• کشورها
 • شهرها
 • هتل ها
 • رستوران ها
 • مراکز دیدنی
 • مراکز خرید
 • سرگرمی ها
 • بازدیدهای اخیر
 • سراسر جهان


 • سرگرمی آسانسور ازمیر شهر ترکیه کشور ازمیر
 • سرگرمی آسانسور ازمیر شهر ترکیه کشور ازمیر
 • سرگرمی آسانسور ازمیر شهر ترکیه کشور ازمیر
 • سرگرمی آسانسور ازمیر شهر ترکیه کشور ازمیر
 • سرگرمی آسانسور ازمیر شهر ترکیه کشور ازمیر
 • سرگرمی آسانسور ازمیر شهر ترکیه کشور ازمیر
 • سرگرمی آسانسور ازمیر شهر ترکیه کشور ازمیر
 • سرگرمی آسانسور ازمیر شهر ترکیه کشور ازمیر
 • سرگرمی آسانسور ازمیر شهر ترکیه کشور ازمیر


آسانسور ازمیر

نام سرگرمی

IZMIR ASANSÖR

نوع سرگرمی

چشم انداز

کشور

ساعت بازدید

از ساعت 8:00 صبح تا 12:00 شب

نرخ قیمت ورودی

رایگان

آدرس

Turgut Reis, Şht. Nihatbey Cd. 76 / A, 03500 – Konak / Izmir

سال‌ها موفقیت در میزبانی فرهنگ‌های کاملا متفاوت، باعث شده ازمیر میراث خود را با این فرهنگ‌های غنی و با مردم و بازدید کنندگان خود به اشتراک بگذارد، که آسانسور ازمیر نیز یکی از نمونه های بارز این نوع میراث است. 
این آسانسور در سال 1907 برای اتصال دو جاده که دارای اختلاف ارتفاع بودند ساخته شد. امروزه این مسیر به نام دو خیابان شناخته می‌شود و نام آن‌ها در گذشته جاده ساحلی و منطقه حلیل رأفت پاشا بود و به دلیل ویژگی‌های فیزیکی مسیر در زمان توسعه شهر از یکدیگر جدا شدند. مردم ازمیر پله های ساخته شده برای رفت و آمد بین این خیابان ها را پله های کاراتاش می‌نامند. در محلی که از آن به عنوان یک معدن سنگ استفاده می شود، یک راه پله کامل با 155 پله ساخته شده است و نام خانواده ای که در ابتدای این راه پله زندگی می کردند را بر روی آن گذاشتند.
شهروندان یهودی از قدیم در بین مردم ازمیر جایگاه ویژه ای داشته و در انواع فعالیت های این شهر، از جمله فعالیت های اقتصاد و تجارت بندر جایگاه مهمی دارند. داستان ساخت این آسانسور نیز از آنجا شروع می‌شود که یکی از بزرگان خانواده دویداس، که باعث شد این راه پله به نام دویداس مردیوانی شناخته شود، از پله ها پایین افتاده و پایش می شکند. در نقطه ای که راه پله به سمت پایین شروع می‌شود، یک یهودی به نام نسیم لوی زندگی می‌کرده که پس از این ماجرا تصمیم می‌گیرد در اینجا یک آسانسور بسازد. بعد از مدتی ساخت آن در سال 1907 به پایان می‌رسد و از آن زمان به بعد مردم به راحتی می‌توانند در اینجا رفت و آمد کنند. 
جاده ساحلی و منطقه حلیل رأفت پاشا که 58 متر ارتفاع و 55 پله از هم فاصله دارند، اکنون با بهره برداری از آسانسور بازسازی شده‌اند و درآمد حاصل از آن برای بیمارستان یهودیان این منطقه استفاده می شود. این آسانسور در سال 1942 فروخته شد و پس از این تاریخ توسط اپراتورهای خصوصی اداره می شود.
سال ها بعد دکتر برهان اوزفتورا، که پس از سال 1980 به عنوان شهردار انتخاب شد، آسانسور را در اختیار شهرداری قرار داد. این کار باعث شد که آسانسور همانطور که قبلا از آن استفاده می‌شد، عمل کند و تا به امروز نیز به خدمات خود ادامه می دهد.
آسانسور در سال 1985 و 1993 دو بار مرمت شد. علاوه بر این، مدیریت بهتر خیابان داریو مورنو که در پایین آسانسور قرار دارد باعث شد محیط اطراف آن بهتر و زیباتر از قبل شود. آسانسور تاریخی ازمیر هنوز عملکرد قدیمی خود را حفظ کرده و با تراس مشاهده خود توجه همه را جلب می کند. در صورت سفر به ازمیر حتما از این آسانسور بازدید کنید و مطمئن باشید که دیدن چنین بنای جالبی و تماشای اژه و ازمیر از تراس آسانسور، یکی از مزایای مهم سفر شما خواهد بود.

دسترسی: این آسانسور که خیابان های میتات پاشا و شهیت نیهات بِی را به هم متصل می کند، در خیابان داریو مورنو قرار دارد. این خیابانی است که مردم به آن بن بست آسانسور می گویند. دسترسی به آسانسور از برج ساعت ازمیر در میدان کوناک با پیاده روی بسیار آسان است.


نقشه و موقعیت جغرافیایی

مشاهده دیدنی های اطراف روی نقشه

آب و هوا

ساعت به وقت محلی این شهر

تفریحات نزدیک به آسانسور ازمیر

دیدنی های نزدیک به آسانسور ازمیر

نظرها

هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

مقاله های گردشگری

پانزده سنت آشپزی برتر یونسکو در سراسر جهان

احتمالا در مورد بسیاری از میراث جهانی یونسکو مانند گذرگاه ساحلی جاینت (Giant’s Causeway) در ایرلند شمالی، سد بزرگ مرجانی (Great Barrier Reef) استرالیا و تاج محل در هند اطلاعاتی دارید، اما آیا می دانید یونسکو سنت های آشپزی را نیز به رسمیت می شناسد؟ این سازمان غذا و نوشیدنی فرهنگ های مختلف در سراسر جهان را ارج می نهد.

متن کامل مقاله

فوچا شهری برای علاقه مندان به طبیعت و آب زلال در ساحل دریای اژه ترکیه

فوچا (Foça) یک شهر کوچک زیبا، در 70 کیلومتری شمال ازمیر در دریای اژه است. جمعیت آن حدود 30 هزار نفر می باشد اما در تابستان با حضور گردشگران داخلی و خارجی که به دلیل زیبایی های طبیعی، آب های شفاف و تمیز، آبشارهای کوچک و آب و هوای خوب به این منطقه می آیند، جمعیت آن تا 70 هزار نفر هم می رسد. برخی از خلیج های فوچا با داشتن آب های پاک منطقه ای در دریاهای مدیترانه و اژه، نشان پرچم آبی گرفته اند.

متن کامل مقاله

پانزده مسیر پیاده روی مجازی که می توانید از درون خانه آن ها را کشف کنید

احتمالا افسردگی دوران قرنطینه تا الان شروع شده است و دوست دارید پیاده روی کنید ولی در خانه گیر کرده اید. خبر خوب این است که در سراسر دنیا مسیرهای پیاده روی وجود دارد که می توانید بدون بیرون رفتن از خانه، آن ها را تجربه کنید. البته هوای تازه ای وجود ندارد، ولی یک سفر مجازی به این مقصد بهترین گزینه است.

متن کامل مقاله

توریستگاه را در تلگرام دنبال کنید