا و از خدایان هندو با رقص کاوادی و وصل علامت هایی با سیخ و میخ به بدن خود از معبد سری سرینیواسا پرومال (Sri Srinivasa Perumal Temple) واقع در محله هندی ها تا معبد سری تاندایوتاپانی (Sri Thandayuthapani Temple) در خیابان تَنک حرکت می کنند. بانوان نیز به این راه پیمایی می پیوندند و کوزه های شیر با خود حمل می کنند.

جشنواره بین المللی فیلم سنگاپور
این مراسم هرساله از اواسط تا انتهای ماه آوریل برگذار می شود و یکی از مهمترین جشنواره های آسیا در زمینه صعنت فیلم و نمایش می باشد. در این جشنواره سالانه 300 فیلم از 45 کشور جهان به نمایش در می آید و جایزه اصلی آن پرده نقره‌ای نام دارد. 

جشنواره بزرگ خرید سنگاپور
اگر نشان GSS را در گوشه و کنار شهر دیدید بدانید که جشنواره بزرگ خرید سنگاپور در حال برگذاریست. این جشنواره ساله از اواخر ماه مه تا ژوئیه در تمام مراکز خرید سنگاپور برپاست.

مسابقه قایق سواری اژدها 
این مسابقه در پنجمین روز از پنجمین ماه تقویم چینی برگذار می شود که به این ترتیب روزش هر ساله تغییر می کند. مسابقه قایق سواری اژدها که فرهنگ و نفوذ چینی ها را در گذشته سنگاپور نشان می دهد به منظور گرامیداشت یاد و خاطره قهرمان چینی، شاعر و وزیر کو یوآن انجام می شود و در آن قایق هایی دراز و باریک به شکل اژدها در رودخانه سنگاپور با یکدیگر به مسابقه می پردازند.

جشنواره روح گرسنه
جشنواره روح گرسنه در هفتمین ماه تقویم چینی برابر با ماه اوت برگذار می شود. در باور پیروان مذهب تائو در طول این ماه دروازه های جهنم باز می شوند و ارواح مردگان برای سرزدن به زنده ها بر می گردند. در طول این ایام مردم با پیشکش کردن غذا و آتش زدن پول های تقلبی که به پول های جهنمی مشهور هستند سعی در آرام کردن این ارواح دارند.

جشنواره میانه پاییز
این جشنواره یکی از آیین قدیمی مردم سنگاپور است و در پانزدهمین روز از هشتمین ماه تقویم چینی که در ماه های سپتامبر تا اکتبر می باشد برگذار می شود. در طول این روز مردم با درست کردن کیک های سنتی و تزئین سینی های میوه در کوچه و خیابان به دور یکدیگر جمع می شوند و فانوس های زیبایی را حمل می کنند. همچنین فانوس های کاغذی را روشن کرده و به آسمان می فرستند.

جشنواره تیمیتی
یک هفته قبل از جشن دیپاوالی در بین ماه اکتبر تا نوامبر جشنواره راه رفتن بر روی آتش یا همان تیمیتی برگذار می شود. در این جشنواره که در معبد سِری ماریامان واقع در مرکز محله‌ چینی‌ها برگذار می شود مومنان هندو به منظور بخشش گناهانشان و سنجش استقامت و ایمان خود بر روی گودالی چهار متری پر از زغال گداخته را می روند. 

جشنواره غذای سنگاپور
هر ساله در ماه ژوئیه بهترین جشنواره غذای سنگاپور که یکی از لذتبخش ترین و خوشمزه ترین جشنواره های این شهر نیز است برگذار می شود. در این جشنواره علاوه بر انواع غذاهای سنتی سنگاپور، طیف وسیعی از غذاهای سنتی دیگر ملل آسیایی نظیر غذاهای چینی، هندی، مالایی و همچنین غذاهای جدید چینی در حاشیه این مراسم عرضه می گردد. این جشنواره شامل مسابقات متنوع، برنامه و کارگاه های آشپزی که توسط سرآشپزان مطرح دنیا برگذار می شود، آتش بازی، رژه و برنامه های متنوع دیگر می باشد. 

گرند پریکس سنگاپور
این مسابقات که هر ساله در ماه سپتامبر برگذار می شود، میزبان تنها مسابقه فرمول وان در شب دنیا می باشد. 

جشنواره زوک اوت
این جشنواره که یکی از مشهورترین فستیوال های موسیقی و رقص آسیاست از سال 2000 هرساله در ماه دسامبر در ساحل سیلوسو سنتوزا برگذار می شود. زوک اوت نام کلابیست که برنامه ریزی و اجرای این مراسم را به عده دارد. این مراسم از ساعت 8 صبح تا 8 شب ادامه دارد و دی جی های مطرحی نظیر دی جی تی سوت، دیوید گتا و جی زی جف تا به حال در آن اجرا داشته اند. 

شماره تلفن های ضروری در سنگاپور
-    آمبولانس و آتش نشانی 995
-    آمبولانس خصوصی 1777
-    پلیس 999
-    پلیس ترافیکی 1818 6547درباره حمل و نقل شهری

حمل و نقل بین شهری

هوایی
در سنگاپور 8 فرودگاه وجود دارد که 7 مورد از آنها عمومی نیستند. فرودگاه سلتر، فرودگاه کالنگ، پایگاه هوایی پایا لبار، پایگاه هوایی تنگاه، پایگاه هوایی سمبونگ، پایگاه هوایی چانگی و پایگاه هوایی چانگی شرقی همان هفت مورد می باشند. اما فرودگاه چانگی سنگاپور فرودگاه اصلی و غیر نظامی سنگاپور است. همچنین یکی از بزرگترین مراکز حمل و نقل هوایی در آسیای شرقی به حساب می آید. این فرودگاه در حال حاضر و برای ششمین سال متوالی به عنوان بهترین فرودگاه دنیا از طرف اسکای ترکس برگزیده شده. این فرودگاه در چانگای، شرقی ترین قسمت سنگاپور، حدودا در 20 کیلومتری شمال شرقی مارینا بی در فضایی به وسعت 13 کیلومتر واقع شده است. فرودگاه چانگی سنگاپور میزبان شبکه ای بیش از 100 خط هوایی می باشد که سنگاپور را به 400 شهر در 100 کشور و قلمرو متصل می کند. هر هفته در حدود 7200 پرواز در این فرودگاه فرود می آیند و یا از آن بلند می شود و این یعنی چیزی در حدود هر 80 ثانیه یکبار. این فرودگاه از زمان بازگشاییش بیش از 557 جایزه شامل 26 جایزه برای بهترین فرودگاه فقط در سال 2017 را به خود اختصاص داده است. مسئولان این فرودگاه همواره می کوشند تا زیرساخت های فرسوده و ساختمان ها را از لحاظ فیزیکی ارتقا داده و به تجهیزات جدید با استانداردهای بالا مجهز کنند. این فرودگاه 4 ترمینال اصلی دارد که به شکل U معکوس کشیده می باشد. درحال حاضر این فرودگاه قابلیت اداره سالانه 85 میلیون مسافر را دارد. علاوه بر این 4 ترمینال یک ترمینا لوکس به نام ترمینال جت کی سی آی پی (JetQuay CIP Terminal) وجود دارد که شبیه به ترمینال فرست کلاس فرودگاه فرانکفورت می باشد با این تفاوت که ورود به آن برای تمام مسافرانی که با کلاس ها و خطوط هوایی مختلف سفر می کنند با پرداخت هزینه مقدور می باشد.   

دریایی
بندر سنگاپور یکی از پررفت و آمدترین بنادر دنیا می باشد که در حال حاضر با 600 بندر در 123 کشور جهان در ارتباط است. این بندر یک چهارم کانتینرهای جابجا شده در کل دنیا را تحت پوشش خود قرار می دهد از این رو پررفت و آمدترین بندر دنیا از لحاظ جابجایی کانتینر می باشد. بندر سنگاپور همچنین بزرگترین مرکز سوخت رسانی کشتی و پررفت و آمدترین بندر دنیا از لحاظ ترافیک حمل و نقل است.
از سنگاپور می توانید با قایق به استان های همسایه نظیر جزایر ریائو در اندونزی و جوهور در مالزی سفر کنید. سنگاپور 5 پایانه دریایی دارد که کشتی های بین المللی را اداره می کنند: هاربر فرانت (HarbourFront) یا مرکز تجاری جهانی سابق (World Trade Centre) در نزدیکی سنتوسا، مرکز کشتی های تفریحی مارینا بی (Marina Bay Cruise Centre) در مارینا بی، پایانه دریایی تاناه مِراه (Tanah Merah Ferry Terminal) در ساحل شرقی و همچنین پایانه دریایی چانگی (Changi Ferry Terminal) و چانگی پوینت (Changi Point Ferry Terminal) که هر دو در قسمت شرقی این جزیره و در نزدیکی فرودگاه هستند.   

زمینی

راه آهن
شرکت حمل و نقل مالزی، کِرِیتاپی تاناه مِلایو (Keretapi Tanah Melayu) یک خط راه آهن در بین ایستگاه قطار وودلندز در سنگاپور و ایستگاه جی بی سنترال در جوهَر بَهرو دارد که سفر با آن از اتوبوس گرانتر می باشد و همچنین استفاده از آن کمتر است. این قطارها محوطه کنترل گذرنامه اختصاصی و جداگانه از دیگر نقاط شلوغ مرزی دارد و شما می توانید بدون اینکه در ترافیک گیر کنید از میان گذر جوهور سنگاپور عبور نمایید. این قطار روزانه 17 سفر از ایستگاه جی بی سنترال و 14 سفر از ایستگاه وودلندز انجام می دهد. قیمت بلیط برای سفر از ایستگاه جی بی به وودلندز 1.67 دلار سنگاپور (5 رینگت) و از ایستگاه وودلندز به جی بی 5 دلار سنگاپور می باشد. بلیط رفت و برگشت را هم می توانید تا 30 روزه تهیه کنید. خرید بلیط از کانترهای فروش بلیط در کِرِیتاپی تاناه مِلایو و یا به صورت آنلاین (KTMB e-ticketing website) تا 15 دقیقه قبل از حرکت قطار قابل خریداری می باشند. لازم به ذکر است که از ایستگاه جی بی سنترال به راحتی می توانید به ایستگاه قطار گیمس (Gemas station) برسید و از آنجا با قطار به کوالالامپور بروید. 

اتوبوس
شرکت های اتوبوس رانی مختلفی از سنگاپور به سمت کوالالامپور و دیگر نقاط مالزی در حرکت هستند که از مرز وودلندز و سِکِند لینک (Second Link) در تواس می گذرند. متاسفانه در سنگاپور پایانه اصلی اتوبوس وجود ندارد و شرکت های مختلف از اقصی نقاط شهر به سمت مالزی حرکت می کنند. همچنین شاهد قیمت های متفاوتی خواهید بود اما در کل هر چقدر که بیشتر هزینه کنید سفری سریع تر و راحت تر خواهید داشت. اتوبوس های گران تر سر وقت راه می افتند و از مسیر سکند لینک استفاده کرده و در راه توقف نمی کنند. درحالیکه اتوبوس های ارزانتر معمولا دیر راه می افتند، از گذر راه اغلب شلوغ استفاده می کنند و در بین راه توقف دارند. 
یکی از راه های جایگزین این است به جوهور بهرو بروید و در آنجا از اتوبوس های اکسپرس مسافت طولانی مالزی به دیگر نقاط این کشور از پایانه اتوبوسرانی لارکین (Larkin Bus Terminal) استفاده کنید. انتخاب این راه علاوه براینکه انتخاب های بیشتری به شما خواهد داد هزینه ارزانتری را هم در بر دارد چراکه پرداخت رینگت مالزی به مراتب ارزانتر از دلار سنگاپور است. اما نکته منفی این انتخاب زمانیست که برای رسیدن به این پایانه صرف می کنید چراکه این پایانه در حومه شهر واقع شده است. لازم است بدانید که هزینه سفر از و یا به جوهور بهرو بین 1.50 تا 4 دلار می باشد. 
اتوبوس های مشهور سنگاپور نظیر (SBS, SMRT, SJE) فقط در یک نقطه از مالزی توقف دارند و اتوبوس های مالزی هم فقط در یک نقطه از سنگاپور توقف می کنند. اما در سفر از طریق پایانه ها تمام اتوبوس ها دو توقف دارند و این بدان صورت است که می بایست با تمام لوازم و چمدان هایتان از اتوبوس پیاده شده و از قسمت کنترل پاسپورت هر دو کشور پیاده عبور کنید سپس با نشان دادن بلیط خود سوار اتوبوس بعدی شوید که این کار چیزی در حدود یک ساعت زمان می برد.   

حمل و نقل درون شهری
قبل از اینکه حمل و نقل درون شهری سنگاپور را معرفی کنیم لازم است بدانید که هزینه استفاده از این شبکه عمومی را می توانید از طریق کارت بلیط ای زی-لینک (EZ-Link) یا نتس فلش پی (Nets Flash Pay) یا بلیط های مخصوص گردشگران (Singapore Tourist Pass) پرداخت نمایید. البته این امکان نیز وجود دارد تا برای استفاده از قطارها بلیط هایی کاغذی خریداری کرده و یا هزینه اتوبوس ها را به صورت نقدی پرداخت کنید. هر مسیر خطوط قطار سبک شهری، مترو و اتوبوس بین 0.8 دلار سنگاپور تا 2.2 دلار سنگاپور متغییر است.   

کارت بلیط ای زی-لینک و نتس فلش پی: جالب است بدانید که علاوه بر اتوبوس ها و قطارهای شهری، از این کارت ها می توانید برای پرداخت هزینه تاکسی ها و برخی از اتوبوس های خصوصی نیز استفاده کنید. همچنین این امکان وجود دارد که از این کارت ها برای پرداخت هزینه بسیاری از کافه ها و رستوران های سنگاپور، مراکز خرید و فروشگاه های زنجیره ای و همچنین دستگاه های فروش خودکار استفاده نمایید. کارت بلیط های ای زی-لینک را می توانید در ایستگاه های قطار یا اتوبوس با مبلغ 12 دلار که 5 دلارش پول کارت و قابل برگشت نیست و یا از فروشگاه های سون ایلون (7 eleven) با مبلغ 10 دلار که 5 دلارش قابل برداشت است تهیه کنید.

کارت بلیط های مخصوص گردشگران: با تهیه این کارت ها می توانید به صورت نامحدود از قطارهای شهری و اتوبوس های سنگاپور استفاده کرده و همچنین از تخفیف های متنوعی برای استفاده از جاذبه های سنگاپور بهره مند گردید. هزینه این کارت ها برای ۱ روز ۱۰ دلار، برای دو روز ۱۶ دلار سنگاپور و برای ۳ روز ۲۰ دلار سنگاپور می باشد. همچنین لازم است بدانید که ۱۰ دلار از این کارت ها به عنوان بیعانه در نظر گرفته شده و در اتمام سفر می توانید کارت ها را به باجه های برگردانده و ۱۰ دلار خود را دریافت نمایید. این کارات ها در استگاه های مترو فرودگاه چانگی، خیابان اورچارد (Orchard)، محله چینی ها (Chinatown)، سیتی هال (City Hall)، کاخ رافلز (Raffles Place)، آنگ مو کیو (Ang Mo Kio)، هاربر فرانت (HarbourFront)، لواندر (Lavender) و بی فرات (Bayfront) قابل خریداری هستند.

قطار سبک شهری (LRT)
اولین قطار سبک شهری سنگاپور که توسط شرکت اس ام آر تی (SMRT Corporation) هدایت می شود یک خط حمل و نقل ریلی عمومی است که در سال 1999 در بوکیت پانجانگ (Bukit Panjang) به منظور ارتباط به شهر جدید چوآ چو کانگ شروع به کار کرد. دو خط دیگر سنگ کانگ (Sengkang) در سال 2003 و پونگ گال (Punggol) در سال 2005 توسط شرکت حمل و نقل اتوبوس رانی سنگاپور (SBS Transit) افتتاح شدند. خط سنگ کانگ شمال شرقی مترو (بنفش) را به پایانه اتوبوس سنگ کانگ و خط پونگ گال با خط شمال شرقی مترو را به پایانه اتوبوس پونگ گال مرتبط می کند. همچنین ساعت کاری آن روزانه از ساعت 5:25 صبح تا 12:40 دقیقه نیمه شب می باشد. برای اطلاع از نقشه قطارهای سبک شهری سنگاپور می توانید به لینک https://www.lta.gov.sg/content/ltaweb/en/public-transport/mrt-and-lrt-trains/train-system-map.html مراجعه کنید.

مترو (MRT)
متروی سنگاپور از 5 خط اصلی تشکیل شده است که شامل طول کلی 198.6 کیلومتر و 119 ایستگاه می باشد. این خطوط شامل خط شمال به جنوب (قرمز)، خط شرق به غرب (سبز) و خط دایره ای (زرد) می باشند که توسط شرکت اس ام آر تی (SMRT Corporation) هدایت می شوند و خط شمال شرقی (بنفش) و خط دان تان یا مرکز شهر (آبی) که از 22 دسامبر سال 2013 شروع به کار کرده اند و توسط شرکت حمل و نقل اتوبوس رانی سنگاپور (SBS Transit) اداره می شوند. ساعت کار مترو روزانه از ساعت 5:30 صبح تا 1 بامداد می باشد که در روزهای تعطیل عمومی نظیر سال نو و دیگر تعطیلات بیشتر خواهد بود. ایستگاه های متروی سنگاپور برای استفاده معلولین با صندلی چرخدار و همچنین نابینایان قابل استفاده می باشد. برای اطلاع از نقشه متروهای سنگاپور می توانید به لینک https://www.lta.gov.sg/content/ltaweb/en/public-transport/mrt-and-lrt-trains/train-system-map.html  مراجعه کنید.

اتوبوس
سیستم اتوبوس رانی سنگاپور بخشی از شبکه حمل و نقل عمومی با بیش از 300 برنامه حرکت و حدود 5400 اتوبوس در این کشور می باشد. استفاده از اتوبوس در سنگاپور علاوه بر مقرون به صرفه بودن این امکان را به شما می دهد که به تماشای مناظر زیبای شهر بنشینید. یک دستگاه در کناره راننده تعبیه شده که به راحتی می توانید کارت خود را بر روی آن قرار داده و هزینه سفر خود را پرداخت کنید. فقط این نکته را فراموش نکنید که در هنگام پیاده شدن هم می بایست در دستگاه عقب اتوبوس کارت بزنید. همچنین این امکان وجود دارد که کرایه را به صورت نقدی پرداخت نمایید اما لازم به ذکر است که می بایست مبلغ دقیق کرایه را به همراه داشته باشید. ساعت کاری اتوبوس در سنگاپور روزانه از ساعت 5:30 صبح تا 12 شب می باشد. اتوبوس های سنگاپور مجهز به سیستم تهویه مطبوع بوده و برای افرادی که از صندلی چرخدار استفاده می کنند قابل دسترس است. برای اطلاع از نقشه اتوبوس های سنگاپور می توانید به لینک https://gothere.sg/maps مراجعه کنید.

تاکسی
از آنجاییکه هزینه تاکسی در کشور سنگاپور نسبت به بیشتر کشورهای دیگر دنیا پایین تر است از این رو یک وسیله نقلیه عمومی محبوب به شمار می رود. تاکسی های سنگاپور مجهز به تاکسی متر هستند. هزینه ورودی تاکسی های شهری در حدود 3.5 دلار سنگاپور بوده و به ازای هر یک کیلومتر 0.55 دلار سنگاپور به کرایه شما اضافه خواهد شد. به طور مثال کرایه یک مسیر در مرکز شهر و در ساعات اوج شلوغی روزهای هفته، نباید بیش از 10 دلار سنگاپور شود و حتی هزینه مسیری طولانی تر در طی جزیره، به طور مثال از چانگی تا جورانگ (52 کیلومتر)، نباید بیش از 35 دلار سنگاپور بشود. تاکسی ها در تمام شهر، کنار مراکز خرید و یا جاذبه های دیدنی و همچنین هتل ها مستقر هستند اما یکی از راه های آسان رزرو تاکسی تماس با شماره تلفن 006563425222 می باشد. همچنین برخی از شرکت های تاکسیرانی دارای امکان رزرو از طریق پیامک، آنلاین و یا اپلیکیشن موبایل را هم ارائه می دهند. علاوه بر تاکسی های های شهری می توانید از اوبر (Uber) و یا گرب (Grab) هم استفاده کنید.نقشه و موقعیت جغرافیایی

آب و هوا

ساعت به وقت محلی این شهرنظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.
محبوبترین مراکز دیدنی

مقاله های گردشگری

با 11 غار بزرگ در سراسر جهان آشنا شوید

غارها یکی از زیباترین، دیدنی ترین و جادویی ترین مکان های روی زمین هستند. آنها به عنوان دروازه ای به گذشته سیاره و گواهی از چگونگی تکامل زمین شناخته می شوند. چه شما یک مورخ باشید یا یک علاقه مند به ورزش، غارها همیشه علاقه انسان را برانگیخته اند، چرا که با پیشروی در این تونل های طبیعی، می توانید نگاهی اجمالی به تاریخ گذشته زمین بیاندازید.

متن کامل مقاله

معرفی 7 تجربه شگفت انگیز حیات وحش در اروپا

پناهگاه فوک در شمال آلمان به دلیل جذابیت بیش از حد و کارهای خوبی که انجام می‌ دهند، هنوز هم یکی از مکان‌ های مورد علاقه‌ ام است که تا به حال از آن بازدید کرده‌ ام. البته طوطی های دریایی و حتی خرس ها و اسب های وحشی هم برای دیدن وجود دارند. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید اروپا چه چیزی برای ارائه تجربه سفر از نوع حیات وحش برای شما دارد. در اینجا موارد دلخواه شخصی من، بدون ترتیب خاصی آورده شده است.

متن کامل مقاله

عکس های دیدنی از مکان های مقدس متروکه در جهان (قسمت دوم)

جهان پر از مکان های باشکوهی است که زمانی برای تمدن های گمشده مقدس بودند. کتاب جدید مکان‌ های مقدس متروکه اثر لارنس جوف، شگفت‌ انگیزترین مکان‌ های جهان را بررسی می‌ کند. ما برخی از معروف ترین و جذاب ترین آنها را برای کشف تاریخچه ای که در پس آنها نهفته است، برای شما انتخاب کرده ایم.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید