• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


 • نشنال پلنتریوم (افلاک نمای ملی) شهر مالزی کشور کوالالامپور
 • نشنال پلنتریوم (افلاک نمای ملی) شهر مالزی کشور کوالالامپور
 • نشنال پلنتریوم (افلاک نمای ملی) شهر مالزی کشور کوالالامپور
 • نشنال پلنتریوم (افلاک نمای ملی) شهر مالزی کشور کوالالامپور
 • نشنال پلنتریوم (افلاک نمای ملی) شهر مالزی کشور کوالالامپور
 • نشنال پلنتریوم (افلاک نمای ملی) شهر مالزی کشور کوالالامپور
 • نشنال پلنتریوم (افلاک نمای ملی) شهر مالزی کشور کوالالامپور


نشنال پلنتریوم (افلاک نمای ملی)

نام مرکز دیدنی

National Planetarium

نوع مرکز دیدنی

موزه تخصصی

کشور

ساعت بازدید

هر روز به جز دوشنبه ها از ساعت 9 صبح تا 4:30 بعدازظهر

نرخ قیمت ورودی

رایگان

آدرس

Lake Gardens, Kuala Lumpur 50480, Malaysia

افلاک نمای ملی در تاریخ هفتم فوریه سال 1994 با هدف ارتقای سطح آموزش عمومی در زمینه هایی از قبیل اکتشافات فضایی، نجوم و منظومه شمسی توسط رئیس جمهور سابق مالزی دکتر ماهاتیر محمد افتتاح شد. این مرکز به فرستادن اولین فضانورد مالزی به ایستگاه فضایی بین المللی در سال 2007 مفتخر است. مرکز افلاک نمای ملی نمایشگاه های متعددی با نمایش موضوعاتی نظیر لباس های فضایی، ایستگاه فضایی بین المللی و توضیح در مورد چگونگی راه اندازی سفینه فضایی آریان را ارائه می دهد. سالانه بیش از 150 هزار نفر از این مرکز دیدن می کنند و اطلاعاتی هر چند ناچیز را در مورد فضا کسب می نمایند. این مرکز در خارج از باغ گیاه شناسی پِردانا و در نزدیکی و مجاورت مسجد ملی قرار دارد. 

غلاف فضایی
برنامه غلاف فضایی بعد از اینکه مرکز افلاک ملی برای آخرین بار و برای انجام کارهای ارتقایی بسته شد، به آن اضافه گردید. این برنامه 4 دقیقه ای فرصت طلایی امتحان تجربه ای متفاوت از سفر به فضا و آشنایی با منظومه شمسی را برای بازدیدکنندگان به ارمغان می آورد. این برنامه به صورت بسیار محدود و فقط یک روز در هفته انجام می شود پس برای حضور در آن می بایست هماهنگی و رزرو انجام شود.

نمایشگاه ها 
بازدید از برخی از نمایشگاه ها و قسمت های این مرکز مانند اتاق ضد جاذبه که شبیه سازی شده یک اتاق در فضا می باشد، نمایش شهاب سنگ 10 کیلوگرمی که در سال 1576 در آرژانتین کشف شد، لباس های فضایی، موتور سفینه وایکینگ، نرم افزاری از انواع امواج مختلف زندگی روزمره مانند امواج رادیویی، مایکروویو و اشعه ایکس به صورت رایگان خواهد بود.

گالری نمایش
گالری نمایش در طبقه دوم این مرکز قرار دارد و مکانی است که در آن قادر به تماشای آسمان زیبای کوآلالامپور با استفاده از تلسکوپ های ارائه شده، خواهید بود. 

رصد خانه
رصد خانه محلی است برای تماشای خورشید که در فاصله 150 میلیون کیلومتری از زمین قرار گرفته است. مشاهده خورشید از طریق این مکان در روزهای شنبه، سه شنبه و پنجشنبه از ساعت 10 صبح تا 12 ظهر با توجه به شرایط جوی مطلوب میسر خواهد بود. 

هزینه: ورودیه نمایشگاه رایگان است ولی دیدن نمایش های پِلَنِتِریوم برای کودکان بین 2 تا 12 سال 8 رینگیت و با ارائه کارت شناسایی مالزیایی 4 رینگیت است. همچنین برای افراد بالای 13 سال 12 رینگیت و با ارائه کارت شناسایی مالزیایی 6 رینگیت می باشد.

نکته: از ورود هرگونه خوراکی و نوشیدنی به شدت جلوگیری می شود.

نکته: برای رسیدن به اینجا می توانید به راحتی سوار تاکسی شوید، اما اگر با 20 تا 30 دقیقه پیاده روی مشکلی ندارید می توانید از قطار کِی اِم تی کُموتور (KTMB Komuter) استفاده کرده و در ایستگاه کوالالامپور (KA02) پیاده شوید. سپس پیاده به سوی دریاچه رفته و علامت های پِلَنِتِریوم را دنبال کنید. اگر هم که با ماشین شخصی خود به اینجا می آید، یک پارکینگ رایگان در این محل موجود می باشد.


نقشه و موقعیت جغرافیایی

مشاهده دیدنی های اطراف روی نقشه

آب و هوا

ساعت به وقت محلی این شهر

دیدنی های نزدیک به نشنال پلنتریوم (افلاک نمای ملی)

تفریحات نزدیک به نشنال پلنتریوم (افلاک نمای ملی)

نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

مقاله های گردشگری

پانزده سنت آشپزی برتر یونسکو در سراسر جهان

احتمالا در مورد بسیاری از میراث جهانی یونسکو مانند گذرگاه ساحلی جاینت (Giant’s Causeway) در ایرلند شمالی، سد بزرگ مرجانی (Great Barrier Reef) استرالیا و تاج محل در هند اطلاعاتی دارید، اما آیا می دانید یونسکو سنت های آشپزی را نیز به رسمیت می شناسد؟ این سازمان غذا و نوشیدنی فرهنگ های مختلف در سراسر جهان را ارج می نهد.

متن کامل مقاله

فوچا شهری برای علاقه مندان به طبیعت و آب زلال در ساحل دریای اژه ترکیه

فوچا (Foça) یک شهر کوچک زیبا، در 70 کیلومتری شمال ازمیر در دریای اژه است. جمعیت آن حدود 30 هزار نفر می باشد اما در تابستان با حضور گردشگران داخلی و خارجی که به دلیل زیبایی های طبیعی، آب های شفاف و تمیز، آبشارهای کوچک و آب و هوای خوب به این منطقه می آیند، جمعیت آن تا 70 هزار نفر هم می رسد. برخی از خلیج های فوچا با داشتن آب های پاک منطقه ای در دریاهای مدیترانه و اژه، نشان پرچم آبی گرفته اند.

متن کامل مقاله

پانزده مسیر پیاده روی مجازی که می توانید از درون خانه آن ها را کشف کنید

احتمالا افسردگی دوران قرنطینه تا الان شروع شده است و دوست دارید پیاده روی کنید ولی در خانه گیر کرده اید. خبر خوب این است که در سراسر دنیا مسیرهای پیاده روی وجود دارد که می توانید بدون بیرون رفتن از خانه، آن ها را تجربه کنید. البته هوای تازه ای وجود ندارد، ولی یک سفر مجازی به این مقصد بهترین گزینه است.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید