• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • سراسر جهان


 • مسجد جامع میهری ماه سلطان (اسکودار) شهر ترکیه کشور استانبول
 • مسجد جامع میهری ماه سلطان (اسکودار) شهر ترکیه کشور استانبول

مسجد جامع میهری ماه سلطان (اسکودار)


نام مرکز دیدنی

Mihrimah Sultan Mosque Complex (Üsküdar)

نوع مرکز دیدنی

مسجد

کشور

ساعت بازدید

هر روز به جز وقت های نماز باز است

نرخ قیمت ورودی

رایگان

آدرس

Kurşunlu Medrese Sokak 2-24, Istanbul

مسجد جامع میهری ماه سلطان که به دستور سلطان سلیمان برای دخترش میهری ماه در سال 1548 به دست معمار سینان ساخته شده در میدان اُسکودار روبه روی اسکله واقع شده است. این مسجد جامع شامل حوزه علمیه، مقبره، مدرسه ابتدایی، کاروانسرا، آشپزخانه، نوانخانه و بیمارستان بوده اما تنها بخشی از این مجموعه به جا مانده است. معمار سینان تصمیم گرفت که در ساخت این مسجد طراحی مدرن تری نسبت به ایاصوفیه به کار گیرد. گنبد نیمه ای که معمولاً در بالای درب ورودی قرار می گیرد حذف شده و بلافاصله در ورودی مسجد زیر گنبد اصلی قرار گرفته است. وضوخانه این مسجد یکی از بهترین وضوخانه های مساجد استانبول به حساب می آید. تزئینات حکاکی برجسته روی پنجره ها، منبر و محراب مرمری این مسجد کار دست متخصصان است.
حوزه علمیه در قسمت شمال مسجد قرار دارد. طراحی داخلی مسجد دیگر شباهتی به طراحی اولیه خود ندارد و امروزه از آن به عنوان یک مرکز سلامتی استفاده می شود. مقبره میهری ماه سلطان، دو پسرش و وزیراعظم ایبراهیم اِتهِم پاشا در بین مسجد و حوزه علمیه دیده می شوند. یک مدرسه ابتدایی در سمتی که قبله مسجد است دیده می شود. از نوانخانه، آشپزخانه و کاروانسرای این مجموعه چیزی باقی نمانده است.


نقشه و موقعیت جغرافیایی

ساعت به وقت محلی این شهر

دیدنی های نزدیک به مسجد جامع میهری ماه سلطان (اسکودار)

تفریحات نزدیک به مسجد جامع میهری ماه سلطان (اسکودار)

نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

مقاله های گردشگری

آشنایی با 10 برج شگفت انگیز در سراسر دنیا

طی چندین قرن اخیر و در سرتاسر دنیا سر و کله برج های عظیم و غول پیکری پیدا شده است و به نظر می رسد همان طور که با طراحی های خلاقانه بیشتر و بیشتر منحصر به فرد و خاص می شوند، روز به روز بلندتر و بلندتر نیز خواهند شد.

متن کامل مقاله

با 10 مورد از قدیمی ترین بناهای جهان آشنا شوید

اگر به دنبال کشف این مکان ها هستید، باید بدانید که چندین بقایای باستانی کشف شده و بسیار شگفت انگیزی در سرتاسر دنیا وجود دارد. بعضی از آنها به قدری قدیمی اند که اهرام ثلاثه مصریان امروزه برای ما هست. که این واقعا شگفت انگیز است.

متن کامل مقاله

مرتفع ترین ساختمان ها که در آینده ساخته خواهد شد

با مطالعه این مقاله جواب این سوال متداول و سوالاتی دیگر در مورد مرتفع ترین سازه های دست بشر که تا به حال ساخته شده است را خواهید یافت.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید