• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • سراسر جهان


 • مسجد جامع میهری ماه سلطان (اسکودار) شهر ترکیه کشور استانبول
 • مسجد جامع میهری ماه سلطان (اسکودار) شهر ترکیه کشور استانبول

مسجد جامع میهری ماه سلطان (اسکودار)


نام مرکز دیدنی

Mihrimah Sultan Mosque Complex (Üsküdar)

کشور

ساعت بازدید

هر روز به جز وقت های نماز باز است

نرخ قیمت ورودی

رایگان

آدرس

Kurşunlu Medrese Sokak 2-24, Istanbul

مسجد جامع میهری ماه سلطان که به دستور سلطان سلیمان برای دخترش میهری ماه در سال 1548 به دست معمار سینان ساخته شده در میدان اُسکودار روبه روی اسکله واقع شده است. این مسجد جامع شامل حوزه علمیه، مقبره، مدرسه ابتدایی، کاروانسرا، آشپزخانه، نوانخانه و بیمارستان بوده اما تنها بخشی از این مجموعه به جا مانده است. معمار سینان تصمیم گرفت که در ساخت این مسجد طراحی مدرن تری نسبت به ایاصوفیه به کار گیرد. گنبد نیمه ای که معمولاً در بالای درب ورودی قرار می گیرد حذف شده و بلافاصله در ورودی مسجد زیر گنبد اصلی قرار گرفته است. وضوخانه این مسجد یکی از بهترین وضوخانه های مساجد استانبول به حساب می آید. تزئینات حکاکی برجسته روی پنجره ها، منبر و محراب مرمری این مسجد کار دست متخصصان است.
حوزه علمیه در قسمت شمال مسجد قرار دارد. طراحی داخلی مسجد دیگر شباهتی به طراحی اولیه خود ندارد و امروزه از آن به عنوان یک مرکز سلامتی استفاده می شود. مقبره میهری ماه سلطان، دو پسرش و وزیراعظم ایبراهیم اِتهِم پاشا در بین مسجد و حوزه علمیه دیده می شوند. یک مدرسه ابتدایی در سمتی که قبله مسجد است دیده می شود. از نوانخانه، آشپزخانه و کاروانسرای این مجموعه چیزی باقی نمانده است.


نقشه و موقعیت جغرافیایی

ساعت به وقت محلی این شهر

مراکز دیدنی نزدیک به مسجد جامع میهری ماه سلطان (اسکودار)
سرگرمی ها نزدیک به مسجد جامع میهری ماه سلطان (اسکودار)

نظرها

500 کاراکتر باقیمانده

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code
هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

مقاله های گردشگری

آشنایی با رنگارنگ ترین خیابان های جهان

گردش و بازدید از جاهای دیدنی، بخش مهمی از سفر شما را تشکیل می دهد. مکان های بسیار زیبایی را در سرتاسر دنیا پیدا می کنیم که به واقع مناظری خوشایند و چشم نواز هستند. خصوصا رنگ ها نیز می توانند به جان مکان ها روحی تازه ببخشند و ویژگی محلی مکان ها را با شیوه های شگفت انگیزی بیان کنند.

متن کامل مقاله

دلایلی مهم برای بازدید از پولا در کرواسی

پولا که در کنار دریای پرتلالوی آدریاتیک قرار دارد، محل برگزاری جشنواره های جهانی، خوراک های بسیار تازه و لذیذ و کامل ترین کولوسئوم رومی در جهان است. در ادامه به شما خواهیم گفت چرا بهتر است که همین حالا سفری به آنجا داشته باشید.

متن کامل مقاله

آیا می توانید این شهرها را با جاهای دیدنی معروفش حدس بزنید؟ (قسمت دوم)

در حالی که تجربه هنر، فرهنگ و غذاهای محلی یک مکان در مسافرت و تعطیلات امری ضروری برای مسافران به شمار می رود، اما برای بعضی شهرها و کشورها، تجربه دیدن مکان های دیدنی آنها جزو ملزومات هستند. دلایلی از جمله زیبایی خیره کننده، اهمیت تاریخی، نوع آوری در معماری یا حتی ویژگی های منحصر به فرد باعث معروفیت و محبوبیت یک مکان دیدنی می شود.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید