• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


 • شهر ازمیر در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر ازمیر در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر ازمیر در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر ازمیر در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر ازمیر در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر ازمیر در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر ازمیر در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر ازمیر در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر ازمیر در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر ازمیر در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر ازمیر در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر ازمیر در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر ازمیر در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر ازمیر در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر ازمیر در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر ازمیر در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر ازمیر در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر ازمیر در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر ازمیر در کشور ترکیه - توریستگاه
 • شهر ازمیر در کشور ترکیه - توریستگاه

آشنایی با ازمیرکشور

اقلیم آب و هوایی

تابستان گرم و خشک و زمستان معتدل

وسایل حمل و نقل

مترو,خطوط اتوبوسرانی,تاکسی,قطار,اتوبوس دریایی,دوچرخه,درشکه

مساحت

7,340 کیلومتر مربع

جمعیت

2,847,690 نفر

زمان پرواز از تهران

3.05 ساعت
موقعيت جغرافيايى و اطلاعات شهر ازمیر
ازمیر، مروارید دریای اژه سومین شهر بزرگ ترکیه در غرب این کشور و در سواحل دریای اژه قرار گرفته است. 8500 سال قدمت، زمین حاصلخیز، آب و هوای مطلوب، 629 کیلومتر وسعت ، 300 روز آفتابی در طول سال، دریایی با رنگ های نیلی متفاوت و آثار بجا مانده از 32 تمدن که در ازمیر وجود داشتند ازمیر را شهری آماده کشف توسط گردشگران ساخته است.
ازمیر جایگاهش را به عنوان قطب اقتصادی و یک جامعه پویا به سبب مکان قرارگیری، آب و هوا و این حقیقت که خانه فرهنگ ها و مذاهب مختلفی می باشد به دست آورده است. ایرانی ها، یونانی های باستان، آشوری ها، رومی ها، بیزانسی ها و عثمانی ها تنها تعداد کمی از دهها تمدنی هستند که در طی تاریخ طولانی این شهر تحت اشغال آنها درآمده است. این واقعیت که نیمی از جمعیت 4 میلیونی ازمیر کمتر از 30 سال سن دارند شهر را به شهری سرشار از زندگی تبدیل کرده. این شهر مملو از دهها هزار دانشجو، دانشمندان با سواد، هنرمندان، تجار و دانشگاهیان می باشد.
بخاطر آب و هوای عالی ازمیر، این شهر دارای محیط ایده آل برای تولیدات کشاورزی مانند زیتون، انجیر، انگور و پنبه است. غذاهای دریایی متنوع، نوشیدنی ها و گیاهان محلی، روغن زیتون و غذاهای خوشمزه باعث شده ازمیر مقصد جذابی برای خوراک شناسان باشد.

آب و هوا
ازمیر دارای آب و هوای مدیترانه ای است که از جمله ویژگی های آن تابستان های گرم، خشک و طولانی و زمستان های معتدل و بارانی است. میانگین بارش سالانه ازمیر695.4 میلی متر ثبت شده و اکثر بارش در فاصله ماه نوامبر تا مارس اتفاق می افتد. مابقی این میانگین نیز بیشتر در فواصل بین ماههای آوریل تا مه و سپتامبر تا اکتبر می باشد. در ماه ژوئن تا اوت نیز میزان بارش بسیار کم است. بیشترین میزان بارش یعنی 145.3 میلی متری در 29 سپتامبر سال 2006 ثبت شده.
حداکثر دما در طول ماههای زمستان 10 تا 16 درجه سانتی گراد است. اگرچه این اتفاق به ندرت رخ می دهد اما بارش برف می تواند در طول ماههای دسامبر و فوریه اتفاق بیفتد. این اتفاق به جای اینکه در تمام طول یک روز یا بیشتر رخ دهد تنها در طول چند ساعت رخ می دهد. بیشترین مقدار ثبت شده برای بارش برف در این شهر 32 سانتی متر در روز 31 ژانویه 1945بوده است. دمای هوا در طول تابستان در بین ماههای ژوئن تا سپتامبر می تواند به بالاتر از 40 درجه سانتی گرد برسد. با این وجود، دمای هوا معمولا بین 30 تا 36 درجه سانتی گراد است. 

تاريخچه ازمیر
تاریخ ازمیر به 3000 سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد زمانی که تروجان ها شهر یشیلووا را در بورنوا بنا نهادند و سپس این کار را در خرابه های اسمیرنا (سمورنا) - تپکول و پس از آن کادیفکالین در حومه شمالی بایراکلی ادامه دادند. این مکان زادگاه هومر بوده و تصور بر این است که او قرن هشتم قبل از میلاد مسیح در اینجا می زیسته است. یونانیان به رهبری لیدیان این شهر را حدود 600 سال قبل از میلاد ویران کردند و همچنین به رهبری اسکندر در 334 سال قبل از میلاد مسیح اندکی آن را احیا نمودند.
بعد از مرگ اسکندر، ژنرال هایش آرزوهای او را دنبال کردند و تصمیم بر احیای اسمیرن در ارتفاعات پاگو در کادیفکالین گرفتند. سپس این شهر تحت حکومت رومی ها به شکوفایی و رونق رسید. در سال 178 قبل از میلاد وقوع یک زلزله شهر را ویران کرد و پس از آن در دوره امپراطوری بیزانس شهر بازسازی و به یکی از بنادر تجاری مهم تبدیل شد. پس از این دوره شهر تحت سیطره عرب ها، سلجوقیان، مسیحیان، مغولان دورانی پرآشوبی را تجربه کرد که این امر تا زمان شروع محمت اول که در سال  1415 این شهر را به امپراطوری عثمانی ملحق کرد ادامه یافت.
در زمان حکومت سلیمان کبیر، اسمیرنا با وجود زلزله های مکرر تبدیل به شهری شکوفا و پررونق و یک مرکز تجاری مهم شد. این شهر، یک شهر چند ملیتی بود که اکثریت آن را ارتودوکس های یونانی تشکیل می دادند و به جز آنها ارمنی ها، یهودیان و مسلمانان نیز در این شهر می زیستند. به همین دلیل زبان های بسیاری که توسط بازرگان محلی و گردشگران استفاده می شده در خیابان های این شهر قابل شنیدن بود.
پس از جنگ جهانی اول و شکست امپراطوری عثمانی بخاطر اینکه اکثریت جمعیت این ناحیه یونانی بودند متفقین کنترل این شهر و کل منطقه دریای اژه را به یونان اعطا کردند.
یونانیان در قلب آناتولی این هدف را دنبال می کردند که جوامعی در آسیای صغیر با اکثریت جمعیت یونانی را متحد کنند و این سبب بوجود آمدن تنشهای فزاینده ای شد. با رهبری آتاتورک ارتش ترکیه ضد حمله ای صورت داد و شهر را تصرف کرد.  پس از آن نیروهای ترکیه 70 درصد شهر را آتش زدند که از آن با نام آتش بزرگ یاد می شود. پس از آتش بزرگ ویژگی چند فرهنگی بودن شهر از بین رفت و ارمنی ها و یونانی ها از این شهر اخراج شدند.
آتاتورک بطور رسمی در تاریخ 9 سپتامبر 1922 ازمیر را به عنوان بخشی از ترکیه اعلام کرد که از آن پس این روز به نام روز آزادی شهر شناخته می شود.

غذا و نوشیدنی های ازمیر
غذاهای ازمیر تحت تاثیر چند فرهنگی بودن این شهر است به بیان دیگر تنوع غذایی آن از نواحی اژه ای و مدیترانه ای نشات می گیرد. زمین های وسیع و حاصلخیزی که در اطراف شهر وجود دارند سبب شده است که سبزیجات غنی در این منطقه کشت شود و به همین دلیل برگ سبزیجات و گیاهان وحشی جایگاه ویژه ای در غذاهای ساکنین این منطقه دارند. از جمله غذاهای رایج در این شهر می توان به سوپ تارهانا (متشکل از ماست و گوجه فرنگی)، کوفته ازمیر، کوفته سولو، کشکک (گندم آب پز به همراه گوشت)، زرده (برنج شیرین شده با زعفران) و موکور (متشکل از کدو سبز و تخم مرغ) اشاره کرد. علاوه بر این غذاها ازمیر شیرینی های مختص به خود را نیز دارد که بویوز و لوکما نام دارد. کومرو ساندویچی است که مختص به ناحیه چشمه می باشد. این ساندویچ ترکیبی از پنیر و گوجه فرنگی بوده و گاهی ماده ای به نام سوکوک به آن اضافه می شود.

مناسبت ها و رویدادها
جشنواره بین المللی ازمیر که در اواسط ماه ژوئن آغاز و تا اواسط ژوئیه ادامه می یابد از سال 1987 آغاز به کار کرده است. در طول این جشنواره سالیانه هنرمندانی در سطح جهانی از جمله تک نوازان و هنرمندان، ارکسترها، گروههای رقص، گروههای جاز و راک از جمله ری چارلز ، پاکو دو لوسیا ، جوآن بائز، گروه رقص مارتا گراهام، تانیتا تیکارام، جترو تول، ارکستر فیلارمونیکی لنینگراد، کریس دی برگ، استینگ، ارکستر فیلارمونی ایالتی مسکو، جان گاربارک، کر کرور، آکادمی سنت مارتین در فیلد، کودو، چیک کورا و اوریجین، گروه باله شهر نیویورک، نیگل کندی، برایان آدامز، جیمز براون، التون جان، کری ت کاناوا، میخائیل باریشنیکوف و ژوزپ کاررااس در سالن های مختلف شهر و مناطق اطراف آن از جمله تئاترهای باستانی در افسس و متروپولیس (شهر باستانی ایونی واقع در نزدیکی شهر توربالی) اجراهای خود را انجام می دهند. از سال 2003 این فستیوال عضو انجمن فستیول های اروپایی شده است.
فستیوال اروپایی جاز ازمیر یکی از رویدادهای فراوانی است که توسط بنیاد فرهنگ، هنر و آموزش ازمیر از سال 1994 سازماندهی شده است. هدف جشنواره جاز این است که بزرگان این رشته و عاشقان آن را گرد هم بیاورد. جشنواره فیلم کوتاه ازمیر از سال 1999 برگزار می شود.

جشن های جهانی کودک در کارسیاکا
شهرداری کارسیاکا- دپارتمان آموزش ملی کارسیاکا
18-25 آوریل

فستیوال توت فرنگی (امیرالم – منمن / ازمیر)
شهرداری امیرالم
5 مه
جشن بادبادک و بهار (بورنوا / ازمیر)
شهرداری بورنووا
اولین هفته مه

فستیوال بهشت پرندگان (ساسالی-چیگلی / ازمیر)
شهرداری ساسالی
اولین هفته هی

جشنواره گیلاس طلایی کمال پاشا (کمال پاشا / ازمیر)
شهرداری کمال پاشا
سومین و چهارمین هفته مه

فستیوال بین المللی جوانان بوردووا (بوردووا / ازمیر)
شهرداری بوردووا
17-27 مه

اتحاد مدیترانه (برگاما / ازمیر)
دفتر مرکزی برگاما
20-25 مه

جشنواره گیلاس
شهرداری بادملی
هفته اخر می یا هفته اول ژوئن

جشنواره برگاما (برگاما / ازمیر)
شهرداری برگاما و دفتر مرکزی برگاما
1-7 ژوئن

بازیهای شبه جزیره ای (سلچوک / ازمیر)
شهرداری سلچوک و دفتر مرکزی سلچوک
11-15 ژوئن

فستیوال بین المللی ازمیر
بنیاد فرهنگ هنر
10 ژوئن- 10 ژوئیه

فستیوال بین المللی تئاتر کودکان و نوجوانان  (آلاچاتی/ ازمیر)
شهرداری آلاچاتی
28 ژوئن- 2 ژوئیه

فستیوال بین المللی دریایی چشمه (چشمه/ ازمیر)
شهرداری چشمه
1- 6 ژوئیه

فستیوال بین المللی موسیقی (چشمه/ ازمیر)
شهرداری چشمه
4-9 ژوئیه

فستیوال فرهنگ و هنر چاندارلی (چاندارلی- دیکیلی / ازمیر)
شهرداری دیکیلی
19-20 ژوئیه

فستیوال بین المللی هندوانه (باییندیر / ازمیر)
شهرداری باییندیر
ژوئیه

فستیوال بین المللی فرهنگ و هنر اوزدره (اوزدره / ازمیر)
شهرداری اوزدره
ژوئیه
فستیوال فرهنگ و هنر (فوچا / ازمیر)
شهرداری فوچا
دومین هفته اوت

فعالیت های فرهنگی و هنری دریای آبی- دیکیلی سبز (دیکیلی / ازمیر)
شهرداری دیکیلی
3 جولای - 31 اوت

فستیوال بین المللی ازمیر (ازمیر)
بنیاد فرهنگ هنر
29 جولای – 19 اوت

فستیوال استقلال (سلچوک / ازمیر)
شهرداری سلچوک
1 – 8 سپتامبر

فستیوال فرهنگ و هنر ( تیره / ازمیر)
شهرداری تیره
3 – 6 سپتامبر

فستیوال آزادی منمن (منمن / ازمیر)
شهرداری منمن
7 – 8 – 9 سپتامبر

فستیوال برداشت انگور (اوگلاناناسی – مندرس / ازمیر)
شهرداری اوگلاناناسی
15 سپتامبر

 فستیوال بین المللی فرهنگ، هنر و گردشگری سلچوک – افس (سلچوک / ازمیر)
سلچوک (ورزشگاه باستانی افسس)
16-17 ژانویه

شماره تلفن های ضروری
فرودگاه عدنان مندرس، تلفن: 2742626(0232)
گارد ساحلی: 158
مشکلات برقی: 186
آتش سوزی های جنگل: 177
آتش نشانی: 110
اورژانس: 112
تماس اورژانسی با پلیس: 155
امور امنیتی: 156
قطعی آب: 185
اداره گاز: 187
واحد کمک به بیماران بین المللی: 4444728
اداره پست: 161
ترافیک: 154
اداره پلیس 153درباره حمل و نقل شهری

حمل و نقل بین شهری 

هوایی
فرودگاه عدنان مندرس ازمیر در 20 کیلومتری جنوب مرکز شهر قرار گرفته است و روزانه چندین پرواز به استانبول، آنتالیا و آنکارا دارد. فرودگاه ازمیر به سرعت در حال گسترش است و اخیرا دو شرکت بریتیش ایرویز و کی ال ام پروازهایی را مستقیم از اروپا راه اندازی کرده اند. 
همچنین پروازهای منظم داخلی و بین المللی از شهرهای ترکیه و شهرهای اروپایی به ازمیر وجود دارد. ازمیر به عنوان یکی از بزرگترین مراکز فرودگاهی ترکیه به حساب می آید.

دریایی
در ازمیر 4 بندر وجود دارد که پتانسیل بالایی در زمینه تجارت های داخلی و بین المللی دارند. السنکاک، آلیاسا - نمروت، دیکیلی و چشمه. همچنین بندر چاندارلی که هم اکنون در حال ساخته شدن است، پس از ساخته شدن بین 10 بندر بزرگ جهان قرار خواهد گرفت و  پتانسیل شهر ازمیر را برای تجارت بطرز قابل توجهی افزایش می دهد.

- بندر السنکاک
این بندر علاوه بر این که مقصد مهمی برای  واردات کالا از اناتولی مرکزی و دریای اژه است بزرگترین بندر در ناحیه دریای اژه محسوب می شود. همچنین این بندر دارای بیشتر حجم مبادلات بین کشورهای اروپایی، خاورمیانه و آسیاست و این به لطف راه آهن و راه های ارتباطی زمینی آن بدست آمده است.
این بندر دسترسی خوبی برای جذابیت های توریستی ازمیر فراهم کرده و از فرودگاه عدنان مندرس نیز تنها 25 کیلومتر فاصله دارد. این بندر بصورت عمده به کشتی های باری و تفریحی خدمات ارائه می دهد.

- بنادر آلیشا - نمروت
باتیچیم، اژه چلیک، اژه گاز، اژه گوبره، حبش، ازمیر دمیریلیک، میلانگاز، نمپورت، پتکیم، توپراس، توتال، تی سی ای اژه (آلپت)، اسکله های پترول آفیسی و اسکله هایی که در نمروت و علی آقا قرار دارند مشارکت قابل توجهی در اقتصاد کشور ترکیه دارند. در این بنادر و اسکله ها حجم مبادلات اقتصادی سالیانه به 15 میلیارد دلار می رسد.
این بندر که دارای کشتی های باری، کشتی های حمل اتومبیل و خدمات حمل و نقل برای مسافران است در 85 کیلومتری ازمیر، 110 کیلومتری فرودگاه عدنان مندرس و 1 کیلومتری مرکز چشمه واقع شده.

- بندر چشمه
در بندر چشمه خدمات زیر ارائه می گردد.
- کشتی های حمل وسایل نقلیه (اتومبیل) بین چشمه و تریست (ایتالیا)
- کشتی تفریحی برای سفر به جزایر یونان
- کشتی های کوچکی که در مسیر بین چشمه و چیوس (یونان) کار می کند.
از خدمات دیگر ارائه شده در این بندر می توان به راهنمایی، یدک کشی، خدمات امنیتی، خدمات پزشکی اورژانسی و پارکینگ اشاره کرد.

- بندر دیکیلی 
اسکله بندر دیکیلی که در 120 کیلومتری ازمیر و 26 کیلومتری برگاما قرار دارد قابلیت سرویس دهی به کشتی های باری عظیم و کشتی های مسافری را دارد.

زمینی

راه آهن
ازمیر دو ایستگاه راه آهن دارد. باسمان در مرکز شهر که برای قطارهای محلی و متروست و آلسانکاک در بخش شمالی شهر که برای قطارهای شهری و بین المللی در نظر گرفته شده. 
عمده قطارهای بین شهری نیز شامل آنکارا (قطار تندرو ماوی: 14 ساعت)، دنیزلی (روزانه 3 قطار سریع السیر: 5-6 ساعت) و اسپارتا (9 ساعت) می باشد.

اتوبوس
ایستگاه اتوبوس در 6 کیلومتری شمال شرقی شهر قرار دارد هرچند وسایل نقلیه زیادی وجود دارند که شروع حرکتشان از مرکز شهر می باشد. ایستگاه اتوبوس بزرگ و دارای کافی نت، امکانات زیادی برای خوردن و نوشیدن و توالت است.
رسیدن به استانبول با این اتوبوس ها 9 ساعت (شامل یک سفر کوتاه با کشتی) به طول می انجامد. در طول این مدت مسائلی مانند آب، نوشیدنی های گرم، اسنک و توقف های منظم برای توالت و غذا خوردن همگی بصورت مجانی به منظور ارائه ی تسهیلات بهتر درمقابل مبلغ منطقی 100 لیر برای هر نفر نظر گرفته شده است.

حمل و نقل درون شهری

قطار سبک شهری (LRT)
ایزبان که قبلا به عنوان ایگرای شناخته  می شد، یک سیستم ریلی درون شهری است که به ازمیر و نواحی شهری آن خدمات می دهد. این سیستم ریلی روزانه 150 هزار مسافر را جابجا می کند و از این نظر  شلوغ ترین سیستم ریلی درون شهری در ترکیه است. ایزبان بر گرفته شده از دو کلمه ازمیر و بانلیو به معنی حومه شهر می باشد.
ایزبان از سال 2010 شروع به کار کرده و در حال حاضر دارای 136 کیلومتر راه آهن، 40 ایستگاه، دو خط (خط جنوبی و شمالی) است. 50 درصد ایزبان متعلق به راه آهن دولتی ترکیه و 50 درصد متعلق به شهرداری ازمیر است.

مترو (MRT)
این سیستم از سال 2007 آغاز به کار کرده و به سرعت رشد نموده بگونه ای که در حال حاضر دارای چهار خط است. این سیستم از نظر وسعت، سرعت، قابلیت دسترسی و پیشرفت های جدید پرطرفدارترین سیستم حمل و نقل به حساب می آید.
در این سیستم یک خط مترو مرکز شهر، اوسیول و میدان کوناک را به حومه شمال شرقی بورنووا متصل می کند.  مترو ازمیر تمیز و سریع است و امکان حمل و نقل را در دو جهت یعنی خط شمال و خط جنوب فراهم می کند. مزیت مترو ازمیر که باعث پر استفاده بودن آن می شود این است که بخش اعظمی از شهر را پوشش می دهد.

اتوبوس
یک شبکه با تعداد اتوبوس های زیاد به اکثر نواحی ازمیر خدمات ارائه می دهد که به اختصار ای س ه اُ ت (ESHOT) نامیده می شود که اختصار کلمات برق، آب، گاز، اتوبوس و تراموا می باشد. این شبکه دارای 322 خط و حدود 1500 اتوبوس و 2700 نفر پرسنل و 5 گاراژ است. یک شرکت خصوصی با نام ایزولاس نیز با در اختیار داشتن 400 اتوبوس و 2 گاراژ تحت قرارداد با این شبکه همکاری می کند و خدماتی را با زمان بندی مشخص و به وسیله مینی بوس های شخصی ارائه می دهد.

تاکسی
تعرفه  تاکسی های معتبر در ژانویه سال 2019 تدوین شد. روش محاسبه کرایه تاکسی در ازمیر به این گونه است که به ازای هر کیلومتر طی شده، مبلغی به مبلغ کرایه اولیه افزوده و رانندکان تاکسی بر اساس مسافت کرایه مجموع را به شما خواهند گفت. کرایه های تاکسی در ازمیر مقرون به صرفه است.
کرایه اولیه (تعرفه عادی): 3.90 لیر ترکیه
کرایه به ازای هر کیلومتر (تعرفه عادی):3.70 کیلومتر
کرایه به ازای هر ساعت انتظار تاکسی (تعرفه عادی): 24 لیر ترکیه
کرایه کلی مسافت 1 کیلومتری: 7.60 لیر ترکیه
کرایه کلی مسافت 2 کیلومتری:  11.30 لیر ترکیه
کرایه کلی مسافت 50 کیلومتری: 188.90 لیر ترکیه
کرایه ی کلی مسافت 100 کیلومتری: 373.90 لیر ترکیه
کرایه های تاکسی در هنگام شب تفاوتی ندارد و این نرخ ها هم در شب و هم در روز معتبر هستند.

کشتی (فری بوت)
از سال 2000 که خدمات کشتیرانی به عهده شهرداری ازمیر و شرکت خصوصی تابعه آن (ایزدنیز) قرار گرفته، خدمات کشتیرانی شهری جزئی از زندگی عادی ساکنین شهر شده است. 24 کشتی بین 9 اسکله رفت و آمد می کنند (در جهت عقربه های ساعت: بوستانلی، کارشیاکا، آلسانکاک، بایراکلی، پاساپورت، کوناک، کارانتینا، گزتپه و اوچکویولار). برای نقاط دیگر در خلیج در طول تابستان خطوط ویژه ای برای گردشگران در نظر گرفته می شود. این خدمات ارزان قیمت هستند و به همین دلیل مردم بومی و گردشگران به عنوان نوعی سرگرمی سوار این کشتی ها می شوند.

درشکه
اگر از یک درشکه به ازمیر نگاه کنید این شهر منحصر به فرد مدیترانه ای حتی زیباتر هم می شود. وقتی با این درشکه ها بین اسکله های گوندوودو کوناک پیر حرکت می کنید شاهد در آغوش کشیده شدن دریا توسط خورشید همراه با صدای نعل اسب ها و ملاقات باد خواهید بود.
شما همچنین قادر خواهید بود مکان های تاریخی بسیاری مانند بلوار آسانکاک، پارک همیشه سبز کوتول، کلیسای آیاووکلا، خیابان هتل، آگورا، کمرالتی و برج ساعت را بر روی درشکه بازدید کنید. ساعت کار درشکه ها از ساعت 8 تا ساعت 23 بوده و کرایه آنها برای یک مسیر 20 لیر است. همچنین شما می توانید درشکه ها را بصورت ساعتی نیز کرایه کنید.

دوچرخه
ازمیر در مسیر تبدیل شدن به شهر دوچرخه است. در این شهر شما قادر خواهید بود در مسیری به طول 40 کیلومتر درست کنار ساحل دوچرخه سواری کنید و از منظره لذت ببرید. برای این منظور هم می توانید از دوچرخه شخصی خودتان استفاده کنید و هم از سیستم های هوشمند ایستگاه های دوچرخه، یک دوچرخه اجاره کنید. برای اجاره کردن دوچرخه شما باید کارت عضویت ایستگاه های هوشمند را داشته باشید که هزینه آن تنها 2.40 لیر در ساعت است.

سیستم حمل و نقل عمومی از فرودگاه به مرکز شهر
چه در زمانی که شما به فرودگاه رسیده اید و قصد دارید به سطح شهر بروید و چه در زمانی که قصد دارید از سطح شهر به فرودگاه مراجعه کنید و از طریق آن شهر را ترک کنید دسترسی فرودگاه عدنان مندرس برای شما آسان خواهد بود. شما می توانید مسیر بین فرودگاه و شهر را با اتوبوس های شهری، تاکسی ها یا مترو طی کنید. فاصله این فرودگاه از مرکز شهر تنها 15 کیلومتر است. سرویس های داخل شهری از فرودگاه در زیر آمده است:

آلسانجاک (هتل بزرگ افس)
ساعت حرکت از فرودگاه:
هر یک ساعت یکبار از ساعت 8:40 صبح الی 3:40 نیمه شب  
ساعت حرکت از آلسانکاک (هتل بزرگ افس): 
هر یک ساعت یکبار از ساعت 3:30 صبح الی 23:30 شب
مسیرهای رفت و برگشت:
فرودگاه عدنان مندرس، گازیمیر، قره باغ، ایزیلدره، کهرمانلر، باسماهان، کانکایا و هتل افس
ایستگاه ها:
گازییمیر تانساش، کاراباغلار ارکانر، هتل افس آلسانکاک،  پل هوایی بایراکلی ، اسکله کارسیاکا، اسکله بوستانلی، پارک مال اژه 
مدت زمان مسیر:
مدت زمان لازم برای طی کردن مسیر حدود 60 دقیقه است هر چند که این مقدار بسته به حجم ترافیک تغییر می کند.
قیمت بلیت:
قیمت بلیت 10 لیر می باشد.

کارسیکا-ماوی شهیر (پارک مال اژه)
ساعت حرکت از فرودگاه: 
هر یک ساعت یکبار از ساعت 8:40 صبح الی 3:40 نیمه شب  
ساعت حرکت از کارسیکا-ماویشهیر (پارک مال اژه):  
هر یک ساعت یکبار از ساعت 3:00 صبح الی 23:00 شب
مسیرهای رفت و برگشت: 
فرودگاه عدنان مندرس، گازییمیر، ایزیلدره، کهرمانلر، باسماهان، کانکایا، هتل افس، کارسیاکا، ماوی شهیر
ایستگاه ها: 
گازییمیر تانساش، کاراباغلار ارکانر، هتل افس آلسانکاک،  پل هوایی بایراکلی ، اسکله کارسیاکا، اسکله بوستانلی، پارک مال اژه
مدت زمان مسیر: 
مدت زمان لازم برای طی کردن مسیر حدود 60 دقیقه است هر چند که این مقدار بسته به حجم ترافیک تغییر می کند.
قیمت بلیت: 
قیمت بلیت 10 لیر می باشد.نقشه و موقعیت جغرافیایی

آب و هوا

ساعت به وقت محلی این شهرنظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.
محبوبترین مراکز دیدنی

مقاله های گردشگری

با 11 غار بزرگ در سراسر جهان آشنا شوید

غارها یکی از زیباترین، دیدنی ترین و جادویی ترین مکان های روی زمین هستند. آنها به عنوان دروازه ای به گذشته سیاره و گواهی از چگونگی تکامل زمین شناخته می شوند. چه شما یک مورخ باشید یا یک علاقه مند به ورزش، غارها همیشه علاقه انسان را برانگیخته اند، چرا که با پیشروی در این تونل های طبیعی، می توانید نگاهی اجمالی به تاریخ گذشته زمین بیاندازید.

متن کامل مقاله

معرفی 7 تجربه شگفت انگیز حیات وحش در اروپا

پناهگاه فوک در شمال آلمان به دلیل جذابیت بیش از حد و کارهای خوبی که انجام می‌ دهند، هنوز هم یکی از مکان‌ های مورد علاقه‌ ام است که تا به حال از آن بازدید کرده‌ ام. البته طوطی های دریایی و حتی خرس ها و اسب های وحشی هم برای دیدن وجود دارند. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید اروپا چه چیزی برای ارائه تجربه سفر از نوع حیات وحش برای شما دارد. در اینجا موارد دلخواه شخصی من، بدون ترتیب خاصی آورده شده است.

متن کامل مقاله

عکس های دیدنی از مکان های مقدس متروکه در جهان (قسمت دوم)

جهان پر از مکان های باشکوهی است که زمانی برای تمدن های گمشده مقدس بودند. کتاب جدید مکان‌ های مقدس متروکه اثر لارنس جوف، شگفت‌ انگیزترین مکان‌ های جهان را بررسی می‌ کند. ما برخی از معروف ترین و جذاب ترین آنها را برای کشف تاریخچه ای که در پس آنها نهفته است، برای شما انتخاب کرده ایم.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید